Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ambulans şoförlerine eğitim
İlimiz 112 İstasyonlarında görev yapan ambulans şoförlerine Temel İlk Yardım Eğitimi verildi. ..

2

Image

Anne ve bebek dostlarına teşekkür
“Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde Afyonkarahisar'da işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlara teşekkür belge..

3

Image

‘Kanserde erken teşhis önemli’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, rahim ağzı kanseri farkındalık ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, rahim ağzı kanserinin erken teşhis edilmesi d..

4

Image

Kan bağışında bulundular

Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu öğretmenleri ve öğrenci velileri, aralık ayında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren 3’üncü sınıf öğrencisi Sebi..

5

Image

‘Verem bulaşıcı bir hastalıktır’
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programında konuşan Dr. Muhammed Öztürk, veremin bulaşıcı ve tehlikeli bir hastalık olduğunu belirtti. ..

6

Image

100 okula Beyaz Bayrak
Afyonkarahisar’da eğitim kurumlarının hijyenik şartlarının iyileştirilmesi amacıyla yürütülen Beyaz Bayrak Projesi kapsamında 100 okula Beyaz Bayrak v..

7

Image

SGK ve GSS borçları süreleri uzatıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK'ya olan sigorta prim borçlarını yapılandıran ancak süresinde ödeme yapmadığı için ya..

8

Image

ASM'lere ziyaret
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilimiz merkezinde hizmet veren Aile Sağlığı Merkezlerini (ASM) ziyaret ediyor. ..

9

Image

Verimlilik ve kalite değerlendirildi
İl Sağlık Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı sağlık tesislerini kapsayan Verimlilik ve Kalite Değerlendirme Toplantıları yapıldı...

10

Image

Yerli ve milli cihaz Afyon’da kullanılıyor
Afyonkarahisar'da, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) desteği, üniversite-sanayi iş birliğiyle geliştirilen y..

11

Image

‘Evde Sağlık Hizmetleri önemli görev yürütüyor’

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına katılan Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatör Hekimi Dr. Hamza Göyün, Evde Sağlık Hizmetlerinin Ağır..

12

Image

NRP eğitimi sona erdi
İlimizdeki resmî, üniversite ve özel hastanelerin doğum eyleminde görev alan, yeni doğan bebekler ile ilgili servislerinde görev yapan sağlık personel..

13

Image

HAP eğitimi sona erdi
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık yöneticileri ve çalışanlarına yönelik düzenlenen Hastane Âfet Planları (HAP) Uygulayıcı Eğitimi sona erdi...

14

Image

Korkmaz sağlık kurumlarını gezdi
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilçe ziyaretlerine Şuhut ile devam etti...

15

Image

Çocuk İzlem Merkezi anlatıldı
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatri Uzmanı Dr. Emine Taşyürek, Çocuk İzlem Merkezi’nin faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. ..

16

Image

‘Kurallara uyarsak daha çok gelişiriz’
Afyonkarahisar’da düzenlenen Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı Otomasyon ve Risk Esaslı Denetim Uygulamaları Eğitimi’nde konuşan Vali Mus..

17

Image

Afet Planları Eğitimi
Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık yönetici ve başhekimlerine yönelik Hastane Afet Planları (HAP) Eğitimi kapsamında HAP Uygulayıcı Eğitimi verildi. 3..

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen sağlık turizmi zirvesine katıldı. Zirvede konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, sağlık turizminin bilinirliğini arttırmanın gerektiğini söyledi.
  SAĞLIK    20.10.2018 10:45:29

ATO Congresium VIP salonunda gerçekleştirilen zirveye AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak dışında Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı ile birlikte çok sayıda akademisyen ve sektör temsilcisi katıldı.

“TURİZM TÜRLERİ DE ÇEŞİTLENDİRİLMELİ”

Gerçekleştirilen zirvede konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar’ın Türkiye’deki en önemli termal turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirterek AKÜ bünyesinde ve Afyonkarahisar genelinde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Afyonkarahisar’ın sağlık turizminde maliyetler açısından çok uygun bir kent olduğunun altını çizen Solak, “Sadece Afyonkarahisar değil, Türkiye genelinde durum bu şekilde. Ülkemiz sağlık turizmi açısından bulunduğu bölgenin lider ülkesi konumunda. Fiyatlar konusuna gelirsek de, tıbbi operasyon maliyetlerimiz muadil ülkelere nazaran yüzde 50-60 daha uygun durumda. Ancak bunun bilinirliğini arttırmamız gerekiyor, bu sebeple de tanıtım ve pazarlama alanında kamu ve özel sektör işbirliğini arttırmamız gerek. Tüm bunların yanında ayrıca ileri yaş ve engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak turizm türlerini çeşitlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.>>>Gazete3

  SAĞLIK    20.10.2018 10:45:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..