Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

2

Image

Şehir tiyatrosu oyuncularını seçti
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerini yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas taraf..

3

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

4

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

5

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

6

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

7

Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türk..

8

Image

Cem Özer’in ayağı kırıldı
Sinanpaşa ilçesine bağlı Balmahmut köyündeki film çekimleri sırasında düşen sinema sanatçısı Cem Özer'in ayağı kırıldı...

9

Image

Tedavisi tamamlanan kuşlar doğaya salındı
Afyonkarahisar'da yaralı bulunduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merke..

10

Image

Atatürk Yol Koşusu 11 Kasım'da
Afyonkarahisar Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinliklerinin yanı sıra halkımıza yönelik sportif faaliyetlerine de aralıksız olarak devam ediyor. Bu..

11

Image

Visit Afyon kullanıcılarla buluştu
Tarihi, kültürel, doğal güzellikler ve yöresel ürünlerimiz ile ilimizi ülkemize ve dünyaya tanıtan Visit Afyon bir yeniliği daha uygulamaya koydu. Afy..

12

Image

Ağaçlara kuş yuvaları takıldı
Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanlık alanlardaki ağaçlara 340 kuş yuvası asıldı...

13

Image

‘Sıfır Atık’ta Türkiye birincisiyiz’
Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da ilk günden bu yana projenin uygulanmaya devam ettiğini ve kent..

14

Image

Müzik müzesine keman bağışı
Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasan Sami Yaygıngöl, kendi tasarımı borulu lale kemanı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı İb..

15

Image

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’
Afyonkarahisar’da yapılan yılın son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürlerine kaynakları verimli kullanmal..

16

Image

‘İşyerinde huzur ruh sağlığını koruyor’
Uzman Doktor Hülya Edil, Kanal 3 ekranlarında Pınar’la Kahvaltı Haberleri programında ruh sağlığının korunması noktasında yaptığı açıklamada, “Vakitl..

17

Image

‘15 Temmuz kırılma gecesiydi’
"İnsan ve İletişim" adlı konferansta hukuk öğrencileriyle bir araya gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, 15 Temmuz’un insanlık..

SOLAK, ALİMOĞLU VE TÜRKMEN’E BÜYÜK ÖDÜL | Gazete3.com.tr
Image

SOLAK, ALİMOĞLU VE TÜRKMEN’E BÜYÜK ÖDÜL


25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında Yılın Türk Kültürüne ve Müziğine Hizmet Ödülü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu’na verildi.
  AFYON    15.05.2018 09:56:22

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TRT’nin katkılarıyla düzenlenen 25. İstanbul Türk Müziği Festivalinin Yürütme ve Düzenleme Kurulu Nihat İncekara, Hikmet Özkahraman, Oğuz Ergüngör, Oktay Erdoğan, Yılmaz Pamukçu, Ergisoy Acarbaş, Ayhan Haksal, K. Bülent Önal, Ihsan Özdemir, Vedat Çakır, Yusuf Benli, Ayla Karacan, Mustafa Demirkaya, Ceyda Görk, Çetin Akdeniz, Murat Kerim Erbaş, Yeşim Altınel Çoban, Mustafa Ateş ve Sibel Tanır isimlerinden oluştu.

“İBRAHİM ALİMOĞLU MÜZİK MÜZESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Sanatçı Öğretim Üyesi, İstanbul Türk Müziği Dernek ve Vakıfları Dayanışma Konseyi (MÜZDAK) Başkanı ve 25. İstanbul Türk Müziği Festivali Genel Sanat Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Göktan Ay, AKÜ Devlet Konservatuvarının dünya kültürü ve mirası için çok önemli bir parçaya sahip olduğunu söyledi. İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesinin sadece Türkiye değil dünya için de çok büyük öneme sahip olduğunun altını çizen Ay, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’ın sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik gelişim ve değişimine katkıda bulunması, müze ziyaretçilerinin kültürlenmesi ve kültürleşmeleri, ülke genelinde ilgi ile takip edilmesi, Türkiye’nin en büyük çalgı koleksiyonu olması, özel teşebbüs ile devletin bir araya gelerek güzel sonuçlar elde ettiğinin görülmesi bu konuda çok önemli yer tutar. Ayrıca toplumsal bir bakış açısı ile her zaman ziyarete açık olması, kendi alanında ilk ve tek olma özelliği taşıması, çeşitliliğinin çok olması, Türk ve Dünya kültürlerine ait birçok müzik aleti ve objesinin sergilenmesi, beş kıt’adan 400’den fazla çalgı aleti ve müzik objesi müzede yer alıyor olması, yabancı bir koleksiyoncunun ülkemize tüm arşivini bir bedel almadan bağışlaması bakımlarından bu müze önemsenmiştir ve emeği geçenlerin ödüllendirilmesine karar verilmiştir.”>>>Gazete3

25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında Yılın Türk Kültürüne ve Müziğine Hizmet Ödülü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu’na verildi.

  AFYON    15.05.2018 09:56:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2018
16.10.2018
16.10.2018
OZEL HABERLER