Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

Türkiye’de bir ilk olan merkez Afyonkarahisar’a hizmete açıldı: İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi | Gazete3.com.tr
Image

Türkiye’de bir ilk olan merkez Afyonkarahisar’a hizmete açıldı: İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi


Devlet ve özel girişimci işadamı Mehmet Kumartaşlı’nın girişimleriyle Türkiye’nin ilk İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi Afyonkarahisar’da hizmete açıldı. Dünyada benzer 5 örneği bulunan merkezin Afyonkarahisar’ın turizmine büyük katkı sağlaması öngörülüyor.
  AFYON    12.05.2018 10:41:31

Ferhat YÜKSEL

Ülkemizin önemli yumurta merkezi olan Afyonkarahisar’da kurulan bu merkez, dünyada altıncı, Türkiye’de ise ilk olma özelliği taşıyor. İlimizdeki yumurta üretimine ve sanatsal faaliyetlere dikkat çekmenin hedeflendiği İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi’nin kentimizin tanıtımına ve turizmine büyük katkı sağlayacak.

300 ADET SANATSAL YUMURTA SERGİLENİYOR

Özel Sektör ve devlet işbirliğinde oluşturulan İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi’nde ülkemizin 37 şehrindeki 22 üreticinin 240 farklı ırktan ürettiği yumurtalar sergileniyor. Yumurta sanatlarıyla uğraş veren 9 sanatçının gönderdiği 100 civarında eser sergileniyor. Bunun dışında 300 çeşit sanata dönüşmüş yumurta merkezde sergileniyor. Sanata dönüştürülen yumurtalarda ekosistemde dikkate alınarak, ölü embriyolar tercih ediliyor. Dünyada Romanya, Ukrayna, Avusturya’daki yumurta müzelerinde paskalya tarzı yumurtalar sergilenirken, Çin ve ABD’de, Afyonkarahisar’daki yumurta ve sanatları merkezindeki gibi yumurtalar sergileniyor.

“AFYONKARAHİSAR’IN YUMURTAYLA ANILMASINI İSTİYORUZ”

Afyonkarahisar’ın yumurtayla anılmasını sağlayacak olan merkez hakkında açıklamalarda bulunan İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi kurucusu Mehmet Kumartaşlı, Türkiye’nin yumurta merkezi olan Afyonkarahisar’da yumurtayla ilgili böyle bir merkeze ihtiyaç olduğunu düşündüklerini, dünyada 6 tane, Türkiye’de ilk ve tek olan merkezin kentin tanıtımına, turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Özellikle yabancı turistlerin bu tür yerlerin büyük ilgisini çektiğini söyleyen Kumartaşlı, Afyonkarahisar’a farklı bir eğlence ve turizm etkinliği kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

ÇOK SAYIDA KURUM VE KURULUŞ SANATSAL YUMURTA DESTEĞİ VERDİ

Afyonkarahisar'da açılan İsmail Kumartaşlı Yumurta Sanatları Merkezi’ne "Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu"na bağlı Türkiye genelindeki hobi tavukçuları yetiştirmiş oldukları tavukların yumurtalarıyla yer alıyor. Federasyon Yönetim Kurulu adına projenin yumurta tedarik koordinasyonunu Federasyon Yönetim Kurulu üyesi ve Federasyonun Afyonkarahisar Derneği Başkanı İşadamı Özcan Çetin koordinatörlüğünde, Federasyona bağlı Brahma Kulübü Türkiye kurucusu ve Süs Tavukları Üreticisi Emrah Bilgi ve Federasyonun Trabzon Derneği Başkanı Mehmet Er tarafından sağlandı. Proje nezdinde 23 İlde bulunan Süs Tavukları üreticileri tarafından Afyonkarahisar’a tavuk ırkları yumurtaları gönderildi.

  AFYON    12.05.2018 10:41:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.08.2018
17.08.2018
17.08.2018
OZEL HABERLER