Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

İHH Şube Başkanı Ahmet Ertürk: ‘Ramazan ayında bin yetimi giydireceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

İHH Şube Başkanı Ahmet Ertürk: ‘Ramazan ayında bin yetimi giydireceğiz’


İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ertürk, derneği Ramazan ayında yapacağı çalışmalar hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Ertürk, Ramazan ayının 15.günü bin yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuğa 100 TL’lik giyim yardımı yapacaklarını söyledi.
  AFYON    09.05.2018 10:20:10

Mehmet TABAK

İHH Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ertürk, İHH’nın yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Ertürk, “Eğitimden, sağlığa, sosyal destek çalışmalarından acil yardımlara, kültürel aktivitelerden mesleki eğitim ve kalkındırma projelerine kadar onlarca ülkede on binlerce çocuğumuzla buluşabilmeyi, onların saçlarını okşayıp hatırlarını sorabilmeyi amellerin en güzeli olarak görüyoruz. Bizim için büyük bir mutluluk olan yetim yavrularımızla birlikte olabilme bahtiyarlığını, bu kutlu çalışmaya gönül veren, yetimi kendi öz yavrusu olarak bilip gecesini gündüzüne katan kıymetli yetim dostu gönüllülerimizle, hayırsever bağışçılarımızla paylaşıyor, onlara teşekkürü bir borç biliyoruz” diye konuştu.

"DEVLETLERİN ÇOCUKLAR KONUSUNDAKİ SOSYAL POLİTİKALARI İHTİYAÇLARI KARŞILAMIYOR”

Devletlerin çocuklar konusunda ortaya koyduğu sosyal politikaların ihtiyaca cevap veremediğini söyleyen Ertürk, “Dünya genelindeki çoğu Devletlerin çocuklarla ilgili olarak ortaya koydukları sosyal politikalar maalesef ki bugünkü ihtiyaca cevap veremiyor. Dünyadaki Çocuklarımızın maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için daha güçlü ve sürdürülebilir sosyal çalışmalar ortaya konmalı. Zira hedef kitlesi sadece çocuk olan art niyetli yapılanmalar her gün maalesef binlerce çocuğumuzu öğütüyor. Her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kalması, senede 2,5 milyon çocuğun kaçırılarak satılıyor olması meselenin ne kadar derinleştiğini ortaya koymaktadır” ifadelerini kullandı.

“103 YETİME HER AY 100 TL’LİK YARDIMDA BULUNUYORUZ”

Afyonkarahisar’da yürütülen çalışmalara değinen Ertürk, “Hâlihazırda Afyon İHH Derneği olarak öz kaynaklarımızla 39 ve genel merkezimizin desteğiyle yaklaşık 64 olmak üzere toplamda 103 Afyon’lu yetimimize her ay 100 TL düzenli maddi destek sağlanmaktadır. Dönemsel olarak bine yakın Afyon’lu yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi evlatlarımıza ulaşıyor destek olma noktasında var gücümüzle çalışıyoruz. Sağlanan bu destek çoğunlukla bu mağfiret ayında biriken bağışlarla karşılanmaktadır. Hayırseverlerimizin katkılarıyla önümüzdeki yıl daha çok yetimimize destek olmayı Rabbimiz’den niyaz ediyoruz” ifadelerini kullandı.


  AFYON    09.05.2018 10:20:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.08.2018
13.08.2018
13.08.2018
OZEL HABERLER