Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kan parayla satılmaz’

“Kan Bağışı ve Kök Hücre Tedavisindeki Güncel Yaklaşımlar Konferansı’nda konuşan Türk Kızılayı Afyonkarahisar Kan Merkezi Eğitim ve Planlama Soru..

2

Image

Korkmaz sağlık kuruluşlarını gezdi

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Dinar ilçesine giderek sağlık kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti...

3

Image

İlk yardım eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi personellerine ilk yardım eğitimi verildi. ..

4

Image

Hedef 2019 ünite kan

2018 yılında 2018 ünite kan toplayarak, hem kan bağışı konusunda farkındalık yaratan hem de Kızılay’ın kan ihtiyacına cevap veren AKÜ öğrencileri..

5

Image

Sayın A.Ş.’den kan bağışı

Sayın A.Ş. ve Afyonkarahisar Kızılay Şubesi iş birliği ile kan bağışı kampanyası düzenlendi...

6

Image

Kemik erimesine çözüm termalde
Kemik Erimesi (Osteoporoz) hastalığında doğal yöntemler revaçta. Bu yöntemlerin başında da kaplıca tedavisi geliyor. ..

7

Image

Kan bağışında bulundular
Özdilek AVM çalışanları ve misafirleri, kan bağışında bulundular...

8

Image

Personellere eğitim

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda yapılan bu eğitim Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki güvenlik personeli, sekreter v..

9

Image

Sokaklardan hastalık akıyor
Afyonkarahisar’a 20 kilometre uzaklıkla bulunan garipçe köyünde kanalizasyon sularının köy içene akmasından dolayı halk sağlığı tehdit altında.
..

10

Image

İşçi alım mülakatları başladı

Sağlık Müdürlüğü hizmet birimlerinde istihdam edilecek işçi adaylarının mülâkat sınavları başladı...

11

Image

Sağlık kuruluşlarına denetim
Vali Mustafa Tutulmaz gün içerisindeki programları dahilinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi Koruyucu Ağı..

12

Image

AFYON ÇEKİM MERKEZİ
Telek Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yeni sahibi Dr. Fatih Öğüç, ilimize dünyanın pek çok ülkesinden tedavi amaçlı misafirlerin geleceğini vurgulayarak,..

13

Image

Minik Muhammet iyileşecek

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyünde yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet’in ilaçları yurtdışından geldi...

14

Image

Ambulans şoförlerine eğitim
İlimiz 112 İstasyonlarında görev yapan ambulans şoförlerine Temel İlk Yardım Eğitimi verildi. ..

15

Image

Anne ve bebek dostlarına teşekkür
“Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde Afyonkarahisar'da işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlara teşekkür belge..

16

Image

‘Kanserde erken teşhis önemli’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, rahim ağzı kanseri farkındalık ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, rahim ağzı kanserinin erken teşhis edilmesi d..

17

Image

Kan bağışında bulundular

Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu öğretmenleri ve öğrenci velileri, aralık ayında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren 3’üncü sınıf öğrencisi Sebi..

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen sağlık turizmi zirvesine katıldı. Zirvede konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, sağlık turizminin bilinirliğini arttırmanın gerektiğini söyledi.
  SAĞLIK    20.10.2018 10:45:29

ATO Congresium VIP salonunda gerçekleştirilen zirveye AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak dışında Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı ile birlikte çok sayıda akademisyen ve sektör temsilcisi katıldı.

“TURİZM TÜRLERİ DE ÇEŞİTLENDİRİLMELİ”

Gerçekleştirilen zirvede konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar’ın Türkiye’deki en önemli termal turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirterek AKÜ bünyesinde ve Afyonkarahisar genelinde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Afyonkarahisar’ın sağlık turizminde maliyetler açısından çok uygun bir kent olduğunun altını çizen Solak, “Sadece Afyonkarahisar değil, Türkiye genelinde durum bu şekilde. Ülkemiz sağlık turizmi açısından bulunduğu bölgenin lider ülkesi konumunda. Fiyatlar konusuna gelirsek de, tıbbi operasyon maliyetlerimiz muadil ülkelere nazaran yüzde 50-60 daha uygun durumda. Ancak bunun bilinirliğini arttırmamız gerekiyor, bu sebeple de tanıtım ve pazarlama alanında kamu ve özel sektör işbirliğini arttırmamız gerek. Tüm bunların yanında ayrıca ileri yaş ve engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak turizm türlerini çeşitlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.>>>Gazete3

  SAĞLIK    20.10.2018 10:45:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..