Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

2

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

3

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

4

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

5

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

6

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

7

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

8

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

9

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

10

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

11

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

14

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

15

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

16

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

17

Image

240 bin kişi trenle yolculuk etti

Yolların ve iklimlerin kesişme noktası olan Afyonkarahisar, demir yollarının da kesişme noktası olma özelliği taşıyor. ..

Kağıt katlayarak para kazanıyorlar | Gazete3.com.tr
Image

Kağıt katlayarak para kazanıyorlar


Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda açılan "quilling" kursuna katılan kadınlar, rengarenk kartonları kıvırarak yaptıkları tablolarla hem stres atıyor hem de aile bütçesine katkıda bulunuyor.
  AFYON    17.05.2018 10:16:00

Orta Çağ Avrupası’nda İngiltere, Fransa ve İtalya'da süsleme sanatı olarak doğan, son yıllarda Japonya ve Çin'de yoğun olarak yapılan quilling, Afyonkarahisarlı kadınlardan da büyük ilgi görüyor. Millet Hamamı'nda ilk kez açılan kursa katılan 25 kadın kursiyer, el becerileriyle kartonları sanata dönüştürüyor. Kurs eğitmeni Hatice Akıner, yaptığı açıklamada, kursa ilginin yüksek olduğunu söyledi. Kursiyerlerin gayretlerinin kendilerini memnun ettiğini belirten Akıner, "Tabii ki meşakkatli ve zor. Çünkü cımbızlarla çalışıyoruz. Bazı ayrıntıları verebilmek için çok uğraşıyoruz. Bu işin püf noktası sabırlı olmak ve titiz çalışmaktır. Genellikle beyaz zeminde çalışılıyor. Renkli fon kartonu zeminlerine de çalışmalarımız oluyor. Bu kursu şehrimizde ilk defa açtık ve büyük ilgi görüyor” diye konuştu. Akıner, kağıt kıvırma sanatıyla birçok çalışma yaptıklarını, genellikle Türk bayrağı, gitar, keman, fil, anne ile çocuk, Japon ve İngiliz kadın elbiselerinin detaylarını çalıştıklarını anlattı.

"PSİKOLOJİK OLARAK RAHATLADIKLARINI SÖYLÜYORLAR"

Kursiyerlerin bir dekoratif tabloyu 7 ila 15 gün arasında tamamlayabildiğini kaydeden Akıner, şöyle devam etti: "Üzerinde çalıştığımız tablo bittiği zaman kursiyerlerimiz bütün yorgunluklarını unutuyor. Yaptığımız tabloların göze hoş görünmesi çok önemli. Detay ve titizlik olunca ortaya güzel çalışmalar çıkıyor. Kursiyerlerden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Psikolojik olarak rahatladıklarını söylüyorlar. Hayal gücünü ve hafızayı güçlendiriyor. Kursiyerler renklerle iç içe oldukları için yaptıkları çalışmalardan zevk alıyorlar. Bu da onlar için bir terapi oluyor. Hatta bazıları, hayatlarındaki bazı problemleri unuttuklarını söylüyorlar. Bazı arkadaşlarımız, bu işi hobi olarak yapsalar da önemli bölümü aile bütçelerine katkı sağlamak için sipariş alıp satıyor." Kursiyerlerden Gülşah Gencer de quilling ile iki ay önce tanıştığını ve hobi amacıyla kursa katıldığını dile getirdi. "Şu anda sipariş alarak ev bütçesine katkı sağlıyorum" diyen Gencer, büyük keyif alarak çalıştığını aktardı.

“HAYAL GÜCÜMÜZÜ KÂĞIDA DÖKÜYORUZ”

Emine Çapraz da kursu tesadüfen gördüğünü, hayalindeki tasarımları kağıda dökebilmek için katılmaya karar verdiğini ifade etti. Kursun, insanı bedenen ve ruhen çok dinlendirdiğine işaret eden Çapraz, "Canlı renklerle güzel tablolar oluşturuyoruz. Telkari ve dikey çalışmalar yapıyoruz. Açıkçası hayal gücümüzü kağıda döküyoruz. Renklerle uyum ve ahengi yakalıyoruz. Bu kursta olmaktan çok mutluyum." ifadelerini kullandı.>>>A.A.

  AFYON    17.05.2018 10:16:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
OZEL HABERLER