Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Hayatın yükünü birlikte omuzluyorlar
Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde 24 yıldır yöreye has mercimekli bükme, katmer ve haşhaşlı gözleme yaparak geçimini sağlayan Ali ve Rukiye Savaş çift..

2

Image

Çocuklar doyasıya eğlendiler

Dinar Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen çocuk şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendiler...

3

Image

Arazi yolları yapılıyor

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesi aşağı su pompası yanında bulunan Uluyol’da arazi yol düzenleme çalışmaları yapılıyor...

4

Image

Bolvadin'de roman kahramanları festivali


Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde Raziye Sultan Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi tarafından 22-27 Nisan tarihleri arasında Roman Kah..

5

Image

Sandıklı’da 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen programlar Sandıklı İlçe Kaymakamlık binası önünde bulunan tören a..

6

Image

Çocukların gösterileri büyüledi

Dinar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları büyük bir coşku içerisinde geçti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk vurgusunun yapıldığı..

7

Image

Sandıklı’yı hak ettiği noktaya getireceğiz

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 31 Mart seçimlerinden sonra mazbatalarını alan muhtarlar ile makam odasında bir araya geldi...

8

Image

Kaymakam İçen, köyleri ziyaret etti

Dazkırı İlçe Kaymakamı Gökay İçen, Kızılören ve Karaağaç Kuyusu köylerinde incelemelerde bulundu...

9

Image

Sevgi ve umut çiçekleri hiç solmasın

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Çöl mesajınd..

10

Image

Kaymakam Tortop’tan ziyaret
Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop, Sandıklı
Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ü ziyaret etti...

11

Image

Dinar'da deprem ve yangın tatbikatı yapıldı

Afyonkarahisar Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Dinar Devlet Hastanesi'nde deprem ve yangın tatbikatı yaptı.
..

12

Image

‘Koordineli çalışmalıyız’

Yeniden muhtar seçilen Sandıklı merkez köy ve mahalle muhtarları Kaymakam Eflatun Can Tortop'u makamında ziyaret etti. Kaymakam Tortop, muhtarlar..

13

Image

Tutulmaz Çiçek Festivaline katıldı

Vali Mustafa Tutulmaz programları kapsamında Dinar ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi, Dinar Çiçekçileri Kültür Derneği tarafından düzenlenen Çi..

14

Image

Eğitimde 3 Adım Toplantısı

İhsaniye Kaymakamı (İscehisar İlçesi Vekil Kaymakamı) Alper Taş tarafından hazırlanan, eğitimde bir taraftan akademik başarıyı artırırken diğer t..

15

Image

Dinar’a 4 doktor

Dinar Devlet Hastanesi’nde 4 yeni uzman hekim göreve başladı...

16

Image

Sağlıklı yaşam yürüyüşü

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde sağlıklı yaşam için yürüyüş düzenlendi...

17

Image

Okulda sebze ve meyve yetiştiriyorlar

Sandıklı ilçesindeki Şehit Ahmet Yumak Anaokulu'nun çatısına ‘2023 Eğitim Vizyonu’ hedefleri doğrultusunda kurulan serada öğrenciler domates, sal..

Probiyotikli turşu kurma kursu | Gazete3.com.tr
Image

Probiyotikli turşu kurma kursu


Guinness Rekorlar Kitabı’na giren emekli Kimya Mühendisi Mustafa Koca, Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde probiyotikli turşu kurma kursu verdi.
  İLÇELER    02.11.2018 11:29:25

Dinar Belediyesi kültür sarayında iki gün süren eğitimlerini başarıyla tamamlayan Afyonkarahisar, Manisa ve Denizli'den katılan 50 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi. Rekortmen Koca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de 16 ile 18 bin bitki florası bulunduğunu belirterek dünyanın ikinci büyük ülkesi olduğunu söyledi.

“12 BİN BİTKİ YENİLEBİLİR DÜZEYDE”

Yaklaşık 12 bin bitkinin yenilebilir olduğunu dile getiren Koca, şöyle konuştu: "Biz doğadan o kadar çok uzaklaşmışız ki, bugün bizim tükettiğimiz bitki sayısı özellikle kentsel alanlarda yaşayan insanlarda maalesef 65-70 kadardır. Dolayısıyla bu florada bizlerin hastalıklarla yaşıyor olması gerçekten çok üzücü geliyor. Bu nedenle ilçemizde iki gün boyunca bu kursu düzenledik. Kursiyerlerimize faydalı bilgiler aktardığımızı düşünüyorum."

“YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZE DİKKAT ETMELİYİZ”

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar da yaşam boyunca rahat, huzurlu ve kaliteli yaşanabilmesi için mutlaka yenilen, içilenlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Kurstan dolayı rekortmen Koca'yı tebrik eden Acar, "Tamamen doğal yaşamın içerisinde, insan vücuduna faydalı, hastalıklardan uzak, sağlıklı yaşayabilmenin yolunu Mustafa Koca hocamız açtı. Ben inanıyorum ki hocamızdan istifade ettiniz. Hem ekonomiye katkıda bulunacaksınız hem de insanların sağlıklı yaşamalarına yardımcı olacaksınız. Bu bağlamda sizleri kutluyorum." diye konuştu.

Probiyotikli turşu yapım kursuna katılan Hatice Akpınar kursta bugüne kadar yanlış beslendiğini öğrendiğini belirterek, "Kursun çok faydasını gördük. Bundan sonraki açılacak olan kurslara da bütün katılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.>>>Fatma Yıldız

  İLÇELER    02.11.2018 11:29:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.04.2019
25.04.2019
25.04.2019
OZEL HABERLER