Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Uygulama becerisi yüksek mühendis yetiştiriyoruz”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen Teknoloji Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Teknoloji Fakültesi D..

2

Image

Kendini bilmezler parktaki eşyalara zarar verdi
Afyonkarahisar’da kendini bilmez bazı kişiler, Ömer Halisdemir Parkı’nda bulunan eşyalara zarar verdi. ..

3

Image

“Afyonkarahisar yeni bir turizm merkezi olacak”
Vali Mustafa Tutulmaz İhsaniye İlçesi, Döğer kasabası, Bayramaliler köyü arasında Frig Vadisi içerisinde bulunan Emre Gölü’nü ziyaret ederek yapılan y..

4

Image

AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven: “Her aday adayına eşit mesafedeyiz”
Megabirlik Medya’yı ziyaret eden AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 24 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı başvuru sürecinin ba..

5

Image

“Yaptığımız hizmetler unutulmamış”
Maliye ve Tarım ve Köy İşleri eski bakanlarından İsmet Attila, Afyon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğini ziyaret ederek Başkan Abdülkadir Konak ile..

6

Image

Öğrencilerden LÖSEV yararına kermes
Afyonkarahisar Nene Hatun Anaokulu ve Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulunca "Değerler Harekatı" projesi kapsamında LÖSEV yararına kermes düzenlendi. ..

7

Image

Çocuklar suyu korumayı öğreniyor
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘'Suyumu Koruyorum Projesi'’ kapsamında öğrencilere suyu koruma yön..

8

Image

Zabıta ekipleri Erenler Mahallesi’ni denetledi
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Erenler Mahallesinde faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştırdı...

9

Image

Milli Egemenlik Paneli düzenlendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı tarafından Milli Egemenlik paneli düzenlendi. Erdal Akar Konfera..

10

Image

57.ALAY KAHRAMANLARINA VEFA
Çanakkale Kara Savaşları'nın 103'üncü yıldönümü anma törenleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen etkinliklere protokol üyeleri ile birlikte çok ..

11

Image

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın”
Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği Kariyer Günü etkinliğine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere ellerine geçen fırsatl..

12

Image

Borsa heyetinden Hisarcıklıoğlu’na destek sözü
Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) Meclis Başkanı Fahrettin Zobalı ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, beraberindeki meclis ve yönetim kurul..

13

Image

“Başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz”
Vakıf Katılım Bankası Afyonkarahisar Şube Müdürü Mustafa Dedik, işadamları Mert Oruç, Halis Tokman ve İbrahim Sömer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi ..

14

Image

Canan Tan, ATSO’da söyleşiye katıldı
Afyonkarahisar Kitap Fuarı’na katılmak üzere Afyonkarahisar’a gelen yazar Canan Tan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda TOBB Afyonkarahisar Ka..

15

Image

TYP kapsamında bin 200 kişi işe alınacak
Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ahmet Karakaya, belediye ve kamu kurumları bünyesinde Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında bin 200 kiş..

16

Image

Aynı okuldan mezun olan polisler 30 yıl sonra Afyon’da bir araya geldi
İzmir Bornova Polis Okulundan 1989 yılında mezun olan ve Türkiye'nin dört bir köşesinde görev yapan polisler, 30 yıl sonra Afyonkarahisar'da buluştu...

17

Image

AKÜ Afyon Kitap Fuarı’na katıldı
Afyonkarahisar Valiliği himayesinde Afyonkarahisar’da ilk kez düzenlenen “Kitap Fuarına Sahip Çıkalım Kültür Şölenine Dönüşsün” sloganı ile hizmete a..

MÜSİAD İl Başkanı Ahmet Karakol | Gazete3.com.tr
Image

MÜSİAD İl Başkanı Ahmet Karakol


“Afyonkarahisar’ı daha fazla
geliştirmek için gayret edeceğiz”
  AFYON    12.04.2018 13:36:00

MÜSİAD Afyonkarahisar Temsilciliğinin yeni yönetiminin basınla tanışma toplantısında derneğin Afyonkarahisar’da yapmayı planladığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan MÜSİAD İl Başkanı Ahmet Karakol, Afyonkarahisar’ı daha tanınır kılma ve geliştirmek amacıyla ne çalışma yapılması gerekiyorsa yapmaya gayret göstereceklerini söyledi.

Mehmet TABAK

MÜSİAD İl Temsilciliği’nin yeni yönetimi basınla tanışma toplantısı düzenledi. Atlıspor Tesislerinde gerçekleştirilen tanışma toplantısında MÜSİAD İl Başkanı Ahmet Karakol, derneği yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Karakol, derneğin 2013 yılında kurulduğunu belirterek, “MÜSİAD Afyonkarahisar Temsilciliği 2013 yılında açıldı. Burada yeri gelmişken kurucu başkanımız Ahmet Neoldum ve ekibine teşekkür ediyorum. Büyük bir özveri ve gayretle, yaptıklarımızla ve yapamadıklarımızla derneğimiz bugünlere geldi. Gelinen noktada hem derneğimizin tüzüğü gereği, hem de bir kan değişimi olması, yeni bir hareketlilik ve heyecan oluşması için yönetim değişikliği gerçekleşti. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım MÜSİAD Genel Merkezi tarafından bize tevdi edilen bu görevi kabul ettik ve inşallah elimizden gelen gayreti İlimiz için ve ülkemiz için göstereceğiz” dedi.

“MÜSİAD ÜYELERİ 1 MİLYON 600
BİN KİŞİYE İSTİDAM SAĞLIYOR”
1 milyon 600 bin kişiye MÜSİAD üyelerinin istihdam sağladığını kaydeden Karakol, “MÜSİAD Afyonkarahisar Temsilciliği Başkanlığı görevini ben yürüteceğim. Bildiğiniz gibi
Ahmet Karakol olarak onlarca yıldır Tınaztepe Un, Tınaztepe Yem, Tanova Süt ürünleri firmalarının yönetim kurulu başkanıyım. Daha önce Tınaztepe Belediye Başkanlığı görevinde bulundum. Ayrıca hayra hizmet amaçlı bazıvakıf ve derneklerde üyeliğim/yöneticiliğim devam ediyor. Fakat hiç birisi MÜSİAD Afyonkarahisar Başkanlığı kadar beni heyecanlandırmamıştı. İnşallah Derneğimizi bulunduğu konumdan daha yukarılara taşımak için elimden gelen gayreti göstereceğim. MÜSİAD yurt içinde 87 şube ve temsilcilikle faaliyetlerini sürdürmektedir. Yurt dışında ise 71 farklı ülkede 101 şube ve temsilciliğe sahiptir. MÜSİAD yurt içinde ve yurt dışındaki 188 irtibat noktasında 50 bin işletmeyi temsil etmektedir. Üyelerimizin gerçekleştirdiği toplam istihdam yaklaşık 1 milyon 600 bin kişidir” diye konuştu.

“DERNEĞİMİZİN VİZYONER TOPLANTILARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR”
MÜSİAD tarafından düzenlenen vizyoner toplantılarının büyük önem taşıdığını belirten Karakol, “MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) teşkilatlanmasıyla, Genç MÜSİAD ve Kadın Çalışma Kurulu ile komisyonlarıyla, sektör kurulları ile organizasyonlarıyla tam anlamıyla kurumsal bir sivil toplum örgütüdür. MÜSİAD’ın önemli organizasyonlarından birisi MÜSİAD EXPO’dur. MÜSİAD EXPO organizasyonları girişimciler ve iş adamlarını bir araya getirmek, yerel ve küresel işbirliğini artırmak, ticari ortaklıkları geliştirmek, KOBİ’lerin yeni pazarlara açılmasına destek vermekamacıyla iki yılda bir düzenlenmektedir. MÜSİAD EXPO 2018,21-24 Kasım tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde yapılacaktır. MÜSİAD’ın gerçekleştirdiği diğer büyük organizasyon ise vizyoner toplantılarıdır. vizyoner toplantılarında farklı sektör temsilcileri ve uzmanlar tarafında girişimcilerin ve işletmelerin geleceğe dair hedef ve imkanlarının tartışıldığı, yerli/yabancı yönetici ve katılımcıların belirli başlıklar altında önemli sunumlar yaptığı, sektörler arası bilgi ve deneyim aktarımını hedefleyen bir zirvedir. İki yılda bir düzenlenmektedir. MÜSİAD EXPO ve Vizyoner toplantılarına başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız, Bakanlarımız, bürokratlarımız en üst düzeyde teveccüh göstermekte, bizzat katılarak destek ve takdirlerini iletmektedirler. Bu motivasyonla her yeni organizasyon bir öncekinden daha mükemmel, daha verimli olmaktadır. MÜSİAD’ın düzenlediği diğer organizasyonlar ise Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi, Uluslararası İş Forumu, High-Tech Port gibi toplantılardır. MÜSİAD, ekonomi basınındaki başarılı gazetecileri, yayın organlarını ve kuruluşları teşvik etmek amacıyla her yıl Ekonomi Basını Başarı Ödülleri adıyla yarışma düzenlemektedir. MÜSİAD kurulduğu günden beri hem ulusal hem de uluslararası sosyal ve ekonomik konularla ilgili araştırmalar yapmakta; yayımladığı dergiler, raporlar, kitaplar ve akademik çalışmalarla da ekonomi dünyasına ve sosyal hayata katkı sağlamaktadır” ifadelerine yer verdi.

