Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın” | Gazete3.com.tr
Image

Vali Tutulmaz’dan öğrencilere tavsiye: “Elinize geçen fırsatları iyi kullanın”


Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği Kariyer Günü etkinliğine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere ellerine geçen fırsatları iyi kullanmalarını tavsiye ederek, “Şans fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır. Ben şöyle düşünüyorum. Hayat bana şanslar getirdi ama bende o şanslara hazırlıklıydım. Sizin de önünüzde çeşitli sınavlar var. Hangi alanda olacaksanız olun önünüze gelecek fırsatlara hazır olun” dedi.
  AFYON    26.04.2018 09:58:36

Alkan KURT

Eğitime önem veren ve eğitim kalitesinin artırılması adına çalışmalarını sürdüren Vali Mustafa Tutulmaz, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinin düzenlediği kariyer günü etkinliğine katıldı. Hukuk öğrencilerini önemsediğini belirten ve sebeplerini açıklayan Vali Mustafa Tutulmaz: “Çok fazla yaptığım bir iş değil ama hukuk öğrencilerini, iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencilerini biraz daha fazla önemsiyorum. Sebebi; sizler doğrudan aldığınız ya da alacağınız kararlar ile yaptığınız ya da yapmadığınız işler ile bu ülkenin geleceğini doğrudan etkileyen kişilersiniz. Mühendisler, diğer meslek grupları da muhakkak aldıkları kararlar ile etkiliyorlar ama görünürde değil. Görünürde olan kamu yönetiminde, kamu adına söz söyleyen kişilerin verdikleri kararlar ya da uyguladıkları politikalar. İşte bunları uygulayacak olanlar sizlersiniz. Bu sebeple sizleri önemsiyorum” dedi.

“İNSANIN TORPİLİ KENDİSİDİR”

“İyi çalışıp, hedef koyunca başarı kendiliğinde gelecektir” diyerek öğrencilere hayatından örnekler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Ben köyden çıktım, okuya okuya bu mertebeye kadar geldim. Ankara’ya gittiğimde bir tane bile arkadaşım yoktu. Bazen şunu derler torpilsiz hayat biraz zor diye. Hiç de öyle değil. İnsanın torpili kendisidir. Eğer siz iyi gayret edip, çalışıp, hedef koyup, o hedeflere odaklanırsanız göreceksiniz başarı da beraberinde gelecektir” ifadelerini kullandı.

“YILLAR ÖNCE ŞUANKİ MAKAMIMIN HAYALİNİ KURDUM”

Yıllar önce bu makamın hayalini kurduğunu da anlatan Vali Mustafa Tutulmaz: “Siyasalda okuduğum dönemde zaman zaman Antalya’ya giderdim. O dönemde ilçeye her vakit araba olmaz bazen beklemem gerekirdi. Bende o boşlukta Antalya Valiliğinin karşındaki parka gider oturur, valilik binasına bakardım ve Allah bir gün bana bu valilik binasında çalışmayı nasip eder mi acaba? diye düşünürdüm. Demek ki duamın kabul olduğu bir zamandı. Ben kaymakamlığı derece ile kazandım. Dereceyle kazanan kişilere istedikleri yerde staj yapma hakkı verildiği için Antalya’da o valilik kapısından girerek kaymakam adaylığı görevimi yaptım. Hedefinizi iyi koyun. O hedef bazen dua niyetine geçiyor. Ben bunu yaşadım. Sizde hedefinizi iyi koyup o hedefe odaklanın. Tabi sadece hedef koymakla da olmuyor. İyi çalışmak gerek” tavsiyesinde bulundu.

“HER GÖREVİMDE BİR KAZANIM ELDE ETTİM”

Her görevden bir kazanımla ayrıldığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz şöyle devam etti: “Allah’a şükür olsun bana her makamda çalışma imkânını verdi. Bunların bir kısmı kendi isteğimdi, bir kısmı da görevlendirme şeklinde oldu. Her bulunduğum görevden büyük bir kazanımla çıktım. En sevmediğim ve bu görevde nerden çıktı? dediğim, yerine göre uykusuz kaldığım görevden sonra oradan ayrılırken çok büyük kazanımlar elde ettiğimi gördüm. Yani şunu anlatmak istiyorum yeter ki kazanım elde etmeyi bilin. Kişisel gelişim, ülkeye hizmet anlamında iyi kazanımlar sağlayın.”

“ÖNÜNÜZE GELECEK FIRSATLARA HAZIRLIKLI OLUN”

Öğrencilere şans nedir? diye soran ve yanıtlar alan Vali Mustafa Tutulmaz: “Şans fırsat çıktığında hazırlıklı olmaktır. Ben şöyle düşünüyorum. Hayat bana şanslar getirdi ama bende o şanslara hazırlıklıydım. Sizin de önünüzde çeşitli sınavlar var. Hangi alanda olacaksanız olun önünüze gelecek fırsatlara hazır olun. İnsana sürekli fırsat çıkmaz. Hayat hem çok uzun hem de çok kısa. Baktığın pencereye göre değişiyor. Bu hayatı kendimize ve topluma faydalı olacak şekilde nasıl geçirebiliriz bunu iyi anlamalı ve hayatımıza uygulamalıyız. Toplum için gayemiz iyi yetişmiş insanlar olmaktır. Meselenin bir meslekle ilgili bölümü var. Diyelim ki bir alanda çok uzmansınız. Bir de bunun nasıl servis edildiği ile ilgili bölüm var. Bu da insan ilişkileri, halkla ilişkiler. İşte biz bu ikisini bir arada yürütemezsek başarı söz konusu olamaz” ifadelerini kullandı.

  AFYON    26.04.2018 09:58:36

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.08.2018
13.08.2018
13.08.2018
OZEL HABERLER