Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

Ulaşımda yeni dönem başladı | Gazete3.com.tr
Image

Ulaşımda yeni dönem başladı


Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir içi ulaşımında kullanılacak yeni nesil toplu taşıma araçlarının tanıtımı ve toplu taşıma hizmetinin başlangıcının yapıldığı törenin ardından 18 güzergâhta 4’ü yedek araç olmak üzere toplam 40 araçla toplu taşıma hizmeti verilmeye başlandı.
  AFYON    21.07.2018 10:30:58

Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir içi ulaşımında kullanılacak yeni nesil toplu taşıma araçlarının tanıtımı ve toplu taşıma hizmetinin başlangıcının yapıldığı törenin ardından 18 güzergâhta 4’ü yedek araç olmak üzere toplam 40 araçla toplu taşıma hizmeti verilmeye başlandı. Araçların tanıtımının yapıldığı törenin açılış konuşmasını YÜNTAŞ Genel Müdürü Mehmet Sarlık yaptı. Kentleşme sonrası tüm şehirlerimizde olduğu gibi Afyonkarahisar il merkezinde de şehir içi toplu ulaşımın büyük önem kazındığını ifade ederek konuşmasına başlayan Mehmet Sarlık, sınırları günden güne genişleyen şehrimizde, insanların en önemli günlük ihtiyacının şehir içi ulaşımın düzenli olarak sağlanması olduğunu söyledi.

“ŞEHİR İÇİ ULAŞIM İÇME SUYU KADAR DEĞERLİ BİR HİZMET HALİNE GELDİ”

Şehir içi ulaşımın içme suyu kadar değerli bir hizmet haline geldiğini aktaran Yüntaş Genel Müdürü Mehmet Sarlık; “Şirketimiz Yüntaş A.Ş. Afyonkarahisar Belediyemizce ihale edilen şehir içi yolcu taşıma ulaşımını sağlayan 18 adet güzergâh hattında 36 asil ve 4 yedek araç olmak üzere toplam 40 araçlık kiralama ihalesini 10 yıllığına üstlenmiştir. İhale sonrasında, şirketimiz tarafından tüm otobüs üretici firmaları ziyaret edilerek, üretilen araçların özellikleri ve avantajları incelenmiştir. Maliyet, servis, donanım, satış sonrası hizmetlerde maksimum fayda gözetilerek şu anda otoparkımızda bulunan ISUZU marka araçların satın alınmasına karar verilmiştir. Araçlarımız yeni nesil araçlar olarak Afyonkarahisar şehir içi ulaşımında ilk kez kullanılacaktır."dedi.

ARAÇLARDA YOLCU KONFORU EN ÜST DÜZEYDE

Araçların hizmette tüm kesimlere hitap edecek şekilde dizayn edildiğine dikkat çeken Sarlık; “En iyi tasarım ödülüne sahip 8 metrelik araçlarımız; engelli erişimine uygun olarak alçak tabanlı, yüksek manevra kabiliyetli, otomatik vitesli, yeni nesil motorlu ve 60 yolcu kapasitelidir. Yolcularımızın güvenli seyahati için 7/24 uzaktan erişime sahip 3 adet araç güvenlik kamerası ve klimaları sayesinde yolcu konforu en üst düzeydedir. Özellikle yolcu yoğunluğunun bulunduğu hatlarda hizmete girecek olan 12 metrelik 4 otobüsümüz de alçak tabanı sayesinde engelli binişine uygundur. Aynı anda 106 yolcu taşıyabilen bu araçlarımızla Afyonkarahisar kent merkezi ilk kez tanışacaktır. Araçlarımızın üretimi ve temin edilmesi sırasında bizlere destek sağlayan ISUZU firmasının çok değerli Genel Müdürü Tuğrul Arıkan Beyefendiye, Satış Direktörü Yusuf Teoman, Otobüs Satış Müdürü Murat Küçük, Pazarlama Müdürü Selda Çelik ve Pazarlama Şefi Ali Başağa, ISUZU Otobüs Bayisi Karseç Otomotiv sahipleri Cemalettin ve Bekir Karaaytaç ile ISUZU Ailesine, araçlarımızın bakım ve onarımlarını büyük bir titizlikle sürdüren Bacakoğlu Afyon ISUZU Servisi Lütfi ve Abdullah Arslantürk’e huzurlarınızda Şirketimiz adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

ULAŞIMDA 'AFYONKART' DÖNEMİ BAŞLIYOR

40 otobüs için KDV hariç olmak üzere 14.096.874,40 TL'lik yatırım yapıldığını açıklayan Sarlık, "Otobüs İşletmesi için bugüne kadar Yüntaş A.Ş. tarafından yapılan toplam harcama bedeli ise KDV hariç olmak üzere 15.897.874,40 TL'ye ulaşmıştır. Şehir içi yolcu taşıma ihalesinin sürdürülebilmesi için toplam 103 personel görevlendirilmiştir. Şoförlerimizin eğitimleri titizlikle sürdürülmektedir. 50 Şoförümüz İş-Kur İşbaşı Eğitim Programından 3 aylık süreyle çalıştırılacaktır. Süre sonunda performansları yeterli görülen şoförlerimiz sürekli iş sahibi olacaklardır" ifadelerini kullandı. Şehir içi ulaşım hizmetimizle birlikte Afyonkarahisar kent merkezimizde kart uygulamalarının da başlayacağını ifade eden Yüntaş Genel Müdürü Mehmet Sarlık; "AfyonKart ismiyle markalaştırdığımız kartlarımız öncelikle toplu ulaşım sonrasında da uygun görülecek belediye hizmet alanlarında ödeme aracı olarak günlük yaşamımızı kolaylaştıracaktır. Çözüm ortağımız ASİS’le hayata geçirdiğimiz AfyonKart Elektonik Ücret Toplama Sistemi şehir içi ulaşımda büyük kolaylık sağlarken zaman içinde kendini yenileyerek hizmetinin kalitesini de artıracaktır" dedi.

"HİZMETİMİZİN BENİMSENECEĞİNE İNANCIMIZ SONSUZDUR"

AfyonKart ile Afyonkarahisar halkına birçok kolaylık sağlayacaklarını kaydeden Sarlık, "Türkiye’de ve dünyada birçok ülkede çözüm ortağı haline gelen ASİS Afyonkarahisar il merkezinde de yanan ışığını söndürmeyerek hizmetini sürdürmüştür. Bu vesile ile şu anda aramızda bulunan ASİS Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Tunç şahsında tüm ASİS Ailesine teşekkür ediyorum. Afyonkart’ın işler hale gelmesinde pay sahibi olan Halkbank Afyonkarahisar Şubesi’nin değerli yöneticilerine, bayiliğimizi kabul eden biz bu şehrin markasıyız diyen Söz Marketler’in değerli sahipleri Ali Rıza Gürakar ve Mehmet Siper Bey’e teşekkür ediyorum. Üstlendiğimiz şehir içi ulaşım hizmeti erişilebilir ve avantajlı fiyatlar ve kolaylıklarla dolu olacak inşallah. Şehir içi ulaşımda taşıyacağımız Afyonkarahisar’da yaşayan her kesimin bu hizmeti herkesten daha çok benimseyerek kullanacağına inancımız sonsuzdur" diye konuştu.

"BİZLERE İNANIP GÜÇ VEREN 'BAŞKANIMIZ'A MİNNET BORÇLUYUZ"

Bu yolda kendilerine destek veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a şükranlarını sunan Yüntaş Genel Müdürü Mehmet Sarlık; “Altmış yedi yıllık bir maziye sahip Şirketimiz, Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın himayesinde, çalışkan yönetici ve çalışanlarıyla günden güne büyümekte kamusal alanda mal ve hizmetler üretmektedir. Bu vesile ile bizlere inanıp güç veren Sayın Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a minnet borçluyuz. Yaptığımız bütün yatırım ve hizmetlerimizde kamuda birer emanetçi olduğumuzun farkında olarak kamusal kaynaklarımızı kullanmada son derece titiz davranmaktayız. 10 yıla yaklaşan bir sürede bizimle birlikte koşturan yakın çalışma arkadaşlarım ve yöneticilerimiz bugün ulaştığımız başarının mimarlarıdır. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Şirketimizin yaptığı bütün yatırım ve hizmetlerinde aldığı kararlarla pay sahibi olan Belediye Meclis Üyelerimize, bizlere katkıda bulunan Belediyemizin seçkin yöneticilerine, Şirketimize teveccüh gösteren basın mensuplarımıza ve her şeyin en iyisine layık sayın halkımıza minnettarız. Bu anlamlı törenimizi şereflendiren siz saygıdeğer konuklarımıza teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarken şehir içi ulaşım hizmetimizi sürdürecek Otobüs İşletmemizin yönetici ve çalışanlarına şimdiden kazasız belasız yolculuklar diliyoruz. Otobüs İşletmemiz tüm Afyonkarahisar’a hayırlı olsun” diye konuştu.

“GELECEĞE YATIRIM YAPAN BİR BELEDİYE BAŞKANI VAR”

ASİS Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Tunç ise Yüntaş ile olan karşılıklı güven anlayışından bahsederek bu yolda şirketin kendilerini yalnız bırakmadığını söyledi. Afyonkarahisar Belediyesi’nin geleceğe yatırım yapan bir anlayışla hareket ettiğini aktaran Ayhan Tunç, akıllı şehirlerde en önemli kalemlerden bir tanesinin de ulaşım olduğuna dikkat çekti. Akıllı kart sistemi sayesinde 45 dakikalık aktarma ile bir yerden başka bir yere ücretsiz ulaşım yapabileceğini ifade eden Ayhan Tunç “Afyonkarahisarlılar rahat ulaşımla 45 dakikalık bir zamanda aktarma yaparak herhangi bir maliyet olmadan bir yerden başka bir yere seyahat edebilecek. 10 dakikalık bir işini gördükten sonra tekrar konforlu, son teknoloji otobüslere binerek yolculuklarına devam edecekler. Bu değişim ilgili şehirlerin yöneticilerinin bakış açısıyla gelişiyor. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile beraber bu bakış açısı Afyon'da da devam ediyor. Geleceğe yatırım yapan bir belediyeye sahip olduğu için Afyonkarahisar’ı kutluyorum, ekibim adına teşekkür ediyorum” dedi.

“EN GÜVENLİ VE EN KONFORLU ARAÇLAR AFYON’DA”

ISUZU Firma Yetkilisi Yusuf Teoman ise vizyon projeyi hayata geçiren ve ISUZU firmasını tercih eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile YÜNTAŞ Genel Müdürü Mehmet Sarlık’a teşekkür etti. Afyonkarahisar’a teslimatı yapılan araçların sınıfının en yeni, en konforlu, en güvenli ve en performanslı araçlar olduğunu ifade eden ISUZU Firma Yetkilisi Yusuf Teoman, “ Aynı zamanda yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın da yediden yetmişe herkesin ulaşımda kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ve kullanım sırasında daha rahat hissetmelerini sağlayan ödüllü Isuzu Novo City Life dan 36 adet, bir başka ödüllü aracımız olan ve Avrupa'nın da en çok tercih edilen toplu taşıma aracı olan Isuzu Novo City ile ilgili Cityport ‘dan 4 adet olmak üzere toplamda 40 adetlik bir teslimat gerçekleştiriyoruz. Türkiye'de Türk işçilerimizin ve Ar-Ge departmanımızın dizayn ettiği, kendi emeğiyle üretilen ve Afyonkarahisar halkının hizmetine sunulacak olan modern toplu taşıma araçlarımızın uzun yıllar bu güzel şehrin sakinlerini taşıyacak olmasından dolayı ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Bu projenin hayata geçmesinde emeği olan ve vizyonu ile projeyi başlatan Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban ve ekibine, Yüntaş A.Ş Genel Müdürü Mehmet Sarlık ve ekibine, verdiği desteklerden dolayı Bayiimiz Karseç Otomotive ve satış sonrası servis, Bacakoğlu Otomotiv'e teşekkürlerimizi sunuyorum. Isuzu Novo City Lights ve Isuzu Cityport otobüslerinin Afyonkarahisar halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

“MİNİBÜS ESNAFIMIZI BİR TÜRLÜ İKNA EDEMEDİK”

