Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kanserde erken teşhis önemli’
Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi (KETEM) Hekimi Dr. Belgin Abacı, tüm kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhisin büyük önem ..

2

Image

Afyon bebek dostlu il seçildi
Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Altın Bebek Dostu İl Ödül Töreninde, Afyonkarahisar da yaptığı çalışmalarla ödül almaya hak kazandı. Ödül, İl S..

3

Image

Sağlık çalışanlarına Sıfır Atık sunumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan "Sıfır Atık Projesi"nin kamu kuru..

4

Image

‘Anne sütü mucizevi besin’
Özel Telek Doğum Çocuk Hastanesi Ve Tüpbebek Merkezi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Telek anne ve bebek sağlığı için emzirmenin önemine dikkat çekti...

5

Image

‘Tahammülümüz kalmadı’
Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında hastası tarafından öldürülen Psik..

6

Image

‘İlk 6 ay anne sütü şart’
1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, ilk 6 ay boyunca anne sütüyle beslenen bebeklerin daha az has..

7

Image

Yürüyüş düzenlenecek
Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla bugün saat 11.00’da Devlet Hastanesi önünden başlamak üzere yürüyüş düzenlen..

8

Image

‘Gençlikten ömür saklanmalı’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat, insanların gençliğinden itibaren sağlığına dikkat etmesi gerektiğini söyleyerek, ..

9

Image

‘Sağlığınıza dikkat edin’
Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, “İnsanlarda görülen pek çok hastalığın ilerleyen yaşla birlikte ar..

10

Image

Yaşlıları unutmadılar
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle İL Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Afyonkarahisar Toplum Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi'nde görevli sağlık e..

11

Image

‘Kalp sağlığı insan sağlığının temelidir’
Dünya Kalp Sağlığı günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kalp sağlığının insan sağlığının ana unsuru olduğunu belirtti...

12

Image

Otizmli Buğra yüksek lisans yapıyor
İlkokul bile okuyamaz denilen üstün yetenekli otizmli piyanist Buğra Çankır, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Konservatuvarında yüksek lisans eğitimi..

13

Image

Müdür Korkmaz ilçeleri geziyor
Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilçe ziyaretlerine Çay ve Bolvadin ile devam etti...

14

Image

‘Hayvanlarınızın aşılarına dikkat edin’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Dünya Kuduz günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, evlerinde kedi köpek besleyenlerin düzenli olarak hayvanları aşıları..

15

Image

‘Aşılar güvenli ürünlerdir’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birim Uzmanı hemşire Neşe Aksoy, güvenli ve koruyucu ürünler olduğunu söyledi.
..

16

Image

“Prostat ihmale gelmez”
Üroloji Uzmanı Op. Dr. Şaban Can, prostatın ihmale gelmeyen ve dikkat edilmesi gereken bir hastalık olduğunu söyledi.
..

17

Image

‘Doğru beslenen çocuk okulda başarılı olur’
Diyetisyen Damla Yıldızhan Kartal, çocuklarda beslenmenin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Doğru beslenen çocuk okulda başarılı olur” dedi. ..

‘Afyonkarahisar termal sağlık turizminde zirveye çıkacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar termal sağlık turizminde zirveye çıkacak’


Sağlık ve Termal Turizmi için önemli bir adım atıldı TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) TURSAF (Türkiye Sağlık Turizmi Federasyonu) işbirliği protokolü imzaladı. Protokolü imzalayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Afyonkarahisar’ın termal sağlık turizmini zirveye çıkarmak istediklerini söyledi.
  SAĞLIK    01.08.2018 10:55:18

İzmir Hilton Otel’de düzenlenen törene TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya TURSAF Başkanı Dr. Tevfik Yazan ve ilimiz Afyonkarahisar Sağlık-Turizm Tanıtma ve Geliştirme Derneği (ASTTAD) yönetim kurulu başkanı aynı zamanda TURSAF kurucusu ve TÜRSAB Disiplin Kurulu Üyesi Halil Yılmaz’ın katıldığı Termal ve Sağlık Turizmi İşbirliği protokolü imzalandı.

21 MİLYAR DOLAR ÜZERİNDE NE T KATKI SAĞLIYOR

Termal ve Sağlık Turizmi İşbirliği protokolü ile sağlık ve tedavi amaçlı seyahat eden turist sayısının artırılması hedefleniyor. İmza töreninde konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya turizm sektörünün Türkiye ekonomisine yaptığı katkıya değindi. Bağlıkaya konuşmasında turizm sektörü ülkemiz ekonomisine, 21 milyar dolar üzerinde net katkı sağlayan ve dış ticaret açığının üçte birini kapatan, bir numaralı stratejik sektör olarak tek başına cari açığı kapayacak potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

“DÜNYADA HER YIL 11 MİLYON İNSAN TIBBİ TEDAVİ İÇİN SEYAHAT EDİYOR”

Firuz Bağlıkaya dünyada her yıl 11 milyon insanın tedavi görmek ve sağlığına kavuşmak için tıbbi tedavi amacıyla seyahat ettiğini belirtti. 2017 yılında Türkiye’ye tıbbi tedavi amaçlı beş yüz bin kişinin geldiğini dile getiren TÜRSAB Başkanı imzalanan bu işbirliği protokolü ile hedeflerinin bu sayıyı ve sağlık turizminden elde edilen 2 milyar dolarlık geliri artırmak olduğunu ifade etti. Sağlık turizmi sektörünün her yıl yüzde 25 büyüdüğünü belirten Bağlıkaya; “Uluslararası alanda kişi başı sağlık turizmi harcaması 6500 dolar seviyesinde iken sağlık turizmi pazarının dünyada ki büyüklüğü 100 milyar dolar düzeyine ulaşmış durumdadır. Amacımız 2023 vizyonu çerçevesinde sağlık turizmi kapsamında gelen turist sayısını 2 milyona çıkarmak termal sağlık turizminden elde edilen geliri 10 milyar dolara ulaştırmaktır” dedi. TÜRSAB Başkanı özellikle Afyonkarahisar, İzmir, Denizli, Bursa, Yalova, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde de termal ve sağlık turizmini zirveye çıkarmak için sektör olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“AFYON TERMAL TURİZMDEKİ EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERDEN BİRİSİ”

İlimiz; Afyonkarahisar Sağlık-Turizm Tanıtma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Yılmaz ise konuyla alakalı şu şekilde görüşlerini belirtti: “Bugün şahsım, derneğim ve ilimiz adına çok önemli bir gün yaklaşık 5 yıl önce 16 Afyonkarahisar gönüllüsü ile yola çıkarak kurduğumuz derneğimiz yaptığı çalışmalarla bugüne geldi. Hem derneğin yönetim kurulu başkanı olarak hem de aynı zamanda bugün protokolü imzalayan TURSAF kurucusu ve yönetim kurulu üyeliği sıfatı diğer taraftan TÜRSAB Disiplin Kurulu üyesi olarak bu anlamlı günde böylesine güzel bir işbirliği protokolünün imzalanması bizlere büyük bir gurur vermektedir. TÜRSAB Başkanımızın da belirttiği gibi Afyonkarahisar termal turizmde ülkemizin en önemli şehirlerinden birisidir. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki şehrimiz termal turizm noktasında oldukça ileri bir seviyede ve kendisini kanıtlamış bir durumdadır.”

“SİYASİLERE DE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Yılmaz, “Bundan sonra bizler ve ilgili paydaşlarımızla termali sağlıkla entegre ederek termal sağlık turizmi konusunda ilimizi özellikle yurtdışı pazarlarına açmak ve dünyanın sayılı termal şehirleri arasında yerini almasını sağlamak önceliklerimizden biridir. Ülkemizin 2023 termal sağlık turizminde ki hedefi 10 milyar dolardır. Burada ki en önemli konu Afyonkarahisar’ın bu pastadan ne kadar pay alabileceği hususudur. Akıllı bir strateji ve planlamayla hedefe ulaşılabileceği unutulmamalıdır. Dünyada ve Türkiye’de turizm şehirlerinin ekonomik, kültürel ve gelişmişlik anlamında diğer şehirlerden daha güçlü yönlerinin olduğu görülmektedir. Gelişen ve büyüyen Türkiye’de ilimizin de turizm alanın da hak ettiği yeri alabilmesi oldukça önemlidir. İlimiz bu potansiyeli sağlayabilecek kapasiteye sahiptir. Burada en büyük görevin aynı zamanda ilin siyasal erklerine de düştüğü kanaatindeyim” dedi.>>>Alkan KURT

  SAĞLIK    01.08.2018 10:55:18

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..