Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

Orman yangınlarına insansız müdahale | Gazete3.com.tr
Image

Orman yangınlarına insansız müdahale


Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Önümüzdeki yıllarda insansız kulelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadelede insansız hava araçlarından faydalanma üzerinde çalışıyoruz. Hem gözetleme bakımından hem de yangına müdahalede insansız hava araçlarını kullanma üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
  AFYON    03.11.2018 11:07:01

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yaptığı açıklamada, 2018 yılının, orman yangınlarına müdahale açısından ülke adına başarılı bir yıl olduğunu söyledi. Orman Genel Müdürlüğü olarak 30 hava aracı, 1054 kara aracı ve ekiplerle yangınlara müdahale ettiklerini belirten Karacabey, "Bu yıl yaklaşık 2 bin orman yangınından 5 bin hektara yakın orman alanı etkilendi. Bunun büyük çoğunluğu 'örtü yangını' diye ifade ettiğimiz, ağaçların zarar görmediği, sadece yere dökülmüş yapraklar ve ot tabakasının zarar gördüğü yangınlar." diye konuştu.

"ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELEDE LİDER ÜLKE DURUMUNDAYIZ"

Önceki yıllara kıyaslandığında, yangınlar açısından sevindirici bir tabloyla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Karacabey, şöyle devam etti: "Hem yanan alan hem de yangın sayısı bakımından bu yıl önceki yıllara göre çok daha başarılı bir yıl oldu. Ülkemiz Akdeniz iklim kuşağının hakim olduğu bölgede. Şunu gururla ifade etmek istiyorum, orman yangınlarıyla mücadelede lider ülke durumundayız. Bize en yakın ülke Fransa. Yanan orman alanı ve yangın başına düşen alan büyüklüğü bakımından Fransa bizden iki kat daha geriden geliyor. Diğer ülkeler, örneğin Yunanistan'da bizden 18 kat daha fazla yanan orman alanı var." Karacabey, bugüne kadar yaklaşık 15 ülkede, çıkan orman yangınlarına müdahaleye destek olduklarına işaret ederek, "Talepte bulunan hangi ülke olursa olsun yardımcı olduk. Ormanları insanlığın ortak değeri olarak gördüğümüz için destek oluyoruz. Bunların arasında Gürcistan, Yunanistan, İsrail, KKTC ve Bosna Hersek gibi ülkeler var." ifadelerini kullandı.>>>A.A.

  AFYON    03.11.2018 11:07:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER