Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Hatipoğlu gönülleri mest etti
Şuhut Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik ve Birlik Ruhu” isimli programa Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk oldu. Peygamber efendimizin örnek ha..

2

Image

TOKİ çevresinde temizlik

Çay ilçesi Bahçelievler Mahallesi TOKİ konutlarında çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıldı...

3

Image

TOKİ’nin çalışmaları devam ediyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İscehisar ilçesinde yapımına başlanan 407 konutun inşası devam ediyor. İhale kapsamında a..

4

Image

‘Bacalarınızı temizletin’
Dinar İtfaiye Müdürü Sinan Özçelik, kış mevsimi öncesi muhtemel çatı yangını, doğalgaz ve kömür zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla baca temizliği..

5

Image

Alamescit köyü kameralarla izleniyor
Sandıklı ilçesine bağlı Alamescit köyünde yaşanan hayvan hırsızlıkları sonrası muhtar tarafından taktırılan kameralar 7 gün 24 saat boyunca köyün her ..

6

Image

Isınma sezonu açıldı
Sandıklı ilçesinde jeotermal ısınma sezonu, yapılan dualar ve yeni abonelere verilen sıcak su ile başladı...

7

Image

Minibüs devrildi
Sandıklı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında sürücü yara almadan kurtuldu...

8

Image

Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak olan, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve ..

9

Image

Karlar Ülkesi Karanlığa Karşı
ANKA Çocuk Tiyatrosu tarafından Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde ilk ve ortaokul çocuklarına yönelik oyun sahnelendi...

10

Image

Çevre düzenlemeleri yapılıyor
Çay ilçesi Turgut Özal Bulvarı Jandarma Komutanlığı önünde bulunan kaldırımda çevre düzenleme çalışmaları yapıldı...

11

Image

‘SANJET’e bu yılda zam yok’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla son 2 sezondur olduğu gibi 2018/2019 ısınma sezonunda da SANJET'e za..

12

Image

Sultandağı’na GES kurulacak
Sultandağı ilçesine bağlı Yeşilçiftlik beldesinde Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle 1 Megavatlık Güneş Enerji Santrali..

13

Image

Şeker Pancarı hasadı başladı
İhsaniye ilçesinde ekili arazilerdeki en önemli tarım ürünleri arasında yer alan şeker pancarı, toplanma işleminin ardından Afyonkarahisar ve Kütahya ..

14

Image

Haydi tanışmaya
2018-2019 Akademik yılı Eğitim Öğretimin başlaması nedeniyle Çay ilçesi (AKÜ) Çay Meslek Yüksek Okulunda “Haydi Tanışmaya” adlı etkinlik düzenlendi...

15

Image

Müdür Taşbaş göreve başladı
Sandıklı Öğretmenevi Müdürüyken Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ufuk Taşbaş, görevine başladı...

16

Image

Sıcak yemek gönülleri ısıtıyor
Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaklaşık 4 yıldır düzenli olarak düzenlenen yaşlı, ihtiyaç sahibi, engelli ya da bakım..

17

Image

Miniklere itfaiyecilik dersi
Bolvadin ilçesindeki Altınbaşak Ana Okulu öğrencileri İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti...

Yenilenebilir enerjiden 2 ayda 66 bin TL | Gazete3.com.tr
Image

Yenilenebilir enerjiden 2 ayda 66 bin TL


Kızılören İlçe Belediyesi tarafından İller Bankası'ndan alınan destekle kurulan güneş panelleriyle belediye bütçesine iki ayda 66 bin lira kazanç sağlandı.
  İLÇELER    21.09.2018 11:10:04

Türkiye'de büyükşehir belediyelerinin yanı sıra maddi külfetini kaldırabilecek nüfusu 2 binin altındaki ilçelerde yenilenebilir enerji projeleri uygulanıyor. Afyonkarahisar'ın bin 500 nüfuslu ilçesi Kızılören'de belediyenin 1 milyon 271 bin liraya mal ettiği güneş enerjisi panelleriyle elektrik üretimi gerçekleştiriyor. İlçenin ihtiyaç duyduğu elektriği kendi üreten belediye, bu proje ile 2 ayda 66 bin lira kazanç sağladı. Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol, yaptığı açıklamada, yaptıkları yenilenebilir enerji projesinin ilham kaynağının İzmir’de katıldığı bir seminer olduğunu söyledi.

“İLLER BANKASINDAN KREDİ KULLANDIK”

Güneş enerji panelleri için İller Bankası'ndan 1 milyon 400 bin liralık kredi kullandıklarını dile getiren Erol, şöyle konuştu: "İzmir'deki yenilenebilir enerji ile ilgili semineri dinledikten sonra belediye olarak biz de bunu yapmaya karar verdik. Israrlı takibimimiz sonucunda İller Bankası'ndan 1 milyon 400 bin lira kredi kullanarak bu işe başladık ve 1 milyon 271 bin liraya tamamladık. 5 bin metrekare alan üzerinde 490 panel kurduk. Bu proje ile ilk iki ayda 66 bin lira belediyeye gelir elde ettik. Yasa müsaade etse daha geniş çaplısını da yapabiliriz. Bu konuda İller Bankasının büyük desteğini gördük. Paneller 16 kamerayla izleniyor. Dilerim ülkemizde gerek güneş gerek rüzgar enerjisi inşallah çok yaygınlaşır ve biz de dışa bağımlı olmaktan kurtuluruz.">>>A.A.

  İLÇELER    21.09.2018 11:10:04

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018
OZEL HABERLER