Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ayı gülünü koparanlar 50 bin TL ceza ödeyecek
Afyonkarahisar’ın Kirsa Vadisi'nde "Ayı Gülü" ve "Kızıl Lale" olarak adlandırılan, koruma altındaki "Paeonia Officinalis" çiçeğini koparana 48 bin 600..

2

Image

‘Afyonlular en ucuz sebze ve meyveyi yiyor’
Afyonkarahisar Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ali Çiloğlu, yasa gereği esnafa yüzde 8, kurumsal firmalara yüzde 1 oranında KDV uygulan..

3

Image

Coşkuyla kutladık
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
..

4

Image

Filistin’e insanı yardım kampanyası başlatıldı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada Filistin için insani yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi. ..

5

Image

Ata’ya saygı için pedal çevirdiler
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği tarafından bir etkinlik düzenlendi...

6

Image

Vali Tutulmaz, Vali Günaydın’ı ağırladı
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti...

7

Image

Ethem Tem Foto Yarışması Başvuruları devam ediyor
Atatürk'ün Kocatepe'de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyo..

8

Image

Vali Mustafa Tutulmaz: ‘Yurtlarda yetişen çocuklar aile sıcaklığını hissetmiyorlar’
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı koruyucu aileler ve çocuklarla iftarda bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, devletin yurtlarda yetişti..

9

Image

Ramazan bereket ile geldi
Afyonkarahisar halk pazarında kurulan sebze meyve tezgahları halkın yüzünü güldürüyor. Ramazan nedeni artan alışverişte pazarda payını alıyor. Haftalı..

10

Image

Mevsimlik işçiden duyarlı hareket: Bulduğu 24 bin TL’yi sahibine ulaştırdı
Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan mevsimlik işçi Beytullah Gündoğdu (38) Ali İhsan Paşa Mahallesi'nde bir pa..

11

Image

Özdilek’te ramazan coşkusu yaşanacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Ramazan Etkinlikleri ile misafirlerinin huzurlu ve keyifli bir rama..

12

Image

‘Müzeler kültürümüzün hazineleridir’
Müzeler Günü nedeniyle Vali Mustafa Tutulmaz İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kabulde konuş..

13

Image

Başkan Çoban ilk orucunu çadırda açtı
Mübarek Ramazan ayının ilk gününde orucunu iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açmayı gelenek haline getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ge..

14

Image

“Mali’ye su kuyusu açtık”
Deniz Feneri Derneği Afyonkarahisar Şubesi öncülüğünde Büyükkalecik İmam Hatip Ortaokulu Hayratı olan su kuyusu Afrika ülkesi Mali’de açıldı. Deniz Fe..

15

Image

Kağıt katlayarak para kazanıyorlar
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda açılan "quilling" kursuna katılan kadınlar, rengarenk kartonları kıvırarak yaptıkları tabl..

16

Image

Vali Tutulmaz Halk Günü Toplantısında konuştu: ‘Sorunları çözüme kavuşturmaya gayret ediyoruz’
Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Mayıs ayı Halk Günü Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, halkın sıkıntı ve taleplerine çözüm bul..

17

Image

AKܒde engelliler unutulmadı
Engelliler Haftası kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesinde etkinlik düzenlendi...

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın” | Gazete3.com.tr
Image

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın”


Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği Kariyer Günü etkinliğine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere ellerine geçen fırsatları iyi kullanmalarını tavsiye ederek, “Şans fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır. Ben şöyle düşünüyorum. Hayat bana şanslar getirdi ama bende o şanslara hazırlıklıydım. Sizin de önünüzde çeşitli sınavlar var. Hangi alanda olacaksanız olun önünüze gelecek fırsatlara hazır olun” dedi.
  AFYON    26.04.2018 09:58:36

Alkan KURT

Eğitime önem veren ve eğitim kalitesinin artırılması adına çalışmalarını sürdüren Vali Mustafa Tutulmaz, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinin düzenlediği kariyer günü etkinliğine katıldı. Hukuk öğrencilerini önemsediğini belirten ve sebeplerini açıklayan Vali Mustafa Tutulmaz: “Çok fazla yaptığım bir iş değil ama hukuk öğrencilerini, iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencilerini biraz daha fazla önemsiyorum. Sebebi; sizler doğrudan aldığınız ya da alacağınız kararlar ile yaptığınız ya da yapmadığınız işler ile bu ülkenin geleceğini doğrudan etkileyen kişilersiniz. Mühendisler, diğer meslek grupları da muhakkak aldıkları kararlar ile etkiliyorlar ama görünürde değil. Görünürde olan kamu yönetiminde, kamu adına söz söyleyen kişilerin verdikleri kararlar ya da uyguladıkları politikalar. İşte bunları uygulayacak olanlar sizlersiniz. Bu sebeple sizleri önemsiyorum” dedi.

“İNSANIN TORPİLİ KENDİSİDİR”

“İyi çalışıp, hedef koyunca başarı kendiliğinde gelecektir” diyerek öğrencilere hayatından örnekler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Ben köyden çıktım, okuya okuya bu mertebeye kadar geldim. Ankara’ya gittiğimde bir tane bile arkadaşım yoktu. Bazen şunu derler torpilsiz hayat biraz zor diye. Hiç de öyle değil. İnsanın torpili kendisidir. Eğer siz iyi gayret edip, çalışıp, hedef koyup, o hedeflere odaklanırsanız göreceksiniz başarı da beraberinde gelecektir” ifadelerini kullandı.

“YILLAR ÖNCE ŞUANKİ MAKAMIMIN HAYALİNİ KURDUM”

Yıllar önce bu makamın hayalini kurduğunu da anlatan Vali Mustafa Tutulmaz: “Siyasalda okuduğum dönemde zaman zaman Antalya’ya giderdim. O dönemde ilçeye her vakit araba olmaz bazen beklemem gerekirdi. Bende o boşlukta Antalya Valiliğinin karşındaki parka gider oturur, valilik binasına bakardım ve Allah bir gün bana bu valilik binasında çalışmayı nasip eder mi acaba? diye düşünürdüm. Demek ki duamın kabul olduğu bir zamandı. Ben kaymakamlığı derece ile kazandım. Dereceyle kazanan kişilere istedikleri yerde staj yapma hakkı verildiği için Antalya’da o valilik kapısından girerek kaymakam adaylığı görevimi yaptım. Hedefinizi iyi koyun. O hedef bazen dua niyetine geçiyor. Ben bunu yaşadım. Sizde hedefinizi iyi koyup o hedefe odaklanın. Tabi sadece hedef koymakla da olmuyor. İyi çalışmak gerek” tavsiyesinde bulundu.

“HER GÖREVİMDE BİR KAZANIM ELDE ETTİM”

Her görevden bir kazanımla ayrıldığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz şöyle devam etti: “Allah’a şükür olsun bana her makamda çalışma imkânını verdi. Bunların bir kısmı kendi isteğimdi, bir kısmı da görevlendirme şeklinde oldu. Her bulunduğum görevden büyük bir kazanımla çıktım. En sevmediğim ve bu görevde nerden çıktı? dediğim, yerine göre uykusuz kaldığım görevden sonra oradan ayrılırken çok büyük kazanımlar elde ettiğimi gördüm. Yani şunu anlatmak istiyorum yeter ki kazanım elde etmeyi bilin. Kişisel gelişim, ülkeye hizmet anlamında iyi kazanımlar sağlayın.”

“ÖNÜNÜZE GELECEK FIRSATLARA HAZIRLIKLI OLUN”

Öğrencilere şans nedir? diye soran ve yanıtlar alan Vali Mustafa Tutulmaz: “Şans fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır. Ben şöyle düşünüyorum. Hayat bana şanslar getirdi ama bende o şanslara hazırlıklıydım. Sizin de önünüzde çeşitli sınavlar var. Hangi alanda olacaksanız olun önünüze gelecek fırsatlara hazır olun. İnsana sürekli fırsat çıkmaz. Hayat hem çok uzun hem de çok kısa. Baktığın pencereye göre değişiyor. Bu hayatı kendimize ve topluma faydalı olacak şekilde nasıl geçirebiliriz bunu iyi anlamalı ve hayatımıza uygulamalıyız. Toplum için gayemiz iyi yetişmiş insanlar olmaktır. Meselenin bir meslekle ilgili bölümü var. Diyelim ki bir alanda çok uzmansınız. Bir de bunun nasıl servis edildiği ile ilgili bölüm var. Bu da insan ilişkileri, halkla ilişkiler. İşte biz bu ikisini bir arada yürütemezsek başarı söz konusu olamaz” ifadelerini kullandı.

  AFYON    26.04.2018 09:58:36

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
OZEL HABERLER