Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

2

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

3

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

4

Image

Çocuklara arabalı sinema müjdesi
Afyonkarahisar Belediyesi kültürel etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Vizyonda kaldığı süre içinde, çocuklar kadar yetişkinlerin de beğenisini..

5

Image

Yalçın okullarda denetleme yaptı
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Hocalar ilçesindeki, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Kamil Tunç Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Yeşilhisar Yu..

6

Image

‘Desteklerimiz devam edecek’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. Burcu, Afyon Eğitim Vakfı’na..

7

Image

EKMEĞE ZAM GELEBİLİR
Pandemi ile başlayan sıkıntılı süreç özellikle gıda maddelerinde önemli fiyat artışlarına neden oldu. Birçok uzman üretimi baz alan, hatta tarımsal ür..

8

Image

Övünç madalyalarına kavuştular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tüm Türkiye’de aynı saatte Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Tevcih Töreni düzenlendi. Afyonkara..

9

Image

‘Bizlere destek olun’
Afyonkarahisar’da koronavirüs denetimine çıkan Vali Vekili Mehmet Boztepe, vatandaşlardan virüsle mücadelede kurallara uyarak destek olmalarını istedi..

10

Image

Başkan Zeybek’ten şantiyelere ziyaret
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Yüntaş bünyesinde hizmet veren Doğaltaş Fabrikası, Beton, Parke ve Bordür Fabrikası ile Belediye Asfalt Şantiyesi’ni z..

11

Image

‘Tüm tedbirleri aldık’
Girne Koleji Afyon Kampüsü Kurucu Temsilcisi Murat Şensoy, yüz yüze eğitime başlamak için gereken tüm tedbirlerin alındığını açıkladı ..

12

Image

Herşey tarım için
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarımsal üretimi arttırmak için Afyonkarahisar’daki 41,5 milyon metrekarelik tarım arazinin üretime açılacağı ..

13

Image

DESTEKLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Vali Gökmen Çiçek’in öncülüğünde başlatılan Her Ev Bir Okul Kampanyası’na, ilçelerden, kaymakamlıklardan, belediye başkanlıklarından ve kurumlardan de..

14

Image

Üniversite-Belediye iş birliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Hastalıklarının Muayene, Teşhis ve Tedavi” başlıklı iş ..

15

Image

‘İş dünyasına katkılarımız sürecek’
Gün FM’i ziyaret eden TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Özkan, iş dünyasına yönelik olarak sağladıkları katkıları sürdürece..

16

Image

‘Gelecek biziz sende bize katıl’
Yedi Bilim Özel Öğretim Kursu Kurucu Müdürü Abdullah Şen, “Gelecek biziz sende bize katıl anlayışı ile gençleri kurumlarına beklediklerini belirtti

17

Image

‘İSTİHDAMA DEVAM’
Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında esnaflıktan iş adamlığına geçen Süleyman Kırlıoğlu, yaptığı açıklamada, üretmeye ve ihracata devam edeceklerini..

Minik Muhammet yardım eli bekliyor | Gazete3.com.tr
Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor


Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışından zamanında gelmediği için tedavisi yarım kalıyor.
  AFYON    05.01.2019 10:25:31


Konarı köyünde yaşayan Hasan ve Gülbeyaz Akçeşme çiftinin 8 ay önce dünyaya gelen bebekleri Muhammet Basri Efe Akçeşme, anne karnında kaptığı enfeksiyon nedeniyle görme engelli doğdu. Anne ve baba hiç bir şeyden habersiz kontrol için götürdükleri özel bir hastanede doktor, bebeğin hiçbir tepki vermemesinden şüphelenerek, minik Muhammet’i Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’ne götürmelerini söyledi. Üniversite hastanesinde yapılan muayenede 2 aylık olan bebeğin gözlerinde katarak olduğu için görmediğini belirledi. Minik Muhammet’in tedavisinin Gazi Üniversitesi hastanesinde daha sağlıklı yapılabileceğini söyleyen doktorlar, 2 aylık bebeği Ankara’ya sevk etti. Ankara’daki hastanede yapılan tetkiklerde katarakta neyin neden olduğuyla ilgili araştırma yapıldı. Yapılan araştırmanın ardından anne Gülbeyaz Akçeşme’nin hamilelik döneminde hayvanlardan insana bulaşabilen Toxoplasma adlı bir parazit yüzünden enfeksiyon kaptığı belirlendi.

IŞIKTAN KORUNMAK İÇİN LENS KULLANIYOR

Minik Muhammet’in de bu enfeksiyon nedeniyle görme engelli olarak doğduğu ve ameliyat edildi. Görme yetisini kazanan minik bebeğin gözlerini ışıktan korumak için lens kullanmaya başladı. Minik Muhammet’in sorunları bununla kalmadı ve enfeksiyon tedavisinin yapılması gerektiği doktorlar tarafından belirtildi. Minik Muhammet’in tedavisi için 3 tane yurtdışından getirilen ilacın kullanılarak enfeksiyonun vücuttan atılması tedavisi başlatıldı. Minik Muhammet’in ailesi ilaçların temininde yaşanan sıkıntılar yüzünden tedavide aksamalar olduğunu dile getirerek, yardım bekliyor.

ANNE KARNINDA ENFEKSİYON KAPTI

Anne Gülbeyaz Akçeşme, yetkililerden yardım isteyerek, şunları kaydetti: “Muhammet benim 4. Çocuğum. Anne karnında kaptığı enfeksiyon yüzünden görme engelli dünyaya geldi. Görebilmesi için Ankara’da ameliyat olduk. Başarılı geçti ve artık bizim el hareketlerimize tepki veriyor. Görmeye başladı. Ama benden Muhammet’e geçen enfeksiyon hala onun vücudunda sağlığını etkiliyor. Bunun için bir yıl boyunca ilaç tedavisi görmesi gerekiyor. Yurtdışından getirtilen ilaçlar zamanında gelmiyor. Bir ay önce dilekçe ve reçete ile istekte bulunduk. İlaçları bitti ve 10 gündür ilaç kullanamıyoruz. Sağlığının daha da kötüye gideceği endişesi taşıyoruz. Yetkilerden yardım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın sesimizi duymasını istiyoruz. Oğlumun sağlığına kavuşmasını istiyorum” Minik Muhammet’in dedesi Basri Akçeşme’de torunun tedavisinin düzenli olarak yapılabilmesi için ilaçlarının temininde aksamalar yaşanmaması için destek beklediklerini dile getirdi. >>> Mustafa BAYER

  AFYON    05.01.2019 10:25:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER