Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Stresle başa çıkma semineri

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 70 hükümlüye Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri konulu seminer düzenlendi...

2

Image

Dinar’a 4 doktor

Dinar Devlet Hastanesi’nde 4 yeni uzman hekim göreve başladı...

3

Image

Sağlıklı yaşam yürüyüşü

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde sağlıklı yaşam için yürüyüş düzenlendi...

4

Image

Okulda sebze ve meyve yetiştiriyorlar

Sandıklı ilçesindeki Şehit Ahmet Yumak Anaokulu'nun çatısına ‘2023 Eğitim Vizyonu’ hedefleri doğrultusunda kurulan serada öğrenciler domates, sal..

5

Image

Hükümlüler okul boyadı

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ndeki hükümlüler, ilçeye bağlı Karahacılı köyündeki ilkokulu boyadı...

6

Image

Çiçek Festivali

Dinar ilçesinde Çiçekçiler Kültür Derneği tarafından düzenlenen ‘Çiçek Festivali’ başladı...

7

Image

Öğrencilerin taleplerini aldılar

Sandıklı ilçesi protokol üyelerinden oluşan bir heyet Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ali Çetinkaya Ortaokulu’nu ziyaret ederek..

8

Image

Emirdağlı pilot son uçuşunu yaptı

Türk Hava Yolları'nın kaptan pilotu Asım Altın (63), 46 yıllık gökyüzü kariyerinin son uçuşunu, kendisi gibi THY pilotu olan oğlu Emre Altın'la g..

9

Image

Eski Başkan Acar’dan ziyaret

Dinar eski Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu...

10

Image

Kanalizasyonlar temizleniyor

Şuhut Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından başlatılan kanalizasyon hattı temizleme çalışmaları devam ediyor. ..

11

Image

Zincirleme kaza

Afyonkarahisar-Sandıklı Karayolu’nda trafik kazası yaşandı. Dün akşam saatlerinde ani olarak bastıran karla karışık yağmur sonrası Damlalı Boğazı..

12

Image

Tarlada erkek cesedi bulundu

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bir tarlada erkek cesedi bulundu. ..

13

Image

E-Ticaret semineri
Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ve Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Ulusal Elektronik Tebligat E- Ticaret semineri düzenlendi. ..

14

Image

Çamur Festivali düzenlendi
Sandıklı ilçesinde bulunan Hüdai Kaplıcalarında düzenlenen Çamur ve Termal Festivali’nde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Sandıklı’daki termal bölgelerd..

15

Image

Mezbahaneyi incelediler

Dinar ilçesinde daha önceden kapatılan mezbahanenin tekrar açılması için harekete geçildi. ..

16

Image

‘Hep beraber güzel hizmetler yapacağız’

Bolvadin ilçesinde hizmet veren basın mensuplarını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Fatih Kayacan, basın mensuplarıyla beraber Bolvadin’e güz..

17

Image

Kapankaya’dan HEM’de destek

Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya Dinar Halk Eğitim Merkezini (HEM) ziyaret etti...

Müteahhit 200 kişiyi dolandırdı | Gazete3.com.tr
Image

Müteahhit 200 kişiyi dolandırdı


Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde arsa sahiplerinden kat karşılığı aldığı arsalara konut yapacağını söyleyerek hazırlanan projeler üzerinden satış yapan ve vatandaşlardan para toplayan H.A’nın sahibi olduğu inşaat firmasının yaklaşık 200 kişiyi dolandırdığı ileri sürüldü.
  İLÇELER    09.02.2019 11:32:57

Sandıklı’da H. A’lı müteahhit, arsa sahiplerinden kat karşılığı andığı arsalara lüks konut projeleri hazırladı. Hazırlanan projeleri vatandaşlara Gayrimenkul Satış Sözleşmesi yaparak belirlenen bedellerle satış yaparak para aldı. 5 yıl önce para yatırarak ev sahibi hayali kuran birçok kişi aradan geçen süre içinde başlanmış ama tamamlanamayan ve kapılarına kilit kurulmuş bir inşaat firması ofisi ile baş başa kaldı. Her gün evlerine kavuşacakları hayal ile uyanan ve artık umutları tükenen vatandaşlar, Sandıklı’nın birçok bölgesinde H.A’nın sahibi olduğu inşaat firmasının yarım kalan projeleri olduğunu dile getirdi. Firmanın mağdur ettiği bazı kişilerin ve arsa sahiplerinin felç geçirerek yatalak hale geldiği ileri sürüldü.

AİLE BÜTÜNLÜĞÜM BOZULMA AŞAMASINA GELDİ

Sandıklı’da resmi bir kurumda çalışan Mehmet Aksoy’da yaşadığı mağduriyetten dolayı aile bütünlüğünün bozulma aşamasına geldiğini söyledi. Bir başka mağdur Hüseyin Yalın ise arsayı kat karşılığı müteahhide veren kişi. Yalın da arsasını noterden H.A’ya vermiş ve karşılığında alacağı 6 dairenin tamamlanmadığını ve yarım kaldığını söyledi. Mağdurlardan Abdullah Özer ise firmanın her fırsatta kendilerini tekrar tekrar dolandırmaya çalıştığını ileri sürdü. >>>Mustafa Bayer-Özel  İLÇELER    09.02.2019 11:32:57

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.04.2019
19.04.2019
19.04.2019
OZEL HABERLER