2009 yılında birçok kez otobüs ve minibüs kavgalarına şahit olduklarını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban ise “Göreve başladığımda Afyonkarahisar’da 363 minibüs, 60 ile 80 arasında otobüs vardı. En çok uğraştığımız konulardan bir tanesi otobüs-minibüs kavgasıydı. Gerek yerel basına gerek ulusal basına bundan dolayı sık sık konu oluyorduk. Bıçakla yaralamalar, hatta pompalı tüfekle kovalamacalar. Otobüslerin camını, kapısını taşlamalar gibi birçok şikâyet alıyorduk. O firmamız bu işi devam ettiremeyip kapattı. Minibüsçülerimizin kurduğu bir şirket ihalemizi aldı, onlar da 60 otobüsle bu işe ancak iki buçuk yıl dayanabilirler. En sonunda onlar da bu işi kapatınca minibüsçülere çağrıda bulundum. “Arkadaşlar şimdiye kadar beni dinlemediniz, hep yanlış yerlere gittiniz, gelin iki minibüse bir otobüs hakkı vererek minibüs sistemini buradan kaldıralım” dedim. Nasıl olacak dediler, biz Belediye Meclisi’nden minibüs haklarınız baki kalmak kaydıyla karar alacağız iki minibüsü, bir otobüs haline getireceğiz dedim. 363 minibüs yerine Afyonkarahisar merkezde 8 metrelik 181-182 adet otobüs olacaktı. Kazançlarını anlattım. Tek şoför olacak, 14+14 toplam 28 yolcu taşımak yerine 56 ila 60 arasında değişebilen yolcu taşıma hakkına kavuşacaksınız, artık otobüs de olmayacağı için pastanın tamamını siz alacaksınız dedim. Tek kayıplarının 65 yaş üstünü, engellileri, Şehit Ailelerini, gazileri, basın mensuplarını ücretsiz taşımak olacağını bunun da yasal bir kanun olduğunu anlattım. Bir türlü arkadaşlarımızı ikna edemedik, bu işe inandıramadık” dedi. Minibüsçü esnafına ikinci bir teklifte daha bulunduklarını hatırlatan Başkan Burhanettin Çoban; teklifinde otobüs ihalesi yapmayacaklarını, minibüs olarak Belediye ile protokol yapmalarını, ücret belirleme yetkisinin Belediye’ye geçmesini ve 65 yaş üstünü, engellileri, Şehit Ailelerini, gazileri, basın mensuplarını ücretsiz taşımalarını teklif ettiğini ancak bu teklifi de minibüsçü esnafının kabul etmediğini açıkladı.

"SADECE YÜNTAŞ TAŞIN ALTINA ELİNE KOYDU

Yapılan bu görüşmelerin ardından YÜNTAŞ’ın taşın altına eline koyduğunu söyleyen Başkan Burhanettin Çoban, şehir içi ulaşım için yapılan ihaleye tek firma olarak YÜNTAŞ’ın girdiğini söyledi. İhalenin ardından Türkiye'deki birçok firmanın hem üretimini, hem otobüslerini Afyonkarahisar'a davet ettiklerini söyleyen Başkan Çoban; “Otobüslerin argonomisi, konforu, rahatı, yolcu taşıma kapasitesi, güvenliği ama en önemlisi yakıt miktarları araştırıldı. En son ISUZU firmasının Afyonkarahisar için en iyi şartları taşıdığı görüldü ve pazarlığa oturuldu. Sağolsun firma yetkilileri de fırsatçılık yapmadılar. Ellerinde onlarca, yüzlerce sipariş olduğu halde bize de her türlü desteği verdiler ve bugün 27 otobüsü biz 'Bismillah' deyip sefere başlatacağız. İnşallah en kısa zaman içerisinde Temmuz ayı bitmeden de toplam 40 otobüsümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz. Euro 6 motora sahip, yazın serin kışın sıcak ve her türlü güvenliği yapılmış ve en önemlisi eğitimli şoförlerimizle hizmet vereceğiz" dedi.

"SAYGILI İYİ ŞOFÖRLERİMİZİ ÖDÜLLENDİRECEĞİZ"

Otobüs şoförlerine tavsiyelerde bulunan Başkan Çoban seferleri sırasında olabilecek sıkıntılara karşı bazı uyarılarda da bulundu. Başkan Çoban, “Televizyonlarda, internette ve gazetelerde görüyoruz en çok şikâyeti şoförlerden alıyoruz. Şoförlerimize şirketimiz beden dili, halkla iletişim gibi her türlü eğitimi veriyor, vermeye devam edecek. Onlardan istirhamım, olabildiğince sabırlı olmaları. Bazen yolcularımızdan da kaynaklanan olumsuzluklar yaşanabiliyor. Sabrederek güler yüzlü, en ideal hizmeti halkımıza sizler verin ki; bundan dolayı takdir aldığımız zaman ödülü vermekte Belediye Başkanı olarak bana düşer. Bize ayak uyduramayan halktan şikâyet alan şoförlerimiz varsa da bir iki kez uyaracağız ama sonunda onlarla da yolumuzu ayırmak zorunda kalacağız. Şoförlerimiz halkımızı, dolayısıyla bizi mutlu ederse inanın biz onlara daha fazla karşılığını vereceğiz" dedi. Yüntaş’ın bu hizmetle KDV hariç 16 milyon TL yatırım yaptığını aktaran Başkan Çoban, görevi devir aldığı 2009 yılında Yüntaş’ın kasasında 100 bin TL para olduğunu söyledi. Yüntaş’ın temizlik işçileri dahil toplamda çalışan işçi sayısının 600’ü geçtiğini hatırlatan Başkan Çoban, “Göreve geldiğimde ömrünü tamamlamış bir ekmek fabrikamız, tamamen sistemi bozulmuş bir benzerliğimiz, bir de Gazlıgöl Kaplıcasında kirada olan bir işletmemiz vardı. Bugün Yüntaş’ın hepsi sıfırdan yapılmış üç benzinliği var şimdi dördüncüsünü yapıyor. Otobüs işletmesi, Unlu Mamuller İşletmesi, kafeteryaları,doğal taş fabrikası,dekoratif parke fabrikası , beton parke fabrikası var. Sadece çalıştırdığı işçi sayısı bile Yüntaş'ın nereden nereye geldiğini gösteriyor. Burada değerli İş Kur İl Müdürümüzden de büyük destek aldık, huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü hem otobüs işletmemizde hem de unlu mamuller işletmemizde İş Kur bize eleman desteği verdi” diye konuştu.

