Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Badem ağaçları çiçek açtı
Baharın gelmesiyle birlikte Afyonkarahisar’ın Hıdırlık Tepesi’nin yamaçlarında bulunan yüzlerce badem ağacı çiçek açtı. Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek..

2

Image

‘Edebiyat ülkemize bağımızı güçlendirir’
“Edebiyat en güzel Afyon’dur” sloganı ile Afyonkarahisar’dan yola çıkan ve tüm Türkiye’ye yayılan kültür, sanat ve edebiyat dergisi Sinada, 7’inci yı..

3

Image

‘LOKUMLAR BİZDEN’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 81 ilde okulların tekrar açıldığı zaman Afyonkarahisar’dan öğrencilere lokum göndereceklerini söyledi ..

4

Image

Oteller kapandı
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün turizm sektörünü etkilemesinin ardından Afyonkarahisar’daki bazı oteller, geçici süreyle kapatma kararı aldı ..

5

Image

‘Afyon’un dünyaya açılan penceresi’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Kanal 3’ün Afyon’un dünyaya açılan penceresi olduğunu söyleyerek, 11.kuruluş yıldönü..

6

Image

‘Kanal 3 tanıtımda büyük rol üstlendi’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kanal 3’ün11. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Kanal’ın Afyonkarahisar’ın tanıtımında önemli bir rol üstlendiğini kayde..

7

Image

‘11.yılınız kutlu olsun’
Kanal 3’ün 11. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Tutulmaz, kutlama mesajı yayınladı. Tutulmaz mesajında, “Kanal 3 Televizyonu’nun kuruluşunun 11. yıl..

8

Image

KANAL 3 11 YAŞINDA
Kanal 3 televizyonunun 11.kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kanal 3 Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan D..

9

Image

‘EMRİNİZDEYİZ’
Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Devlet Demiryolları’nın yapacağı hizmetler noktasında Afyon’un emrinde olduğunu söyledi ..

10

Image

Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi ortak kullanılacak
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i makamında ziyaret etti. Ziy..

11

Image

‘AFRAY’ın çalışmaları devam ediyor’
TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in AFRAY Projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra sonuçlana..

12

Image

Şehit Şahin ebediyete uğurlandı
Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde son yol..

13

Image

Gala iptal edildi
Afyonkarahisar Eğitim Vakfı Başkanı Hüsnü Serteser, bugün vizyona giren, Afyonkarahisar'da çekilen ve geliri Afyon Eğitim Vakfı'na bağışlanacak olan "..

14

Image

Belediye personellerine Kuran-ı Kerim dersi
Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında Belediye personellerine haftanın iki günü Kuran-ı Kerim dersi veriliyor..

15

Image

Zafer Meydanı’na kapalı durak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından vatandaşların yoğun olarak kullandığı Zafer Meydanı’na kapalı otobüs durağı kuruldu. ..

16

Image

Gençler camide buluştu
İscehisar İlçe Müftülüğü tarafından, Kavak Camiinde Cami-Gençlik buluşması ve yarıyıl tatilini camide geçiren öğrencilere hediye verme programı organi..

17

Image

‘Film platoları keşfedilmeli’
Afyonkarahisar’da Kameranın 100 Yılı adlı kitabın tanıtımı ve belgesel film gösterimi programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki f..

Minik Muhammet yardım eli bekliyor | Gazete3.com.tr
Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor


Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışından zamanında gelmediği için tedavisi yarım kalıyor.
  AFYON    05.01.2019 10:25:31


Konarı köyünde yaşayan Hasan ve Gülbeyaz Akçeşme çiftinin 8 ay önce dünyaya gelen bebekleri Muhammet Basri Efe Akçeşme, anne karnında kaptığı enfeksiyon nedeniyle görme engelli doğdu. Anne ve baba hiç bir şeyden habersiz kontrol için götürdükleri özel bir hastanede doktor, bebeğin hiçbir tepki vermemesinden şüphelenerek, minik Muhammet’i Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’ne götürmelerini söyledi. Üniversite hastanesinde yapılan muayenede 2 aylık olan bebeğin gözlerinde katarak olduğu için görmediğini belirledi. Minik Muhammet’in tedavisinin Gazi Üniversitesi hastanesinde daha sağlıklı yapılabileceğini söyleyen doktorlar, 2 aylık bebeği Ankara’ya sevk etti. Ankara’daki hastanede yapılan tetkiklerde katarakta neyin neden olduğuyla ilgili araştırma yapıldı. Yapılan araştırmanın ardından anne Gülbeyaz Akçeşme’nin hamilelik döneminde hayvanlardan insana bulaşabilen Toxoplasma adlı bir parazit yüzünden enfeksiyon kaptığı belirlendi.

IŞIKTAN KORUNMAK İÇİN LENS KULLANIYOR

Minik Muhammet’in de bu enfeksiyon nedeniyle görme engelli olarak doğduğu ve ameliyat edildi. Görme yetisini kazanan minik bebeğin gözlerini ışıktan korumak için lens kullanmaya başladı. Minik Muhammet’in sorunları bununla kalmadı ve enfeksiyon tedavisinin yapılması gerektiği doktorlar tarafından belirtildi. Minik Muhammet’in tedavisi için 3 tane yurtdışından getirilen ilacın kullanılarak enfeksiyonun vücuttan atılması tedavisi başlatıldı. Minik Muhammet’in ailesi ilaçların temininde yaşanan sıkıntılar yüzünden tedavide aksamalar olduğunu dile getirerek, yardım bekliyor.

ANNE KARNINDA ENFEKSİYON KAPTI

Anne Gülbeyaz Akçeşme, yetkililerden yardım isteyerek, şunları kaydetti: “Muhammet benim 4. Çocuğum. Anne karnında kaptığı enfeksiyon yüzünden görme engelli dünyaya geldi. Görebilmesi için Ankara’da ameliyat olduk. Başarılı geçti ve artık bizim el hareketlerimize tepki veriyor. Görmeye başladı. Ama benden Muhammet’e geçen enfeksiyon hala onun vücudunda sağlığını etkiliyor. Bunun için bir yıl boyunca ilaç tedavisi görmesi gerekiyor. Yurtdışından getirtilen ilaçlar zamanında gelmiyor. Bir ay önce dilekçe ve reçete ile istekte bulunduk. İlaçları bitti ve 10 gündür ilaç kullanamıyoruz. Sağlığının daha da kötüye gideceği endişesi taşıyoruz. Yetkilerden yardım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın sesimizi duymasını istiyoruz. Oğlumun sağlığına kavuşmasını istiyorum” Minik Muhammet’in dedesi Basri Akçeşme’de torunun tedavisinin düzenli olarak yapılabilmesi için ilaçlarının temininde aksamalar yaşanmaması için destek beklediklerini dile getirdi. >>> Mustafa BAYER

  AFYON    05.01.2019 10:25:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER