Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

Minik Muhammet yardım eli bekliyor | Gazete3.com.tr
Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor


Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışından zamanında gelmediği için tedavisi yarım kalıyor.
  AFYON    05.01.2019 10:25:31


Konarı köyünde yaşayan Hasan ve Gülbeyaz Akçeşme çiftinin 8 ay önce dünyaya gelen bebekleri Muhammet Basri Efe Akçeşme, anne karnında kaptığı enfeksiyon nedeniyle görme engelli doğdu. Anne ve baba hiç bir şeyden habersiz kontrol için götürdükleri özel bir hastanede doktor, bebeğin hiçbir tepki vermemesinden şüphelenerek, minik Muhammet’i Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’ne götürmelerini söyledi. Üniversite hastanesinde yapılan muayenede 2 aylık olan bebeğin gözlerinde katarak olduğu için görmediğini belirledi. Minik Muhammet’in tedavisinin Gazi Üniversitesi hastanesinde daha sağlıklı yapılabileceğini söyleyen doktorlar, 2 aylık bebeği Ankara’ya sevk etti. Ankara’daki hastanede yapılan tetkiklerde katarakta neyin neden olduğuyla ilgili araştırma yapıldı. Yapılan araştırmanın ardından anne Gülbeyaz Akçeşme’nin hamilelik döneminde hayvanlardan insana bulaşabilen Toxoplasma adlı bir parazit yüzünden enfeksiyon kaptığı belirlendi.

IŞIKTAN KORUNMAK İÇİN LENS KULLANIYOR

Minik Muhammet’in de bu enfeksiyon nedeniyle görme engelli olarak doğduğu ve ameliyat edildi. Görme yetisini kazanan minik bebeğin gözlerini ışıktan korumak için lens kullanmaya başladı. Minik Muhammet’in sorunları bununla kalmadı ve enfeksiyon tedavisinin yapılması gerektiği doktorlar tarafından belirtildi. Minik Muhammet’in tedavisi için 3 tane yurtdışından getirilen ilacın kullanılarak enfeksiyonun vücuttan atılması tedavisi başlatıldı. Minik Muhammet’in ailesi ilaçların temininde yaşanan sıkıntılar yüzünden tedavide aksamalar olduğunu dile getirerek, yardım bekliyor.

ANNE KARNINDA ENFEKSİYON KAPTI

Anne Gülbeyaz Akçeşme, yetkililerden yardım isteyerek, şunları kaydetti: “Muhammet benim 4. Çocuğum. Anne karnında kaptığı enfeksiyon yüzünden görme engelli dünyaya geldi. Görebilmesi için Ankara’da ameliyat olduk. Başarılı geçti ve artık bizim el hareketlerimize tepki veriyor. Görmeye başladı. Ama benden Muhammet’e geçen enfeksiyon hala onun vücudunda sağlığını etkiliyor. Bunun için bir yıl boyunca ilaç tedavisi görmesi gerekiyor. Yurtdışından getirtilen ilaçlar zamanında gelmiyor. Bir ay önce dilekçe ve reçete ile istekte bulunduk. İlaçları bitti ve 10 gündür ilaç kullanamıyoruz. Sağlığının daha da kötüye gideceği endişesi taşıyoruz. Yetkilerden yardım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın sesimizi duymasını istiyoruz. Oğlumun sağlığına kavuşmasını istiyorum” Minik Muhammet’in dedesi Basri Akçeşme’de torunun tedavisinin düzenli olarak yapılabilmesi için ilaçlarının temininde aksamalar yaşanmaması için destek beklediklerini dile getirdi. >>> Mustafa BAYER

  AFYON    05.01.2019 10:25:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER