Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kemik erimesine çözüm termalde
Kemik Erimesi (Osteoporoz) hastalığında doğal yöntemler revaçta. Bu yöntemlerin başında da kaplıca tedavisi geliyor. ..

2

Image

Kan bağışında bulundular
Özdilek AVM çalışanları ve misafirleri, kan bağışında bulundular...

3

Image

Personellere eğitim

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda yapılan bu eğitim Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki güvenlik personeli, sekreter v..

4

Image

Sokaklardan hastalık akıyor
Afyonkarahisar’a 20 kilometre uzaklıkla bulunan garipçe köyünde kanalizasyon sularının köy içene akmasından dolayı halk sağlığı tehdit altında.
..

5

Image

İşçi alım mülakatları başladı

Sağlık Müdürlüğü hizmet birimlerinde istihdam edilecek işçi adaylarının mülâkat sınavları başladı...

6

Image

Sağlık kuruluşlarına denetim
Vali Mustafa Tutulmaz gün içerisindeki programları dahilinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi Koruyucu Ağı..

7

Image

AFYON ÇEKİM MERKEZİ
Telek Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yeni sahibi Dr. Fatih Öğüç, ilimize dünyanın pek çok ülkesinden tedavi amaçlı misafirlerin geleceğini vurgulayarak,..

8

Image

Minik Muhammet iyileşecek

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyünde yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet’in ilaçları yurtdışından geldi...

9

Image

Ambulans şoförlerine eğitim
İlimiz 112 İstasyonlarında görev yapan ambulans şoförlerine Temel İlk Yardım Eğitimi verildi. ..

10

Image

Anne ve bebek dostlarına teşekkür
“Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde Afyonkarahisar'da işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlara teşekkür belge..

11

Image

‘Kanserde erken teşhis önemli’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, rahim ağzı kanseri farkındalık ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, rahim ağzı kanserinin erken teşhis edilmesi d..

12

Image

Kan bağışında bulundular

Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu öğretmenleri ve öğrenci velileri, aralık ayında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren 3’üncü sınıf öğrencisi Sebi..

13

Image

‘Verem bulaşıcı bir hastalıktır’
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programında konuşan Dr. Muhammed Öztürk, veremin bulaşıcı ve tehlikeli bir hastalık olduğunu belirtti. ..

14

Image

100 okula Beyaz Bayrak
Afyonkarahisar’da eğitim kurumlarının hijyenik şartlarının iyileştirilmesi amacıyla yürütülen Beyaz Bayrak Projesi kapsamında 100 okula Beyaz Bayrak v..

15

Image

SGK ve GSS borçları süreleri uzatıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK'ya olan sigorta prim borçlarını yapılandıran ancak süresinde ödeme yapmadığı için ya..

16

Image

ASM'lere ziyaret
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilimiz merkezinde hizmet veren Aile Sağlığı Merkezlerini (ASM) ziyaret ediyor. ..

17

Image

Verimlilik ve kalite değerlendirildi
İl Sağlık Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı sağlık tesislerini kapsayan Verimlilik ve Kalite Değerlendirme Toplantıları yapıldı...

‘Kalp cerrahisinde büyük gelişmeler yaşandı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kalp cerrahisinde büyük gelişmeler yaşandı’


TOBB ETÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana-Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Aybek, “Kalp Hastalıkları Tedavisinde Teknolojik Yenilikler ve İnsan Sağlığına Etkileri” konulu seminer verdi. Seminerde konuşan Aybek, kalp cerrahisinde son 20-25 yıllık süreçte büyük gelişmelerin yaşandığını söyledi.
  SAĞLIK    16.07.2018 10:47:53

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ETÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana-Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Aybek, Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) Toplantı Salonunda ATB üyelerine ve katılımcılara, “Kalp Hastalıkları Tedavisinde Teknolojik Yenilikler ve İnsan Sağlığına Etkileri” konulu bilgilendirme semineri verdi. seminere; ATB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, basın mensupları, çok sayıda üye katıldı.

“ALTIN NEŞTER AFYONKARAHİSAR’DA SEMİNER VERDİ”

Kalp cerrahisi alanında dünyada birçok ilke imza atan, robotla göğüs kafesi açılmadan kalp ameliyatı yapan ilk Türk doktor olması dolayısıyla ‘Altın Neşter’ diye de tanınan Prof. Dr. Aybek, kalp cerrahisindeki gelişmelerin son 20-25 yıl içerisinde inanılmaz boyutlara ulaştığını ifade ederek, özellikle balon ve stent yöntemlerindeki uygulamalarla 3-5 santimetre boyutlarındaki keskilerle yapılan bypass operasyonlarının bu alandaki korkuların büyük ölçüde önüne geçtiğini kaydetti.

KENDİNE HAS GELİŞTİRDİĞİ YÖNTEMLERİ ANLATTI

Amaçlarının kalp hastalıkları konusunda vatandaşları bilgilendirmek olduğunu kaydeden, Aybek, “Hastaların yüzde 70'i kalp ve damar rahatsızlığı şikayetiyle hastanemize geliyor. Kalp krizi kötü bir durumdur ve değişik şekilleri vardır. Hafif, hiç hissetmeden ve orta derecede geçirilen kalp krizleridir. Kalp krizini önlemek amacıyla çeşitli tedaviler uygulanıyor. Bunların başında da damar darlığını balonla açmak veya stent takmaktır. Böylelikle kalp ve damar tıkanıklıkları tedavi edilebiliyor, hasta rahatlıyor. Hastalarımızın, hastalıkları konusunda çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunla ilgili muhakkak doktoruyla görüş alışverişinde bulunmalıdır.” dedi. Aybek, seminerde kendine has geliştirdiği yöntemlerin yanı sıra, kalbin çalışması esnasında yapılan kalp ameliyatı konularında da katılımcılara bilgiler verdi.>>>Mehmet TABAK

  SAĞLIK    16.07.2018 10:47:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..