Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ürünlerin raf ömürlerini uzattılar

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Kabu ile Doç. Dr. Recep Kara, ‘bor ilaveli gıda ürünleri’ ..

2

Image

‘250 bin kişi astımdan ölüyor’

Dünya Astım Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, dünyada 300 milyon kişiyi etkileyen astım hastalığından yılda 25..

3

Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti. ..

4

Image

Personele ‘Anne Sütü Eğitimi’

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü personeline ‘Anne Sütü Eğitimi’ verildi. ..

5

Image

Minik Ahmet’in tedavisine başlandı

8 yaşında Kas Hastası olan Ahmet Oruç Bostan, MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın ailenin dramını duyduğundan bugüne kadar, gösterdiği samimi çalış..

6

Image

Tedavisi artık mümkün

Afyonkarahisar'da yeni kurulan Retina Hastaları Dayanışma Derneği (RETİDER), tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Dernek B..

7

Image

112 eğitimini tamamladı

112 ekiplerine yönelik organize edilen 36. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi tamamlandı...

8

Image

Diyaliz hastası canına kıydı

Afyonkarahisar’ın Merkez’e bağlı beldesi Çayırbağ’da bir kişi evinde ölü bulundu...

9

Image

‘Kalp sağlığınıza dikkat edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kalp sağlığının korunması konusunda yaptığı açıklamada, ülkemizde hastalığa bağlı ölümlerin yüzde 60’lık kısmını..

10

Image

Tatbikat gerçeğini aratmadı

Sandıklı ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı...

11

Image

Doğal diş macunu üretti

Afyonkarahisar'da 8'inci sınıf öğrencisi Muhammet Akman (14), izlediği diş macunu reklamlarından etkilenerek, öğretmenlerinin desteğiyle 6 aylık ..

12

Image

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşabilecek olan enfeksiyon hastalıklardan korunmanın en önemli unsurunun ..

13

Image

‘Çağrıların yüzde 50’si gereksiz’

Afyonkarahisar 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Gülsün Ateş Doğan, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrıların yüzde 50'sinin gereksiz aramalar olduğ..

14

Image

Eğitim sona erdi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri sona erdi. ..

15

Image

Yenidoğan Canlandırma eğitimi başladı

Afyonkarahisar’da Neonatal Resusitasyon (Yenidoğan Canlandırma) Programı ( NRP) uygulayıcı eğitimi açılış töreni yapıldı. ..

16

Image

‘Kanser toplumsal bir meseledir’
Ulusal Kanser Haftası nedeniyle Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 24. Meslek Komitesi (Sigorta İşletmeleri) Koordinasyonunda ATSO Hizmet Binası’n..

17

Image

Yetenek yarışması ödülleri verildi

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışmasında Afyonkara..

‘Kalp cerrahisinde büyük gelişmeler yaşandı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kalp cerrahisinde büyük gelişmeler yaşandı’


TOBB ETÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana-Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Aybek, “Kalp Hastalıkları Tedavisinde Teknolojik Yenilikler ve İnsan Sağlığına Etkileri” konulu seminer verdi. Seminerde konuşan Aybek, kalp cerrahisinde son 20-25 yıllık süreçte büyük gelişmelerin yaşandığını söyledi.
  SAĞLIK    16.07.2018 10:47:53

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ETÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana-Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Aybek, Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) Toplantı Salonunda ATB üyelerine ve katılımcılara, “Kalp Hastalıkları Tedavisinde Teknolojik Yenilikler ve İnsan Sağlığına Etkileri” konulu bilgilendirme semineri verdi. seminere; ATB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, basın mensupları, çok sayıda üye katıldı.

“ALTIN NEŞTER AFYONKARAHİSAR’DA SEMİNER VERDİ”

Kalp cerrahisi alanında dünyada birçok ilke imza atan, robotla göğüs kafesi açılmadan kalp ameliyatı yapan ilk Türk doktor olması dolayısıyla ‘Altın Neşter’ diye de tanınan Prof. Dr. Aybek, kalp cerrahisindeki gelişmelerin son 20-25 yıl içerisinde inanılmaz boyutlara ulaştığını ifade ederek, özellikle balon ve stent yöntemlerindeki uygulamalarla 3-5 santimetre boyutlarındaki keskilerle yapılan bypass operasyonlarının bu alandaki korkuların büyük ölçüde önüne geçtiğini kaydetti.

KENDİNE HAS GELİŞTİRDİĞİ YÖNTEMLERİ ANLATTI

Amaçlarının kalp hastalıkları konusunda vatandaşları bilgilendirmek olduğunu kaydeden, Aybek, “Hastaların yüzde 70'i kalp ve damar rahatsızlığı şikayetiyle hastanemize geliyor. Kalp krizi kötü bir durumdur ve değişik şekilleri vardır. Hafif, hiç hissetmeden ve orta derecede geçirilen kalp krizleridir. Kalp krizini önlemek amacıyla çeşitli tedaviler uygulanıyor. Bunların başında da damar darlığını balonla açmak veya stent takmaktır. Böylelikle kalp ve damar tıkanıklıkları tedavi edilebiliyor, hasta rahatlıyor. Hastalarımızın, hastalıkları konusunda çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunla ilgili muhakkak doktoruyla görüş alışverişinde bulunmalıdır.” dedi. Aybek, seminerde kendine has geliştirdiği yöntemlerin yanı sıra, kalbin çalışması esnasında yapılan kalp ameliyatı konularında da katılımcılara bilgiler verdi.>>>Mehmet TABAK

  SAĞLIK    16.07.2018 10:47:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019