Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Badem ağaçları çiçek açtı
Baharın gelmesiyle birlikte Afyonkarahisar’ın Hıdırlık Tepesi’nin yamaçlarında bulunan yüzlerce badem ağacı çiçek açtı. Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek..

2

Image

‘Edebiyat ülkemize bağımızı güçlendirir’
“Edebiyat en güzel Afyon’dur” sloganı ile Afyonkarahisar’dan yola çıkan ve tüm Türkiye’ye yayılan kültür, sanat ve edebiyat dergisi Sinada, 7’inci yı..

3

Image

‘LOKUMLAR BİZDEN’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 81 ilde okulların tekrar açıldığı zaman Afyonkarahisar’dan öğrencilere lokum göndereceklerini söyledi ..

4

Image

Oteller kapandı
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün turizm sektörünü etkilemesinin ardından Afyonkarahisar’daki bazı oteller, geçici süreyle kapatma kararı aldı ..

5

Image

‘Afyon’un dünyaya açılan penceresi’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Kanal 3’ün Afyon’un dünyaya açılan penceresi olduğunu söyleyerek, 11.kuruluş yıldönü..

6

Image

‘Kanal 3 tanıtımda büyük rol üstlendi’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kanal 3’ün11. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Kanal’ın Afyonkarahisar’ın tanıtımında önemli bir rol üstlendiğini kayde..

7

Image

‘11.yılınız kutlu olsun’
Kanal 3’ün 11. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Tutulmaz, kutlama mesajı yayınladı. Tutulmaz mesajında, “Kanal 3 Televizyonu’nun kuruluşunun 11. yıl..

8

Image

KANAL 3 11 YAŞINDA
Kanal 3 televizyonunun 11.kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kanal 3 Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan D..

9

Image

‘EMRİNİZDEYİZ’
Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Devlet Demiryolları’nın yapacağı hizmetler noktasında Afyon’un emrinde olduğunu söyledi ..

10

Image

Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi ortak kullanılacak
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i makamında ziyaret etti. Ziy..

11

Image

‘AFRAY’ın çalışmaları devam ediyor’
TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in AFRAY Projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra sonuçlana..

12

Image

Şehit Şahin ebediyete uğurlandı
Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde son yol..

13

Image

Gala iptal edildi
Afyonkarahisar Eğitim Vakfı Başkanı Hüsnü Serteser, bugün vizyona giren, Afyonkarahisar'da çekilen ve geliri Afyon Eğitim Vakfı'na bağışlanacak olan "..

14

Image

Belediye personellerine Kuran-ı Kerim dersi
Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında Belediye personellerine haftanın iki günü Kuran-ı Kerim dersi veriliyor..

15

Image

Zafer Meydanı’na kapalı durak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından vatandaşların yoğun olarak kullandığı Zafer Meydanı’na kapalı otobüs durağı kuruldu. ..

16

Image

Gençler camide buluştu
İscehisar İlçe Müftülüğü tarafından, Kavak Camiinde Cami-Gençlik buluşması ve yarıyıl tatilini camide geçiren öğrencilere hediye verme programı organi..

17

Image

‘Film platoları keşfedilmeli’
Afyonkarahisar’da Kameranın 100 Yılı adlı kitabın tanıtımı ve belgesel film gösterimi programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki f..

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu | Gazete3.com.tr
Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu


PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonkarahisar’da öğrencilerle buluştu.
  AFYON    28.12.2018 10:22:17


Hattat Karahisari Kültür Merkezi’nde sergilenen oyun minik öğrencilerden tam not aldı. Sabah ve öğlen olmak üzere iki seans izleyiciyle bulunan oyunda öğrenciler kahkahaya doyamadı. Farklı okullardan gelen anaokulu ve ilkokul birinci ikinci sınıf öğrencileri oyun boyunca keyifli anlar geçirdi. 3 kişilik oyuncu ekibi tarafından sahnelenen ‘Pette Yollarda’ tiyatrosu oyunu 81 ili dolaşarak öğrencilerle ve miniklerle buluşacak. Tiyatroyu PTT Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da izledi.

PTT’Yİ ÇOCUKLARA TANITIYORUZ

Etkinlikle ilgili konuşan PTT Baş Müdürü Örsdemir, şunları kaydetti: “Pette çocuk tiyatrosu ülkemizin farklı illerini dolaşarak buraya geldiler. Bizde bugün kendilerini konuk ettik. Öğrencilerimizin çok yoğun katılımı oldu. Anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik bir oyun sergilendi. PTT’yi halkımızla tekrar tanıştırıp, yaptığı hizmetlerin görülmesi açısından güzel bir oyun. Katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze de teşekkür ediyoruz. Oyunda görev alan tiyatrocularımız çok emek vermişler ve güzel bir oyun ortaya çıkarmışlar. Hepsine teşekkür ediyoruz.” Milli Eğitim İl Müdürü Metin Yalçın ise yaptığı açıklamada, PTT tarafından getirilen bir tiyatro oyunun öğrencilere ücretsiz izletildiğini söyledi. Yalçın, gerekli incelemelerden geçmiş olan bir tiyatro oyunuyla ilgili bir talep geldiğinde severek kabul ettiklerini ifade ederek, “Okul öncesi ve ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik bir sosyal ve kültürel etkinlik oldu. Öğrencilerimiz de bu durumdan çok mutlu oldular” dedi. Tiyatro oyunu yönetmeni ve PTT Çocuk tiyatrosu koordinatörü Hakan Polacanlı, amaçlarının tüm Türkiye’yi dolaşarak PTT’yi tanıtmak olduğunu söyledi.

21. DURAĞIMIZ AFYONKARAHİSAR

Polacanlı, 1 Kasım’da Tekirdağ’dan başladıkları yolculuklarının 21. Durağının Afyonkarahisar olduğunu belirterek, şunları söyledi: “81 ili dolaşmak için yola çıktık. 21. Durağımız olan Afyonkarahisar’dayız. Çocuklarla ve öğretmenlere buluşuyoruz. Bu buluşmalarda her zaman ayrı heyecan duyuyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve PTT’de bu işin arkasına düşüp yollara koyuldu. Çalışıyoruz, mutluyuz. Kerem Eser ve tüm kadro heyecanla çalışıyor. Pette Yollarda oyununda Kerem adında bir gencin ananesine göndermek için PTT’ye giden bir çocuğun başından geçen olaylar ve PTT ile tanışması anlatılıyor.” >>>Mustafa BAYER

  AFYON    28.12.2018 10:22:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER