Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ali İnce son yolculuğuna uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret Sanayi Odası Meclis Üyesi İş adamı Mustafa Hancıoğlu’nun hayatını kaybeden kayınpederi Ali İnce son yolculuğuna uğurlandı...

2

Image

Alt geçidin adı Rauf Denktaş
Tarihinde görülmemiş yatırımlara imza atan Afyonkarahisar Belediyesi, trafik akışını rahatlatmak için başlattığı hizmet ağında üçüncü alt geçidi tamam..

3

Image

Macar ördeği tedavi altında
Bolvadin ilçesinde bulunan Eber gölünde silahla vurularak yaralandığı bildirilen yaralı bir Macar ördeği tedavi altına alındı...

4

Image

Yeni Ezop Masalları aranıyor
Afyonkarahisar Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından kentin tanıtımını farklı bir boyutta yapmak için “Masallarla Afyonkarahisar “ masal y..

5

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

6

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

7

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

8

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

9

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

10

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

11

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

12

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

13

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

14

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

15

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

16

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

17

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın” | Gazete3.com.tr
Image

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın”


Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği Kariyer Günü etkinliğine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere ellerine geçen fırsatları iyi kullanmalarını tavsiye ederek, “Şans fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır. Ben şöyle düşünüyorum. Hayat bana şanslar getirdi ama bende o şanslara hazırlıklıydım. Sizin de önünüzde çeşitli sınavlar var. Hangi alanda olacaksanız olun önünüze gelecek fırsatlara hazır olun” dedi.
  AFYON    26.04.2018 09:58:36

Alkan KURT

Eğitime önem veren ve eğitim kalitesinin artırılması adına çalışmalarını sürdüren Vali Mustafa Tutulmaz, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinin düzenlediği kariyer günü etkinliğine katıldı. Hukuk öğrencilerini önemsediğini belirten ve sebeplerini açıklayan Vali Mustafa Tutulmaz: “Çok fazla yaptığım bir iş değil ama hukuk öğrencilerini, iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencilerini biraz daha fazla önemsiyorum. Sebebi; sizler doğrudan aldığınız ya da alacağınız kararlar ile yaptığınız ya da yapmadığınız işler ile bu ülkenin geleceğini doğrudan etkileyen kişilersiniz. Mühendisler, diğer meslek grupları da muhakkak aldıkları kararlar ile etkiliyorlar ama görünürde değil. Görünürde olan kamu yönetiminde, kamu adına söz söyleyen kişilerin verdikleri kararlar ya da uyguladıkları politikalar. İşte bunları uygulayacak olanlar sizlersiniz. Bu sebeple sizleri önemsiyorum” dedi.

“İNSANIN TORPİLİ KENDİSİDİR”

“İyi çalışıp, hedef koyunca başarı kendiliğinde gelecektir” diyerek öğrencilere hayatından örnekler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Ben köyden çıktım, okuya okuya bu mertebeye kadar geldim. Ankara’ya gittiğimde bir tane bile arkadaşım yoktu. Bazen şunu derler torpilsiz hayat biraz zor diye. Hiç de öyle değil. İnsanın torpili kendisidir. Eğer siz iyi gayret edip, çalışıp, hedef koyup, o hedeflere odaklanırsanız göreceksiniz başarı da beraberinde gelecektir” ifadelerini kullandı.

“YILLAR ÖNCE ŞUANKİ MAKAMIMIN HAYALİNİ KURDUM”

Yıllar önce bu makamın hayalini kurduğunu da anlatan Vali Mustafa Tutulmaz: “Siyasalda okuduğum dönemde zaman zaman Antalya’ya giderdim. O dönemde ilçeye her vakit araba olmaz bazen beklemem gerekirdi. Bende o boşlukta Antalya Valiliğinin karşındaki parka gider oturur, valilik binasına bakardım ve Allah bir gün bana bu valilik binasında çalışmayı nasip eder mi acaba? diye düşünürdüm. Demek ki duamın kabul olduğu bir zamandı. Ben kaymakamlığı derece ile kazandım. Dereceyle kazanan kişilere istedikleri yerde staj yapma hakkı verildiği için Antalya’da o valilik kapısından girerek kaymakam adaylığı görevimi yaptım. Hedefinizi iyi koyun. O hedef bazen dua niyetine geçiyor. Ben bunu yaşadım. Sizde hedefinizi iyi koyup o hedefe odaklanın. Tabi sadece hedef koymakla da olmuyor. İyi çalışmak gerek” tavsiyesinde bulundu.

“HER GÖREVİMDE BİR KAZANIM ELDE ETTİM”

Her görevden bir kazanımla ayrıldığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz şöyle devam etti: “Allah’a şükür olsun bana her makamda çalışma imkânını verdi. Bunların bir kısmı kendi isteğimdi, bir kısmı da görevlendirme şeklinde oldu. Her bulunduğum görevden büyük bir kazanımla çıktım. En sevmediğim ve bu görevde nerden çıktı? dediğim, yerine göre uykusuz kaldığım görevden sonra oradan ayrılırken çok büyük kazanımlar elde ettiğimi gördüm. Yani şunu anlatmak istiyorum yeter ki kazanım elde etmeyi bilin. Kişisel gelişim, ülkeye hizmet anlamında iyi kazanımlar sağlayın.”

“ÖNÜNÜZE GELECEK FIRSATLARA HAZIRLIKLI OLUN”

Öğrencilere şans nedir? diye soran ve yanıtlar alan Vali Mustafa Tutulmaz: “Şans fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır. Ben şöyle düşünüyorum. Hayat bana şanslar getirdi ama bende o şanslara hazırlıklıydım. Sizin de önünüzde çeşitli sınavlar var. Hangi alanda olacaksanız olun önünüze gelecek fırsatlara hazır olun. İnsana sürekli fırsat çıkmaz. Hayat hem çok uzun hem de çok kısa. Baktığın pencereye göre değişiyor. Bu hayatı kendimize ve topluma faydalı olacak şekilde nasıl geçirebiliriz bunu iyi anlamalı ve hayatımıza uygulamalıyız. Toplum için gayemiz iyi yetişmiş insanlar olmaktır. Meselenin bir meslekle ilgili bölümü var. Diyelim ki bir alanda çok uzmansınız. Bir de bunun nasıl servis edildiği ile ilgili bölüm var. Bu da insan ilişkileri, halkla ilişkiler. İşte biz bu ikisini bir arada yürütemezsek başarı söz konusu olamaz” ifadelerini kullandı.

  AFYON    26.04.2018 09:58:36

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.12.2018
17.12.2018
17.12.2018
OZEL HABERLER