Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Serdar Dündar İYİ Parti’den aday

Çay ilçesinde adaylığı merakla beklenen Av. Serdar Dündar’ın İYİ Parti Çay Belediye Başkan Adaylığı ilçede büyük memnuniyetle karşılandı...

2

Image

17 kişi tutuklandı

Sandıklı ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 21 kişi gözaltına alınmış, 3 kişinin de arama çalışmaları devam ediyordu..

3

Image

Bozkurt’tan kurum ziyaretleri
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, 31 Mart yerel seçimler kapsamında bazı kamu kurumlarını ziyaret etti...

4

Image

Başkan Çöl, karne dağıttı
Sandıklı İlçe Kaymakamı Vekili Kızılören Kaymakamı Recep Hasar ve Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’nda düze..

5

Image

Bina çatısına otağ kuruldu

Sandıklı Yörükler- Türkmenler Derneği tarafından çeşitli faaliyetlerin yürütülmesi amacıyla kiralanan iki katlı binanın çatısına 80 metrekarelik ..

6

Image

Çocuklar tiyatroya doydu

Şuhut ilçesine bağlı Kurtuluş İhsan Küçükarslan Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri, “Bilimi Yaşıyorum” etkinliği kapsamında atomun tarihsel gelişimin..

7

Image

Başkan Çöl’den ziyaret
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Sandıklı Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Özçelik Sandıklı Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Başkanlı..

8

Image

Okullar zeka oyunlarıyla donatılıyor
Başmakçı İlçe Kaymakamlığı, ilçedeki anaokulu ve ilkokullarda zeka oyunları projesini başlattı. ..

9

Image

Kaymakam okulları gezdi
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Tatarlı Beldesi'ndeki okullarda incelemelerde bulundu...

10

Image

Başkan Çöl işyeri açtı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İstasyon Caddesindeki işyeri açılışını yaparak hayırlı olsun dileklerinde ..

11

Image

Özel Öğrenme Güçlüğü semineri
Şuhut ilçesindeki Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlkokul öğretmenleri için 'Özel öğrenme güçlüğü farkındalık' semineri düzenlendi...

12

Image

Okullara kitap desteği

Şuhut İlçe Kaymakamlığı tarafından ilçe genelinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öğrencilere okuma alışkanlıklarını ..

13

Image

Yaban hayvanları unutulmadı

Sandıklı ilçesinde bulunan Akdağ tabiat parkında yaşayan yaban hayvanları için yem ve saman bırakıldı...

14

Image

Minikler ilk kitaplarını okudu
Şuhut ilçesindeki Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlkokulunda okumaya geçen 1.sınıf öğrencileri ilk kitaplarını okudular...

15

Image

Vali Tutulmaz Sandıklı’yı gezdi

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Sandıklı ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. ..

16

Image

İlk yarı değerlendirildi
Şuhut ilçesinde Kur'an kurslarıyla ilgili 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ilk yarı değerlendirme toplantısı yapıldı. ..

17

Image

Minikler matbaacılığı öğrendi
Dinar 125. Yıl Ana Okulu öğrencileri ilçede bulunan Dinar Haber gazetesine ait ofset matbaayı ziyaret ederek, matbaacılık hakkında bilgilendirildi. ..

Probiyotikli turşu kurma kursu | Gazete3.com.tr
Image

Probiyotikli turşu kurma kursu


Guinness Rekorlar Kitabı’na giren emekli Kimya Mühendisi Mustafa Koca, Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde probiyotikli turşu kurma kursu verdi.
  İLÇELER    02.11.2018 11:29:25

Dinar Belediyesi kültür sarayında iki gün süren eğitimlerini başarıyla tamamlayan Afyonkarahisar, Manisa ve Denizli'den katılan 50 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi. Rekortmen Koca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de 16 ile 18 bin bitki florası bulunduğunu belirterek dünyanın ikinci büyük ülkesi olduğunu söyledi.

“12 BİN BİTKİ YENİLEBİLİR DÜZEYDE”

Yaklaşık 12 bin bitkinin yenilebilir olduğunu dile getiren Koca, şöyle konuştu: "Biz doğadan o kadar çok uzaklaşmışız ki, bugün bizim tükettiğimiz bitki sayısı özellikle kentsel alanlarda yaşayan insanlarda maalesef 65-70 kadardır. Dolayısıyla bu florada bizlerin hastalıklarla yaşıyor olması gerçekten çok üzücü geliyor. Bu nedenle ilçemizde iki gün boyunca bu kursu düzenledik. Kursiyerlerimize faydalı bilgiler aktardığımızı düşünüyorum."

“YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZE DİKKAT ETMELİYİZ”

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar da yaşam boyunca rahat, huzurlu ve kaliteli yaşanabilmesi için mutlaka yenilen, içilenlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Kurstan dolayı rekortmen Koca'yı tebrik eden Acar, "Tamamen doğal yaşamın içerisinde, insan vücuduna faydalı, hastalıklardan uzak, sağlıklı yaşayabilmenin yolunu Mustafa Koca hocamız açtı. Ben inanıyorum ki hocamızdan istifade ettiniz. Hem ekonomiye katkıda bulunacaksınız hem de insanların sağlıklı yaşamalarına yardımcı olacaksınız. Bu bağlamda sizleri kutluyorum." diye konuştu.

Probiyotikli turşu yapım kursuna katılan Hatice Akpınar kursta bugüne kadar yanlış beslendiğini öğrendiğini belirterek, "Kursun çok faydasını gördük. Bundan sonraki açılacak olan kurslara da bütün katılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.>>>Fatma Yıldız

  İLÇELER    02.11.2018 11:29:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER