Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ayı gülünü koparanlar 50 bin TL ceza ödeyecek
Afyonkarahisar’ın Kirsa Vadisi'nde "Ayı Gülü" ve "Kızıl Lale" olarak adlandırılan, koruma altındaki "Paeonia Officinalis" çiçeğini koparana 48 bin 600..

2

Image

Coşkuyla kutladık
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
..

3

Image

Filistin’e insanı yardım kampanyası başlatıldı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada Filistin için insani yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi. ..

4

Image

‘Afyonlular en ucuz sebze ve meyveyi yiyor’
Afyonkarahisar Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ali Çiloğlu, yasa gereği esnafa yüzde 8, kurumsal firmalara yüzde 1 oranında KDV uygulan..

5

Image

Ata’ya saygı için pedal çevirdiler
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği tarafından bir etkinlik düzenlendi...

6

Image

Vali Tutulmaz, Vali Günaydın’ı ağırladı
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti...

7

Image

Ethem Tem Foto Yarışması Başvuruları devam ediyor
Atatürk'ün Kocatepe'de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyo..

8

Image

Vali Mustafa Tutulmaz: ‘Yurtlarda yetişen çocuklar aile sıcaklığını hissetmiyorlar’
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı koruyucu aileler ve çocuklarla iftarda bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, devletin yurtlarda yetişti..

9

Image

Ramazan bereket ile geldi
Afyonkarahisar halk pazarında kurulan sebze meyve tezgahları halkın yüzünü güldürüyor. Ramazan nedeni artan alışverişte pazarda payını alıyor. Haftalı..

10

Image

Mevsimlik işçiden duyarlı hareket: Bulduğu 24 bin TL’yi sahibine ulaştırdı
Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan mevsimlik işçi Beytullah Gündoğdu (38) Ali İhsan Paşa Mahallesi'nde bir pa..

11

Image

Özdilek’te ramazan coşkusu yaşanacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Ramazan Etkinlikleri ile misafirlerinin huzurlu ve keyifli bir rama..

12

Image

‘Müzeler kültürümüzün hazineleridir’
Müzeler Günü nedeniyle Vali Mustafa Tutulmaz İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kabulde konuş..

13

Image

Başkan Çoban ilk orucunu çadırda açtı
Mübarek Ramazan ayının ilk gününde orucunu iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açmayı gelenek haline getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ge..

14

Image

“Mali’ye su kuyusu açtık”
Deniz Feneri Derneği Afyonkarahisar Şubesi öncülüğünde Büyükkalecik İmam Hatip Ortaokulu Hayratı olan su kuyusu Afrika ülkesi Mali’de açıldı. Deniz Fe..

15

Image

Kağıt katlayarak para kazanıyorlar
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda açılan "quilling" kursuna katılan kadınlar, rengarenk kartonları kıvırarak yaptıkları tabl..

16

Image

Vali Tutulmaz Halk Günü Toplantısında konuştu: ‘Sorunları çözüme kavuşturmaya gayret ediyoruz’
Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Mayıs ayı Halk Günü Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, halkın sıkıntı ve taleplerine çözüm bul..

17

Image

AKܒde engelliler unutulmadı
Engelliler Haftası kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesinde etkinlik düzenlendi...

SOLAK, ALİMOĞLU VE TÜRKMEN’E BÜYÜK ÖDÜL | Gazete3.com.tr
Image

SOLAK, ALİMOĞLU VE TÜRKMEN’E BÜYÜK ÖDÜL


25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında Yılın Türk Kültürüne ve Müziğine Hizmet Ödülü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu’na verildi.
  AFYON    15.05.2018 09:56:22

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TRT’nin katkılarıyla düzenlenen 25. İstanbul Türk Müziği Festivalinin Yürütme ve Düzenleme Kurulu Nihat İncekara, Hikmet Özkahraman, Oğuz Ergüngör, Oktay Erdoğan, Yılmaz Pamukçu, Ergisoy Acarbaş, Ayhan Haksal, K. Bülent Önal, Ihsan Özdemir, Vedat Çakır, Yusuf Benli, Ayla Karacan, Mustafa Demirkaya, Ceyda Görk, Çetin Akdeniz, Murat Kerim Erbaş, Yeşim Altınel Çoban, Mustafa Ateş ve Sibel Tanır isimlerinden oluştu.

“İBRAHİM ALİMOĞLU MÜZİK MÜZESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Sanatçı Öğretim Üyesi, İstanbul Türk Müziği Dernek ve Vakıfları Dayanışma Konseyi (MÜZDAK) Başkanı ve 25. İstanbul Türk Müziği Festivali Genel Sanat Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Göktan Ay, AKÜ Devlet Konservatuvarının dünya kültürü ve mirası için çok önemli bir parçaya sahip olduğunu söyledi. İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesinin sadece Türkiye değil dünya için de çok büyük öneme sahip olduğunun altını çizen Ay, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’ın sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik gelişim ve değişimine katkıda bulunması, müze ziyaretçilerinin kültürlenmesi ve kültürleşmeleri, ülke genelinde ilgi ile takip edilmesi, Türkiye’nin en büyük çalgı koleksiyonu olması, özel teşebbüs ile devletin bir araya gelerek güzel sonuçlar elde ettiğinin görülmesi bu konuda çok önemli yer tutar. Ayrıca toplumsal bir bakış açısı ile her zaman ziyarete açık olması, kendi alanında ilk ve tek olma özelliği taşıması, çeşitliliğinin çok olması, Türk ve Dünya kültürlerine ait birçok müzik aleti ve objesinin sergilenmesi, beş kıt’adan 400’den fazla çalgı aleti ve müzik objesi müzede yer alıyor olması, yabancı bir koleksiyoncunun ülkemize tüm arşivini bir bedel almadan bağışlaması bakımlarından bu müze önemsenmiştir ve emeği geçenlerin ödüllendirilmesine karar verilmiştir.”>>>Gazete3

25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında Yılın Türk Kültürüne ve Müziğine Hizmet Ödülü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu’na verildi.

  AFYON    15.05.2018 09:56:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
OZEL HABERLER