Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Büyükşehirlere bal kabağı AFYON’DAN GİDİYOR
Afyonkarahisar'a bağlı Nuribey beldesinde patatesin yanı sıra üretilen bal kabakları, başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere ..

2

Image

Sorunlar TOKİ sakinlerini isyan ettirdi
Afyonkarahisar Zafer Mahallesi’nde TOKİ sakinleri, yaşadıkları sorunlara çözüm üretilmediği iddiasıyla toplanarak, yönetici Selçuk Nur’a şikâyetlerini..

3

Image

Meslek edindirme işbirliği
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında meslek edindirme kurslarıyla ilgili protokol imzalandı...

4

Image

Latife Mühsürler son yolculuğuna uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi Ahmet Alp, Ahmet Alp ve Mustafa Mühsürler’in annesi Latife Mühsürler, vefat etti. Merhume M..

5

Image

‘Her zaman hizmetinizdeyiz’
Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde her ay düzenlenen Halk Günü toplantılarının ekim ayı toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara..

6

Image

‘El temizliği önemli’
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla Park Afyon AVM’de stant açıldı. ..

7

Image

‘Kaldırımlara araç park etmeyin’
Dünya Beyaz Baston Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, kaldırımlarda rahat yürüye..

8

Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı
Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 in..

9

Image

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bağımlılık konusunda Afyonkarahisar’ın Türkiye ortalamasını..

10

Image

Yeni yayın dönemi konuları konuşuldu
Kanal 3 ekranlarında hafta içi her gün izleyiciyle buluşan Kanal 3’te Sabah programında yeni yayın döneminde yapılacak olan çalışmalar konuşuldu. ..

11

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

12

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

13

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

14

Image

Şehir tiyatrosu oyuncularını seçti
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerini yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas taraf..

15

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

16

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

17

Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türk..

Tarım ve Teknolojileri Fuarı açıldı | Gazete3.com.tr
Image

Tarım ve Teknolojileri Fuarı açıldı


İlimizin en önemli ihtisas fuarlarından olan Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarı, Kültür Park ve Fuar Alanı'nda sekizinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

  AFYON    07.09.2018 11:42:05

Afyonkarahisar'da tarım ve hayvancılık alanında son gelişmelerin sergilendiği, üretici ve tüketicilerin buluştuğu Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarı, büyümeye ve sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. İlk kez düzenlendiği 2011 yılında katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla gelecek yıllar için umut veren fuar, sekizinci kez düzenlenerek geleneksel bir ihtisas fuarı haline geldi. Kültür Park ve Fuar Alanı'nda geniş katılımlı bir törenle açılışı yapılan fuar, daha ilk gününde büyük ilgi gördü. Geçen yıllara oranla özellikle firmaların yoğun ilgi gösterdiği fuarda 105 firma stant açtı.

“İLİMİZİN EN İSTİKRARLI FUARI”

Açılış töreninde konuşan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın uluslararası organizasyonların yoğun bir şekilde düzenlendiği bir kent olduğunu söyleyerek, “Geçtiğimiz günlerde Dünya Motokros Şampiyonası ilimizde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Bugünkü fuarımızda ilimizde 8 yıldır düzenlenen en istikrarlı fuarımız. Her geçen yıl katılımcısı artan çok önemli fuarlarımızdan birisi. Biz ilimize kongre turizmini, spor, sağlık, tarih turizminin yanına katmak için bu fuarı Ticaret ve Sanayi Odası olarak önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

“İHTİSAS FUARLARI ÖNEM KAZANMAYA BAŞLADI"

Tarım Fuarının, ilimizde yapılan diğer fuarlara oranla daha yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bunun ilimizin tarım ve hayvancılık kenti olmasından kaynaklandığını belirtti. İlimizin bu tür ihtisas fuarlarında daha çok söz sahibi olması için çalıştıklarını belirten Başkan Çoban, "Türkiye'de bizim gibi illerde genel fuarlar yerine ihtisas fuarları önem kazanmaya başladı. Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Tarım Fuarı da ilimizin en başarılı fuarlarından bir tanesi. Fuarımızın hem firmalara hem de çiftçilerimize kazanç sağlamasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

"FUARIMIZI İDDİALI HALE GETİRMEMİZ GEREKİYOR

Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarının, ilimizin tarım alanında gelişen potansiyelinin bir göstergesi olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz ise sekizincisi düzenlenen fuarın firma sayısı bakımından ilerleme kaydettiğini; ancak katılımcı anlamında yetersiz olduğunu söyledi. Bunun sebebini fuarın bu yıl içerisinde ikinci kez düzenlemesine bağlayan Vali Tutulmaz, "Daha çok katılımcı ile bölgesel olmaktan çıkıp Türkiye'nin önde gelen fuarlarından biri haline gelmemiz lazım. Tarımda birçok alanda birinci, ikinci ya da üçüncüyüz. Böyle bir şehirde tarım fuarının önemli olması lazım. Yani sadece yapıyor olmuş olmak için yapmamamız lazım” diye konuştu.>>>Ferhat Yüksel


  AFYON    07.09.2018 11:42:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2018
19.10.2018
19.10.2018
OZEL HABERLER