Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Minikler matbaacılığı öğrendi
Dinar 125. Yıl Ana Okulu öğrencileri ilçede bulunan Dinar Haber gazetesine ait ofset matbaayı ziyaret ederek, matbaacılık hakkında bilgilendirildi. ..

2

Image

Karakoyun DP’den aday oldu
Sinanpaşa Belediye Başkanı Murat Karakoyun, AK Parti’den tekrar belediye başkan adayı gösterilmemesi üzerine Demokrat Parti’den belediye başkan adayı ..

3

Image

‘AK Parti’de hizmete devam edeceğim’
AK Parti İscehisar İlçe Eski Başkanı Murat Dikmen, belediye başkan adayı gösterilmediği için herhangi bir kırgınlığının olmadığını belirterek, "Siyasi..

4

Image

Memurlara ilk yardım eğitimi
İl Sağlık Müdürlüğü, resmî kurumlara yönelik olarak İlk Yardım Bilinçlendirme Eğitimleri veriyor...

5

Image

Sandıklı’da Mustafa Çöl sevinci
AK Parti Sandıklı Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Çöl’ün açıklanması, Sandıklı ilçesinde büyük sevinçle karşılandı. ..

6

Image

‘Vakit Şuhut vakti’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti Şuhut Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı...

7

Image

Minikler okumayı söktü
Şuhut'ta okumayı söken öğrenciler ödüllendirildi...

8

Image

‘Öncelik Büyük Menderes’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar’ı AK Belediyecilikle tanıştırmak istediklerini söyleyerek, “Dinar’da belediye seçimlerini ortak..

9

Image

Sıfır Atık Eğitimi
Dinar ilçesinde belediye personeline Sıfır Atık Eğitimi verildi. ..

10

Image

Av sezonunu bitirdiler
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Avcılık ve Atıcılık Derneği üyeleri, av sezon sonu nedeniyle geleneksel av yemeği düzenledi...

11

Image

‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’
5 yıllık belediye başkanlığı döneminde Emirdağ ilçesine her alanda örnek gösterilecek projelere imza atan Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın,..

12

Image

Madde bağımlılığıyla mücadele
Dinar ilçesinde madde bağımlılığıyla mücadele toplantısı düzenlendi...

13

Image

TARSİM bilgilendirmesi
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Konya Bölge Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlend..

14

Image

Askerlerden ziyaret
Evciler ilçesinde, 1999/1 tertip askerler Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel’i makamında ziyaret etti...

15

Image

Jeotermal tesis çalışmaları devam ediyor

İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik yapımı devam eden Jeotermal tesisi inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
..

16

Image

‘En iyi adayları belirleyeceğiz’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolvadin İlçe Başkanı Mustafa Türker 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu...

17

Image

Termal su ile çiçek yetiştiriliyor

Sandıklı ilçesinde termal suyun geri dönüşümde kullanılması amacıyla belediye tarafından kurulan termal serada, her mevsimden çiçekler yetiştiriy..

Sandıklı domateslerine büyük ilgi | Gazete3.com.tr
Image

Sandıklı domateslerine büyük ilgi


Sandıklı ilçesinde yaklaşık 800 dekar alanda kurulu jeotermal seralarda üretilen domatesler başta İstanbul, Ankara ve Bursa olmak üzere birçok ile gönderiliyor.

  İLÇELER    12.04.2018 14:04:33

İlçede seracılık yapan Sandıklı Tarım'ın sahibi Murat Dağlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2004 yılında 10 dönüm alanda, jeotermal sera ile işe başladıklarını söyledi. Seralarda konutların ısıtılmasında kullanılan termal suyu kullanarak geri dönüşümü de sağladıklarını belirten Dağlı, "İşe başladığımızda bölgedeki tek sera vardı. Şu anda ilçede aynı yöntem ile üretim yapan 18 sera var. Yaklaşık 800 dekar sera alanında üretim yapılıyor." dedi.
“SERALARIMIZ JEOTERMAL SUYLA ISITILIYOR”
Seraların kaplıcalardan çıkan ve konutları ısıtan 50-55 derecelik sıcak su ile ısıtıldığını anlatan Dağlı, şöyle devam etti: "Seralarımızda boşa giden suyu değerlendirmiş oluyoruz. Topraksız tarım yapıyoruz. Toprak yerine Sri Lanka’dan getirilen Hindistan cevizi kabuğu kullanıyoruz. Üzerinde kaya yünü bulunuyor. Fidelerimiz bununla geliyor. Her yıl dikimi aralık ayının 15 ila 25’i arasında yapıyoruz. Mart ayında hasada başlıyoruz. Üçüncü hasadı yapıyoruz. Bir seradan her hasatta yaklaşık 60 ton ürün elde ediliyor. Sandıklı domatesi kaliteli. İstanbul, Bursa ve Ankara gibi birçok ile gönderiyoruz, daha önce Rusya ve Avrupa’ya da gönderiyorduk. Yine Suudi Arabistan’dan talep var. Yakın zamanda oraya da gidecek gibi görünüyor. Sandıklı çok ışık alan ve jeotermal bir bölge olduğu için yatırım tercihi bu tarafa kayıyor.">>>A.A.

  İLÇELER    12.04.2018 14:04:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
OZEL HABERLER