“BELEDİYECİLİK MİLLETVEKİLLİĞİ GÖREVİNDEN DE DAHA ZOR”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise konuşmasının başında Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın sayısız hizmetleri olduğuna dikkat çekti. Belediyeciliğin zor bir iş olduğunu vurgulayan Milletvekili Yurdunuseven; “ Belediyecilik gerçekten çok zor bir iştir. Çünkü bir dönem Belediye Meclis Üyeliği yaptım siyasetin içinden geliyorum. İl Başkanlığı yaptım. Hakikaten Belediyecilik milletvekilliğinden de çok zor bir iştir. Çünkü her gün her dakika 230 bin tane hemşerim Belediye Başkanının kapısındadır. Her türlü talebi vardır, her türlü talebini karşılamak zorunda kalırsınız. Bu güzel hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Ayrıca bu güzel araçlarda engelli kardeşlerimiz için özel bir tertibat yapılmış. Gerçekten engelli kardeşlerimize Hükümet olarak çok güzel hizmetler yapıyoruz. Bunlardan bir tanesini de sağolsun Belediye Başkanımız burada gerçekleştiriyor. Diğer bir husus Afyon Kart dediğimiz genelde büyükşehirlerde gördüğümüz kart sistemi. Gerçekten Afyonkarahisarlı hemşehrilerim güzel hizmetleri hak ediyorlar ve bunlardan bir tanesi de Afyon Kart. İnşallah o da güzel neticeler verecektir. Bir diğeri yerli imalat diyeceğimiz bir firmanın seçilmiş olması bana göre önemli bir şey. Bu vesileyle Sayın Belediye Başkanımız ve YÜNTAŞ Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Ulaşım hizmetinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

“EN BÜYÜK SIKINTIMIZ TRAFİK VE TOPLU TAŞIMAYDI”

Afyonkarahisar’a geldiği günden bu yana sıkıntılı görünen hususun trafik ve toplu taşıma olduğuna dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz ise, “Çağımız insanların hızlı bir şekilde yer değiştirdiği ve çoğunlukla daha büyükşehirlere doğru akın ettiği bir çağ. Gerek eğitim hizmetini, gerek sağlık hizmetini, gerekirse de en önemlisi iş bulabilmek için insanlar bulunduğumuz çağda hızlı bir şekilde büyük şehirlere ya da büyük yerleşim yerlerine doğru kaydı. Bunun sonucu olarak ve belediye hizmetleri ön plana çıktı. Benim buraya geldiğim günden bu yana en fazla Afyonkarahisar'da sıkıntılı olarak görülen husus; trafik ve toplu taşımaydı. Karşılaştığımız herkes halk günlerindeki toplantılarda devamlı ulaşım ve trafik ile ilgili sorunları gündeme getiriyorlardı. Son iki toplantıda ulaşımla ilgili sıkıntılar gelmedi. Artık trafik konusunda sorunların çözüleceği inancı halkımızda oluşmaya başladı ki; son iki toplantıda dile getirilmedi. Bu vesileyle yeni araçların ve ulaşım hizmetinin Afyonkarahisar’a hayırlar getirmesini temenni ederken, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın babası Hafız Halil Çoban tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Özerler Camii İmamı Ahmet Sevim tarafından okunan dua ile araçlar halkımızın hizmetine sunuldu.>>>Alkan KURT


  AFYON    21.07.2018 10:30:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.08.2018
17.08.2018
17.08.2018
OZEL HABERLER