Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sultan Ana somun ekmekle geçim sağlıyor
Çay ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Fadime Kırkalı, 40 yıldır yöreye has patatesli somun ekmek yapıp satarak geçimini sağlıyor...

2

Image

‘Gece-gündüz demeden çalışıyoruz’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, ilçenin en büyük caddesi üzerinde belediye tarafından yürütülen yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmalarının ge..

3

Image

Servis şoförleri bilgilendirildi
Sandıklı ilçesinde öğrenci servis şoförleri jandarma trafik ekibi tarafından bilgilendirildi. ..

4

Image

Tatbikat gerçeğini aratmadı
Afyonkarahisar Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından Dinar Devlet Hastanesinde deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. ..

5

Image

Bozulan yollar asfaltlanıyor
Başmakçı ilçesinde belediye ekipleri tarafından altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda asfaltlama çalışması başlatıldı...

6

Image

Çöl, din görevlilerini unutmadı
Sandıklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Cami ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle Cumhuriyet Parkında bir yemek organizasyonu ger..

7

Image

İdare Kurulu toplandı
Şuhut ilçesinde, Kaymakamı Nurullah Kaya başkanlığında İlçe İdare Kurulu toplantısı gerçekleşti. ..

8

Image

Hatipoğlu, Başmakçı’yı mest etti
İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu, Başmakçı Belediyesi’nin düzenlediği programa katıldı. Peygamber efendimizin hayatını anlatan Hatipoğlu, vatandaşlara..

9

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, masa tenisi, atletizm ve voleybol turnuvalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi..

10

Image

Hatipoğlu gönülleri mest etti
Şuhut Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik ve Birlik Ruhu” isimli programa Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk oldu. Peygamber efendimizin örnek ha..

11

Image

TOKİ çevresinde temizlik

Çay ilçesi Bahçelievler Mahallesi TOKİ konutlarında çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıldı...

12

Image

TOKİ’nin çalışmaları devam ediyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan 407 konutun inşası devam ediyor. İhale kapsamında a..

13

Image

‘Bacalarınızı temizletin’
Dinar İtfaiye Müdürü Sinan Özçelik, kış mevsimi öncesi muhtemel çatı yangını, doğalgaz ve kömür zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla baca temizliği..

14

Image

Alamescit köyü kameralarla izleniyor
Sandıklı ilçesine bağlı Alamescit köyünde yaşanan hayvan hırsızlıkları sonrası muhtar tarafından taktırılan kameralar 7 gün 24 saat boyunca köyün her ..

15

Image

Isınma sezonu açıldı
Sandıklı ilçesinde jeotermal ısınma sezonu, yapılan dualar ve yeni abonelere verilen sıcak su ile başladı...

16

Image

Minibüs devrildi
Sandıklı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında sürücü yara almadan kurtuldu...

17

Image

Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak olan, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve ..

Sandıklı domateslerine büyük ilgi | Gazete3.com.tr
Image

Sandıklı domateslerine büyük ilgi


Sandıklı ilçesinde yaklaşık 800 dekar alanda kurulu jeotermal seralarda üretilen domatesler başta İstanbul, Ankara ve Bursa olmak üzere birçok ile gönderiliyor.

  İLÇELER    12.04.2018 14:04:33

İlçede seracılık yapan Sandıklı Tarım'ın sahibi Murat Dağlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2004 yılında 10 dönüm alanda, jeotermal sera ile işe başladıklarını söyledi. Seralarda konutların ısıtılmasında kullanılan termal suyu kullanarak geri dönüşümü de sağladıklarını belirten Dağlı, "İşe başladığımızda bölgedeki tek sera vardı. Şu anda ilçede aynı yöntem ile üretim yapan 18 sera var. Yaklaşık 800 dekar sera alanında üretim yapılıyor." dedi.
“SERALARIMIZ JEOTERMAL SUYLA ISITILIYOR”
Seraların kaplıcalardan çıkan ve konutları ısıtan 50-55 derecelik sıcak su ile ısıtıldığını anlatan Dağlı, şöyle devam etti: "Seralarımızda boşa giden suyu değerlendirmiş oluyoruz. Topraksız tarım yapıyoruz. Toprak yerine Sri Lanka’dan getirilen Hindistan cevizi kabuğu kullanıyoruz. Üzerinde kaya yünü bulunuyor. Fidelerimiz bununla geliyor. Her yıl dikimi aralık ayının 15 ila 25’i arasında yapıyoruz. Mart ayında hasada başlıyoruz. Üçüncü hasadı yapıyoruz. Bir seradan her hasatta yaklaşık 60 ton ürün elde ediliyor. Sandıklı domatesi kaliteli. İstanbul, Bursa ve Ankara gibi birçok ile gönderiyoruz, daha önce Rusya ve Avrupa’ya da gönderiyorduk. Yine Suudi Arabistan’dan talep var. Yakın zamanda oraya da gidecek gibi görünüyor. Sandıklı çok ışık alan ve jeotermal bir bölge olduğu için yatırım tercihi bu tarafa kayıyor.">>>A.A.

  İLÇELER    12.04.2018 14:04:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER