Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

2

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

3

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

4

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

5

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

6

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

7

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

8

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

9

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

10

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

11

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

12

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

13

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

14

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

15

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

16

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

17

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

Orman yangınlarına insansız müdahale | Gazete3.com.tr
Image

Orman yangınlarına insansız müdahale


Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Önümüzdeki yıllarda insansız kulelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadelede insansız hava araçlarından faydalanma üzerinde çalışıyoruz. Hem gözetleme bakımından hem de yangına müdahalede insansız hava araçlarını kullanma üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
  AFYON    03.11.2018 11:07:01

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yaptığı açıklamada, 2018 yılının, orman yangınlarına müdahale açısından ülke adına başarılı bir yıl olduğunu söyledi. Orman Genel Müdürlüğü olarak 30 hava aracı, 1054 kara aracı ve ekiplerle yangınlara müdahale ettiklerini belirten Karacabey, "Bu yıl yaklaşık 2 bin orman yangınından 5 bin hektara yakın orman alanı etkilendi. Bunun büyük çoğunluğu 'örtü yangını' diye ifade ettiğimiz, ağaçların zarar görmediği, sadece yere dökülmüş yapraklar ve ot tabakasının zarar gördüğü yangınlar." diye konuştu.

"ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELEDE LİDER ÜLKE DURUMUNDAYIZ"

Önceki yıllara kıyaslandığında, yangınlar açısından sevindirici bir tabloyla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Karacabey, şöyle devam etti: "Hem yanan alan hem de yangın sayısı bakımından bu yıl önceki yıllara göre çok daha başarılı bir yıl oldu. Ülkemiz Akdeniz iklim kuşağının hakim olduğu bölgede. Şunu gururla ifade etmek istiyorum, orman yangınlarıyla mücadelede lider ülke durumundayız. Bize en yakın ülke Fransa. Yanan orman alanı ve yangın başına düşen alan büyüklüğü bakımından Fransa bizden iki kat daha geriden geliyor. Diğer ülkeler, örneğin Yunanistan'da bizden 18 kat daha fazla yanan orman alanı var." Karacabey, bugüne kadar yaklaşık 15 ülkede, çıkan orman yangınlarına müdahaleye destek olduklarına işaret ederek, "Talepte bulunan hangi ülke olursa olsun yardımcı olduk. Ormanları insanlığın ortak değeri olarak gördüğümüz için destek oluyoruz. Bunların arasında Gürcistan, Yunanistan, İsrail, KKTC ve Bosna Hersek gibi ülkeler var." ifadelerini kullandı.>>>A.A.

  AFYON    03.11.2018 11:07:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER