Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İlçelerde 23 Nisan kutlandı
Afyonkarahisar’ın ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.yıldönümü dolayısıyla kutlamalar yapıldı...

2

Image

İscehisar Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı
Sağlık Bakanlığı tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan İscehisar Devlet Hastanesi inşaatı temel atma töreni düzenlendi...

3

Image

Sandıklı’da yağmur duası
Sandıklı ilçesine bağlı Susuz köyünde bir araya gelen çiftçiler ve susuz köyü sakinleri köylerinin yakınında bulunan Dikmen Dede mezarının yanına çıka..

4

Image

Yılın Dostluk Ödülü Başkan Acar’ın
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Kamu-Der tarafından “Yılın Dostluk Ödülü”ne layık görüldü. ..

5

Image

Öğrencilere ağız ve diş muayenesi
Sandıklı ilçesinde İlçe Halk Sağlığı ekipleri tarafından, ilköğretim okullarında öğrencilere ağız ve diş muayeneleri yapılıyor...

6

Image

Kiraz üreticileri Çin’e ihracatın başlamasını bekliyor
Türkiye’nin en iyi kirazlarının yetiştiği Sultandağı ilçesinde 20 gün önceden çiçek açan kiraz ağaçları üreticileri sevindirdi. Hak ettikleri kazancı ..

7

Image

Öğrenciler Kocatepe’yi gezdi
Şuhut ilçesinde Kocatepe Yolunda projesinin ikinci grubu ilçede ağırlandı. ..

8

Image

Başmakçılı öğrenciler Kaymakam oldu
Başmakçı ilçesinde Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri bir günlüğüne Kaymakam oldu...

9

Image

Sandıklı Belediyesi’nden dev sera hamlesi
Sandıklı ilçesinde SANJET A.Ş bünyesinde yapımı devam eden Jeotermal ısıtmalı çiçek serası ile sebze, meyve kurutma tesisinin tamamlanması ile Sandıkl..

10

Image

İmam ve müezzin için lojman tahsis edildi
Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında bulunan camide görev yapan imam ve müezzin için özel lojman tahsis edildi. ..

11

Image

Bu köyde kışın 3 yazın 15 kişi yaşıyor
Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinin Avdan köyünde 29 yıldır muhtarlık yapan Bekir Tepekaya, eşi ve kızıyla yaşadığı, kışın 3 ve yazın 15 kişinin ikame..

12

Image

Sandıklı’nın yöresel lezzetleri yarıştı
Sandıklı’da ilk defa gerçekleşen Sandıklı Turizm Etkinlikleri’nin ikinci günü Sandıklı Belediyesi önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanında “Yöres..

13

Image

“Bir olacağız, diri olacağız”
İscehisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Sav ve yönetim kurulu üyeleri Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak’ı..

14

Image

Çay ilçesinden Mehmetçik’e büyük destek
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Çağrı, ‘Zeytindalı Harekatı’nda kahramanca destan yazan Mehmetçik’e destek amaçlı Çay ilçesinde bulunan işadamlarından to..

15

Image

Sandıklı’da halk oyunları yarışması
Sandıklı Belediyesi’nin de ortak olduğu Sandıklı Tanıtım Platformu tarafından Sandıklı’da ilk defa düzenlenen “Turizm Etkinlikleri” kapsamında “Sandı..

16

Image

Askerler mektuplara video çekerek cevap verdi
Afyonkarahisar Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu öğrencilerinin Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerlere moral ve motivasyon olması için yazdık..

17

Image

Başkan Çöl sağlık çalışanlarını unutmadı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Dünya Sağlık Günü dolayısıyla ilçede görev yapan sağlık çalışanlarına yemek verdi...

Arapça Yarışmaları İl Finali yapıldı | Gazete3.com.tr
Image

Arapça Yarışmaları İl Finali yapıldı


9. Uluslararası Arapça Yarışmaları Afyonkarahisar İl Finali İscehisar ilçesi Faruk Öksüz Anadolu İmam Hatip Konferans Salonunda yapıldı. Arapça metin canlandırma yarışması ve Arapça şiir okuma yarışmasına 14 Anadolu İmam Hatip Lisesi katıldı.

  İLÇELER    12.04.2018 11:58:58

Bolvadin Müftüsü Muammer Kavşak, Araştırma Görevlisi Dr. Emin Uz, Araştırma Görevlisi M. Emin Görgün, Müftü Yardımcısı Adem Tuncer ve Kur’an Kursu Öğreticisi Mehmet Dede’den oluşan jüriden en yüksek puanı alarak dereceye girmek isteyen öğrenciler tüm yeteneklerini sergiledi. Ödül töreni öncesi konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayati Duman; ”Uluslar arası bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu tür organizasyonların gerçekleşmesinde bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Mustafa Çibik olmak üzere, Kaymakamımız Muhammet Öztabak ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
YARIŞMAYA 14 İMAM HATİP LİSESİ KATILDI
Kapanış konuşmasında Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “Bugünkü etkinliklerde gördüğümüz tablo bizler için mutluluk verici dokuzuncusu düzenlenen Arapça bilgi ve etkinlik yarışmalarının öğrencilerimize çok şeyler kazandırdığını belirtmek istiyorum. Bugün 14 tane imam hatip lisemiz yarışmaya katıldı. Gayet kaliteli ve güzel bir yarışma olduğunu gördük bu güzel mutluluğu buradan öğretmen ve öğrencilerimize paylaşmak isterim. Etkinliğe destek veren ilçe Kaymakamı Muhammet Öztabak, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çibik, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 2 kategoride gerçekleşen yarışmada dereceye giren öğrenciler Cumhuriyet altını ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
ARAPÇA METİN CANLANDIRMA
YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN OKULLAR
1- İSCEHİSAR FARUK ÖKSÜZ AİHL.
2- MERKEZ KIZ AİHL
3- ÇAY AİHL
Arapça Şiir Okuma Yarışmasında dereceye giren okullar;
1- TUNA DERTLİ – MERKEZ AİHL
2- HAYRUNNİSA KARA – ÇAY AİHL
3- HALİME DÜZDAĞ – ŞUHUT KIZ AİHL
JÜRİ ÜYELERİNE DE ÖDÜL VERİLDİ
Arapça metin canlandırma yarışmasında birinci olan İscehisar Faruk Öksüz AİHL bölge şampiyonasında Afyonkarahisar’ı temsil etme hakkı kazandı. Yarışmaya katılan tüm okul müdürlerine katılım belgesi, öğretmenlere ve öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi. Belediye Başkanı Mustafa Çibik tarafından jüri üyelerine ödül verildi. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Mustafa Çibik ile İlçe Kaymakamımız Muhammet Öztabak’a teşekkür plaketi verdi. Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu. Programa İlçe Kaymakamı Muhammet Öztabak, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, İl Mili Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İlçe Garnizon Komutanı Bekir Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış, AK Parti İlçe Başkanı Murat Dikmen, Daire Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.>>>Gazete3

  İLÇELER    12.04.2018 11:58:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
OZEL HABERLER