Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kemik erimesine çözüm termalde
Kemik Erimesi (Osteoporoz) hastalığında doğal yöntemler revaçta. Bu yöntemlerin başında da kaplıca tedavisi geliyor. ..

2

Image

Kan bağışında bulundular
Özdilek AVM çalışanları ve misafirleri, kan bağışında bulundular...

3

Image

Personellere eğitim

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda yapılan bu eğitim Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki güvenlik personeli, sekreter v..

4

Image

Sokaklardan hastalık akıyor
Afyonkarahisar’a 20 kilometre uzaklıkla bulunan garipçe köyünde kanalizasyon sularının köy içene akmasından dolayı halk sağlığı tehdit altında.
..

5

Image

İşçi alım mülakatları başladı

Sağlık Müdürlüğü hizmet birimlerinde istihdam edilecek işçi adaylarının mülâkat sınavları başladı...

6

Image

Sağlık kuruluşlarına denetim
Vali Mustafa Tutulmaz gün içerisindeki programları dahilinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi Koruyucu Ağı..

7

Image

AFYON ÇEKİM MERKEZİ
Telek Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yeni sahibi Dr. Fatih Öğüç, ilimize dünyanın pek çok ülkesinden tedavi amaçlı misafirlerin geleceğini vurgulayarak,..

8

Image

Minik Muhammet iyileşecek

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyünde yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet’in ilaçları yurtdışından geldi...

9

Image

Ambulans şoförlerine eğitim
İlimiz 112 İstasyonlarında görev yapan ambulans şoförlerine Temel İlk Yardım Eğitimi verildi. ..

10

Image

Anne ve bebek dostlarına teşekkür
“Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde Afyonkarahisar'da işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlara teşekkür belge..

11

Image

‘Kanserde erken teşhis önemli’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, rahim ağzı kanseri farkındalık ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, rahim ağzı kanserinin erken teşhis edilmesi d..

12

Image

Kan bağışında bulundular

Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu öğretmenleri ve öğrenci velileri, aralık ayında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren 3’üncü sınıf öğrencisi Sebi..

13

Image

‘Verem bulaşıcı bir hastalıktır’
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programında konuşan Dr. Muhammed Öztürk, veremin bulaşıcı ve tehlikeli bir hastalık olduğunu belirtti. ..

14

Image

100 okula Beyaz Bayrak
Afyonkarahisar’da eğitim kurumlarının hijyenik şartlarının iyileştirilmesi amacıyla yürütülen Beyaz Bayrak Projesi kapsamında 100 okula Beyaz Bayrak v..

15

Image

SGK ve GSS borçları süreleri uzatıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK'ya olan sigorta prim borçlarını yapılandıran ancak süresinde ödeme yapmadığı için ya..

16

Image

ASM'lere ziyaret
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilimiz merkezinde hizmet veren Aile Sağlığı Merkezlerini (ASM) ziyaret ediyor. ..

17

Image

Verimlilik ve kalite değerlendirildi
İl Sağlık Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı sağlık tesislerini kapsayan Verimlilik ve Kalite Değerlendirme Toplantıları yapıldı...

‘Afyonkarahisar termal sağlık turizminde zirveye çıkacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar termal sağlık turizminde zirveye çıkacak’


Sağlık ve Termal Turizmi için önemli bir adım atıldı TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) TURSAF (Türkiye Sağlık Turizmi Federasyonu) işbirliği protokolü imzaladı. Protokolü imzalayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Afyonkarahisar’ın termal sağlık turizmini zirveye çıkarmak istediklerini söyledi.
  SAĞLIK    01.08.2018 10:55:18

İzmir Hilton Otel’de düzenlenen törene TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya TURSAF Başkanı Dr. Tevfik Yazan ve ilimiz Afyonkarahisar Sağlık-Turizm Tanıtma ve Geliştirme Derneği (ASTTAD) yönetim kurulu başkanı aynı zamanda TURSAF kurucusu ve TÜRSAB Disiplin Kurulu Üyesi Halil Yılmaz’ın katıldığı Termal ve Sağlık Turizmi İşbirliği protokolü imzalandı.

21 MİLYAR DOLAR ÜZERİNDE NE T KATKI SAĞLIYOR

Termal ve Sağlık Turizmi İşbirliği protokolü ile sağlık ve tedavi amaçlı seyahat eden turist sayısının artırılması hedefleniyor. İmza töreninde konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya turizm sektörünün Türkiye ekonomisine yaptığı katkıya değindi. Bağlıkaya konuşmasında turizm sektörü ülkemiz ekonomisine, 21 milyar dolar üzerinde net katkı sağlayan ve dış ticaret açığının üçte birini kapatan, bir numaralı stratejik sektör olarak tek başına cari açığı kapayacak potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

“DÜNYADA HER YIL 11 MİLYON İNSAN TIBBİ TEDAVİ İÇİN SEYAHAT EDİYOR”

Firuz Bağlıkaya dünyada her yıl 11 milyon insanın tedavi görmek ve sağlığına kavuşmak için tıbbi tedavi amacıyla seyahat ettiğini belirtti. 2017 yılında Türkiye’ye tıbbi tedavi amaçlı beş yüz bin kişinin geldiğini dile getiren TÜRSAB Başkanı imzalanan bu işbirliği protokolü ile hedeflerinin bu sayıyı ve sağlık turizminden elde edilen 2 milyar dolarlık geliri artırmak olduğunu ifade etti. Sağlık turizmi sektörünün her yıl yüzde 25 büyüdüğünü belirten Bağlıkaya; “Uluslararası alanda kişi başı sağlık turizmi harcaması 6500 dolar seviyesinde iken sağlık turizmi pazarının dünyada ki büyüklüğü 100 milyar dolar düzeyine ulaşmış durumdadır. Amacımız 2023 vizyonu çerçevesinde sağlık turizmi kapsamında gelen turist sayısını 2 milyona çıkarmak termal sağlık turizminden elde edilen geliri 10 milyar dolara ulaştırmaktır” dedi. TÜRSAB Başkanı özellikle Afyonkarahisar, İzmir, Denizli, Bursa, Yalova, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde de termal ve sağlık turizmini zirveye çıkarmak için sektör olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“AFYON TERMAL TURİZMDEKİ EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERDEN BİRİSİ”

İlimiz; Afyonkarahisar Sağlık-Turizm Tanıtma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Yılmaz ise konuyla alakalı şu şekilde görüşlerini belirtti: “Bugün şahsım, derneğim ve ilimiz adına çok önemli bir gün yaklaşık 5 yıl önce 16 Afyonkarahisar gönüllüsü ile yola çıkarak kurduğumuz derneğimiz yaptığı çalışmalarla bugüne geldi. Hem derneğin yönetim kurulu başkanı olarak hem de aynı zamanda bugün protokolü imzalayan TURSAF kurucusu ve yönetim kurulu üyeliği sıfatı diğer taraftan TÜRSAB Disiplin Kurulu üyesi olarak bu anlamlı günde böylesine güzel bir işbirliği protokolünün imzalanması bizlere büyük bir gurur vermektedir. TÜRSAB Başkanımızın da belirttiği gibi Afyonkarahisar termal turizmde ülkemizin en önemli şehirlerinden birisidir. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki şehrimiz termal turizm noktasında oldukça ileri bir seviyede ve kendisini kanıtlamış bir durumdadır.”

“SİYASİLERE DE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Yılmaz, “Bundan sonra bizler ve ilgili paydaşlarımızla termali sağlıkla entegre ederek termal sağlık turizmi konusunda ilimizi özellikle yurtdışı pazarlarına açmak ve dünyanın sayılı termal şehirleri arasında yerini almasını sağlamak önceliklerimizden biridir. Ülkemizin 2023 termal sağlık turizminde ki hedefi 10 milyar dolardır. Burada ki en önemli konu Afyonkarahisar’ın bu pastadan ne kadar pay alabileceği hususudur. Akıllı bir strateji ve planlamayla hedefe ulaşılabileceği unutulmamalıdır. Dünyada ve Türkiye’de turizm şehirlerinin ekonomik, kültürel ve gelişmişlik anlamında diğer şehirlerden daha güçlü yönlerinin olduğu görülmektedir. Gelişen ve büyüyen Türkiye’de ilimizin de turizm alanın da hak ettiği yeri alabilmesi oldukça önemlidir. İlimiz bu potansiyeli sağlayabilecek kapasiteye sahiptir. Burada en büyük görevin aynı zamanda ilin siyasal erklerine de düştüğü kanaatindeyim” dedi.>>>Alkan KURT

  SAĞLIK    01.08.2018 10:55:18

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..