“KENDİMİZE AİT MÜSTAKİL BİR BİNA
SAHİBİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

MÜSİAD Afyonkarahisar’ın kendisine ait bir müstakil bir binaya sahip olma hedefinin olduğunu kaydeden Karakol, “SAMEKS (Satın Alma Müdürleri Endeksi) MÜSİAD tarafından her ayın son iş gününde kamuoyuyla paylaşılan önemli bir çalışmadır. Burada, sanayi ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin, kendi ekonomik faaliyetleri hakkında yaptıkları değerlendirmeler üzerinden ülke ekonomisine ilişkin makroekonomik verilere ulaşılması amaçlanmaktadır. MÜSİAD Afyonkarahisar Temsilciliği olarak biz de MÜSİAD’ ın Ulusal ve Uluslararası alanda yaptığı önemli çalışmaları, etkinlikleri İlimize de yansıtmak istiyoruz. MÜSİAD’ın bu prestijinden, imkânlarındanilimizin de en geniş anlamda faydalanabilmesini hedefliyoruz. Bu gaye ile ilk etapta şube statüsüne geçmeyi planlıyoruz. Şube için gerekli olan üye sayısını tamamladık. İnşallah 25 Mayıs2018 Cuma günü Şube açılışımız Genel Başkan Abdurrahman Kaan beyin ve birçok değerli misafirimizin katılımıyla yapılacaktır. Sonraki süreçte hedefimiz üye sayımızı yüzün üzerine çıkararak derneğimizin gücünü artırmak, sektör kurulları ve komisyonlar oluşturmak, Genç MÜSİAD Afyonkarahisar’ı oluşturmak ve kadın çalışma kurulu kurmaktır. Bu kapsamla ilgilidiğer önemli bir hedefimiz ise MÜSİAD Afyonkarahisar’a ait müstakil bir binaya sahip olmaktır” diye konuştu.

“TERMAL SAĞLIK TURİZMİ PANELİ DÜZENLEYECEĞİZ”

Afyonkarahisar’ın önemli potansiyellerinden birisi olan Termal konusunda, Termal Sağlık Turizmi başlığı altında bir panel düzenlemeyi hedeflediklerini söyleyen Karakol, “Olabilecek en kısa sürede İlimizde ‘Termal Sağlık Turizmi’ başlığı altında panel düzenleyip ilimizdeki turizm potansiyelinin tanıtılmasını hedefliyoruz. Takip eden süreçte ise ilimizin gıda sektörü ve mermer sektöründeki gücünü ve potansiyelini tanıtan toplantılar düzenlemeyi hedefliyoruz. 21-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan MÜSİAD EXPO’ da, MÜSİAD Afyonkarahisar olarak en etkin şekilde yer almayı planlıyoruz. MÜSİAD’ın ülke genelinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden bazılarının ilimizde yapılması da diğer bir hedefimizdir. Bazı toplantı ve faaliyetler vesilesiyle zaman zaman ilimize gelecek olan MÜSİAD üst yönetimi ve üyelerinin şehrimizi tanımaları ve ilimizin ekonomik potansiyelini görebilmeleri mutlaka daha kolay olacaktır. Yeter ki biz organizasyonları başarıyla yapabilelim, iyi bir ev sahipliği sergileyelim” dedi.

MÜSİAD AFYONKARAHİSAR YÖNETİMİ
Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karakol, Tınaztepe Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı
Yönetim Kurulu Üyesi Ercan İşlek, İşlek Gıda Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Oğuz, Oğuzlar Mermer Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Sert, Yeşilay Yapı Denetim Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Çınaroğlu, Özgül Termal Genel Müdürü
Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Yücel, Özel Fuar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı
Genel Sekreter Abdullah Özteke, Elit Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi


  AFYON    12.04.2018 13:36:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
OZEL HABERLER