Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

2

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

3

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

4

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

5

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

6

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

7

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

8

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

9

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

10

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

11

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

12

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

13

Image

Esnaflardan kara kutu tepkisi
Türkiye’de tütün satışı yapılan yerlerde uygulanması planlanan kara kutu uygulamasına tepki gösteren Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ceng..

14

Image

Jessica May’den Özdilek bornozlu poz
Yeni Gelin dizisindeki performansıyla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jessica May de tüm dünyada ses getiren “bornozlu fotoğraf payla..

15

Image

Gazzelliler için yardım kahvaltısı
Afyonkarahisar İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince, Gazze yararına yardım kahvaltısı düzenlendi...

16

Image

Kültürel yayınlara yeni halka
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Eğitimci-Yazar Veli Cengiz'in 2014-2018 yılları arasında çeşitli basın kuruluşlarında yazdığı makalelerden ..

17

Image

Orman yangınlarına insansız müdahale
Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Önümüzdeki yıllarda insansız kulelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadelede..

Orman yangınlarına insansız müdahale | Gazete3.com.tr
Image

Orman yangınlarına insansız müdahale


Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Önümüzdeki yıllarda insansız kulelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadelede insansız hava araçlarından faydalanma üzerinde çalışıyoruz. Hem gözetleme bakımından hem de yangına müdahalede insansız hava araçlarını kullanma üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
  AFYON    03.11.2018 11:07:01

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yaptığı açıklamada, 2018 yılının, orman yangınlarına müdahale açısından ülke adına başarılı bir yıl olduğunu söyledi. Orman Genel Müdürlüğü olarak 30 hava aracı, 1054 kara aracı ve ekiplerle yangınlara müdahale ettiklerini belirten Karacabey, "Bu yıl yaklaşık 2 bin orman yangınından 5 bin hektara yakın orman alanı etkilendi. Bunun büyük çoğunluğu 'örtü yangını' diye ifade ettiğimiz, ağaçların zarar görmediği, sadece yere dökülmüş yapraklar ve ot tabakasının zarar gördüğü yangınlar." diye konuştu.

"ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELEDE LİDER ÜLKE DURUMUNDAYIZ"

Önceki yıllara kıyaslandığında, yangınlar açısından sevindirici bir tabloyla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Karacabey, şöyle devam etti: "Hem yanan alan hem de yangın sayısı bakımından bu yıl önceki yıllara göre çok daha başarılı bir yıl oldu. Ülkemiz Akdeniz iklim kuşağının hakim olduğu bölgede. Şunu gururla ifade etmek istiyorum, orman yangınlarıyla mücadelede lider ülke durumundayız. Bize en yakın ülke Fransa. Yanan orman alanı ve yangın başına düşen alan büyüklüğü bakımından Fransa bizden iki kat daha geriden geliyor. Diğer ülkeler, örneğin Yunanistan'da bizden 18 kat daha fazla yanan orman alanı var." Karacabey, bugüne kadar yaklaşık 15 ülkede, çıkan orman yangınlarına müdahaleye destek olduklarına işaret ederek, "Talepte bulunan hangi ülke olursa olsun yardımcı olduk. Ormanları insanlığın ortak değeri olarak gördüğümüz için destek oluyoruz. Bunların arasında Gürcistan, Yunanistan, İsrail, KKTC ve Bosna Hersek gibi ülkeler var." ifadelerini kullandı.>>>A.A.

  AFYON    03.11.2018 11:07:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2018
13.11.2018
13.11.2018
OZEL HABERLER