Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Hayatın yükünü birlikte omuzluyorlar
Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde 24 yıldır yöreye has mercimekli bükme, katmer ve haşhaşlı gözleme yaparak geçimini sağlayan Ali ve Rukiye Savaş çift..

2

Image

Çocuklar doyasıya eğlendiler

Dinar Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen çocuk şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendiler...

3

Image

Arazi yolları yapılıyor

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesi aşağı su pompası yanında bulunan Uluyol’da arazi yol düzenleme çalışmaları yapılıyor...

4

Image

Bolvadin'de roman kahramanları festivali


Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde Raziye Sultan Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi tarafından 22-27 Nisan tarihleri arasında Roman Kah..

5

Image

Sandıklı’da 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen programlar Sandıklı İlçe Kaymakamlık binası önünde bulunan tören a..

6

Image

Çocukların gösterileri büyüledi

Dinar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları büyük bir coşku içerisinde geçti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk vurgusunun yapıldığı..

7

Image

Sandıklı’yı hak ettiği noktaya getireceğiz

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 31 Mart seçimlerinden sonra mazbatalarını alan muhtarlar ile makam odasında bir araya geldi...

8

Image

Kaymakam İçen, köyleri ziyaret etti

Dazkırı İlçe Kaymakamı Gökay İçen, Kızılören ve Karaağaç Kuyusu köylerinde incelemelerde bulundu...

9

Image

Sevgi ve umut çiçekleri hiç solmasın

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Çöl mesajınd..

10

Image

Kaymakam Tortop’tan ziyaret
Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop, Sandıklı
Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ü ziyaret etti...

11

Image

Dinar'da deprem ve yangın tatbikatı yapıldı

Afyonkarahisar Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Dinar Devlet Hastanesi'nde deprem ve yangın tatbikatı yaptı.
..

12

Image

‘Koordineli çalışmalıyız’

Yeniden muhtar seçilen Sandıklı merkez köy ve mahalle muhtarları Kaymakam Eflatun Can Tortop'u makamında ziyaret etti. Kaymakam Tortop, muhtarlar..

13

Image

Tutulmaz Çiçek Festivaline katıldı

Vali Mustafa Tutulmaz programları kapsamında Dinar ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi, Dinar Çiçekçileri Kültür Derneği tarafından düzenlenen Çi..

14

Image

Eğitimde 3 Adım Toplantısı

İhsaniye Kaymakamı (İscehisar İlçesi Vekil Kaymakamı) Alper Taş tarafından hazırlanan, eğitimde bir taraftan akademik başarıyı artırırken diğer t..

15

Image

Dinar’a 4 doktor

Dinar Devlet Hastanesi’nde 4 yeni uzman hekim göreve başladı...

16

Image

Sağlıklı yaşam yürüyüşü

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde sağlıklı yaşam için yürüyüş düzenlendi...

17

Image

Okulda sebze ve meyve yetiştiriyorlar

Sandıklı ilçesindeki Şehit Ahmet Yumak Anaokulu'nun çatısına ‘2023 Eğitim Vizyonu’ hedefleri doğrultusunda kurulan serada öğrenciler domates, sal..

‘İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istiyoruz’


İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istediklerini söyleyerek, yeni yapılan belediye binasını üniversiteye devretmeye hazır olduklarını söyledi.
  İLÇELER    13.09.2018 11:14:12

İlçeye güneş enerjisi santrali kazandırdıklarını kaydeden İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Bu proje seçim vaatlerimiz arasında yoktu. Gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyum. Proje yaklaşık iki buçuk trilyon bir maliyetle gerçekleşti. İller Bankası ihalesiyle yapıldı. Yaklaşık beş aydır gelir elde ediyoruz. Bu projeden ilk başladığımızda 30 bin TL kazandık. Sonra bu rakam giderek arttı. Geçen ay gelir 77 bin TL’ye çıktı. Tesis çalıştıkça hataları görüp düzeltiyoruz. İlçemize aylık ortalama 50-60 bin TL gelir getirebilmek bizim için büyük bir kazanım. Biz fakir ama gururlu bir belediyeyiz” dedi.

“İLÇEMİZE YATIRIM ÇEKMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

İlçeye ekonomik yatırımlar çekmenin gayreti içinde olduklarını söyleyen Çabuk,
“Küçük bütçelerle büyük işler yapmaya çalışıyoruz. Örneğin büyük şehirlerdeki ilçe belediyeleri kültürel işlerle faaliyetler yapıyorlar. Örneğin bir yerden bir yere tekne gezileri düzenleyerek paralar kazanıyorlar. Ama biz böyle değiliz. Altyapı, üstyapı sorunlarının çözümü için uğraşıyoruz. Bölgemizin tanıtımı için uğraşıyoruz. Bir yandan ekonomik olarak ilçemize katkı sağlayacak yatırımlar çekmeye çalışıyoruz. Daha imkanları olan bir yerde belediyecilik kolay olurdu. Bizler çalışarak, didinerek bir şeyler üretmeye çalıyoruz. Biz Adana Belediyesi’nden cenaze aracı, Manisa Belediyesi’nden itfaiye aracı, Çevre Bakanlığı’ndan çöp kamyonu aldım. Bunlar hep görüşmelerle oluyor. İletişim kurarak sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.


“İHSANİYE İLÇEMİZ ÜNİVERSİTESİZ KALMASIN”

Yeni yapılan belediye binasını üniversiteye devretmek için hazır olduklarını belirten Başkan Çabuk, “Binamızın kaba inşaatı bitmek üzere. İnce işçiliklere başlandı. Bahar aylarında sanırım bitmiş olacak. Bu binamızı üniversitemize devretmek istiyoruz. Bunu yetkililere de ilettim. İlimizde iki üniversitemiz var. İki üniversitenin olduğu bir ilde İhsaniye ilçemiz üniversitesiz kalmasın. Biz bize düşen ne varsa yaparız. Üniversite yeni belediye binamıza birkaç bölüm açabilir. Bu hem ilçemiz hem de üniversite için bir kazanım olacaktır diye düşünüyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“YENİDEN ADAY ADAYI OLACAĞIM”

Önümüzdeki yerel seçimler için belediye başkanlığına yeniden aday adayı olmayı düşündüğünü belirten Başkan Çabuk, “Partimiz ve vatandaşlarımız uygun görürse hizmetlerimize devam etmek istiyorum” dedi. Önümüzdeki hafta sonu bölgelerinde Frig Vadisi Ultra Maratonu’nun yapılacağını belirten Başkan Çabuk herkesi bu güzel organizasyonu takip etmek için İhsaniye’ye davet etti.>>>Gazete3


  İLÇELER    13.09.2018 11:14:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.04.2019
25.04.2019
25.04.2019
OZEL HABERLER