Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sağlığa pedal çevir

Dinar Fatih Ortaokulu ‘Geleneksel 3. Sağlığa Pedal Çevir’ bisiklet turu öğrenciler, öğretmenler, veliler ve Dinar halkının katılımıyla yapıldı. <..

2

Image

İlk yardım eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri eğitmenleri tarafından verilen İlk Yardım Eğitimi tamamlandı. ..

3

Image

Ürünlerin raf ömürlerini uzattılar

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Kabu ile Doç. Dr. Recep Kara, ‘bor ilaveli gıda ürünleri’ ..

4

Image

‘250 bin kişi astımdan ölüyor’

Dünya Astım Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, dünyada 300 milyon kişiyi etkileyen astım hastalığından yılda 25..

5

Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti. ..

6

Image

Personele ‘Anne Sütü Eğitimi’

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü personeline ‘Anne Sütü Eğitimi’ verildi. ..

7

Image

Minik Ahmet’in tedavisine başlandı

8 yaşında Kas Hastası olan Ahmet Oruç Bostan, MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın ailenin dramını duyduğundan bugüne kadar, gösterdiği samimi çalış..

8

Image

Tedavisi artık mümkün

Afyonkarahisar'da yeni kurulan Retina Hastaları Dayanışma Derneği (RETİDER), tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Dernek B..

9

Image

112 eğitimini tamamladı

112 ekiplerine yönelik organize edilen 36. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi tamamlandı...

10

Image

Diyaliz hastası canına kıydı

Afyonkarahisar’ın Merkez’e bağlı beldesi Çayırbağ’da bir kişi evinde ölü bulundu...

11

Image

‘Kalp sağlığınıza dikkat edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kalp sağlığının korunması konusunda yaptığı açıklamada, ülkemizde hastalığa bağlı ölümlerin yüzde 60’lık kısmını..

12

Image

Tatbikat gerçeğini aratmadı

Sandıklı ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı...

13

Image

Doğal diş macunu üretti

Afyonkarahisar'da 8'inci sınıf öğrencisi Muhammet Akman (14), izlediği diş macunu reklamlarından etkilenerek, öğretmenlerinin desteğiyle 6 aylık ..

14

Image

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşabilecek olan enfeksiyon hastalıklardan korunmanın en önemli unsurunun ..

15

Image

‘Çağrıların yüzde 50’si gereksiz’

Afyonkarahisar 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Gülsün Ateş Doğan, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrıların yüzde 50'sinin gereksiz aramalar olduğ..

16

Image

Eğitim sona erdi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri sona erdi. ..

17

Image

Yenidoğan Canlandırma eğitimi başladı

Afyonkarahisar’da Neonatal Resusitasyon (Yenidoğan Canlandırma) Programı ( NRP) uygulayıcı eğitimi açılış töreni yapıldı. ..

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen sağlık turizmi zirvesine katıldı. Zirvede konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, sağlık turizminin bilinirliğini arttırmanın gerektiğini söyledi.
  SAĞLIK    20.10.2018 10:45:29

ATO Congresium VIP salonunda gerçekleştirilen zirveye AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak dışında Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı ile birlikte çok sayıda akademisyen ve sektör temsilcisi katıldı.

“TURİZM TÜRLERİ DE ÇEŞİTLENDİRİLMELİ”

Gerçekleştirilen zirvede konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar’ın Türkiye’deki en önemli termal turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirterek AKÜ bünyesinde ve Afyonkarahisar genelinde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Afyonkarahisar’ın sağlık turizminde maliyetler açısından çok uygun bir kent olduğunun altını çizen Solak, “Sadece Afyonkarahisar değil, Türkiye genelinde durum bu şekilde. Ülkemiz sağlık turizmi açısından bulunduğu bölgenin lider ülkesi konumunda. Fiyatlar konusuna gelirsek de, tıbbi operasyon maliyetlerimiz muadil ülkelere nazaran yüzde 50-60 daha uygun durumda. Ancak bunun bilinirliğini arttırmamız gerekiyor, bu sebeple de tanıtım ve pazarlama alanında kamu ve özel sektör işbirliğini arttırmamız gerek. Tüm bunların yanında ayrıca ileri yaş ve engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak turizm türlerini çeşitlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.>>>Gazete3

  SAĞLIK    20.10.2018 10:45:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019