Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

YOL AĞIR VASITALARA KAPATILDI
Sandıklı ilçesinde şehir içi trafiğinin rahatlamasına yönelik alınan kararlar kapsamında, Yunus Emre Mahallesi’nde ağır vasıta araçlarının kullanarak ..

2

Image

DOĞALGAZ HATLARI DÖŞENİYOR
Erkmen Beldesinde Doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Erkmen Beldesinin yeni yerleşim bölgelerinde doğalgaz kullanılmaya başlanılmıştı. Beldenin eski ..

3

Image

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
Başmakçı Kaymakamı Halil Yazıcı, ilçeye bağlı köyleri ziyaret ederek, sıkıntıları ve talepleri aldı...

4

Image

251 ADET FİDAN DİKİLDİ
Dazkırı ilçesinde Kaymakamlık organizasyonu ile 15 Temmuz şehitleri anısına 251 fidan dikildi...

5

Image

Uyuşturucu ile topyekün mücadele

İlçe Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı İscehisar Kaymakamı Ahmet Nuri Demir başkanlığında ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılım..

6

Image

Motorize davulcular

Sandıklı ilçesinde sahur bitene kadar uzak mahallelere yetişmekte güçlük çeken ramazan davulcuları, çareyi ‘motorize’ ekipler kurmakta buldu. ..

7

Image

Kurallara uyalım hayattan kopmayalım

Çay ilçesinde Trafik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Kaymakam Erol Tanrıkulu, trafik kurallarına uymanın can güvenliği açısından..

8

Image

Dinar'da yeni yol düzenlemeleri yapılacak

Antalya kara yolları 13’ncü Bölge Şube Müdürü Mehmet Gülcemal, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ile birlikte şehir merkezinde incelemelerde bul..

9

Image

Başkan Karaman vatandaşı dinledi

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, bir yandan İlçede bulunan eksiklikleri tamamlayarak, diğer yandan da vatandaşlar ile bir araya geliyor...

10

Image

Esnafımıza büyük görev düşüyor


Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde İscehisar Esnaf Odası 2019 yılı birinci esnaf bilgilendirme toplantısı düzenlendi...

11

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Ramazan ayının yaklaşması dolayısıyla Bolvadin Belediyesi tarafından çalışmalarda hızlandı. ..

12

Image

Şehit babası son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Piyade Er Mahmut Yayla’nın babası Hüseyin Yayla için cenaze töreni düzenlendi. ..

13

Image

Köy muhtarları toplantısı yapıldı

2019-2024 mahalli idareler seçimlerini kazanan köy muhtarları Kaymakam İbrahim Özkan başkanlığında toplandı...

14

Image

E-Ticaret semineri verildi

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ve Dinar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Ulusal Elektronik Tebligat E- Ticaret semineri düzenlendi...

15

Image

Yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı

Başmakçı İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar Kaymakam Mehmet Soylu başkanlığında toplandı...

16

Image

Hastanede göçük tahliye tatbikatı yapıldı

Hastane Afet Planı kapsamında UMKE ile birlikte temsili bir mermer ocağında meydana gelen göcükte yaralan ve vefat eden kazazedelere ilk müdahale..

17

Image

Hayatın yükünü birlikte omuzluyorlar
Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde 24 yıldır yöreye has mercimekli bükme, katmer ve haşhaşlı gözleme yaparak geçimini sağlayan Ali ve Rukiye Savaş çift..

Çamur Festivali düzenlendi | Gazete3.com.tr
Image

Çamur Festivali düzenlendi


Sandıklı ilçesinde bulunan Hüdai Kaplıcalarında düzenlenen Çamur ve Termal Festivali’nde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Sandıklı’daki termal bölgelerdeki çamurun insan sağlığına büyük fayda sağladığını belirterek, herkesi Sandıklı’ya davet etti.
  İLÇELER    16.04.2019 11:01:13

Sandıklı İlçesi Hüdai Kaplıcalarında Çamur ve Termal Festivalinin ikincisi düzenlendi. Belediye ve termal bir otel tarafından düzenlenen festivalin açılışına; Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Kaymakam Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Park Termal Otel Müdürü Ahmet Yılmaz, Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Kaşdaş, davetliler katıldı.

“ÇAMURUN ÇOK FAYDASI VAR”

Açılışta konuşan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, “Çamura yatmak olumsuz anlam ifade eder. Ama çamura yatmanın mubah olduğu, uygun olduğu, tavsiye edildiği yer Sandıklıdır. Bütün herkesi çamura yatmaya buraya davet ediyoruz. Sandıklı’da termal ve çamurun birleşmesi ile birlikte kür uygulanmakta ve kürün sonucunda birçok hastalığa iyi geldiği ifade edilmekte. Yıllardan beri burada bu hizmet verildiğine göre demek ki bir faydası var ki insanlar buraya gelmeye devam ediyorlar. Önce macera olarak düşünsünler. Sonra tedavi olarak düşünsünler. Artık burada çamur futbolu da başlattık. Çamur futbolu da artık burada gösteri olarak ortaya çıkacak. Çamurun üstünde halat çekmeyi burada denedik. İnşallah bundan sonra burada çamurla ilgili her türlü etkinlik Sandıklı’da olacaktır” dedi.

“SANDIKLI ÖNEMLİ BİR MERKEZ”

Belediye Başkanı Mustafa Çöl de “Çamur banyoları birçok hastalığa deva olan muhteşem bir yerdir. Termal su ile toprağın birleşmesi ile mayalaşan çamurun şifa kaynağının en önemli bölgesidir Sandıklı. Dünya coğrafyasında Japonya, ülkemizde ise Sandıklı çamur banyoları bakımından en önemli merkezlerden bir tanesidir. Biz de bu vesile ile Turizm Haftası kapsamında Çamur Festivalleri yapmaya başladık. İkincisini gerçekleştiriyoruz. Amacımız çamurun reklamını ve duyurulmasını sağlamak” diye konuştu.

“ULUSLARARASI BİR KARNAVALA DÖNÜŞMESİNİ İSTİYORUZ”

Otel Müdürü Ahmet Yılmaz Yavuz ise, “Sandıklı çamurunu ön plana çıkartabilmek için ikincisini yaptığımız bu organizasyonda birçok misafirimizi bu bölgemizde ağırladık. Sandıklı çamurunun dünyada duyurulması için biz girişim ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Gelecek sene 3’üncüsü ve ondan sonra ki sene 4’üncüsü düzenleyerek bunun bir gün uluslararası karnavala dönüşmesini istiyoruz” dedi.

ÇAMUR FUTBOLU OYNANDI

Festival kapsamında otelin bahçesinde şifalı olduğu kabul edilen sıcak suyla yine bu suyun çıktığı kaynaktan çamur getirilerek karıştırıldı. Bu alanın üzerinde takımlar arasında halat çekme yarışması yapılarak futbol oynandı. Oyunlar esnasında katılımcılara termal suyun ve çamurun faydaları anlatıldı. Festival sonrası katılımcılara mangalda sucuk ve köfte ikramı yapıldı.>>>İsmail Sagun

  İLÇELER    16.04.2019 11:01:13

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER