Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Mühsürler ailesinin acı günü
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’in annesi Hayriye Mühsürler, geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatın kaybetti. Merhume..

2

Image

‘Kırsal kalkınma ülkemiz için önemli’
IPARD-II Yatırımları Toplu Açılışı ve Sözleşme Töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanları yaşadıkları ortamda geçinebilir kılmak gerektiğini b..

3

Image

‘Pancar alımları tüm hızıyla sürüyor’
Doğuş Afyon Şeker Fabrikası’ndan yapılan açıklamada, pancar alımlarının tüm kantarlarda yapılmaya devam edildiği bildirildi...

4

Image

Muhtarlar Günü kutlandı
19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz İdare ve Denetim Müdürü Halit Taşpınar, Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetl..

5

Image

Büyükşehirlere bal kabağı AFYON’DAN GİDİYOR
Afyonkarahisar'a bağlı Nuribey beldesinde patatesin yanı sıra üretilen bal kabakları, başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere ..

6

Image

Sorunlar TOKİ sakinlerini isyan ettirdi
Afyonkarahisar Zafer Mahallesi’nde TOKİ sakinleri, yaşadıkları sorunlara çözüm üretilmediği iddiasıyla toplanarak, yönetici Selçuk Nur’a şikâyetlerini..

7

Image

Meslek edindirme işbirliği
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında meslek edindirme kurslarıyla ilgili protokol imzalandı...

8

Image

Latife Mühsürler son yolculuğuna uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi Ahmet Alp, Ahmet Alp ve Mustafa Mühsürler’in annesi Latife Mühsürler, vefat etti. Merhume M..

9

Image

‘Her zaman hizmetinizdeyiz’
Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde her ay düzenlenen Halk Günü toplantılarının ekim ayı toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara..

10

Image

‘El temizliği önemli’
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla Park Afyon AVM’de stant açıldı. ..

11

Image

‘Kaldırımlara araç park etmeyin’
Dünya Beyaz Baston Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, kaldırımlarda rahat yürüye..

12

Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı
Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 in..

13

Image

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bağımlılık konusunda Afyonkarahisar’ın Türkiye ortalamasını..

14

Image

Yeni yayın dönemi konuları konuşuldu
Kanal 3 ekranlarında hafta içi her gün izleyiciyle buluşan Kanal 3’te Sabah programında yeni yayın döneminde yapılacak olan çalışmalar konuşuldu. ..

15

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

16

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

17

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

Türkiye’de bir ilk olan merkez Afyonkarahisar’a hizmete açıldı: İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi | Gazete3.com.tr
Image

Türkiye’de bir ilk olan merkez Afyonkarahisar’a hizmete açıldı: İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi


Devlet ve özel girişimci işadamı Mehmet Kumartaşlı’nın girişimleriyle Türkiye’nin ilk İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi Afyonkarahisar’da hizmete açıldı. Dünyada benzer 5 örneği bulunan merkezin Afyonkarahisar’ın turizmine büyük katkı sağlaması öngörülüyor.
  AFYON    12.05.2018 10:41:31

Ferhat YÜKSEL

Ülkemizin önemli yumurta merkezi olan Afyonkarahisar’da kurulan bu merkez, dünyada altıncı, Türkiye’de ise ilk olma özelliği taşıyor. İlimizdeki yumurta üretimine ve sanatsal faaliyetlere dikkat çekmenin hedeflendiği İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi’nin kentimizin tanıtımına ve turizmine büyük katkı sağlayacak.

300 ADET SANATSAL YUMURTA SERGİLENİYOR

Özel Sektör ve devlet işbirliğinde oluşturulan İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi’nde ülkemizin 37 şehrindeki 22 üreticinin 240 farklı ırktan ürettiği yumurtalar sergileniyor. Yumurta sanatlarıyla uğraş veren 9 sanatçının gönderdiği 100 civarında eser sergileniyor. Bunun dışında 300 çeşit sanata dönüşmüş yumurta merkezde sergileniyor. Sanata dönüştürülen yumurtalarda ekosistemde dikkate alınarak, ölü embriyolar tercih ediliyor. Dünyada Romanya, Ukrayna, Avusturya’daki yumurta müzelerinde paskalya tarzı yumurtalar sergilenirken, Çin ve ABD’de, Afyonkarahisar’daki yumurta ve sanatları merkezindeki gibi yumurtalar sergileniyor.

“AFYONKARAHİSAR’IN YUMURTAYLA ANILMASINI İSTİYORUZ”

Afyonkarahisar’ın yumurtayla anılmasını sağlayacak olan merkez hakkında açıklamalarda bulunan İsmail Kumartaşlı Yumurta ve Sanatları Merkezi kurucusu Mehmet Kumartaşlı, Türkiye’nin yumurta merkezi olan Afyonkarahisar’da yumurtayla ilgili böyle bir merkeze ihtiyaç olduğunu düşündüklerini, dünyada 6 tane, Türkiye’de ilk ve tek olan merkezin kentin tanıtımına, turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Özellikle yabancı turistlerin bu tür yerlerin büyük ilgisini çektiğini söyleyen Kumartaşlı, Afyonkarahisar’a farklı bir eğlence ve turizm etkinliği kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

ÇOK SAYIDA KURUM VE KURULUŞ SANATSAL YUMURTA DESTEĞİ VERDİ

Afyonkarahisar'da açılan İsmail Kumartaşlı Yumurta Sanatları Merkezi’ne "Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu"na bağlı Türkiye genelindeki hobi tavukçuları yetiştirmiş oldukları tavukların yumurtalarıyla yer alıyor. Federasyon Yönetim Kurulu adına projenin yumurta tedarik koordinasyonunu Federasyon Yönetim Kurulu üyesi ve Federasyonun Afyonkarahisar Derneği Başkanı İşadamı Özcan Çetin koordinatörlüğünde, Federasyona bağlı Brahma Kulübü Türkiye kurucusu ve Süs Tavukları Üreticisi Emrah Bilgi ve Federasyonun Trabzon Derneği Başkanı Mehmet Er tarafından sağlandı. Proje nezdinde 23 İlde bulunan Süs Tavukları üreticileri tarafından Afyonkarahisar’a tavuk ırkları yumurtaları gönderildi.

  AFYON    12.05.2018 10:41:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.10.2018
20.10.2018
20.10.2018
OZEL HABERLER