Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, masa tenisi, atletizm ve voleybol turnuvalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi..

2

Image

Hatipoğlu, Başmakçı’yı mest etti
İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu, Başmakçı Belediyesi’nin düzenlediği programa katıldı. Peygamber efendimizin hayatını anlatan Hatipoğlu, vatandaşlara..

3

Image

Hatipoğlu gönülleri mest etti
Şuhut Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik ve Birlik Ruhu” isimli programa Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk oldu. Peygamber efendimizin örnek ha..

4

Image

TOKİ çevresinde temizlik

Çay ilçesi Bahçelievler Mahallesi TOKİ konutlarında çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıldı...

5

Image

TOKİ’nin çalışmaları devam ediyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan 407 konutun inşası devam ediyor. İhale kapsamında a..

6

Image

‘Bacalarınızı temizletin’
Dinar İtfaiye Müdürü Sinan Özçelik, kış mevsimi öncesi muhtemel çatı yangını, doğalgaz ve kömür zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla baca temizliği..

7

Image

Alamescit köyü kameralarla izleniyor
Sandıklı ilçesine bağlı Alamescit köyünde yaşanan hayvan hırsızlıkları sonrası muhtar tarafından taktırılan kameralar 7 gün 24 saat boyunca köyün her ..

8

Image

Isınma sezonu açıldı
Sandıklı ilçesinde jeotermal ısınma sezonu, yapılan dualar ve yeni abonelere verilen sıcak su ile başladı...

9

Image

Minibüs devrildi
Sandıklı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında sürücü yara almadan kurtuldu...

10

Image

Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak olan, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve ..

11

Image

Karlar Ülkesi Karanlığa Karşı
ANKA Çocuk Tiyatrosu tarafından Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde ilk ve ortaokul çocuklarına yönelik oyun sahnelendi...

12

Image

Çevre düzenlemeleri yapılıyor
Çay ilçesi Turgut Özal Bulvarı Jandarma Komutanlığı önünde bulunan kaldırımda çevre düzenleme çalışmaları yapıldı...

13

Image

‘SANJET’e bu yılda zam yok’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla son 2 sezondur olduğu gibi 2018/2019 ısınma sezonunda da SANJET'e za..

14

Image

Sultandağı’na GES kurulacak
Sultandağı ilçesine bağlı Yeşilçiftlik beldesinde Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle 1 Megavatlık Güneş Enerji Santrali..

15

Image

Şeker Pancarı hasadı başladı
İhsaniye ilçesinde ekili arazilerdeki en önemli tarım ürünleri arasında yer alan şeker pancarı, toplanma işleminin ardından Afyonkarahisar ve Kütahya ..

16

Image

Haydi tanışmaya
2018-2019 Akademik yılı Eğitim Öğretimin başlaması nedeniyle Çay ilçesi (AKÜ) Çay Meslek Yüksek Okulunda “Haydi Tanışmaya” adlı etkinlik düzenlendi...

17

Image

Müdür Taşbaş göreve başladı
Sandıklı Öğretmenevi Müdürüyken Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ufuk Taşbaş, görevine başladı...

İlçelerde 23 Nisan kutlandı | Gazete3.com.tr
Image

İlçelerde 23 Nisan kutlandı


Afyonkarahisar’ın ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.yıldönümü dolayısıyla kutlamalar yapıldı.
  İLÇELER    24.04.2018 10:15:19

Şükrü Bakibaba

Sandıklı'da kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman'ın Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başladı. Daha sonra öğrenci grupları idari makamları ziyaret ederek sembolik olarak görev üstlenmeleri sonrası program daha sonra Hükümet Konağı önünde devam etti. Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar ve Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile devam eden programda, Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerince halk oyunları gösterileri, şiir ve kompozisyonlar okundu. Program, 23 Nisan dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor dallarındaki yarışmalarda dereceye giren okul ve öğrencilere protokol tarafından madalya, plaket ve kupa verilmesiyle sona erdi.

VEFAT EDEN ÖĞRETMENLERİ İÇİN MEVLİT OKUTTULAR

Sandıklı ilçesinde 23 Nisan’da yapılan bir etkinlik ise duygulandırdı. Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, iki yıl önce vefat eden Hasan Turinay ve geçen yıl vefat eden Tuncer Karakaş için okul bahçesinde helva ikramında bulundu. 23 Nisan kutlamaları için okul bahçesinde toplanan öğrenciler ve öğretmenleri daha önceden planladıkları mevlid programını da burada yaptı.

ŞUHUT’TA 23 NİSAN COŞKUSU

Bir başka kutlamada Şuhut ilçesinde yapıldı. Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine Şuhut ilçe Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Cumhuriyet Savcısı Serdar Ertaş, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu ve protokol üyeleri katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Gazipaşa Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu gösterilerle devam etti. Öğrencilerin yapmış olduğu gösteriler veliler ve eğitimciler tarafından takdir topladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda derece kazanan öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

DİNAR’DA GÖRKEMLİ KUTLAMA

Dinar ilçesinde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenle kutlandı. Dinar Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin bırakılmasıyla başlayan kutlama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Törene, Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli, kamu kurumlarının müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

“CUMHURİYETİ KORUMAMIZ GEREKİYOR”

Dazkırı ilçesinde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kaymakam Mehmet Keklik ve Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, öğrencilerin bayramını kutlarken, Dazkırı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük de günün önemine yönelik bir konuşma yaptı. Küçük, "Bir devlet, bir halk, yedi düvele karşı mücadele vererek, küllerinden yeniden ortaya çıkış destanı yazmış, bunu da 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisini Ankara'da kurarak, tescil ederek, dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önem arz etmektedir” dedi. Tören, hafta dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve koşu yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

  İLÇELER    24.04.2018 10:15:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2018
16.10.2018
16.10.2018
OZEL HABERLER