Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

2

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

3

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

4

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

5

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

6

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

7

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

8

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

9

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

10

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

11

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

12

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

13

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

14

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

15

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

16

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

17

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın” | Gazete3.com.tr
Image

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın”


Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği Kariyer Günü etkinliğine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere ellerine geçen fırsatları iyi kullanmalarını tavsiye ederek, “Şans fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır. Ben şöyle düşünüyorum. Hayat bana şanslar getirdi ama bende o şanslara hazırlıklıydım. Sizin de önünüzde çeşitli sınavlar var. Hangi alanda olacaksanız olun önünüze gelecek fırsatlara hazır olun” dedi.
  AFYON    26.04.2018 09:58:36

Alkan KURT

Eğitime önem veren ve eğitim kalitesinin artırılması adına çalışmalarını sürdüren Vali Mustafa Tutulmaz, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinin düzenlediği kariyer günü etkinliğine katıldı. Hukuk öğrencilerini önemsediğini belirten ve sebeplerini açıklayan Vali Mustafa Tutulmaz: “Çok fazla yaptığım bir iş değil ama hukuk öğrencilerini, iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencilerini biraz daha fazla önemsiyorum. Sebebi; sizler doğrudan aldığınız ya da alacağınız kararlar ile yaptığınız ya da yapmadığınız işler ile bu ülkenin geleceğini doğrudan etkileyen kişilersiniz. Mühendisler, diğer meslek grupları da muhakkak aldıkları kararlar ile etkiliyorlar ama görünürde değil. Görünürde olan kamu yönetiminde, kamu adına söz söyleyen kişilerin verdikleri kararlar ya da uyguladıkları politikalar. İşte bunları uygulayacak olanlar sizlersiniz. Bu sebeple sizleri önemsiyorum” dedi.

“İNSANIN TORPİLİ KENDİSİDİR”

“İyi çalışıp, hedef koyunca başarı kendiliğinde gelecektir” diyerek öğrencilere hayatından örnekler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Ben köyden çıktım, okuya okuya bu mertebeye kadar geldim. Ankara’ya gittiğimde bir tane bile arkadaşım yoktu. Bazen şunu derler torpilsiz hayat biraz zor diye. Hiç de öyle değil. İnsanın torpili kendisidir. Eğer siz iyi gayret edip, çalışıp, hedef koyup, o hedeflere odaklanırsanız göreceksiniz başarı da beraberinde gelecektir” ifadelerini kullandı.

“YILLAR ÖNCE ŞUANKİ MAKAMIMIN HAYALİNİ KURDUM”

Yıllar önce bu makamın hayalini kurduğunu da anlatan Vali Mustafa Tutulmaz: “Siyasalda okuduğum dönemde zaman zaman Antalya’ya giderdim. O dönemde ilçeye her vakit araba olmaz bazen beklemem gerekirdi. Bende o boşlukta Antalya Valiliğinin karşındaki parka gider oturur, valilik binasına bakardım ve Allah bir gün bana bu valilik binasında çalışmayı nasip eder mi acaba? diye düşünürdüm. Demek ki duamın kabul olduğu bir zamandı. Ben kaymakamlığı derece ile kazandım. Dereceyle kazanan kişilere istedikleri yerde staj yapma hakkı verildiği için Antalya’da o valilik kapısından girerek kaymakam adaylığı görevimi yaptım. Hedefinizi iyi koyun. O hedef bazen dua niyetine geçiyor. Ben bunu yaşadım. Sizde hedefinizi iyi koyup o hedefe odaklanın. Tabi sadece hedef koymakla da olmuyor. İyi çalışmak gerek” tavsiyesinde bulundu.

“HER GÖREVİMDE BİR KAZANIM ELDE ETTİM”

Her görevden bir kazanımla ayrıldığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz şöyle devam etti: “Allah’a şükür olsun bana her makamda çalışma imkânını verdi. Bunların bir kısmı kendi isteğimdi, bir kısmı da görevlendirme şeklinde oldu. Her bulunduğum görevden büyük bir kazanımla çıktım. En sevmediğim ve bu görevde nerden çıktı? dediğim, yerine göre uykusuz kaldığım görevden sonra oradan ayrılırken çok büyük kazanımlar elde ettiğimi gördüm. Yani şunu anlatmak istiyorum yeter ki kazanım elde etmeyi bilin. Kişisel gelişim, ülkeye hizmet anlamında iyi kazanımlar sağlayın.”

“ÖNÜNÜZE GELECEK FIRSATLARA HAZIRLIKLI OLUN”

Öğrencilere şans nedir? diye soran ve yanıtlar alan Vali Mustafa Tutulmaz: “Şans fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır. Ben şöyle düşünüyorum. Hayat bana şanslar getirdi ama bende o şanslara hazırlıklıydım. Sizin de önünüzde çeşitli sınavlar var. Hangi alanda olacaksanız olun önünüze gelecek fırsatlara hazır olun. İnsana sürekli fırsat çıkmaz. Hayat hem çok uzun hem de çok kısa. Baktığın pencereye göre değişiyor. Bu hayatı kendimize ve topluma faydalı olacak şekilde nasıl geçirebiliriz bunu iyi anlamalı ve hayatımıza uygulamalıyız. Toplum için gayemiz iyi yetişmiş insanlar olmaktır. Meselenin bir meslekle ilgili bölümü var. Diyelim ki bir alanda çok uzmansınız. Bir de bunun nasıl servis edildiği ile ilgili bölüm var. Bu da insan ilişkileri, halkla ilişkiler. İşte biz bu ikisini bir arada yürütemezsek başarı söz konusu olamaz” ifadelerini kullandı.

  AFYON    26.04.2018 09:58:36

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.03.2019
25.03.2019
25.03.2019
OZEL HABERLER