Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Serdar Dündar İYİ Parti’den aday

Çay ilçesinde adaylığı merakla beklenen Av. Serdar Dündar’ın İYİ Parti Çay Belediye Başkan Adaylığı ilçede büyük memnuniyetle karşılandı...

2

Image

17 kişi tutuklandı

Sandıklı ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 21 kişi gözaltına alınmış, 3 kişinin de arama çalışmaları devam ediyordu..

3

Image

Bozkurt’tan kurum ziyaretleri
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, 31 Mart yerel seçimler kapsamında bazı kamu kurumlarını ziyaret etti...

4

Image

Başkan Çöl, karne dağıttı
Sandıklı İlçe Kaymakamı Vekili Kızılören Kaymakamı Recep Hasar ve Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’nda düze..

5

Image

Bina çatısına otağ kuruldu

Sandıklı Yörükler- Türkmenler Derneği tarafından çeşitli faaliyetlerin yürütülmesi amacıyla kiralanan iki katlı binanın çatısına 80 metrekarelik ..

6

Image

Çocuklar tiyatroya doydu

Şuhut ilçesine bağlı Kurtuluş İhsan Küçükarslan Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri, “Bilimi Yaşıyorum” etkinliği kapsamında atomun tarihsel gelişimin..

7

Image

Başkan Çöl’den ziyaret
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Sandıklı Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Özçelik Sandıklı Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Başkanlı..

8

Image

Okullar zeka oyunlarıyla donatılıyor
Başmakçı İlçe Kaymakamlığı, ilçedeki anaokulu ve ilkokullarda zeka oyunları projesini başlattı. ..

9

Image

Kaymakam okulları gezdi
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Tatarlı Beldesi'ndeki okullarda incelemelerde bulundu...

10

Image

Başkan Çöl işyeri açtı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İstasyon Caddesindeki işyeri açılışını yaparak hayırlı olsun dileklerinde ..

11

Image

Özel Öğrenme Güçlüğü semineri
Şuhut ilçesindeki Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlkokul öğretmenleri için 'Özel öğrenme güçlüğü farkındalık' semineri düzenlendi...

12

Image

Okullara kitap desteği

Şuhut İlçe Kaymakamlığı tarafından ilçe genelinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öğrencilere okuma alışkanlıklarını ..

13

Image

Yaban hayvanları unutulmadı

Sandıklı ilçesinde bulunan Akdağ tabiat parkında yaşayan yaban hayvanları için yem ve saman bırakıldı...

14

Image

Minikler ilk kitaplarını okudu
Şuhut ilçesindeki Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlkokulunda okumaya geçen 1.sınıf öğrencileri ilk kitaplarını okudular...

15

Image

Vali Tutulmaz Sandıklı’yı gezdi

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Sandıklı ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. ..

16

Image

İlk yarı değerlendirildi
Şuhut ilçesinde Kur'an kurslarıyla ilgili 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ilk yarı değerlendirme toplantısı yapıldı. ..

17

Image

Minikler matbaacılığı öğrendi
Dinar 125. Yıl Ana Okulu öğrencileri ilçede bulunan Dinar Haber gazetesine ait ofset matbaayı ziyaret ederek, matbaacılık hakkında bilgilendirildi. ..

Arapça Yarışmaları İl Finali yapıldı | Gazete3.com.tr
Image

Arapça Yarışmaları İl Finali yapıldı


9. Uluslararası Arapça Yarışmaları Afyonkarahisar İl Finali İscehisar ilçesi Faruk Öksüz Anadolu İmam Hatip Konferans Salonunda yapıldı. Arapça metin canlandırma yarışması ve Arapça şiir okuma yarışmasına 14 Anadolu İmam Hatip Lisesi katıldı.

  İLÇELER    12.04.2018 11:58:58

Bolvadin Müftüsü Muammer Kavşak, Araştırma Görevlisi Dr. Emin Uz, Araştırma Görevlisi M. Emin Görgün, Müftü Yardımcısı Adem Tuncer ve Kur’an Kursu Öğreticisi Mehmet Dede’den oluşan jüriden en yüksek puanı alarak dereceye girmek isteyen öğrenciler tüm yeteneklerini sergiledi. Ödül töreni öncesi konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayati Duman; ”Uluslar arası bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu tür organizasyonların gerçekleşmesinde bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Mustafa Çibik olmak üzere, Kaymakamımız Muhammet Öztabak ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
YARIŞMAYA 14 İMAM HATİP LİSESİ KATILDI
Kapanış konuşmasında Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “Bugünkü etkinliklerde gördüğümüz tablo bizler için mutluluk verici dokuzuncusu düzenlenen Arapça bilgi ve etkinlik yarışmalarının öğrencilerimize çok şeyler kazandırdığını belirtmek istiyorum. Bugün 14 tane imam hatip lisemiz yarışmaya katıldı. Gayet kaliteli ve güzel bir yarışma olduğunu gördük bu güzel mutluluğu buradan öğretmen ve öğrencilerimize paylaşmak isterim. Etkinliğe destek veren ilçe Kaymakamı Muhammet Öztabak, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çibik, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 2 kategoride gerçekleşen yarışmada dereceye giren öğrenciler Cumhuriyet altını ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
ARAPÇA METİN CANLANDIRMA
YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN OKULLAR
1- İSCEHİSAR FARUK ÖKSÜZ AİHL.
2- MERKEZ KIZ AİHL
3- ÇAY AİHL
Arapça Şiir Okuma Yarışmasında dereceye giren okullar;
1- TUNA DERTLİ – MERKEZ AİHL
2- HAYRUNNİSA KARA – ÇAY AİHL
3- HALİME DÜZDAĞ – ŞUHUT KIZ AİHL
JÜRİ ÜYELERİNE DE ÖDÜL VERİLDİ
Arapça metin canlandırma yarışmasında birinci olan İscehisar Faruk Öksüz AİHL bölge şampiyonasında Afyonkarahisar’ı temsil etme hakkı kazandı. Yarışmaya katılan tüm okul müdürlerine katılım belgesi, öğretmenlere ve öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi. Belediye Başkanı Mustafa Çibik tarafından jüri üyelerine ödül verildi. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Mustafa Çibik ile İlçe Kaymakamımız Muhammet Öztabak’a teşekkür plaketi verdi. Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu. Programa İlçe Kaymakamı Muhammet Öztabak, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, İl Mili Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İlçe Garnizon Komutanı Bekir Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış, AK Parti İlçe Başkanı Murat Dikmen, Daire Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.>>>Gazete3

  İLÇELER    12.04.2018 11:58:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER