Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Tarihi motifler sergiyle tanıtılıyor
Sandıklı ilçesinde Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından Selçuklu ve Osmanlı motiflerini içeren ahşap oyma sanatı, kaplıca misafirl..

2

Image

OSB tapuları teslim edildi

Dazkırı Kaymakamı ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Gökay İçen, mimari projesi tamamlanan iş yerlerinin tapularının teslim ..

3

Image

Tortop şehit polisin ailesini unutmadı
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, şehit polis memuru Yaşar Özlem’in ailesini ziyaret etti...

4

Image

Geçici orman işçileri belirlendi
Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında İŞKUR aracılığıyla Dinar Orman İşletme Müdürlüğü’nde çalışacak 20 işçi, noter kurası sonucunda beli..

5

Image

Kaymakam İçen kurumları denetledi
Dazkırı Kaymakamı Gökay İçen, ilçede bulunan kurumları denetleyerek kurum müdürleri ile görüştü...

6

Image

Miniklerden yerli malı kutlaması

Şuhut ilçesine bağlı merkez okullarındaki 1. sınıf öğrencileri Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını kutladı. ..

7

Image

BEM-BİR-SEN’den kaynaşma yemeği
Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) tarafından İscehisar ilçesinde kaynaşma yemeği düzenlendi. ..

8

Image

Kayan TIR bariyere çarptı
Sandıklı ilçesinde, yoldaki buzlanma nedeniyle kayarak bariyere çarpan TIR’ın sürücüsü yaralandı. ..

9

Image

Hüdai Kaplıcası’na tam not
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan heyet Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’nda bir dizi incele..

10

Image

Öğrenciler TRT’yi gezdi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Sandıklı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, TRT'ye "Halkla İlişkiler", "Kurumsal İletişim" ve "Marka Yönetimi" dersleri..

11

Image

Afyon Caddesi’ne ışıklandırma
Şuhut ilçesinde yer alan Afyon Caddesi’nde kaldırım ve asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından ışıklandırma çalışmalarına başlandı...

12

Image

Servis araçları denetlendi
Başmakçı ilçesinde servis araçları denetlendi...

13

Image

Tarihi hamam restore ediliyor
Sandıklı'da tarihi hamam restore ediliyor...

14

Image

Kardeş okula yöresel hediyeler
Şuhut ilçesinde öğrenciler yöresel ürünlerden oluşan hediye paketlerini Ankara'da ki öğrencilere gönderdiler...

15

Image

Belediye ekipleri kışa hazır
Dazkırı Belediyesi ekipleri kış aylarında yaşanacak olumsuzluklara karşı gereken hazırlıkları yaptı...

16

Image

Sandıklı'da her yer çiçek açtı
Sandıklı Belediyesi bünyesinde bulunan SANJET A.Ş. tarafından kurulan çiçek serasında üretilen mevsimlik çiçekler Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ta..

17

Image

Gerodes Projesi final yaptı
Dinar ilçesinde faaliyetini sürdüren Gerontologlar Derneği tarafından hazırlanan Gerodes Projesi Dinar’da final yaptı...

‘Sandıklı’ya kalıcı eserler bırakıyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sandıklı’ya kalıcı eserler bırakıyoruz’


Afyonkarahisar’daki basın mensupları Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün daveti üzerine Akdağ Tabiat Parkı’nı ve Sandıklı’nın yenilenen Bedesten Çarşısı’nı ziyaret etti. Başkan Çöl, Megabirlik Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’e yaptığı açıklamada, Akdağ ve Bedesten Çarşısı’nda yapılan çalışmalarla Sandıklı ilçesinde kalıcı eserler oluşturulduğunu belirtti.
  İLÇELER    06.08.2018 11:20:06

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun üstün gayretleri sonucu adeta yeryüzünde bir cennet parçası haline gelen Sandıklı ilçesinde bulunan Akdağ Tabiat Parkı, hafta sonu Afyonkarahisar basını ağırladı. Sandıklı Belediyesi’ne 10 yıllığına tahsis edilen Akdağ’a basın mensuplarını davet eden Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, parkta yapılan çalışmaları ve Sandıklı Bedesten Çarşısı’nı basın mensuplarına gezdirdi.

10 YIL BOYUNCA SANDIKLI BELEDİYESİ İŞLETECEK

Akdağ Tabiat Parkı’nın Sandıklı’ya kazandırılmasından dolayı Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür eden Başkan Çöl, “Sandıklı Belediyesi olarak Sayın Bakanımızın talimatıyla Akdağ’ın işletmesini almış durumdayız. 10 yıl boyunca işletmeye devam edeceğiz. Burada ahşaptan bir otel, düğün salonu yapacağız. Yurt içinden ve dışından burayla ilgili olarak çok güzel tepkiler alıyoruz. Burası Sandıklı’ya, bölgeye, tüm yurda hatta yurt dışına hitap eden bir yer. Böyle bir güzelliği bizlere kazandıran Sayın Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na canı gönülden teşekkür ediyorum. 2 seneye kadar termal suyu Akdağ bölgesine de taşıyacağız. Bizim buradaki amacımız 12 ay boyunca doğa turizmini burada hayata geçirebilmek” dedi.

“ESNAFLARIMIZIN EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPTIK”

Gazetecilerin bir başka durağı ise Sandıklı ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün üstün gayretleri sonucu yenilenen Bedesten Çarşısı oldu. Çarşıda gezintiye çıkan gazeteciler, yeni dükkanları büyük bir beğeni ile gezdiler. Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “Burası bizim devraldığımızda 18 dükkan olmasına rağmen 3 dükkanı işleyen atıl vaziyette bir yerdi. Biz bu 18 hak sahibini çağırdık, kimseye ayrım yapmadan burayı bir bütün haine getirdik. Kentsel dönüşümün bir güzelliği olarak vatandaşlarımızın rahat ödemeleri için burayı 24 ay takside böldük. Aralık ayında taksitler bitmiş oluyor bizde böyle güzel bir eseri Sandıklı ilçesine kazandırmış olduk. 38 dükkan çıktı, biz yıllık 7 bin 500 TL kira aldığımız bu mekandan, şu anda dükkan başı 7 bin TL kira alıyoruz. Buradan 500 bin TL yıllık belediyemize kira geliri sağlamış oluyoruz. 55 araçlık bir otoparkımız çıktı” diye konuştu. Yaz akşamlarında Sandıklı ilçesinde Bedesten geceleri düzenlediklerini kaydeden Çöl, “Vatandaşlarımız için etkinlikler düzenliyoruz. Bu da Sandıklı için ayrı bir güzellik oluyor. Buradaki amacımız esnafların rahat bir şekilde ticaretlerini yapmalarını sağlamaktı. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Çünkü bana yapılan dönüşlerin hepsi olumlu. Sandıklı’mıza güzel bir eser bıraktığımızı düşünüyorum” diye konuştu. >>>Ferhat Yüksel

  İLÇELER    06.08.2018 11:20:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.12.2018
17.12.2018
17.12.2018
OZEL HABERLER