Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

Esnaflardan kara kutu tepkisi | Gazete3.com.tr
Image

Esnaflardan kara kutu tepkisi


Türkiye’de tütün satışı yapılan yerlerde uygulanması planlanan kara kutu uygulamasına tepki gösteren Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Üstün, “Kara Kutu uygulaması ekonomik şartlarda zor günler geçiren Bakkal esnaflarını büyük zarara uğratacak. Ayrıca bu uygulama kaçakçılıkla mücadeleye de büyük darbe vuracaktır. Bu kanun teklifinin TBMM gündeminden çıkarılması gerekiyor” dedi.
  AFYON    06.11.2018 10:44:49

Son günlerde kamuoyu gündeminde yer alan ve bazı milletvekilleri tarafından TBMM’ye sunulan; tütün ürünlerinin satış noktalarında görünürlüğünün önlenmesi/yasaklanması adına sigara paketlerinde “kara paket” uygulaması ve satış noktalarında sigara paketlerinin “kara kutu” içinde satışa arzı uygulaması ile ilgili olarak Türkiye’de pek çok esnaftan tepki geliyor.
Konuya ilişkin olarak bir tepki de Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Üstün’den geldi.

“KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE AKAMETE UĞRAR”

Üstün, yapılması planlanan uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini çünkü uygulamanın bakkal esnafları zor duruma düşüreceğini belirterek, “TBMM’ye sunulan bu yasa teklifi ile kaçak sigara satışı yeniden hortlayacak, kaçakçılıkla mücadele akamete uğrayacaktır. Dolayısıyla bu durum hem vergi kayıplarına yol açacak hem de terörü parasal açıdan besleyecektir. Son zamanlarda Bakkal Esnafının gelirinin yüzde 60’ının yasal sigara satışından geri kalanının ise ekmek, meşrubat gibi birkaç kalem gıda ürününden oluştuğunu dikkate alırsak, dükkanına kilit vurma noktasına gelecektir. Gelin bu uygulamayı Kanun teklifinden çıkartınız. Bu hem esnafımızın hem de devletimizin hayrına olacaktır” dedi.>>>Gazete3

  AFYON    06.11.2018 10:44:49

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER