Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Hatipoğlu gönülleri mest etti
Şuhut Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik ve Birlik Ruhu” isimli programa Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk oldu. Peygamber efendimizin örnek ha..

2

Image

TOKİ çevresinde temizlik

Çay ilçesi Bahçelievler Mahallesi TOKİ konutlarında çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıldı...

3

Image

TOKİ’nin çalışmaları devam ediyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan 407 konutun inşası devam ediyor. İhale kapsamında a..

4

Image

‘Bacalarınızı temizletin’
Dinar İtfaiye Müdürü Sinan Özçelik, kış mevsimi öncesi muhtemel çatı yangını, doğalgaz ve kömür zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla baca temizliği..

5

Image

Alamescit köyü kameralarla izleniyor
Sandıklı ilçesine bağlı Alamescit köyünde yaşanan hayvan hırsızlıkları sonrası muhtar tarafından taktırılan kameralar 7 gün 24 saat boyunca köyün her ..

6

Image

Minibüs devrildi
Sandıklı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında sürücü yara almadan kurtuldu...

7

Image

Isınma sezonu açıldı
Sandıklı ilçesinde jeotermal ısınma sezonu, yapılan dualar ve yeni abonelere verilen sıcak su ile başladı...

8

Image

Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak olan, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve ..

9

Image

Karlar Ülkesi Karanlığa Karşı
ANKA Çocuk Tiyatrosu tarafından Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde ilk ve ortaokul çocuklarına yönelik oyun sahnelendi...

10

Image

Çevre düzenlemeleri yapılıyor
Çay ilçesi Turgut Özal Bulvarı Jandarma Komutanlığı önünde bulunan kaldırımda çevre düzenleme çalışmaları yapıldı...

11

Image

‘SANJET’e bu yılda zam yok’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla son 2 sezondur olduğu gibi 2018/2019 ısınma sezonunda da SANJET'e za..

12

Image

Sultandağı’na GES kurulacak
Sultandağı ilçesine bağlı Yeşilçiftlik beldesinde Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle 1 Megavatlık Güneş Enerji Santrali..

13

Image

Şeker Pancarı hasadı başladı
İhsaniye ilçesinde ekili arazilerdeki en önemli tarım ürünleri arasında yer alan şeker pancarı, toplanma işleminin ardından Afyonkarahisar ve Kütahya ..

14

Image

Haydi tanışmaya
2018-2019 Akademik yılı Eğitim Öğretimin başlaması nedeniyle Çay ilçesi (AKÜ) Çay Meslek Yüksek Okulunda “Haydi Tanışmaya” adlı etkinlik düzenlendi...

15

Image

Müdür Taşbaş göreve başladı
Sandıklı Öğretmenevi Müdürüyken Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ufuk Taşbaş, görevine başladı...

16

Image

Sıcak yemek gönülleri ısıtıyor
Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaklaşık 4 yıldır düzenli olarak düzenlenen yaşlı, ihtiyaç sahibi, engelli ya da bakım..

17

Image

Miniklere itfaiyecilik dersi
Bolvadin ilçesindeki Altınbaşak Ana Okulu öğrencileri İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti...

‘Sandıklı’ya kalıcı eserler bırakıyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sandıklı’ya kalıcı eserler bırakıyoruz’


Afyonkarahisar’daki basın mensupları Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün daveti üzerine Akdağ Tabiat Parkı’nı ve Sandıklı’nın yenilenen Bedesten Çarşısı’nı ziyaret etti. Başkan Çöl, Megabirlik Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’e yaptığı açıklamada, Akdağ ve Bedesten Çarşısı’nda yapılan çalışmalarla Sandıklı ilçesinde kalıcı eserler oluşturulduğunu belirtti.
  İLÇELER    06.08.2018 11:20:06

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun üstün gayretleri sonucu adeta yeryüzünde bir cennet parçası haline gelen Sandıklı ilçesinde bulunan Akdağ Tabiat Parkı, hafta sonu Afyonkarahisar basını ağırladı. Sandıklı Belediyesi’ne 10 yıllığına tahsis edilen Akdağ’a basın mensuplarını davet eden Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, parkta yapılan çalışmaları ve Sandıklı Bedesten Çarşısı’nı basın mensuplarına gezdirdi.

10 YIL BOYUNCA SANDIKLI BELEDİYESİ İŞLETECEK

Akdağ Tabiat Parkı’nın Sandıklı’ya kazandırılmasından dolayı Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür eden Başkan Çöl, “Sandıklı Belediyesi olarak Sayın Bakanımızın talimatıyla Akdağ’ın işletmesini almış durumdayız. 10 yıl boyunca işletmeye devam edeceğiz. Burada ahşaptan bir otel, düğün salonu yapacağız. Yurt içinden ve dışından burayla ilgili olarak çok güzel tepkiler alıyoruz. Burası Sandıklı’ya, bölgeye, tüm yurda hatta yurt dışına hitap eden bir yer. Böyle bir güzelliği bizlere kazandıran Sayın Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na canı gönülden teşekkür ediyorum. 2 seneye kadar termal suyu Akdağ bölgesine de taşıyacağız. Bizim buradaki amacımız 12 ay boyunca doğa turizmini burada hayata geçirebilmek” dedi.

“ESNAFLARIMIZIN EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPTIK”

Gazetecilerin bir başka durağı ise Sandıklı ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün üstün gayretleri sonucu yenilenen Bedesten Çarşısı oldu. Çarşıda gezintiye çıkan gazeteciler, yeni dükkanları büyük bir beğeni ile gezdiler. Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “Burası bizim devraldığımızda 18 dükkan olmasına rağmen 3 dükkanı işleyen atıl vaziyette bir yerdi. Biz bu 18 hak sahibini çağırdık, kimseye ayrım yapmadan burayı bir bütün haine getirdik. Kentsel dönüşümün bir güzelliği olarak vatandaşlarımızın rahat ödemeleri için burayı 24 ay takside böldük. Aralık ayında taksitler bitmiş oluyor bizde böyle güzel bir eseri Sandıklı ilçesine kazandırmış olduk. 38 dükkan çıktı, biz yıllık 7 bin 500 TL kira aldığımız bu mekandan, şu anda dükkan başı 7 bin TL kira alıyoruz. Buradan 500 bin TL yıllık belediyemize kira geliri sağlamış oluyoruz. 55 araçlık bir otoparkımız çıktı” diye konuştu. Yaz akşamlarında Sandıklı ilçesinde Bedesten geceleri düzenlediklerini kaydeden Çöl, “Vatandaşlarımız için etkinlikler düzenliyoruz. Bu da Sandıklı için ayrı bir güzellik oluyor. Buradaki amacımız esnafların rahat bir şekilde ticaretlerini yapmalarını sağlamaktı. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Çünkü bana yapılan dönüşlerin hepsi olumlu. Sandıklı’mıza güzel bir eser bıraktığımızı düşünüyorum” diye konuştu. >>>Ferhat Yüksel

  İLÇELER    06.08.2018 11:20:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018
OZEL HABERLER