Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ: ‘Trafiğe savaştan daha çok kurban veriyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ: ‘Trafiğe savaştan daha çok kurban veriyoruz’


Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla yapılan sergi açılışında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, her yıl trafik kazasında kaybedilen insan sayısının savaşlarda ölen insan sayısından daha fazla olduğunu söyleyerek, . Bunun için trafik kurallarına uymalıyız. Yolların kralı olmaz kuralı olur diye bir söz var. Hepimiz bu kuralları unutmayalım” dedi.
  AFYON    09.05.2018 10:23:20

Fatma YILDIZ

Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü kamu kurum ve kuruluşların katılımıyla Anıtpark’ta açtığı Karayolu Trafik Haftası Sergisi ile vatandaşları bilgilendirdi. İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde mevcut olan emniyet kemeri, Simülatör aracı ve alkol gözlüğü ile vatandaşlara emniyet kemerinin önemi ve alkollü araç kullanmanın sürücüler üzerindeki etkileri hakkında uygulamalı eğitim verildi. Karayolu Trafik Haftası Sergisi’ni ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, alkol gözlüğünü taktı ve simülatör aracına bindi. Sergide görev alan yetkilerden de bilgiler aldı.

‘TRAFİK KURALLARINA UYALIM’

Ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Mustafa Tutulmaz: “Trafik günlük hayatımızın olmazsa olmazı. Ancak bunun kuralları var. Kurallara uyduğumuz zaman kazalardan, belalardan ve sıkıntılardan uzak durmuş oluruz. Kurallara uymadığımızda da kazalar kaçınılmaz oluyor. Can, mal ve daha birçok kayıpla karşı karşıya kalabiliriz. Bazı kazalarda ömür boyu izlerini taşıyacağımız sonuçlarda alabiliriz. Bugüne kadar yapılan araştırmalarda trafik kazalarında kaybedilen insan sayısı savaşlarda kaybedilen insan sayısından daha fazla olduğu bilinmektedir. Bunun için trafik kurallarına uymalıyız. Yolların kralı olmaz kuralı olur diye bir söz var. Hepimiz bu kuralları unutmayalım. Kazalar genelde yol kaynaklı değil aşırı hız ve kural ihlali sonucu yaşanıyor. Alkol kullanımının da etkisi büyük. Düzensiz park yerleri ve dönüşlerde dikkatsiz davranmak da etkili. Lütfen kurallar uyalım. Hem kendimizin hem de vatandaşların güvenliğini koruyalım” dedi. Sergi hafta boyunca farklı mekânlarda da kurulacak ve vatandaşların trafik kuralları konusunda bilgilendirilmesi sağlanacak.

  AFYON    09.05.2018 10:23:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.08.2018
17.08.2018
17.08.2018
OZEL HABERLER