Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Mermer atıkları yol yapımında kullanılıyor
İscehisar ilçesinde yürütülen “Çevreye Atılan Mermer Atıklarını Yola Getiriyoruz” projesi kapsamında, ilçedeki mermer atıkları yol yapım çalışmalarınd..

2

Image

Evde Bakım Hizmeti yüzleri güldürüyor
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün göreve gelmesiyle beraber Sosyal Belediyecilik anlayışında farklı çalışmalara imza atan Sandıklı Belediyesi b..

3

Image

Kardeş belediyeler projelerini görüştü
Eskişehir’in Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Dazkırı Belediyesini ziyaret ederek Başkan İsmail Taylan ile 2 ilçe arasında yapılan ve yapılacak..

4

Image

“Veterinerler ekonomiye büyük katkı sağlıyor”
Veteriner Hekimleri Günü dolayısıyla Dinar’da düzenlenen programda konuşan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, veterinerlerin hayvan sağlığını koruyar..

5

Image

İlçelerde 23 Nisan kutlandı
Afyonkarahisar’ın ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.yıldönümü dolayısıyla kutlamalar yapıldı...

6

Image

İscehisar Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı
Sağlık Bakanlığı tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan İscehisar Devlet Hastanesi inşaatı temel atma töreni düzenlendi...

7

Image

Sandıklı’da yağmur duası
Sandıklı ilçesine bağlı Susuz köyünde bir araya gelen çiftçiler ve susuz köyü sakinleri köylerinin yakınında bulunan Dikmen Dede mezarının yanına çıka..

8

Image

Kiraz üreticileri Çin’e ihracatın başlamasını bekliyor
Türkiye’nin en iyi kirazlarının yetiştiği Sultandağı ilçesinde 20 gün önceden çiçek açan kiraz ağaçları üreticileri sevindirdi. Hak ettikleri kazancı ..

9

Image

Yılın Dostluk Ödülü Başkan Acar’ın
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Kamu-Der tarafından “Yılın Dostluk Ödülü”ne layık görüldü. ..

10

Image

Öğrenciler Kocatepe’yi gezdi
Şuhut ilçesinde Kocatepe Yolunda projesinin ikinci grubu ilçede ağırlandı. ..

11

Image

Öğrencilere ağız ve diş muayenesi
Sandıklı ilçesinde İlçe Halk Sağlığı ekipleri tarafından, ilköğretim okullarında öğrencilere ağız ve diş muayeneleri yapılıyor...

12

Image

Başmakçılı öğrenciler Kaymakam oldu
Başmakçı ilçesinde Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri bir günlüğüne Kaymakam oldu...

13

Image

Sandıklı Belediyesi’nden dev sera hamlesi
Sandıklı ilçesinde SANJET A.Ş bünyesinde yapımı devam eden Jeotermal ısıtmalı çiçek serası ile sebze, meyve kurutma tesisinin tamamlanması ile Sandıkl..

14

Image

İmam ve müezzin için lojman tahsis edildi
Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında bulunan camide görev yapan imam ve müezzin için özel lojman tahsis edildi. ..

15

Image

Bu köyde kışın 3 yazın 15 kişi yaşıyor
Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinin Avdan köyünde 29 yıldır muhtarlık yapan Bekir Tepekaya, eşi ve kızıyla yaşadığı, kışın 3 ve yazın 15 kişinin ikame..

16

Image

Sandıklı’nın yöresel lezzetleri yarıştı
Sandıklı’da ilk defa gerçekleşen Sandıklı Turizm Etkinlikleri’nin ikinci günü Sandıklı Belediyesi önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanında “Yöres..

17

Image

“Bir olacağız, diri olacağız”
İscehisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Sav ve yönetim kurulu üyeleri Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak’ı..

Sandıklı domateslerine büyük ilgi | Gazete3.com.tr
Image

Sandıklı domateslerine büyük ilgi


Sandıklı ilçesinde yaklaşık 800 dekar alanda kurulu jeotermal seralarda üretilen domatesler başta İstanbul, Ankara ve Bursa olmak üzere birçok ile gönderiliyor.

  İLÇELER    12.04.2018 14:04:33

İlçede seracılık yapan Sandıklı Tarım'ın sahibi Murat Dağlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2004 yılında 10 dönüm alanda, jeotermal sera ile işe başladıklarını söyledi. Seralarda konutların ısıtılmasında kullanılan termal suyu kullanarak geri dönüşümü de sağladıklarını belirten Dağlı, "İşe başladığımızda bölgedeki tek sera vardı. Şu anda ilçede aynı yöntem ile üretim yapan 18 sera var. Yaklaşık 800 dekar sera alanında üretim yapılıyor." dedi.
“SERALARIMIZ JEOTERMAL SUYLA ISITILIYOR”
Seraların kaplıcalardan çıkan ve konutları ısıtan 50-55 derecelik sıcak su ile ısıtıldığını anlatan Dağlı, şöyle devam etti: "Seralarımızda boşa giden suyu değerlendirmiş oluyoruz. Topraksız tarım yapıyoruz. Toprak yerine Sri Lanka’dan getirilen Hindistan cevizi kabuğu kullanıyoruz. Üzerinde kaya yünü bulunuyor. Fidelerimiz bununla geliyor. Her yıl dikimi aralık ayının 15 ila 25’i arasında yapıyoruz. Mart ayında hasada başlıyoruz. Üçüncü hasadı yapıyoruz. Bir seradan her hasatta yaklaşık 60 ton ürün elde ediliyor. Sandıklı domatesi kaliteli. İstanbul, Bursa ve Ankara gibi birçok ile gönderiyoruz, daha önce Rusya ve Avrupa’ya da gönderiyorduk. Yine Suudi Arabistan’dan talep var. Yakın zamanda oraya da gidecek gibi görünüyor. Sandıklı çok ışık alan ve jeotermal bir bölge olduğu için yatırım tercihi bu tarafa kayıyor.">>>A.A.

  İLÇELER    12.04.2018 14:04:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
OZEL HABERLER