Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çay’da doğalgaz çalışmaları sürüyor

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde doğalgaz çalışmalarının yapıldığı mahallelerimizde yol yenileme ve bakım çalışmaları devam ediyor...

2

Image

Başkan Çöl, şampiyonları ağırladı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, kısa bir süre önce Afyonkarahisar Gençlik Ligi’ni şampiyon olarak bitiren Sandıklıspor U15 takımına Hüdai ..

3

Image

“Toplum kültürel eserlerle ihya olur”
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, ilçede düzenlenen kitap fuarında okumanın önemine değinerek, “Biz inanıyoruz ki bir toplum sadece alt yapı ve üs..

4

Image

Altuntaş’tan istihdam hamlesi

AK Parti Çobanlar Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş, 500 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikasının sözünü verdi. Çoğunluğu kadın çalışanla..

5

Image

‘Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz, Şehit İbrahim Sargın’ın Dinar İlçesine bağlı Kınık Köyünde yaşayan ailesine ziyarette bulunarak tüm şehitleri rahmet ve minnetl..

6

Image

Misafirlere ücretsiz Sandıklı turu

Sandıklı ilçesinde bulunan Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere ücretsiz tur düzenlenerek Sandıklı ilçesi tanıtılıyor...

7

Image

Kalp şeklinde lahmacun

14 Şubat’ın yaklaşmasına sayılı günler kala Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde bağlı Yaylabağı beldesinde restoran işleten Ercan ve Şakir Ustal..

8

Image

‘Köyde yaşamak hedeflere engel değil’
Dinar İlçesine bağlı Tatarlı Kasabasında Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Rabia Aslantürk’ün girişimleriyle Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından yaptır..

9

Image

Umreciler uğurlandı

Sandıklı ilçesinde umreye gidecek olan vatandaşlar, ilçedeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan kutsal topraklara uğurlandı...

10

Image

‘52 belediyenin hepsine talibiz’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinanpaşa İlçe Teşkilatının seçim bürosunun açılışında konuşan Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Doğan Şi..

11

Image

Lise öğrencilerinden örnek davranış
Sandıklı ilçesinde lise öğrencileri, "Meslek liseliler aileler ile buluşuyor" projesi kapsamında kentte ihtiyaç sahibi bir aileye gıda yardımında bulu..

12

Image

‘Memnuniyet yüzde 80 oldu’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 2014 yılında devraldıkları Hüdai Kaplıcaları’nda yüzde 20 olan memnuniyet oranını yüzde 80’e yükselttiklerini s..

13

Image

Müteahhit 200 kişiyi dolandırdı
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde arsa sahiplerinden kat karşılığı aldığı arsalara konut yapacağını söyleyerek hazırlanan projeler üzerinden satış ..

14

Image

Başkan Çöl’e teşekkür yemeği
Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Başkan Mustafa Çöl'ün adaylık süreci ile sendikal hakların belediye işçilerine verilmesi dola..

15

Image

‘Geleceğimize sahip çıkacağız’

İYİ Parti Dinar Bayanlar Meclisi Başkanı Tijen Çalışkan, geleceğe sahip çıkmak için kadınlar olarak siyasette var olduklarını söyledi...

16

Image

Dikiş kursuna ziyaret
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda düzenlenen dikiş kursunu ziyaret ederek kursiyerleri gösterdikleri başarılı çal..

17

Image

Kaldırım ve yollar yıkandı

Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü nezaretinde ilçe merkezinde bulunan kaldırım ve yollar tazyikli su ile yıkanar..

Yenilenebilir enerjiden 2 ayda 66 bin TL | Gazete3.com.tr
Image

Yenilenebilir enerjiden 2 ayda 66 bin TL


Kızılören İlçe Belediyesi tarafından İller Bankası'ndan alınan destekle kurulan güneş panelleriyle belediye bütçesine iki ayda 66 bin lira kazanç sağlandı.
  İLÇELER    21.09.2018 11:10:04

Türkiye'de büyükşehir belediyelerinin yanı sıra maddi külfetini kaldırabilecek nüfusu 2 binin altındaki ilçelerde yenilenebilir enerji projeleri uygulanıyor. Afyonkarahisar'ın bin 500 nüfuslu ilçesi Kızılören'de belediyenin 1 milyon 271 bin liraya mal ettiği güneş enerjisi panelleriyle elektrik üretimi gerçekleştiriyor. İlçenin ihtiyaç duyduğu elektriği kendi üreten belediye, bu proje ile 2 ayda 66 bin lira kazanç sağladı. Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol, yaptığı açıklamada, yaptıkları yenilenebilir enerji projesinin ilham kaynağının İzmir’de katıldığı bir seminer olduğunu söyledi.

“İLLER BANKASINDAN KREDİ KULLANDIK”

Güneş enerji panelleri için İller Bankası'ndan 1 milyon 400 bin liralık kredi kullandıklarını dile getiren Erol, şöyle konuştu: "İzmir'deki yenilenebilir enerji ile ilgili semineri dinledikten sonra belediye olarak biz de bunu yapmaya karar verdik. Israrlı takibimimiz sonucunda İller Bankası'ndan 1 milyon 400 bin lira kredi kullanarak bu işe başladık ve 1 milyon 271 bin liraya tamamladık. 5 bin metrekare alan üzerinde 490 panel kurduk. Bu proje ile ilk iki ayda 66 bin lira belediyeye gelir elde ettik. Yasa müsaade etse daha geniş çaplısını da yapabiliriz. Bu konuda İller Bankasının büyük desteğini gördük. Paneller 16 kamerayla izleniyor. Dilerim ülkemizde gerek güneş gerek rüzgar enerjisi inşallah çok yaygınlaşır ve biz de dışa bağımlı olmaktan kurtuluruz.">>>A.A.

  İLÇELER    21.09.2018 11:10:04

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019
OZEL HABERLER