Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

SOLAK, ALİMOĞLU VE TÜRKMEN’E BÜYÜK ÖDÜL | Gazete3.com.tr
Image

SOLAK, ALİMOĞLU VE TÜRKMEN’E BÜYÜK ÖDÜL


25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında Yılın Türk Kültürüne ve Müziğine Hizmet Ödülü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu’na verildi.
  AFYON    15.05.2018 09:56:22

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TRT’nin katkılarıyla düzenlenen 25. İstanbul Türk Müziği Festivalinin Yürütme ve Düzenleme Kurulu Nihat İncekara, Hikmet Özkahraman, Oğuz Ergüngör, Oktay Erdoğan, Yılmaz Pamukçu, Ergisoy Acarbaş, Ayhan Haksal, K. Bülent Önal, Ihsan Özdemir, Vedat Çakır, Yusuf Benli, Ayla Karacan, Mustafa Demirkaya, Ceyda Görk, Çetin Akdeniz, Murat Kerim Erbaş, Yeşim Altınel Çoban, Mustafa Ateş ve Sibel Tanır isimlerinden oluştu.

“İBRAHİM ALİMOĞLU MÜZİK MÜZESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Sanatçı Öğretim Üyesi, İstanbul Türk Müziği Dernek ve Vakıfları Dayanışma Konseyi (MÜZDAK) Başkanı ve 25. İstanbul Türk Müziği Festivali Genel Sanat Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Göktan Ay, AKÜ Devlet Konservatuvarının dünya kültürü ve mirası için çok önemli bir parçaya sahip olduğunu söyledi. İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesinin sadece Türkiye değil dünya için de çok büyük öneme sahip olduğunun altını çizen Ay, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’ın sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik gelişim ve değişimine katkıda bulunması, müze ziyaretçilerinin kültürlenmesi ve kültürleşmeleri, ülke genelinde ilgi ile takip edilmesi, Türkiye’nin en büyük çalgı koleksiyonu olması, özel teşebbüs ile devletin bir araya gelerek güzel sonuçlar elde ettiğinin görülmesi bu konuda çok önemli yer tutar. Ayrıca toplumsal bir bakış açısı ile her zaman ziyarete açık olması, kendi alanında ilk ve tek olma özelliği taşıması, çeşitliliğinin çok olması, Türk ve Dünya kültürlerine ait birçok müzik aleti ve objesinin sergilenmesi, beş kıt’adan 400’den fazla çalgı aleti ve müzik objesi müzede yer alıyor olması, yabancı bir koleksiyoncunun ülkemize tüm arşivini bir bedel almadan bağışlaması bakımlarından bu müze önemsenmiştir ve emeği geçenlerin ödüllendirilmesine karar verilmiştir.”>>>Gazete3

25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında Yılın Türk Kültürüne ve Müziğine Hizmet Ödülü Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Alimoğlu’na verildi.

  AFYON    15.05.2018 09:56:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.08.2018
17.08.2018
17.08.2018
OZEL HABERLER