Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bolvadin’de Nevruz kutlaması

Bolvadin ilçesinde düzenlenen Nevruz Bayramı’nda konuşan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Cenab-ı Allah’tan temennim, baharın uyan..

2

Image

5 bin fidan dağıtıldı

21 Mart Dünya Ormancılık günü dolayısıyla Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 5 bin adet badem ve iğde fidanı dağıtıldı...

3

Image

Her yer lavanta kokacak

Evciler Kaymakamlığı tarafından ilçede başlatılan lavanta ekim projesi devam ediyor. ..

4

Image

Çöl, özel çocukları ağırladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl Down Sendromlu öğrencileri ağırladı...

5

Image

‘Yatırımlar devam edecek’

İscehisar Belediyesi ve ilçedeki iş adamlarının katkılarıyla ilçede yapımı tamamlanan Jeotermal Kaplıca Tesisi’nin açılışında konuşan Orman ve Su..

6

Image

Hükümlülere trafik kuralları anlatıldı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetim altında bulunan hükümlülere trafik kurallarını anlatan seminer ve..

7

Image

Başkan Çöl yaşlıları unutmadı
18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası” Hüseyin Develi Huzurevi’nde Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün de katıldığı tör..

8

Image

5 bin fidan dağıtıldı

21 Mart Dünya Ormancılık günü dolayısıyla Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 5 bin adet badem ve iğde fidanı dağıtıldı...

9

Image

Trafoya giren kedi akıma kapıldı

Sandıklı ilçesinde elektrik trafosuna giren kedi elektrik akımına kapılarak telef olurken elektrik kesintisine neden oldu...

10

Image

Seçim güvenliği konuşuldu

Dinar merkeze bağlı köylerin muhtarlarıyla yerel seçimler öncesinde seçim güvenliği toplantısı yapıldı...

11

Image

57. Alay’a vefa yürüyüşü

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın tarafından düzenlenen “57. Alay’a Vefa Yürüyüşü”ne binlerce vatandaş katıldı. Emirdağ Cumhuriyet Meyd..

12

Image

Sandıklı’ya bölge hastanesi
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmede Sandıklı ilçesine Bölge Hastanesi yapılmasına karar verildi...

13

Image

‘Projelerimizi hükümet destekleyecek’

Dinar ilçesindeki TOKİ konutlarının sakinleriyle bir araya gelen Cumhur İttifakı Dinar Belediye Başkan Adayı Nihat Sarı, vatandaşların menfaatler..

14

Image

Kadınlardan kültür gezisi

Dazkırılı kadınların kardeş belediye Odunpazarı Belediyesi'ne yaptığı Eskişehir Kültür Gezisi'nden döndü...

15

Image

Başkan Acar’dan esnaflara ziyaret

Dinar Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Saffet Acar seçim çalışmaları programında ilçe merkezinde bulunan esnafları ziyaretinde..

16

Image

Sağlık çalışanları unutulmadı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Sandıklı’daki sağlık çalışanlarının Tıp Bayramlarını kutlayarak hediyeler tak..

17

Image

‘Gönüllerde olmak güzel’
Sandıklı ilçesinde vatandaşlarla buluşan Başkan Çöl,“Gönüllerde olmak ayrı bir güzel." dedi...

‘Sandıklı’ya kalıcı eserler bırakıyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sandıklı’ya kalıcı eserler bırakıyoruz’


Afyonkarahisar’daki basın mensupları Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün daveti üzerine Akdağ Tabiat Parkı’nı ve Sandıklı’nın yenilenen Bedesten Çarşısı’nı ziyaret etti. Başkan Çöl, Megabirlik Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’e yaptığı açıklamada, Akdağ ve Bedesten Çarşısı’nda yapılan çalışmalarla Sandıklı ilçesinde kalıcı eserler oluşturulduğunu belirtti.
  İLÇELER    06.08.2018 11:20:06

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun üstün gayretleri sonucu adeta yeryüzünde bir cennet parçası haline gelen Sandıklı ilçesinde bulunan Akdağ Tabiat Parkı, hafta sonu Afyonkarahisar basını ağırladı. Sandıklı Belediyesi’ne 10 yıllığına tahsis edilen Akdağ’a basın mensuplarını davet eden Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, parkta yapılan çalışmaları ve Sandıklı Bedesten Çarşısı’nı basın mensuplarına gezdirdi.

10 YIL BOYUNCA SANDIKLI BELEDİYESİ İŞLETECEK

Akdağ Tabiat Parkı’nın Sandıklı’ya kazandırılmasından dolayı Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür eden Başkan Çöl, “Sandıklı Belediyesi olarak Sayın Bakanımızın talimatıyla Akdağ’ın işletmesini almış durumdayız. 10 yıl boyunca işletmeye devam edeceğiz. Burada ahşaptan bir otel, düğün salonu yapacağız. Yurt içinden ve dışından burayla ilgili olarak çok güzel tepkiler alıyoruz. Burası Sandıklı’ya, bölgeye, tüm yurda hatta yurt dışına hitap eden bir yer. Böyle bir güzelliği bizlere kazandıran Sayın Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na canı gönülden teşekkür ediyorum. 2 seneye kadar termal suyu Akdağ bölgesine de taşıyacağız. Bizim buradaki amacımız 12 ay boyunca doğa turizmini burada hayata geçirebilmek” dedi.

“ESNAFLARIMIZIN EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPTIK”

Gazetecilerin bir başka durağı ise Sandıklı ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün üstün gayretleri sonucu yenilenen Bedesten Çarşısı oldu. Çarşıda gezintiye çıkan gazeteciler, yeni dükkanları büyük bir beğeni ile gezdiler. Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “Burası bizim devraldığımızda 18 dükkan olmasına rağmen 3 dükkanı işleyen atıl vaziyette bir yerdi. Biz bu 18 hak sahibini çağırdık, kimseye ayrım yapmadan burayı bir bütün haine getirdik. Kentsel dönüşümün bir güzelliği olarak vatandaşlarımızın rahat ödemeleri için burayı 24 ay takside böldük. Aralık ayında taksitler bitmiş oluyor bizde böyle güzel bir eseri Sandıklı ilçesine kazandırmış olduk. 38 dükkan çıktı, biz yıllık 7 bin 500 TL kira aldığımız bu mekandan, şu anda dükkan başı 7 bin TL kira alıyoruz. Buradan 500 bin TL yıllık belediyemize kira geliri sağlamış oluyoruz. 55 araçlık bir otoparkımız çıktı” diye konuştu. Yaz akşamlarında Sandıklı ilçesinde Bedesten geceleri düzenlediklerini kaydeden Çöl, “Vatandaşlarımız için etkinlikler düzenliyoruz. Bu da Sandıklı için ayrı bir güzellik oluyor. Buradaki amacımız esnafların rahat bir şekilde ticaretlerini yapmalarını sağlamaktı. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Çünkü bana yapılan dönüşlerin hepsi olumlu. Sandıklı’mıza güzel bir eser bıraktığımızı düşünüyorum” diye konuştu. >>>Ferhat Yüksel

  İLÇELER    06.08.2018 11:20:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.03.2019
23.03.2019
23.03.2019
OZEL HABERLER