Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sandıklı’da mahalle iftarları başladı
Sandıklı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen mahalle iftarlarının ilki Sandıklı Kevser Mahallesi'nde başladı...

2

Image

Müsteşar Özkaldı öğrencilerle buluştu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO), Bolvadin Meslek Yüksekokulu (MYO), ve Finansal Düşünce Kulübü’nün ..

3

Image

Sandıklı’da Ramazan coşkusu devam ediyor
Sandıklı Belediyesi’nin dört yıldır düzenli olarak yaptığı Ramazan Etkinlikleri bu yılda hızla devam ediyor.
..

4

Image

Dazkırı’da kitap projesi
Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesinde "Bir Kitap da Senden Olsun" projesi hayata geçirildi...

5

Image

Sandıklı’da satranç heyecanı
Sandıklı ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen satranç turnuvası, Hisar Mesleki ve Teknik An..

6

Image

Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı
Emirdağ ilçesinde yaşayan hayırsever Ali Kuş isimli vatandaş ilçede Yenidoğan Mahallesinde bulunan arsasını Aile Sağlığı Merkezi yapmak üzere bağışlad..

7

Image

Finansal okuryazarlık ve pazarlama trendleri anlatıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) bünyesinde bulunan Finansal Dü..

8

Image

Eber Gölü doğa tutkunlarının uğrak yeri oldu
Bolvadin ve Çay ilçeleri arasında yer alan, Türkiye’nin önemli sulak alanları arasında gösterilen Eber Gölü, göçmen kuşların geldiği mayıs ayında doğa..

9

Image

Sandıklı’da sera yatırımları değerlendirildi
Kısa adı SERA-BİR olan Sera Yatırımcıları ve Üreticileri Birliği çalıştayını Sandıklı Thermal Park Otel'de gerçekleştirdi...

10

Image

Sandıklı’da 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği
Sandıklı ilçesinde belediyenin ev sahipliğinde 4007 TÜBİTAK Bilim şenliği düzenlendi...

11

Image

EYA’nın tanıtımı yapıldı
Bolvadin İlçesinde bulunan Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerinin yaptığı ve adını ‘EYA’ olarak belirledikleri engelsiz..

12

Image

Akdağ’da Anneler Günü kutlaması
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından cazibe merkezi haline dönüştürülen Akdağ Tabiat Parkında muazzam bir Anneler Günü etkinli..

13

Image

Başkan Saffet Acar’dan annelere ziyaret
Anneler Günü dolayısıyla Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar ilçesinde bulunan Buhurcular Huzurevi’ne ziyarette bulundu...

14

Image

Şehit Cumali Sarıtaş için mevlid okutuldu
Hakkâri’nin Dağlıca bölgesinde, nöbet sırasında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Cumali Sarıtaş için baba ocağı Emirdağ ilçesine bağlı Balcam köyünde M..

15

Image

Seyyid Cemal Sultanı anıldı
Alevi Erenlerinden Seyyid Cemal Sultanı, İhsaniye ilçesine bağlı Döğer beldesindeki Çakır mevkisinde bulunan türbesinde, Türkiye genelinden ve yurt dı..

16

Image

İYİ Parti Dinar Kongresi yapıldı
İbrahim Acar güven tazeledi. Dinar İYİ Parti Birinci olağan kongresi Dinar Belediyesi Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Kongr..

17

Image

Kızık köylüleri Pakistan’a su kuyusu açtırdı
Sandıklı ilçesine bağlı Kızık köyü Mehmet Yaşar İlköğretim Okulu öğretmen, öğrenci ve velileri değerler eğitimi projesi kapsamında Pakistan'da bir köy..

İlçelerde 23 Nisan kutlandı | Gazete3.com.tr
Image

İlçelerde 23 Nisan kutlandı


Afyonkarahisar’ın ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.yıldönümü dolayısıyla kutlamalar yapıldı.
  İLÇELER    24.04.2018 10:15:19

Şükrü Bakibaba

Sandıklı'da kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman'ın Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başladı. Daha sonra öğrenci grupları idari makamları ziyaret ederek sembolik olarak görev üstlenmeleri sonrası program daha sonra Hükümet Konağı önünde devam etti. Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar ve Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile devam eden programda, Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerince halk oyunları gösterileri, şiir ve kompozisyonlar okundu. Program, 23 Nisan dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor dallarındaki yarışmalarda dereceye giren okul ve öğrencilere protokol tarafından madalya, plaket ve kupa verilmesiyle sona erdi.

VEFAT EDEN ÖĞRETMENLERİ İÇİN MEVLİT OKUTTULAR

Sandıklı ilçesinde 23 Nisan’da yapılan bir etkinlik ise duygulandırdı. Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, iki yıl önce vefat eden Hasan Turinay ve geçen yıl vefat eden Tuncer Karakaş için okul bahçesinde helva ikramında bulundu. 23 Nisan kutlamaları için okul bahçesinde toplanan öğrenciler ve öğretmenleri daha önceden planladıkları mevlid programını da burada yaptı.

ŞUHUT’TA 23 NİSAN COŞKUSU

Bir başka kutlamada Şuhut ilçesinde yapıldı. Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine Şuhut ilçe Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Cumhuriyet Savcısı Serdar Ertaş, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu ve protokol üyeleri katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Gazipaşa Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu gösterilerle devam etti. Öğrencilerin yapmış olduğu gösteriler veliler ve eğitimciler tarafından takdir topladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda derece kazanan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

DİNAR’DA GÖRKEMLİ KUTLAMA

Dinar ilçesinde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenle kutlandı. Dinar Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin bırakılmasıyla başlayan kutlama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Törene, Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli, kamu kurumlarının müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

“CUMHURİYETİ KORUMAMIZ GEREKİYOR”

Dazkırı ilçesinde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kaymakam Mehmet Keklik ve Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, öğrencilerin bayramını kutlarken, Dazkırı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük de günün önemine yönelik bir konuşma yaptı. Küçük, "Bir devlet, bir halk, yedi düvele karşı mücadele vererek, küllerinden yeniden ortaya çıkış destanı yazmış, bunu da 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisini Ankara'da kurarak, tescil ederek, dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önem arz etmektedir” dedi. Tören, hafta dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve koşu yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

  İLÇELER    24.04.2018 10:15:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
OZEL HABERLER