Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ayı gülünü koparanlar 50 bin TL ceza ödeyecek
Afyonkarahisar’ın Kirsa Vadisi'nde "Ayı Gülü" ve "Kızıl Lale" olarak adlandırılan, koruma altındaki "Paeonia Officinalis" çiçeğini koparana 48 bin 600..

2

Image

‘Afyonlular en ucuz sebze ve meyveyi yiyor’
Afyonkarahisar Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ali Çiloğlu, yasa gereği esnafa yüzde 8, kurumsal firmalara yüzde 1 oranında KDV uygulan..

3

Image

Coşkuyla kutladık
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
..

4

Image

Filistin’e insanı yardım kampanyası başlatıldı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada Filistin için insani yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi. ..

5

Image

Ata’ya saygı için pedal çevirdiler
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği tarafından bir etkinlik düzenlendi...

6

Image

Vali Tutulmaz, Vali Günaydın’ı ağırladı
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti...

7

Image

Ethem Tem Foto Yarışması Başvuruları devam ediyor
Atatürk'ün Kocatepe'de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyo..

8

Image

Vali Mustafa Tutulmaz: ‘Yurtlarda yetişen çocuklar aile sıcaklığını hissetmiyorlar’
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı koruyucu aileler ve çocuklarla iftarda bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, devletin yurtlarda yetişti..

9

Image

Ramazan bereket ile geldi
Afyonkarahisar halk pazarında kurulan sebze meyve tezgahları halkın yüzünü güldürüyor. Ramazan nedeni artan alışverişte pazarda payını alıyor. Haftalı..

10

Image

Mevsimlik işçiden duyarlı hareket: Bulduğu 24 bin TL’yi sahibine ulaştırdı
Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan mevsimlik işçi Beytullah Gündoğdu (38) Ali İhsan Paşa Mahallesi'nde bir pa..

11

Image

Özdilek’te ramazan coşkusu yaşanacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Ramazan Etkinlikleri ile misafirlerinin huzurlu ve keyifli bir rama..

12

Image

‘Müzeler kültürümüzün hazineleridir’
Müzeler Günü nedeniyle Vali Mustafa Tutulmaz İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kabulde konuş..

13

Image

Başkan Çoban ilk orucunu çadırda açtı
Mübarek Ramazan ayının ilk gününde orucunu iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açmayı gelenek haline getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ge..

14

Image

“Mali’ye su kuyusu açtık”
Deniz Feneri Derneği Afyonkarahisar Şubesi öncülüğünde Büyükkalecik İmam Hatip Ortaokulu Hayratı olan su kuyusu Afrika ülkesi Mali’de açıldı. Deniz Fe..

15

Image

Kağıt katlayarak para kazanıyorlar
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda açılan "quilling" kursuna katılan kadınlar, rengarenk kartonları kıvırarak yaptıkları tabl..

16

Image

Vali Tutulmaz Halk Günü Toplantısında konuştu: ‘Sorunları çözüme kavuşturmaya gayret ediyoruz’
Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Mayıs ayı Halk Günü Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, halkın sıkıntı ve taleplerine çözüm bul..

17

Image

AKܒde engelliler unutulmadı
Engelliler Haftası kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesinde etkinlik düzenlendi...

Türkiye’de bir ilk olan merkez Afyonkarahisar’a hizmete açıldı: İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi | Gazete3.com.tr
Image

Türkiye’de bir ilk olan merkez Afyonkarahisar’a hizmete açıldı: İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi


Devlet ve özel girişimci işadamı Mehmet Kumartaşlı’nın girişimleriyle Türkiye’nin ilk İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi Afyonkarahisar’da hizmete açıldı. Dünyada benzer 5 örneği bulunan merkezin Afyonkarahisar’ın turizmine büyük katkı sağlaması öngörülüyor.
  AFYON    12.05.2018 10:41:31

Ferhat YÜKSEL

Ülkemizin önemli yumurta merkezi olan Afyonkarahisar’da kurulan bu merkez, dünyada altıncı, Türkiye’de ise ilk olma özelliği taşıyor. İlimizdeki yumurta üretimine ve sanatsal faaliyetlere dikkat çekmenin hedeflendiği İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi’nin kentimizin tanıtımına ve turizmine büyük katkı sağlayacak.

300 ADET SANATSAL YUMURTA SERGİLENİYOR

Özel Sektör ve devlet işbirliğinde oluşturulan İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi’nde ülkemizin 37 şehrindeki 22 üreticinin 240 farklı ırktan ürettiği yumurtalar sergileniyor. Yumurta sanatlarıyla uğraş veren 9 sanatçının gönderdiği 100 civarında eser sergileniyor. Bunun dışında 300 çeşit sanata dönüşmüş yumurta merkezde sergileniyor. Sanata dönüştürülen yumurtalarda ekosistemde dikkate alınarak, ölü embriyolar tercih ediliyor. Dünyada Romanya, Ukrayna, Avusturya’daki yumurta müzelerinde paskalya tarzı yumurtalar sergilenirken, Çin ve ABD’de, Afyonkarahisar’daki yumurta ve sanatları merkezindeki gibi yumurtalar sergileniyor.

“AFYONKARAHİSAR’IN YUMURTAYLA ANILMASINI İSTİYORUZ”

Afyonkarahisar’ın yumurtayla anılmasını sağlayacak olan merkez hakkında açıklamalarda bulunan İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi kurucusu Mehmet Kumartaşlı, Türkiye’nin yumurta merkezi olan Afyonkarahisar’da yumurtayla ilgili böyle bir merkeze ihtiyaç olduğunu düşündüklerini, dünyada 6 tane, Türkiye’de ilk ve tek olan merkezin kentin tanıtımına, turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Özellikle yabancı turistlerin bu tür yerlerin büyük ilgisini çektiğini söyleyen Kumartaşlı, Afyonkarahisar’a farklı bir eğlence ve turizm etkinliği kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

ÇOK SAYIDA KURUM VE KURULUŞ SANATSAL YUMURTA DESTEĞİ VERDİ

Afyonkarahisar'da açılan İsmail Kumartaşlı Yumurta Sanatları Merkezi’ne "Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu"na bağlı Türkiye genelindeki hobi tavukçuları yetiştirmiş oldukları tavukların yumurtalarıyla yer alıyor. Federasyon Yönetim Kurulu adına projenin yumurta tedarik koordinasyonunu Federasyon Yönetim Kurulu üyesi ve Federasyonun Afyonkarahisar Derneği Başkanı İşadamı Özcan Çetin koordinatörlüğünde, Federasyona bağlı Brahma Kulübü Türkiye kurucusu ve Süs Tavukları Üreticisi Emrah Bilgi ve Federasyonun Trabzon Derneği Başkanı Mehmet Er tarafından sağlandı. Proje nezdinde 23 İlde bulunan Süs Tavukları üreticileri tarafından Afyonkarahisar’a tavuk ırkları yumurtaları gönderildi.

  AFYON    12.05.2018 10:41:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
OZEL HABERLER