Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Başkan Çöl’den ziyaret
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Sandıklı Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Özçelik Sandıklı Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Başkanlı..

2

Image

Okullar zeka oyunlarıyla donatılıyor
Başmakçı İlçe Kaymakamlığı, ilçedeki anaokulu ve ilkokullarda zeka oyunları projesini başlattı. ..

3

Image

Kaymakam okulları gezdi
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Tatarlı Beldesi'ndeki okullarda incelemelerde bulundu...

4

Image

Başkan Çöl işyeri açtı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İstasyon Caddesindeki işyeri açılışını yaparak hayırlı olsun dileklerinde ..

5

Image

Okullara kitap desteği

Şuhut İlçe Kaymakamlığı tarafından ilçe genelinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öğrencilere okuma alışkanlıklarını ..

6

Image

Özel Öğrenme Güçlüğü semineri
Şuhut ilçesindeki Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlkokul öğretmenleri için 'Özel öğrenme güçlüğü farkındalık' semineri düzenlendi...

7

Image

Yaban hayvanları unutulmadı

Sandıklı ilçesinde bulunan Akdağ tabiat parkında yaşayan yaban hayvanları için yem ve saman bırakıldı...

8

Image

Vali Tutulmaz Sandıklı’yı gezdi

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Sandıklı ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. ..

9

Image

Minikler ilk kitaplarını okudu
Şuhut ilçesindeki Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlkokulunda okumaya geçen 1.sınıf öğrencileri ilk kitaplarını okudular...

10

Image

İlk yarı değerlendirildi
Şuhut ilçesinde Kur'an kurslarıyla ilgili 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ilk yarı değerlendirme toplantısı yapıldı. ..

11

Image

Minikler matbaacılığı öğrendi
Dinar 125. Yıl Ana Okulu öğrencileri ilçede bulunan Dinar Haber gazetesine ait ofset matbaayı ziyaret ederek, matbaacılık hakkında bilgilendirildi. ..

12

Image

Karakoyun DP’den aday oldu
Sinanpaşa Belediye Başkanı Murat Karakoyun, AK Parti’den tekrar belediye başkan adayı gösterilmemesi üzerine Demokrat Parti’den belediye başkan adayı ..

13

Image

‘AK Parti’de hizmete devam edeceğim’
AK Parti İscehisar İlçe Eski Başkanı Murat Dikmen, belediye başkan adayı gösterilmediği için herhangi bir kırgınlığının olmadığını belirterek, "Siyasi..

14

Image

Memurlara ilk yardım eğitimi
İl Sağlık Müdürlüğü, resmî kurumlara yönelik olarak İlk Yardım Bilinçlendirme Eğitimleri veriyor...

15

Image

Sandıklı’da Mustafa Çöl sevinci
AK Parti Sandıklı Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Çöl’ün açıklanması, Sandıklı ilçesinde büyük sevinçle karşılandı. ..

16

Image

‘Vakit Şuhut vakti’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti Şuhut Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı...

17

Image

Minikler okumayı söktü
Şuhut'ta okumayı söken öğrenciler ödüllendirildi...

‘İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istiyoruz’


İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, İhsaniye’ye üniversite kazandırmak istediklerini söyleyerek, yeni yapılan belediye binasını üniversiteye devretmeye hazır olduklarını söyledi.
  İLÇELER    13.09.2018 11:14:12

İlçeye güneş enerjisi santrali kazandırdıklarını kaydeden İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Bu proje seçim vaatlerimiz arasında yoktu. Gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyum. Proje yaklaşık iki buçuk trilyon bir maliyetle gerçekleşti. İller Bankası ihalesiyle yapıldı. Yaklaşık beş aydır gelir elde ediyoruz. Bu projeden ilk başladığımızda 30 bin TL kazandık. Sonra bu rakam giderek arttı. Geçen ay gelir 77 bin TL’ye çıktı. Tesis çalıştıkça hataları görüp düzeltiyoruz. İlçemize aylık ortalama 50-60 bin TL gelir getirebilmek bizim için büyük bir kazanım. Biz fakir ama gururlu bir belediyeyiz” dedi.

“İLÇEMİZE YATIRIM ÇEKMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

İlçeye ekonomik yatırımlar çekmenin gayreti içinde olduklarını söyleyen Çabuk,
“Küçük bütçelerle büyük işler yapmaya çalışıyoruz. Örneğin büyük şehirlerdeki ilçe belediyeleri kültürel işlerle faaliyetler yapıyorlar. Örneğin bir yerden bir yere tekne gezileri düzenleyerek paralar kazanıyorlar. Ama biz böyle değiliz. Altyapı, üstyapı sorunlarının çözümü için uğraşıyoruz. Bölgemizin tanıtımı için uğraşıyoruz. Bir yandan ekonomik olarak ilçemize katkı sağlayacak yatırımlar çekmeye çalışıyoruz. Daha imkanları olan bir yerde belediyecilik kolay olurdu. Bizler çalışarak, didinerek bir şeyler üretmeye çalıyoruz. Biz Adana Belediyesi’nden cenaze aracı, Manisa Belediyesi’nden itfaiye aracı, Çevre Bakanlığı’ndan çöp kamyonu aldım. Bunlar hep görüşmelerle oluyor. İletişim kurarak sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.


“İHSANİYE İLÇEMİZ ÜNİVERSİTESİZ KALMASIN”

Yeni yapılan belediye binasını üniversiteye devretmek için hazır olduklarını belirten Başkan Çabuk, “Binamızın kaba inşaatı bitmek üzere. İnce işçiliklere başlandı. Bahar aylarında sanırım bitmiş olacak. Bu binamızı üniversitemize devretmek istiyoruz. Bunu yetkililere de ilettim. İlimizde iki üniversitemiz var. İki üniversitenin olduğu bir ilde İhsaniye ilçemiz üniversitesiz kalmasın. Biz bize düşen ne varsa yaparız. Üniversite yeni belediye binamıza birkaç bölüm açabilir. Bu hem ilçemiz hem de üniversite için bir kazanım olacaktır diye düşünüyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“YENİDEN ADAY ADAYI OLACAĞIM”

Önümüzdeki yerel seçimler için belediye başkanlığına yeniden aday adayı olmayı düşündüğünü belirten Başkan Çabuk, “Partimiz ve vatandaşlarımız uygun görürse hizmetlerimize devam etmek istiyorum” dedi. Önümüzdeki hafta sonu bölgelerinde Frig Vadisi Ultra Maratonu’nun yapılacağını belirten Başkan Çabuk herkesi bu güzel organizasyonu takip etmek için İhsaniye’ye davet etti.>>>Gazete3


  İLÇELER    13.09.2018 11:14:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER