Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeni Ezop Masalları aranıyor
Afyonkarahisar Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından kentin tanıtımını farklı bir boyutta yapmak için “Masallarla Afyonkarahisar “ masal y..

2

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

3

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

4

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

5

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

6

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

7

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

8

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

9

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

10

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

11

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

12

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

13

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

14

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

15

Image

Basın Yayın Derneği’ne ziyaretler sürüyor

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne nezaket ziyaretleri devam ediyor. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye-Çin İş ..

16

Image

Şehit babası Çömez’i ziyaret etti

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1996 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Fahri Pınar'ın babası İsmail Pınar'ı (74), Afyo..

17

Image

‘Hizmetlerimiz unutulmamış’
Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çoban, ..

Tarım ve Teknolojileri Fuarı açıldı | Gazete3.com.tr
Image

Tarım ve Teknolojileri Fuarı açıldı


İlimizin en önemli ihtisas fuarlarından olan Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarı, Kültür Park ve Fuar Alanı'nda sekizinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

  AFYON    07.09.2018 11:42:05

Afyonkarahisar'da tarım ve hayvancılık alanında son gelişmelerin sergilendiği, üretici ve tüketicilerin buluştuğu Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarı, büyümeye ve sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. İlk kez düzenlendiği 2011 yılında katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla gelecek yıllar için umut veren fuar, sekizinci kez düzenlenerek geleneksel bir ihtisas fuarı haline geldi. Kültür Park ve Fuar Alanı'nda geniş katılımlı bir törenle açılışı yapılan fuar, daha ilk gününde büyük ilgi gördü. Geçen yıllara oranla özellikle firmaların yoğun ilgi gösterdiği fuarda 105 firma stant açtı.

“İLİMİZİN EN İSTİKRARLI FUARI”

Açılış töreninde konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın uluslararası organizasyonların yoğun bir şekilde düzenlendiği bir kent olduğunu söyleyerek, “Geçtiğimiz günlerde Dünya Motokros Şampiyonası ilimizde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Bugünkü fuarımızda ilimizde 8 yıldır düzenlenen en istikrarlı fuarımız. Her geçen yıl katılımcısı artan çok önemli fuarlarımızdan birisi. Biz ilimize kongre turizmini, spor, sağlık, tarih turizminin yanına katmak için bu fuarı Ticaret ve Sanayi Odası olarak önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

“İHTİSAS FUARLARI ÖNEM KAZANMAYA BAŞLADI"

Tarım Fuarının, ilimizde yapılan diğer fuarlara oranla daha yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bunun ilimizin tarım ve hayvancılık kenti olmasından kaynaklandığını belirtti. İlimizin bu tür ihtisas fuarlarında daha çok söz sahibi olması için çalıştıklarını belirten Başkan Çoban, "Türkiye'de bizim gibi illerde genel fuarlar yerine ihtisas fuarları önem kazanmaya başladı. Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Tarım Fuarı da ilimizin en başarılı fuarlarından bir tanesi. Fuarımızın hem firmalara hem de çiftçilerimize kazanç sağlamasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

"FUARIMIZI İDDİALI HALE GETİRMEMİZ GEREKİYOR

Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarının, ilimizin tarım alanında gelişen potansiyelinin bir göstergesi olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz ise sekizincisi düzenlenen fuarın firma sayısı bakımından ilerleme kaydettiğini; ancak katılımcı anlamında yetersiz olduğunu söyledi. Bunun sebebini fuarın bu yıl içerisinde ikinci kez düzenlemesine bağlayan Vali Tutulmaz, "Daha çok katılımcı ile bölgesel olmaktan çıkıp Türkiye'nin önde gelen fuarlarından biri haline gelmemiz lazım. Tarımda birçok alanda birinci, ikinci ya da üçüncüyüz. Böyle bir şehirde tarım fuarının önemli olması lazım. Yani sadece yapıyor olmuş olmak için yapmamamız lazım” diye konuştu.>>>Ferhat Yüksel


  AFYON    07.09.2018 11:42:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER