Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

2

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

3

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

4

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

5

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

6

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

7

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

8

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

9

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

10

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

11

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

12

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

13

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

14

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

15

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

16

Image

240 bin kişi trenle yolculuk etti

Yolların ve iklimlerin kesişme noktası olan Afyonkarahisar, demir yollarının da kesişme noktası olma özelliği taşıyor. ..

17

Image

Belediyeden 2 değerli eser daha

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından destek verilerek yayınlanan 2 değerli eserin daha tanıtımı yapılacak. ..

SOLAK, ALİMOĞLU VE TÜRKMEN’E BÜYÜK ÖDÜL | Gazete3.com.tr
Image

SOLAK, ALİMOĞLU VE TÜRKMEN’E BÜYÜK ÖDÜL


25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında Yılın Türk Kültürüne ve Müziğine Hizmet Ödülü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu’na verildi.
  AFYON    15.05.2018 09:56:22

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TRT’nin katkılarıyla düzenlenen 25. İstanbul Türk Müziği Festivalinin Yürütme ve Düzenleme Kurulu Nihat İncekara, Hikmet Özkahraman, Oğuz Ergüngör, Oktay Erdoğan, Yılmaz Pamukçu, Ergisoy Acarbaş, Ayhan Haksal, K. Bülent Önal, Ihsan Özdemir, Vedat Çakır, Yusuf Benli, Ayla Karacan, Mustafa Demirkaya, Ceyda Görk, Çetin Akdeniz, Murat Kerim Erbaş, Yeşim Altınel Çoban, Mustafa Ateş ve Sibel Tanır isimlerinden oluştu.

“İBRAHİM ALİMOĞLU MÜZİK MÜZESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Sanatçı Öğretim Üyesi, İstanbul Türk Müziği Dernek ve Vakıfları Dayanışma Konseyi (MÜZDAK) Başkanı ve 25. İstanbul Türk Müziği Festivali Genel Sanat Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Göktan Ay, AKÜ Devlet Konservatuvarının dünya kültürü ve mirası için çok önemli bir parçaya sahip olduğunu söyledi. İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesinin sadece Türkiye değil dünya için de çok büyük öneme sahip olduğunun altını çizen Ay, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’ın sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik gelişim ve değişimine katkıda bulunması, müze ziyaretçilerinin kültürlenmesi ve kültürleşmeleri, ülke genelinde ilgi ile takip edilmesi, Türkiye’nin en büyük çalgı koleksiyonu olması, özel teşebbüs ile devletin bir araya gelerek güzel sonuçlar elde ettiğinin görülmesi bu konuda çok önemli yer tutar. Ayrıca toplumsal bir bakış açısı ile her zaman ziyarete açık olması, kendi alanında ilk ve tek olma özelliği taşıması, çeşitliliğinin çok olması, Türk ve Dünya kültürlerine ait birçok müzik aleti ve objesinin sergilenmesi, beş kıt’adan 400’den fazla çalgı aleti ve müzik objesi müzede yer alıyor olması, yabancı bir koleksiyoncunun ülkemize tüm arşivini bir bedel almadan bağışlaması bakımlarından bu müze önemsenmiştir ve emeği geçenlerin ödüllendirilmesine karar verilmiştir.”>>>Gazete3

25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında Yılın Türk Kültürüne ve Müziğine Hizmet Ödülü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu’na verildi.

  AFYON    15.05.2018 09:56:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.01.2019
16.01.2019
16.01.2019
OZEL HABERLER