Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

2

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

3

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

4

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

5

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

6

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

7

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

8

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

9

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

10

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

11

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

12

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

13

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

14

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

15

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

16

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

17

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

Tarım ve Teknolojileri Fuarı açıldı | Gazete3.com.tr
Image

Tarım ve Teknolojileri Fuarı açıldı


İlimizin en önemli ihtisas fuarlarından olan Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarı, Kültür Park ve Fuar Alanı'nda sekizinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

  AFYON    07.09.2018 11:42:05

Afyonkarahisar'da tarım ve hayvancılık alanında son gelişmelerin sergilendiği, üretici ve tüketicilerin buluştuğu Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarı, büyümeye ve sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. İlk kez düzenlendiği 2011 yılında katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla gelecek yıllar için umut veren fuar, sekizinci kez düzenlenerek geleneksel bir ihtisas fuarı haline geldi. Kültür Park ve Fuar Alanı'nda geniş katılımlı bir törenle açılışı yapılan fuar, daha ilk gününde büyük ilgi gördü. Geçen yıllara oranla özellikle firmaların yoğun ilgi gösterdiği fuarda 105 firma stant açtı.

“İLİMİZİN EN İSTİKRARLI FUARI”

Açılış töreninde konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın uluslararası organizasyonların yoğun bir şekilde düzenlendiği bir kent olduğunu söyleyerek, “Geçtiğimiz günlerde Dünya Motokros Şampiyonası ilimizde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Bugünkü fuarımızda ilimizde 8 yıldır düzenlenen en istikrarlı fuarımız. Her geçen yıl katılımcısı artan çok önemli fuarlarımızdan birisi. Biz ilimize kongre turizmini, spor, sağlık, tarih turizminin yanına katmak için bu fuarı Ticaret ve Sanayi Odası olarak önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

“İHTİSAS FUARLARI ÖNEM KAZANMAYA BAŞLADI"

Tarım Fuarının, ilimizde yapılan diğer fuarlara oranla daha yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bunun ilimizin tarım ve hayvancılık kenti olmasından kaynaklandığını belirtti. İlimizin bu tür ihtisas fuarlarında daha çok söz sahibi olması için çalıştıklarını belirten Başkan Çoban, "Türkiye'de bizim gibi illerde genel fuarlar yerine ihtisas fuarları önem kazanmaya başladı. Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Tarım Fuarı da ilimizin en başarılı fuarlarından bir tanesi. Fuarımızın hem firmalara hem de çiftçilerimize kazanç sağlamasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

"FUARIMIZI İDDİALI HALE GETİRMEMİZ GEREKİYOR

Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarının, ilimizin tarım alanında gelişen potansiyelinin bir göstergesi olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz ise sekizincisi düzenlenen fuarın firma sayısı bakımından ilerleme kaydettiğini; ancak katılımcı anlamında yetersiz olduğunu söyledi. Bunun sebebini fuarın bu yıl içerisinde ikinci kez düzenlemesine bağlayan Vali Tutulmaz, "Daha çok katılımcı ile bölgesel olmaktan çıkıp Türkiye'nin önde gelen fuarlarından biri haline gelmemiz lazım. Tarımda birçok alanda birinci, ikinci ya da üçüncüyüz. Böyle bir şehirde tarım fuarının önemli olması lazım. Yani sadece yapıyor olmuş olmak için yapmamamız lazım” diye konuştu.>>>Ferhat Yüksel


  AFYON    07.09.2018 11:42:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.05.2019
22.05.2019
22.05.2019
OZEL HABERLER