Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eski binalar yıkılıyor
Çay ilçesinin ilk yerleşim yerlerinden olan Yaka Mahallesinde eski binalar yıkılıyor. ..

2

Image

Kaza kurbanı Mercan son yolculuğuna uğurlandı
Afyonkarahisar'da yolcu otobüsünün su kanalına devrilmesi sonucu hayatını kaybeden otobüs muavini Mustafa Mercan, memleketi İhsaniye ilçesine bağlı Ha..

3

Image

Sandıklı’da eğitim öğretim haftası etkinlikleri
2018-2019 eğitim ve öğretim sezonunun açılması münasebetiyle M. Kemal İlköğretim Okulunda bir program gerçekleştirildi. Programa İlçe Kaymakamı Eflatu..

4

Image

Genç çiftçilere damızlık düve dağıtıldı
İscehisar ilçesinde "Genç Çiftçi" projesi kapsamında yaşları 18 ile 40 arasında beş çiftçiye damızlık düve dağıtımı yapıldı...

5

Image

‘Daha güzel sulama imkanı sağlanacak’
Dinar İlçesi Çölovası Kapalı Havza Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapımıyla ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, te..

6

Image

PTT’den DİTSO’ya ziyaret
PTT Afyonkarahisar Başmüdürü Mehmet Örsdemir, Başmüdür Yardımcısı Hüseyin Kızıltaş, İşletme Müdürü Mehmet Arslan ve Dinar PTT Müdürü Mustafa Kızılöz D..

7

Image

Dinar Sanayi Sitesi asfalta kavuşuyor
Dinar ilçesinde bulunan yeni sanayi sitesinin bütün yollarının asfaltlama işlemleri başladı. ..

8

Image

Başkan Acar’dan yeni kaymakama ziyaret
Dinar İlçe Belediye Başkanı Saffet Acar, ilçeye yeni atanan Kaymakam Selami Kapankaya’yı makamında ziyaret etti. ..

9

Image

TOKİ konutlarının doğalgaz işleri yapılıyor
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan 407 konutun inşası devam ediyor. İhale kapsamında ayrıca ticare..

10

Image

Yollara parkeler döşeniyor
İscehisar ilçesinde sorunlu yolları modern bir hale getirmek için çalışmalar başlatılırken, vatandaşların yol mağduriyetlerinin giderilmesi için humma..

11

Image

Kıbrıs Gazisi Çetinel yolculuğuna uğurlandı
Dinar ilçesinde vefat eden Kıbrıs Gazisi Fuat Çetinel düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı. ..

12

Image

Kaymakam Kapankaya göreve başladı
Dinar Kaymakamlığı'na atanan Selami Kapankaya, görevine başladı...

13

Image

Yeni hastanenin yolları yapılıyor
Dinar ilçesine yeni yapılan hastaneye Dinar Belediyesi tarafından yeni yol yapılıyor...

14

Image

Başvuruları duyan İŞKUR’a koştu
Şuhut ilçesinde çevre temizlik ve güvenlik alanlarında alımların başladığını duyan vatandaşlar İŞKUR şubesinin önünde kuyruk oluşturdu. ..

15

Image

Gelenek bozulmadı
Yaylabağı Belediyesi tarafından 5 yıldır sürdürülen öğrencilere kırtasiye yardımı bu senede devam etti...

16

Image

Jandarma servis araçlarını denetledi
Sandıklı ilçesinde jandarma trafik ekibi tarafından okulların açılmasının ilk gününde öğrenci servis minibüsleri sıkı denetime alındı...

17

Image

Sandıklı’da yeni hizmet binaları açıldı
Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan "Engelli, Yaşlı İletişim ve Koordinasyon Merkezi ve Turizm Danışma Bürosu" Zir..

‘İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istiyoruz’


İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istediklerini söyleyerek, yeni yapılan belediye binasını üniversiteye devretmeye hazır olduklarını söyledi.
  İLÇELER    13.09.2018 11:14:12

İlçeye güneş enerjisi santrali kazandırdıklarını kaydeden İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Bu proje seçim vaatlerimiz arasında yoktu. Gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyum. Proje yaklaşık iki buçuk trilyon bir maliyetle gerçekleşti. İller Bankası ihalesiyle yapıldı. Yaklaşık beş aydır gelir elde ediyoruz. Bu projeden ilk başladığımızda 30 bin TL kazandık. Sonra bu rakam giderek arttı. Geçen ay gelir 77 bin TL’ye çıktı. Tesis çalıştıkça hataları görüp düzeltiyoruz. İlçemize aylık ortalama 50-60 bin TL gelir getirebilmek bizim için büyük bir kazanım. Biz fakir ama gururlu bir belediyeyiz” dedi.

“İLÇEMİZE YATIRIM ÇEKMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

İlçeye ekonomik yatırımlar çekmenin gayreti içinde olduklarını söyleyen Çabuk,
“Küçük bütçelerle büyük işler yapmaya çalışıyoruz. Örneğin büyük şehirlerdeki ilçe belediyeleri kültürel işlerle faaliyetler yapıyorlar. Örneğin bir yerden bir yere tekne gezileri düzenleyerek paralar kazanıyorlar. Ama biz böyle değiliz. Altyapı, üstyapı sorunlarının çözümü için uğraşıyoruz. Bölgemizin tanıtımı için uğraşıyoruz. Bir yandan ekonomik olarak ilçemize katkı sağlayacak yatırımlar çekmeye çalışıyoruz. Daha imkanları olan bir yerde belediyecilik kolay olurdu. Bizler çalışarak, didinerek bir şeyler üretmeye çalıyoruz. Biz Adana Belediyesi’nden cenaze aracı, Manisa Belediyesi’nden itfaiye aracı, Çevre Bakanlığı’ndan çöp kamyonu aldım. Bunlar hep görüşmelerle oluyor. İletişim kurarak sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.


“İHSANİYE İLÇEMİZ ÜNİVERSİTESİZ KALMASIN”

Yeni yapılan belediye binasını üniversiteye devretmek için hazır olduklarını belirten Başkan Çabuk, “Binamızın kaba inşaatı bitmek üzere. İnce işçiliklere başlandı. Bahar aylarında sanırım bitmiş olacak. Bu binamızı üniversitemize devretmek istiyoruz. Bunu yetkililere de ilettim. İlimizde iki üniversitemiz var. İki üniversitenin olduğu bir ilde İhsaniye ilçemiz üniversitesiz kalmasın. Biz bize düşen ne varsa yaparız. Üniversite yeni belediye binamıza birkaç bölüm açabilir. Bu hem ilçemiz hem de üniversite için bir kazanım olacaktır diye düşünüyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“YENİDEN ADAY ADAYI OLACAĞIM”

Önümüzdeki yerel seçimler için belediye başkanlığına yeniden aday adayı olmayı düşündüğünü belirten Başkan Çabuk, “Partimiz ve vatandaşlarımız uygun görürse hizmetlerimize devam etmek istiyorum” dedi. Önümüzdeki hafta sonu bölgelerinde Frig Vadisi Ultra Maratonu’nun yapılacağını belirten Başkan Çabuk herkesi bu güzel organizasyonu takip etmek için İhsaniye’ye davet etti.>>>Gazete3


  İLÇELER    13.09.2018 11:14:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.09.2018
20.09.2018
20.09.2018
OZEL HABERLER