Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sultan Ana somun ekmekle geçim sağlıyor
Çay ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Fadime Kırkalı, 40 yıldır yöreye has patatesli somun ekmek yapıp satarak geçimini sağlıyor...

2

Image

‘Gece-gündüz demeden çalışıyoruz’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, ilçenin en büyük caddesi üzerinde belediye tarafından yürütülen yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmalarının ge..

3

Image

Servis şoförleri bilgilendirildi
Sandıklı ilçesinde öğrenci servis şoförleri jandarma trafik ekibi tarafından bilgilendirildi. ..

4

Image

Tatbikat gerçeğini aratmadı
Afyonkarahisar Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından Dinar Devlet Hastanesinde deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. ..

5

Image

Bozulan yollar asfaltlanıyor
Başmakçı ilçesinde belediye ekipleri tarafından altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda asfaltlama çalışması başlatıldı...

6

Image

Çöl, din görevlilerini unutmadı
Sandıklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Cami ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle Cumhuriyet Parkında bir yemek organizasyonu ger..

7

Image

İdare Kurulu toplandı
Şuhut ilçesinde, Kaymakamı Nurullah Kaya başkanlığında İlçe İdare Kurulu toplantısı gerçekleşti. ..

8

Image

Hatipoğlu, Başmakçı’yı mest etti
İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu, Başmakçı Belediyesi’nin düzenlediği programa katıldı. Peygamber efendimizin hayatını anlatan Hatipoğlu, vatandaşlara..

9

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, masa tenisi, atletizm ve voleybol turnuvalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi..

10

Image

Hatipoğlu gönülleri mest etti
Şuhut Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik ve Birlik Ruhu” isimli programa Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk oldu. Peygamber efendimizin örnek ha..

11

Image

TOKİ çevresinde temizlik

Çay ilçesi Bahçelievler Mahallesi TOKİ konutlarında çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıldı...

12

Image

TOKİ’nin çalışmaları devam ediyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan 407 konutun inşası devam ediyor. İhale kapsamında a..

13

Image

‘Bacalarınızı temizletin’
Dinar İtfaiye Müdürü Sinan Özçelik, kış mevsimi öncesi muhtemel çatı yangını, doğalgaz ve kömür zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla baca temizliği..

14

Image

Alamescit köyü kameralarla izleniyor
Sandıklı ilçesine bağlı Alamescit köyünde yaşanan hayvan hırsızlıkları sonrası muhtar tarafından taktırılan kameralar 7 gün 24 saat boyunca köyün her ..

15

Image

Isınma sezonu açıldı
Sandıklı ilçesinde jeotermal ısınma sezonu, yapılan dualar ve yeni abonelere verilen sıcak su ile başladı...

16

Image

Minibüs devrildi
Sandıklı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında sürücü yara almadan kurtuldu...

17

Image

Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak olan, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve ..

Arapça Yarışmaları İl Finali yapıldı | Gazete3.com.tr
Image

Arapça Yarışmaları İl Finali yapıldı


9. Uluslararası Arapça Yarışmaları Afyonkarahisar İl Finali İscehisar ilçesi Faruk Öksüz Anadolu İmam Hatip Konferans Salonunda yapıldı. Arapça metin canlandırma yarışması ve Arapça şiir okuma yarışmasına 14 Anadolu İmam Hatip Lisesi katıldı.

  İLÇELER    12.04.2018 11:58:58

Bolvadin Müftüsü Muammer Kavşak, Araştırma Görevlisi Dr. Emin Uz, Araştırma Görevlisi M. Emin Görgün, Müftü Yardımcısı Adem Tuncer ve Kur’an Kursu Öğreticisi Mehmet Dede’den oluşan jüriden en yüksek puanı alarak dereceye girmek isteyen öğrenciler tüm yeteneklerini sergiledi. Ödül töreni öncesi konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayati Duman; ”Uluslar arası bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu tür organizasyonların gerçekleşmesinde bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Mustafa Çibik olmak üzere, Kaymakamımız Muhammet Öztabak ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
YARIŞMAYA 14 İMAM HATİP LİSESİ KATILDI
Kapanış konuşmasında Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “Bugünkü etkinliklerde gördüğümüz tablo bizler için mutluluk verici dokuzuncusu düzenlenen Arapça bilgi ve etkinlik yarışmalarının öğrencilerimize çok şeyler kazandırdığını belirtmek istiyorum. Bugün 14 tane imam hatip lisemiz yarışmaya katıldı. Gayet kaliteli ve güzel bir yarışma olduğunu gördük bu güzel mutluluğu buradan öğretmen ve öğrencilerimize paylaşmak isterim. Etkinliğe destek veren ilçe Kaymakamı Muhammet Öztabak, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çibik, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 2 kategoride gerçekleşen yarışmada dereceye giren öğrenciler Cumhuriyet altını ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
ARAPÇA METİN CANLANDIRMA
YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN OKULLAR
1- İSCEHİSAR FARUK ÖKSÜZ AİHL.
2- MERKEZ KIZ AİHL
3- ÇAY AİHL
Arapça Şiir Okuma Yarışmasında dereceye giren okullar;
1- TUNA DERTLİ – MERKEZ AİHL
2- HAYRUNNİSA KARA – ÇAY AİHL
3- HALİME DÜZDAĞ – ŞUHUT KIZ AİHL
JÜRİ ÜYELERİNE DE ÖDÜL VERİLDİ
Arapça metin canlandırma yarışmasında birinci olan İscehisar Faruk Öksüz AİHL bölge şampiyonasında Afyonkarahisar’ı temsil etme hakkı kazandı. Yarışmaya katılan tüm okul müdürlerine katılım belgesi, öğretmenlere ve öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi. Belediye Başkanı Mustafa Çibik tarafından jüri üyelerine ödül verildi. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Mustafa Çibik ile İlçe Kaymakamımız Muhammet Öztabak’a teşekkür plaketi verdi. Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu. Programa İlçe Kaymakamı Muhammet Öztabak, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, İl Mili Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İlçe Garnizon Komutanı Bekir Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış, AK Parti İlçe Başkanı Murat Dikmen, Daire Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.>>>Gazete3

  İLÇELER    12.04.2018 11:58:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER