Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

2

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

3

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

4

Image

Çocuklara arabalı sinema müjdesi
Afyonkarahisar Belediyesi kültürel etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Vizyonda kaldığı süre içinde, çocuklar kadar yetişkinlerin de beğenisini..

5

Image

Yalçın okullarda denetleme yaptı
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Hocalar ilçesindeki, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Kamil Tunç Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Yeşilhisar Yu..

6

Image

‘Desteklerimiz devam edecek’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. Burcu, Afyon Eğitim Vakfı’na..

7

Image

EKMEĞE ZAM GELEBİLİR
Pandemi ile başlayan sıkıntılı süreç özellikle gıda maddelerinde önemli fiyat artışlarına neden oldu. Birçok uzman üretimi baz alan, hatta tarımsal ür..

8

Image

Övünç madalyalarına kavuştular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tüm Türkiye’de aynı saatte Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Tevcih Töreni düzenlendi. Afyonkara..

9

Image

‘Bizlere destek olun’
Afyonkarahisar’da koronavirüs denetimine çıkan Vali Vekili Mehmet Boztepe, vatandaşlardan virüsle mücadelede kurallara uyarak destek olmalarını istedi..

10

Image

Başkan Zeybek’ten şantiyelere ziyaret
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Yüntaş bünyesinde hizmet veren Doğaltaş Fabrikası, Beton, Parke ve Bordür Fabrikası ile Belediye Asfalt Şantiyesi’ni z..

11

Image

‘Tüm tedbirleri aldık’
Girne Koleji Afyon Kampüsü Kurucu Temsilcisi Murat Şensoy, yüz yüze eğitime başlamak için gereken tüm tedbirlerin alındığını açıkladı ..

12

Image

Herşey tarım için
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarımsal üretimi arttırmak için Afyonkarahisar’daki 41,5 milyon metrekarelik tarım arazinin üretime açılacağı ..

13

Image

DESTEKLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Vali Gökmen Çiçek’in öncülüğünde başlatılan Her Ev Bir Okul Kampanyası’na, ilçelerden, kaymakamlıklardan, belediye başkanlıklarından ve kurumlardan de..

14

Image

Üniversite-Belediye iş birliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Hastalıklarının Muayene, Teşhis ve Tedavi” başlıklı iş ..

15

Image

‘İş dünyasına katkılarımız sürecek’
Gün FM’i ziyaret eden TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Özkan, iş dünyasına yönelik olarak sağladıkları katkıları sürdürece..

16

Image

‘Gelecek biziz sende bize katıl’
Yedi Bilim Özel Öğretim Kursu Kurucu Müdürü Abdullah Şen, “Gelecek biziz sende bize katıl anlayışı ile gençleri kurumlarına beklediklerini belirtti

17

Image

‘İSTİHDAMA DEVAM’
Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında esnaflıktan iş adamlığına geçen Süleyman Kırlıoğlu, yaptığı açıklamada, üretmeye ve ihracata devam edeceklerini..

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu | Gazete3.com.tr
Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu


PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonkarahisar’da öğrencilerle buluştu.
  AFYON    28.12.2018 10:22:17


Hattat Karahisari Kültür Merkezi’nde sergilenen oyun minik öğrencilerden tam not aldı. Sabah ve öğlen olmak üzere iki seans izleyiciyle bulunan oyunda öğrenciler kahkahaya doyamadı. Farklı okullardan gelen anaokulu ve ilkokul birinci ikinci sınıf öğrencileri oyun boyunca keyifli anlar geçirdi. 3 kişilik oyuncu ekibi tarafından sahnelenen ‘Pette Yollarda’ tiyatrosu oyunu 81 ili dolaşarak öğrencilerle ve miniklerle buluşacak. Tiyatroyu PTT Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da izledi.

PTT’Yİ ÇOCUKLARA TANITIYORUZ

Etkinlikle ilgili konuşan PTT Baş Müdürü Örsdemir, şunları kaydetti: “Pette çocuk tiyatrosu ülkemizin farklı illerini dolaşarak buraya geldiler. Bizde bugün kendilerini konuk ettik. Öğrencilerimizin çok yoğun katılımı oldu. Anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik bir oyun sergilendi. PTT’yi halkımızla tekrar tanıştırıp, yaptığı hizmetlerin görülmesi açısından güzel bir oyun. Katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze de teşekkür ediyoruz. Oyunda görev alan tiyatrocularımız çok emek vermişler ve güzel bir oyun ortaya çıkarmışlar. Hepsine teşekkür ediyoruz.” Milli Eğitim İl Müdürü Metin Yalçın ise yaptığı açıklamada, PTT tarafından getirilen bir tiyatro oyunun öğrencilere ücretsiz izletildiğini söyledi. Yalçın, gerekli incelemelerden geçmiş olan bir tiyatro oyunuyla ilgili bir talep geldiğinde severek kabul ettiklerini ifade ederek, “Okul öncesi ve ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik bir sosyal ve kültürel etkinlik oldu. Öğrencilerimiz de bu durumdan çok mutlu oldular” dedi. Tiyatro oyunu yönetmeni ve PTT Çocuk tiyatrosu koordinatörü Hakan Polacanlı, amaçlarının tüm Türkiye’yi dolaşarak PTT’yi tanıtmak olduğunu söyledi.

21. DURAĞIMIZ AFYONKARAHİSAR

Polacanlı, 1 Kasım’da Tekirdağ’dan başladıkları yolculuklarının 21. Durağının Afyonkarahisar olduğunu belirterek, şunları söyledi: “81 ili dolaşmak için yola çıktık. 21. Durağımız olan Afyonkarahisar’dayız. Çocuklarla ve öğretmenlere buluşuyoruz. Bu buluşmalarda her zaman ayrı heyecan duyuyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve PTT’de bu işin arkasına düşüp yollara koyuldu. Çalışıyoruz, mutluyuz. Kerem Eser ve tüm kadro heyecanla çalışıyor. Pette Yollarda oyununda Kerem adında bir gencin ananesine göndermek için PTT’ye giden bir çocuğun başından geçen olaylar ve PTT ile tanışması anlatılıyor.” >>>Mustafa BAYER

  AFYON    28.12.2018 10:22:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER