Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

HAP eğitimi sona erdi
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık yöneticileri ve çalışanlarına yönelik düzenlenen Hastane Âfet Planları (HAP) Uygulayıcı Eğitimi sona erdi...

2

Image

Korkmaz sağlık kurumlarını gezdi
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilçe ziyaretlerine Şuhut ile devam etti...

3

Image

Çocuk İzlem Merkezi anlatıldı
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatri Uzmanı Dr. Emine Taşyürek, Çocuk İzlem Merkezi’nin faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. ..

4

Image

‘Kurallara uyarsak daha çok gelişiriz’
Afyonkarahisar’da düzenlenen Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı Otomasyon ve Risk Esaslı Denetim Uygulamaları Eğitimi’nde konuşan Vali Mus..

5

Image

Afet Planları Eğitimi
Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık yönetici ve başhekimlerine yönelik Hastane Afet Planları (HAP) Eğitimi kapsamında HAP Uygulayıcı Eğitimi verildi. 3..

6

Image

Kaza yapan personellere ziyaret
Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, hasta nakli dönüşünde kaza yapan ambulansın personeline geçmiş olsun ziyaretinde bulundu...

7

Image

‘AIDS tehlikeli bir hastalıktır’

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Derya Korkmaz, AIDS’in cinsel ve kan yoluyla bulaşan bir hastalık olduğunu söy..

8

Image

Acil Sağlık Hizmetleri HAFTASI KUTLANDI

Aralık ayının ilk haftasında kutlanan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası münasebetiyle Sağlık Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nd..

9

Image

‘Engellilere hizmet görevimizdir’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, engellilerin hayatını kolaylaştırarak daha iyi yaşamalarını sağlamanın görevlerinin olmasının yanında vicdani bi..

10

Image

‘Türkiye AIDS’in az görüldüğü bir ülke’
Dünya AIDS Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Türkiye’nin AIDS vakalarının az sıklıkla görüldüğü ülkeler arasında ye..

11

Image

Akılcı Laboratuvar Kullanımı anlatıldı
İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, "Akılcı Laboratuvar Kullanımı" bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi...

12

Image

Geri dönüşüm eğitimleri başladı

2009 yılından itibaren yürütülen Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında Çevre Hizmetleri Birliği, ÇEVKO Vakfı ile Çağdaş ve Gültekin Am..

13

Image

Tempo’dan Kızılay'a kan bağışı desteği...
Tempo ve Kızılay iş birliği ile her yıl düzenlenen kan bağışı etkinliklerinin dördüncüsü bu yıl da Tempo Afyonkarahisar merkezinde gerçekleşti. Kan ba..

14

Image

KİRLİ HAVA SAVAŞ GİBİ: 'Her yıl 600 bin çocuk ölüyor'
Doç. Dr. Özgür Karacan hava kirliliğinin insan sağlığına olumsuz etkilerine dikkat çekti ve her yıl tüm dünyada hava kirliliğine bağlı yaklaşık 600 bi..

15

Image

Termal Turizm’in başkenti Afyonkarahisar’a büyük ilgi
Türkiye'nin termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar, özellikle kış sezonunda yurt içi ve yurt dışından ilgi çekiyor. Zengin mineralli termal sular..

16

Image

ASKOM toplantısı
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğü yapılan ve Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik İllerinden oluşan Acil Sağlık Hizmet..

17

Image

‘Sağlık denilince akla Afyonkarahisar gelmeli’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Diş Hekimliği Fakültesi “Toplum, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” ile 2018-2019 Eğitim dönemi Önlük Gi..

‘Afyonkarahisar termal sağlık turizminde zirveye çıkacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar termal sağlık turizminde zirveye çıkacak’


Sağlık ve Termal Turizmi için önemli bir adım atıldı TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) TURSAF (Türkiye Sağlık Turizmi Federasyonu) işbirliği protokolü imzaladı. Protokolü imzalayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Afyonkarahisar’ın termal sağlık turizmini zirveye çıkarmak istediklerini söyledi.
  SAĞLIK    01.08.2018 10:55:18

İzmir Hilton Otel’de düzenlenen törene TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya TURSAF Başkanı Dr. Tevfik Yazan ve ilimiz Afyonkarahisar Sağlık-Turizm Tanıtma ve Geliştirme Derneği (ASTTAD) yönetim kurulu başkanı aynı zamanda TURSAF kurucusu ve TÜRSAB Disiplin Kurulu Üyesi Halil Yılmaz’ın katıldığı Termal ve Sağlık Turizmi İşbirliği protokolü imzalandı.

21 MİLYAR DOLAR ÜZERİNDE NE T KATKI SAĞLIYOR

Termal ve Sağlık Turizmi İşbirliği protokolü ile sağlık ve tedavi amaçlı seyahat eden turist sayısının artırılması hedefleniyor. İmza töreninde konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya turizm sektörünün Türkiye ekonomisine yaptığı katkıya değindi. Bağlıkaya konuşmasında turizm sektörü ülkemiz ekonomisine, 21 milyar dolar üzerinde net katkı sağlayan ve dış ticaret açığının üçte birini kapatan, bir numaralı stratejik sektör olarak tek başına cari açığı kapayacak potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

“DÜNYADA HER YIL 11 MİLYON İNSAN TIBBİ TEDAVİ İÇİN SEYAHAT EDİYOR”

Firuz Bağlıkaya dünyada her yıl 11 milyon insanın tedavi görmek ve sağlığına kavuşmak için tıbbi tedavi amacıyla seyahat ettiğini belirtti. 2017 yılında Türkiye’ye tıbbi tedavi amaçlı beş yüz bin kişinin geldiğini dile getiren TÜRSAB Başkanı imzalanan bu işbirliği protokolü ile hedeflerinin bu sayıyı ve sağlık turizminden elde edilen 2 milyar dolarlık geliri artırmak olduğunu ifade etti. Sağlık turizmi sektörünün her yıl yüzde 25 büyüdüğünü belirten Bağlıkaya; “Uluslararası alanda kişi başı sağlık turizmi harcaması 6500 dolar seviyesinde iken sağlık turizmi pazarının dünyada ki büyüklüğü 100 milyar dolar düzeyine ulaşmış durumdadır. Amacımız 2023 vizyonu çerçevesinde sağlık turizmi kapsamında gelen turist sayısını 2 milyona çıkarmak termal sağlık turizminden elde edilen geliri 10 milyar dolara ulaştırmaktır” dedi. TÜRSAB Başkanı özellikle Afyonkarahisar, İzmir, Denizli, Bursa, Yalova, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde de termal ve sağlık turizmini zirveye çıkarmak için sektör olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“AFYON TERMAL TURİZMDEKİ EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERDEN BİRİSİ”

İlimiz; Afyonkarahisar Sağlık-Turizm Tanıtma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Yılmaz ise konuyla alakalı şu şekilde görüşlerini belirtti: “Bugün şahsım, derneğim ve ilimiz adına çok önemli bir gün yaklaşık 5 yıl önce 16 Afyonkarahisar gönüllüsü ile yola çıkarak kurduğumuz derneğimiz yaptığı çalışmalarla bugüne geldi. Hem derneğin yönetim kurulu başkanı olarak hem de aynı zamanda bugün protokolü imzalayan TURSAF kurucusu ve yönetim kurulu üyeliği sıfatı diğer taraftan TÜRSAB Disiplin Kurulu üyesi olarak bu anlamlı günde böylesine güzel bir işbirliği protokolünün imzalanması bizlere büyük bir gurur vermektedir. TÜRSAB Başkanımızın da belirttiği gibi Afyonkarahisar termal turizmde ülkemizin en önemli şehirlerinden birisidir. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki şehrimiz termal turizm noktasında oldukça ileri bir seviyede ve kendisini kanıtlamış bir durumdadır.”

“SİYASİLERE DE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Yılmaz, “Bundan sonra bizler ve ilgili paydaşlarımızla termali sağlıkla entegre ederek termal sağlık turizmi konusunda ilimizi özellikle yurtdışı pazarlarına açmak ve dünyanın sayılı termal şehirleri arasında yerini almasını sağlamak önceliklerimizden biridir. Ülkemizin 2023 termal sağlık turizminde ki hedefi 10 milyar dolardır. Burada ki en önemli konu Afyonkarahisar’ın bu pastadan ne kadar pay alabileceği hususudur. Akıllı bir strateji ve planlamayla hedefe ulaşılabileceği unutulmamalıdır. Dünyada ve Türkiye’de turizm şehirlerinin ekonomik, kültürel ve gelişmişlik anlamında diğer şehirlerden daha güçlü yönlerinin olduğu görülmektedir. Gelişen ve büyüyen Türkiye’de ilimizin de turizm alanın da hak ettiği yeri alabilmesi oldukça önemlidir. İlimiz bu potansiyeli sağlayabilecek kapasiteye sahiptir. Burada en büyük görevin aynı zamanda ilin siyasal erklerine de düştüğü kanaatindeyim” dedi.>>>Alkan KURT

  SAĞLIK    01.08.2018 10:55:18

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..