Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

YOL AĞIR VASITALARA KAPATILDI
Sandıklı ilçesinde şehir içi trafiğinin rahatlamasına yönelik alınan kararlar kapsamında, Yunus Emre Mahallesi’nde ağır vasıta araçlarının kullanarak ..

2

Image

DOĞALGAZ HATLARI DÖŞENİYOR
Erkmen Beldesinde Doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Erkmen Beldesinin yeni yerleşim bölgelerinde doğalgaz kullanılmaya başlanılmıştı. Beldenin eski ..

3

Image

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
Başmakçı Kaymakamı Halil Yazıcı, ilçeye bağlı köyleri ziyaret ederek, sıkıntıları ve talepleri aldı...

4

Image

251 ADET FİDAN DİKİLDİ
Dazkırı ilçesinde Kaymakamlık organizasyonu ile 15 Temmuz şehitleri anısına 251 fidan dikildi...

5

Image

Uyuşturucu ile topyekün mücadele

İlçe Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı İscehisar Kaymakamı Ahmet Nuri Demir başkanlığında ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılım..

6

Image

Motorize davulcular

Sandıklı ilçesinde sahur bitene kadar uzak mahallelere yetişmekte güçlük çeken ramazan davulcuları, çareyi ‘motorize’ ekipler kurmakta buldu. ..

7

Image

Kurallara uyalım hayattan kopmayalım

Çay ilçesinde Trafik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Kaymakam Erol Tanrıkulu, trafik kurallarına uymanın can güvenliği açısından..

8

Image

Dinar'da yeni yol düzenlemeleri yapılacak

Antalya kara yolları 13’ncü Bölge Şube Müdürü Mehmet Gülcemal, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ile birlikte şehir merkezinde incelemelerde bul..

9

Image

Başkan Karaman vatandaşı dinledi

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, bir yandan İlçede bulunan eksiklikleri tamamlayarak, diğer yandan da vatandaşlar ile bir araya geliyor...

10

Image

Esnafımıza büyük görev düşüyor


Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde İscehisar Esnaf Odası 2019 yılı birinci esnaf bilgilendirme toplantısı düzenlendi...

11

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Ramazan ayının yaklaşması dolayısıyla Bolvadin Belediyesi tarafından çalışmalarda hızlandı. ..

12

Image

Şehit babası son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Piyade Er Mahmut Yayla’nın babası Hüseyin Yayla için cenaze töreni düzenlendi. ..

13

Image

Köy muhtarları toplantısı yapıldı

2019-2024 mahalli idareler seçimlerini kazanan köy muhtarları Kaymakam İbrahim Özkan başkanlığında toplandı...

14

Image

E-Ticaret semineri verildi

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ve Dinar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Ulusal Elektronik Tebligat E- Ticaret semineri düzenlendi...

15

Image

Yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı

Başmakçı İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar Kaymakam Mehmet Soylu başkanlığında toplandı...

16

Image

Hastanede göçük tahliye tatbikatı yapıldı

Hastane Afet Planı kapsamında UMKE ile birlikte temsili bir mermer ocağında meydana gelen göcükte yaralan ve vefat eden kazazedelere ilk müdahale..

17

Image

Hayatın yükünü birlikte omuzluyorlar
Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde 24 yıldır yöreye has mercimekli bükme, katmer ve haşhaşlı gözleme yaparak geçimini sağlayan Ali ve Rukiye Savaş çift..

Müteahhit 200 kişiyi dolandırdı | Gazete3.com.tr
Image

Müteahhit 200 kişiyi dolandırdı


Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde arsa sahiplerinden kat karşılığı aldığı arsalara konut yapacağını söyleyerek hazırlanan projeler üzerinden satış yapan ve vatandaşlardan para toplayan H.A’nın sahibi olduğu inşaat firmasının yaklaşık 200 kişiyi dolandırdığı ileri sürüldü.
  İLÇELER    09.02.2019 11:32:57

Sandıklı’da H. A’lı müteahhit, arsa sahiplerinden kat karşılığı andığı arsalara lüks konut projeleri hazırladı. Hazırlanan projeleri vatandaşlara Gayrimenkul Satış Sözleşmesi yaparak belirlenen bedellerle satış yaparak para aldı. 5 yıl önce para yatırarak ev sahibi hayali kuran birçok kişi aradan geçen süre içinde başlanmış ama tamamlanamayan ve kapılarına kilit kurulmuş bir inşaat firması ofisi ile baş başa kaldı. Her gün evlerine kavuşacakları hayal ile uyanan ve artık umutları tükenen vatandaşlar, Sandıklı’nın birçok bölgesinde H.A’nın sahibi olduğu inşaat firmasının yarım kalan projeleri olduğunu dile getirdi. Firmanın mağdur ettiği bazı kişilerin ve arsa sahiplerinin felç geçirerek yatalak hale geldiği ileri sürüldü.

AİLE BÜTÜNLÜĞÜM BOZULMA AŞAMASINA GELDİ

Sandıklı’da resmi bir kurumda çalışan Mehmet Aksoy’da yaşadığı mağduriyetten dolayı aile bütünlüğünün bozulma aşamasına geldiğini söyledi. Bir başka mağdur Hüseyin Yalın ise arsayı kat karşılığı müteahhide veren kişi. Yalın da arsasını noterden H.A’ya vermiş ve karşılığında alacağı 6 dairenin tamamlanmadığını ve yarım kaldığını söyledi. Mağdurlardan Abdullah Özer ise firmanın her fırsatta kendilerini tekrar tekrar dolandırmaya çalıştığını ileri sürdü. >>>Mustafa Bayer-Özel  İLÇELER    09.02.2019 11:32:57

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER