Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Uyuşturucu ile topyekün mücadele

İlçe Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı İscehisar Kaymakamı Ahmet Nuri Demir başkanlığında ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılım..

2

Image

Motorize davulcular

Sandıklı ilçesinde sahur bitene kadar uzak mahallelere yetişmekte güçlük çeken ramazan davulcuları, çareyi ‘motorize’ ekipler kurmakta buldu. ..

3

Image

Kurallara uyalım hayattan kopmayalım

Çay ilçesinde Trafik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Kaymakam Erol Tanrıkulu, trafik kurallarına uymanın can güvenliği açısından..

4

Image

Dinar'da yeni yol düzenlemeleri yapılacak

Antalya kara yolları 13’ncü Bölge Şube Müdürü Mehmet Gülcemal, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ile birlikte şehir merkezinde incelemelerde bul..

5

Image

Başkan Karaman vatandaşı dinledi

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, bir yandan İlçede bulunan eksiklikleri tamamlayarak, diğer yandan da vatandaşlar ile bir araya geliyor...

6

Image

Esnafımıza büyük görev düşüyor


Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde İscehisar Esnaf Odası 2019 yılı birinci esnaf bilgilendirme toplantısı düzenlendi...

7

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Ramazan ayının yaklaşması dolayısıyla Bolvadin Belediyesi tarafından çalışmalarda hızlandı. ..

8

Image

Şehit babası son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Piyade Er Mahmut Yayla’nın babası Hüseyin Yayla için cenaze töreni düzenlendi. ..

9

Image

E-Ticaret semineri verildi

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü ve Dinar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Ulusal Elektronik Tebligat E- Ticaret semineri düzenlendi...

10

Image

Köy muhtarları toplantısı yapıldı

2019-2024 mahalli idareler seçimlerini kazanan köy muhtarları Kaymakam İbrahim Özkan başkanlığında toplandı...

11

Image

Yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı

Başmakçı İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar Kaymakam Mehmet Soylu başkanlığında toplandı...

12

Image

Hastanede göçük tahliye tatbikatı yapıldı

Hastane Afet Planı kapsamında UMKE ile birlikte temsili bir mermer ocağında meydana gelen göcükte yaralan ve vefat eden kazazedelere ilk müdahale..

13

Image

Hayatın yükünü birlikte omuzluyorlar
Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde 24 yıldır yöreye has mercimekli bükme, katmer ve haşhaşlı gözleme yaparak geçimini sağlayan Ali ve Rukiye Savaş çift..

14

Image

Arazi yolları yapılıyor

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesi aşağı su pompası yanında bulunan Uluyol’da arazi yol düzenleme çalışmaları yapılıyor...

15

Image

Çocuklar doyasıya eğlendiler

Dinar Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen çocuk şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendiler...

16

Image

Bolvadin'de roman kahramanları festivali


Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde Raziye Sultan Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi tarafından 22-27 Nisan tarihleri arasında Roman Kah..

17

Image

Sandıklı’da 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen programlar Sandıklı İlçe Kaymakamlık binası önünde bulunan tören a..

Yenilenebilir enerjiden 2 ayda 66 bin TL | Gazete3.com.tr
Image

Yenilenebilir enerjiden 2 ayda 66 bin TL


Kızılören İlçe Belediyesi tarafından İller Bankası'ndan alınan destekle kurulan güneş panelleriyle belediye bütçesine iki ayda 66 bin lira kazanç sağlandı.
  İLÇELER    21.09.2018 11:10:04

Türkiye'de büyükşehir belediyelerinin yanı sıra maddi külfetini kaldırabilecek nüfusu 2 binin altındaki ilçelerde yenilenebilir enerji projeleri uygulanıyor. Afyonkarahisar'ın bin 500 nüfuslu ilçesi Kızılören'de belediyenin 1 milyon 271 bin liraya mal ettiği güneş enerjisi panelleriyle elektrik üretimi gerçekleştiriyor. İlçenin ihtiyaç duyduğu elektriği kendi üreten belediye, bu proje ile 2 ayda 66 bin lira kazanç sağladı. Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol, yaptığı açıklamada, yaptıkları yenilenebilir enerji projesinin ilham kaynağının İzmir’de katıldığı bir seminer olduğunu söyledi.

“İLLER BANKASINDAN KREDİ KULLANDIK”

Güneş enerji panelleri için İller Bankası'ndan 1 milyon 400 bin liralık kredi kullandıklarını dile getiren Erol, şöyle konuştu: "İzmir'deki yenilenebilir enerji ile ilgili semineri dinledikten sonra belediye olarak biz de bunu yapmaya karar verdik. Israrlı takibimimiz sonucunda İller Bankası'ndan 1 milyon 400 bin lira kredi kullanarak bu işe başladık ve 1 milyon 271 bin liraya tamamladık. 5 bin metrekare alan üzerinde 490 panel kurduk. Bu proje ile ilk iki ayda 66 bin lira belediyeye gelir elde ettik. Yasa müsaade etse daha geniş çaplısını da yapabiliriz. Bu konuda İller Bankasının büyük desteğini gördük. Paneller 16 kamerayla izleniyor. Dilerim ülkemizde gerek güneş gerek rüzgar enerjisi inşallah çok yaygınlaşır ve biz de dışa bağımlı olmaktan kurtuluruz.">>>A.A.

  İLÇELER    21.09.2018 11:10:04

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.05.2019
22.05.2019
22.05.2019
OZEL HABERLER