Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AFSܒden büyük buluş
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademisyenleri Diyabet tedavisinde insülin bağımlılığını azaltacak proje hazırlayarak, bilimsel buluş pa..

2

Image

Badem ağaçları çiçek açtı
Baharın gelmesiyle birlikte Afyonkarahisar’ın Hıdırlık Tepesi’nin yamaçlarında bulunan yüzlerce badem ağacı çiçek açtı. Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek..

3

Image

‘Edebiyat ülkemize bağımızı güçlendirir’
“Edebiyat en güzel Afyon’dur” sloganı ile Afyonkarahisar’dan yola çıkan ve tüm Türkiye’ye yayılan kültür, sanat ve edebiyat dergisi Sinada, 7’inci yı..

4

Image

‘LOKUMLAR BİZDEN’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 81 ilde okulların tekrar açıldığı zaman Afyonkarahisar’dan öğrencilere lokum göndereceklerini söyledi ..

5

Image

Oteller kapandı
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün turizm sektörünü etkilemesinin ardından Afyonkarahisar’daki bazı oteller, geçici süreyle kapatma kararı aldı ..

6

Image

‘Afyon’un dünyaya açılan penceresi’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Kanal 3’ün Afyon’un dünyaya açılan penceresi olduğunu söyleyerek, 11.kuruluş yıldönü..

7

Image

‘Kanal 3 tanıtımda büyük rol üstlendi’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kanal 3’ün11. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Kanal’ın Afyonkarahisar’ın tanıtımında önemli bir rol üstlendiğini kayde..

8

Image

‘11.yılınız kutlu olsun’
Kanal 3’ün 11. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Tutulmaz, kutlama mesajı yayınladı. Tutulmaz mesajında, “Kanal 3 Televizyonu’nun kuruluşunun 11. yıl..

9

Image

KANAL 3 11 YAŞINDA
Kanal 3 televizyonunun 11.kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kanal 3 Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan D..

10

Image

‘EMRİNİZDEYİZ’
Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Devlet Demiryolları’nın yapacağı hizmetler noktasında Afyon’un emrinde olduğunu söyledi ..

11

Image

Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi ortak kullanılacak
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i makamında ziyaret etti. Ziy..

12

Image

‘AFRAY’ın çalışmaları devam ediyor’
TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in AFRAY Projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra sonuçlana..

13

Image

Şehit Şahin ebediyete uğurlandı
Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde son yol..

14

Image

Gala iptal edildi
Afyonkarahisar Eğitim Vakfı Başkanı Hüsnü Serteser, bugün vizyona giren, Afyonkarahisar'da çekilen ve geliri Afyon Eğitim Vakfı'na bağışlanacak olan "..

15

Image

Belediye personellerine Kuran-ı Kerim dersi
Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında Belediye personellerine haftanın iki günü Kuran-ı Kerim dersi veriliyor..

16

Image

Zafer Meydanı’na kapalı durak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından vatandaşların yoğun olarak kullandığı Zafer Meydanı’na kapalı otobüs durağı kuruldu. ..

17

Image

Gençler camide buluştu
İscehisar İlçe Müftülüğü tarafından, Kavak Camiinde Cami-Gençlik buluşması ve yarıyıl tatilini camide geçiren öğrencilere hediye verme programı organi..

Kış kuşları sayıldı | Gazete3.com.tr
Image

Kış kuşları sayıldı


Afyonkarahisar genelindeki sulak alanlarda bulunan su kuşları için kış sayımı yapıldı.
  AFYON    30.01.2020 09:50:33

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Doğanın Dili Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen kış ortası kuş sayımı sona erdi. Afyonkarahisar’daki üç sulak alanda gerçekleştirilen kuş sayımına ilgili kurumların temsilcileri ile kuş gözlemcileri ve kuş fotoğrafçıları da eşlik etti.

BİN CİVARINDA KUŞ TÜRÜ SAYILDI

Eber Gölü, Karamık ve Karakuyu sulak alanlarındaki kuş sayımı ile ilgili bilgi veren Doğanın Dili Derneği Başkanı ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Emine Hesna Kandır, şunları söyledi: “Kış ortası su kuşu sayımı her yıl düzenli olarak ocak ayı içinde yapılıyor. Bu seneki kuş sayımını üç sulak alanda yaptık. Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve kuş fotoğrafçıları Arif Birsen ve Uğur Dağhan da bize eşlik etti. Sulak alanların buz tutmuş olmasından dolayı çok fazla bir popülasyon olmadığını gördük. Gri ve beyaz balıkçık, sakarmeke, saz delicesi, yeşilbaşlı ördek gibi 19 farklı türde kuş tespit edildi. Yaklaşık bin civarında kuş sayımı gerçekleştirildi.”

“SULAK ALANLAR BASKI ALTINA GİRİYOR”

Kış ortası su kuşu sayımının kuş türlerinin artışı ve eksilmesi ile ilgili bilgilerin elde edilmesi açısından önemli olduğuna değinen Kandır, “Kuşların bulunduğu sulak alanlar gerek insan gerekse küresel ısınmadan dolayı gün geçtikçe daha çok baskı altına giriyor. Bu baskıların kuşlara olan etkisini de ortaya çıkarmak için bu sayımları önemsiyoruz” diye konuştu. Mustafa BAYER

  AFYON    30.01.2020 09:50:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
03.07.2020
03.07.2020
03.07.2020
OZEL HABERLER