Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Hatipoğlu gönülleri mest etti
Şuhut Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik ve Birlik Ruhu” isimli programa Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk oldu. Peygamber efendimizin örnek ha..

2

Image

TOKİ çevresinde temizlik

Çay ilçesi Bahçelievler Mahallesi TOKİ konutlarında çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıldı...

3

Image

TOKİ’nin çalışmaları devam ediyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan 407 konutun inşası devam ediyor. İhale kapsamında a..

4

Image

‘Bacalarınızı temizletin’
Dinar İtfaiye Müdürü Sinan Özçelik, kış mevsimi öncesi muhtemel çatı yangını, doğalgaz ve kömür zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla baca temizliği..

5

Image

Alamescit köyü kameralarla izleniyor
Sandıklı ilçesine bağlı Alamescit köyünde yaşanan hayvan hırsızlıkları sonrası muhtar tarafından taktırılan kameralar 7 gün 24 saat boyunca köyün her ..

6

Image

Minibüs devrildi
Sandıklı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında sürücü yara almadan kurtuldu...

7

Image

Isınma sezonu açıldı
Sandıklı ilçesinde jeotermal ısınma sezonu, yapılan dualar ve yeni abonelere verilen sıcak su ile başladı...

8

Image

Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak olan, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve ..

9

Image

Karlar Ülkesi Karanlığa Karşı
ANKA Çocuk Tiyatrosu tarafından Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde ilk ve ortaokul çocuklarına yönelik oyun sahnelendi...

10

Image

Çevre düzenlemeleri yapılıyor
Çay ilçesi Turgut Özal Bulvarı Jandarma Komutanlığı önünde bulunan kaldırımda çevre düzenleme çalışmaları yapıldı...

11

Image

‘SANJET’e bu yılda zam yok’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla son 2 sezondur olduğu gibi 2018/2019 ısınma sezonunda da SANJET'e za..

12

Image

Sultandağı’na GES kurulacak
Sultandağı ilçesine bağlı Yeşilçiftlik beldesinde Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle 1 Megavatlık Güneş Enerji Santrali..

13

Image

Şeker Pancarı hasadı başladı
İhsaniye ilçesinde ekili arazilerdeki en önemli tarım ürünleri arasında yer alan şeker pancarı, toplanma işleminin ardından Afyonkarahisar ve Kütahya ..

14

Image

Haydi tanışmaya
2018-2019 Akademik yılı Eğitim Öğretimin başlaması nedeniyle Çay ilçesi (AKÜ) Çay Meslek Yüksek Okulunda “Haydi Tanışmaya” adlı etkinlik düzenlendi...

15

Image

Müdür Taşbaş göreve başladı
Sandıklı Öğretmenevi Müdürüyken Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ufuk Taşbaş, görevine başladı...

16

Image

Sıcak yemek gönülleri ısıtıyor
Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaklaşık 4 yıldır düzenli olarak düzenlenen yaşlı, ihtiyaç sahibi, engelli ya da bakım..

17

Image

Miniklere itfaiyecilik dersi
Bolvadin ilçesindeki Altınbaşak Ana Okulu öğrencileri İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti...

Domates serasında muz yetiştirdiler | Gazete3.com.tr
Image

Domates serasında muz yetiştirdiler


Sandıklı ilçesinde 300 metrekarelik termal domates serasında ilk defa muz üretimi yapıldı.
İlçede domates serası bulunan Kozanlar tarımda farklı ürünler denediklerini belirten Ziraat Mühendisi Melike Taş, iki yıldır çeşitli ürünler üzerinde farklı denemeler yaptıklarını söyledi. Serada, muz yetiştirme denemesinde başarılı olduklarını aktaran Taş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5-6 tane muz fidesi diktiklerini belirtti.
  İLÇELER    03.10.2018 10:55:58

5 TANE DİKTİLER 3 TANESİNDE VERİM SAĞLANDI

"5 tane olduğu ve birbirinin arasında hava geçişi sağlanmadığı için 3 tanesi verimli hale geldi ve diğer iki tanesini söktük" diyen Taş, şunları kaydetti: "Aynı domates iklimlendirmesiyle muzlarımız da iklimlendi. Burası küçük ve yazın da daha sıcak olduğu için tam muz iklimi oldu. Domates küçük sera olduğu için biraz evresiz kaldı. Küçük sera olduğu için daha sıcak ve nem istedi. Bu da tam muzun istediği bir ortam oldu. 14 ay sonra meyve vermeye başladı. Şu anda 50 kilogram muz ürettik. Bu şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz." Taş, muz serasında iki yıl daha gözlemleme yapacaklarına işaret ederek, "Daha iyi sonuç alabilirsek, ürünlerimizi tamamen domates yerine muza çevirebiliriz. Kışın ısıtmayı jeotermal suyla sağlıyoruz. Şuan seri üretimimiz yok ama göz önünde bulunduruyoruz." diye konuştu.>>>A.A.

  İLÇELER    03.10.2018 10:55:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018
OZEL HABERLER