Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Uyuşturucu ile topyekün mücadele

İlçe Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı İscehisar Kaymakamı Ahmet Nuri Demir başkanlığında ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılım..

2

Image

Motorize davulcular

Sandıklı ilçesinde sahur bitene kadar uzak mahallelere yetişmekte güçlük çeken ramazan davulcuları, çareyi ‘motorize’ ekipler kurmakta buldu. ..

3

Image

Kurallara uyalım hayattan kopmayalım

Çay ilçesinde Trafik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Kaymakam Erol Tanrıkulu, trafik kurallarına uymanın can güvenliği açısından..

4

Image

Dinar'da yeni yol düzenlemeleri yapılacak

Antalya kara yolları 13’ncü Bölge Şube Müdürü Mehmet Gülcemal, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ile birlikte şehir merkezinde incelemelerde bul..

5

Image

Başkan Karaman vatandaşı dinledi

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, bir yandan İlçede bulunan eksiklikleri tamamlayarak, diğer yandan da vatandaşlar ile bir araya geliyor...

6

Image

Esnafımıza büyük görev düşüyor


Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde İscehisar Esnaf Odası 2019 yılı birinci esnaf bilgilendirme toplantısı düzenlendi...

7

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Ramazan ayının yaklaşması dolayısıyla Bolvadin Belediyesi tarafından çalışmalarda hızlandı. ..

8

Image

Şehit babası son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Piyade Er Mahmut Yayla’nın babası Hüseyin Yayla için cenaze töreni düzenlendi. ..

9

Image

E-Ticaret semineri verildi

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ve Dinar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Ulusal Elektronik Tebligat E- Ticaret semineri düzenlendi...

10

Image

Köy muhtarları toplantısı yapıldı

2019-2024 mahalli idareler seçimlerini kazanan köy muhtarları Kaymakam İbrahim Özkan başkanlığında toplandı...

11

Image

Yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı

Başmakçı İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar Kaymakam Mehmet Soylu başkanlığında toplandı...

12

Image

Hastanede göçük tahliye tatbikatı yapıldı

Hastane Afet Planı kapsamında UMKE ile birlikte temsili bir mermer ocağında meydana gelen göcükte yaralan ve vefat eden kazazedelere ilk müdahale..

13

Image

Hayatın yükünü birlikte omuzluyorlar
Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde 24 yıldır yöreye has mercimekli bükme, katmer ve haşhaşlı gözleme yaparak geçimini sağlayan Ali ve Rukiye Savaş çift..

14

Image

Arazi yolları yapılıyor

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesi aşağı su pompası yanında bulunan Uluyol’da arazi yol düzenleme çalışmaları yapılıyor...

15

Image

Çocuklar doyasıya eğlendiler

Dinar Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen çocuk şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendiler...

16

Image

Bolvadin'de roman kahramanları festivali


Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde Raziye Sultan Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi tarafından 22-27 Nisan tarihleri arasında Roman Kah..

17

Image

Sandıklı’da 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen programlar Sandıklı İlçe Kaymakamlık binası önünde bulunan tören a..

Öğrencilere Türk Masalları anlatılıyor | Gazete3.com.tr
Image

Öğrencilere Türk Masalları anlatılıyor


Sandıklı ilçesinde ilkokul öğrencilerine masal dinleme saatinde Türk masalları anlatılıyor.
  İLÇELER    06.12.2018 10:41:03

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği işbirliğinde Miralay Reşatbey İlkokulu öğrencilerine yönelik "masal okuma saati" uygulaması başlatıldı. Masal okuma saati kapsamında her hafta bir sınıftan oluşan gruplar, ilçedeki Kültür Evi'nde toplanarak gönüllü eğitmen Esra Poyraz’ın anlatımıyla Türk masallarını dinliyor.

ÖĞRENCİLERİMİZ KÜLTÜRÜMÜZÜ ÖĞRENİYOR

Miralay Reşatbey İlkokulu Müdürü Ali Osman Utku, gazetecilere yaptığı açıklamada, masalların gönüllü bir öğretmen tarafından canlandırılarak öğrencilere aktarıldığını söyledi. Öğrencilerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendi kültürlerini öğrenmelerini istediklerini aktaran Utku, "Öğrencilerimizin internet ve televizyondan uzaklaşarak kendi kültürümüze ait masallarımızı dinlemeleri ve kültürümüzü yakından öğrenmeleri için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğin düzenlenmesinde bizlere yardımcı olan başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.>>>Gazete3

  İLÇELER    06.12.2018 10:41:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
OZEL HABERLER