Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Nazende Restoran hizmete açıldı
Gastronomi şehri Afyonkarahisar’da gastronomi restorantı hizmete başladı. Afyonkarahisar ve çevre illerden gelen misafirlere yöresel lezzetler, Ömer T..

2

Image

Afyonkarahisar satrança doydu
“Maskeni Tak, Mesafeni Koru, Hamleni Yap” sloganıyla kent merkezinin değişik noktalarında düzenlenen turnuvaya her yaştan sporsever büyük katılım göst..

3

Image

Yüz yüze eğitim başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca, okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı. Vali Gökmen Çiçek, Ge..

4

Image

Karakol inşaatını incelediler
Erenler Mahallesi’nde yapılan karakol inşaatını inceleyen Vali Gökmen Çiçek, öğrencilerin güvenliğine büyük önem verdiklerini söyledi ..

5

Image

Özel hastanelere Covid denetimi
Covid-19 tedbirleri kapsamında, Sağlık Müdürlüğü idarecileri tarafından özel hastaneler ziyaret edildi..

6

Image

Sağlık çalışanlarına yöresel lezzetler
Afyonkarahisar Belediyesi Covid-19 salgını dolayısıyla özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına yöresel lezzetlerden ağzı açık ve bükme ikram etti..

7

Image

‘Tedbirli olmak hepimizin görevi’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programı yeni sezonun ilk programında dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa G..

8

Image

AYAKTA ALKIŞ
Hemşerilerimizin sağlık alanında yaptıkları bağışlar tüm Türkiye’de örnek gösteriliyor. Emirdağ’dan İscehisar’a, Afyon Merkez’den Belçika’da yaşayan h..

9

Image

Şehit Şatırer’in anıtı açıldı
Kocaeli'de görev sırasında şehit olan Pilot Yüzbaşı Erdinç Şatırer adına Afyonkarahisar'da 4000'ler Sınıfı Tertip Komitesi tarafından hazırlanan anıtı..

10

Image

Çocukların arabada sinema keyfi
Afyonkarahisar Belediyesi kültürel etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Vizyonda kaldığı süre içinde, çocuklar kadar yetişkinlerin de beğenisini..

11

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

12

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

13

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

14

Image

EKMEĞE ZAM GELEBİLİR
Pandemi ile başlayan sıkıntılı süreç özellikle gıda maddelerinde önemli fiyat artışlarına neden oldu. Birçok uzman üretimi baz alan, hatta tarımsal ür..

15

Image

Çocuklara arabalı sinema müjdesi
Afyonkarahisar Belediyesi kültürel etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Vizyonda kaldığı süre içinde, çocuklar kadar yetişkinlerin de beğenisini..

16

Image

Yalçın okullarda denetleme yaptı
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Hocalar ilçesindeki, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Kamil Tunç Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Yeşilhisar Yu..

17

Image

‘Desteklerimiz devam edecek’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. Burcu, Afyon Eğitim Vakfı’na..

Uludere’ye kamyon hibe edildi | Gazete3.com.tr
Image

Uludere’ye kamyon hibe edildi


Afyonkarahisar İl Genel Meclisi eylül ayı toplantılarının sonundu oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda Afyonkarahisar’ın kardeş kenti olan Şırnak’ın Uludere Belediyesi’ne 2000 model bir kamyon hibe edildi.
  AFYON    12.09.2020 13:12:35


Afyonkarahisar İl Genel Meclisi eylül ayı son oturumu Başkan Burhanettin Çoban Başkanlığı’nda tüm meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantı, valilik makamından gönderilen üç adet gündem dışı konunun meclis üyelerine okunması ve ilgili komisyonlara gönderilmesi ile başladı.

KÖYLERDEKİ İMAR PLANI DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİLDİ

Son oturum, ihtisas komisyonlarından gelen raporların görüşülmesiyle devam etti. Emirdağ ilçesine bağlı Karaağaç Köyünü ile Sinanpaşa İlçesine bağlı Kayadibi Köyleri’ndeki imar plan değişikliği talebi komisyonlardan gelen uygundur görüşü üzerine oy birliği ile kabul edildi. Diğer bir komisyon kararında ise Emirdağ ilçesine bağlı Özkan Köyü ile Yukarıpiribeyli Köyü arasındaki yolun stabilize yapılması işinin dairesince yapılmasına karar verildi.

KADIN KÜLTÜR EVİNE 100
BİN TL PARA AKTARILACAK

Sinanpaşa ilçesinde yapılacak Kadın Kültür Evi için de 100 bin lira para aktarılması ilgili komisyonlarca uygun görüldü. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu’na da il genel meclisinin AK Partili Üyesi Ferda Ertürk ile MHP’li Faruk Kökçür’ün seçilmesi kararlaştırıldı. Oturumun son komisyon raporunda ise İl Özel İdaresi’ne ait olan ve kullanılmayan kamyonların ilçelere dağıtılması yönünde gelen talep vardı. İlgili komisyonlar bir kamyonet ile 6 kamyonunun talep gelen beldelere verilmesini 2000 model bir kamyonunu ise Şırnak’ın Uludere ilçe belediyesine hibe edilmesini kararlaştırdı.

KARDEŞLİK İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRİLECEK

Bilindiği gibi Şırnak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emirleri ile Afyonkarahisar’ın kardeş şehri olmuştu. Bu hibe kamyon ile kardeş şehir ilişkilerinin güçlendirmesi amaçlanıyor. Toplantı meclis üyelerinden gelen önergelerin ilgili komisyonlara gönderilmesi, ekim ayı toplantılarının 5 Ekim’de yapılmasının kararlaştırılması ile sona erdi.>>>Mustafa Bayer

  AFYON    12.09.2020 13:12:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.09.2020
21.09.2020
21.09.2020
OZEL HABERLER