Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Organ Bağışı farkındalık yürüyüşü
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi tarafından organize edilen Organ Bağışı Farkındalık Yürüyüşü gerçekleştirildi. ..

2

Image

‘Candan cana en büyük bağış’

Organ Bağışı’nın candan cana yapılan en büyük bağış olduğunu söyleyen Afyonkarahisar Diyaliz Hastalarını Koruma ve Yaşatma Derneği (AFDİDER) Başk..

3

Image

Müdür Korkmaz’dan ziyaretler
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilçe ve belde ziyaretleri kapsamında Yaylabağı ve Gazlıgöl'ü ziyaret etti...

4

Image

Hasta yakınlarına konukevi
Afyonkarahisar Belediyesi ile Karahisar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğinde Uydukent İş Merkezi'nde yapılan 30 yatak kapasiteli Hasta Yakınl..

5

Image

‘Organlarınızı bağışlayın’
İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. İbrahim Karadağ, organ bağışının hastaların hayatını kurtarmada büyük önem arz ettiğini belirterek, ..

6

Image

‘Sağlığınızın kıymetini bilin’
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şubesi görevlilerinden Dr. Elif Gökhasan, inmenin insan için zor bir hastalık olduğunu..

7

Image

Hasta Hakları Günü kutlandı
26 Ekim Hasta Hakları Günü olması hasebiyle Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı kurum ve kuruluşlar ile üniversite ve özel sağlık kurumlarında çe..

8

Image

Devlet Hastanesi’ne tamamlayıcı tıp ünitesi
Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesinin açılışı gerçekleştiri..

9

Image

‘En değerli giysimiz cildimiz’
Cilt bakımı konusunda açıklamalarda bulunan Merve Narin havaların soğuduğu şu günlerde cilt bakımını ihmal etmememiz gerektiğini kaydetti. ..

10

Image

Acil Servis hekimlerine eğitim
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi görevlileri tarafından, acil serviste görevli hekimlere yönelik hazırlanmış olan eğitim programı başladı. ..

11

Image

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen sağlık turizmi zirvesine katıldı. ..

12

Image

Kanser eğitimleri verildi
Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Ekim ayında meme kanserine dikkat çekmek için, taramalar yapıldı, eğitimler verildi. ..

13

Image

Turizm Kongresi 18 Ekim’de
Türkiye’de turizm alanında en köklü bilimsel organizasyon olan ve bu sene on dokuzuncusu gerçekleşecek olan Ulusal Turizm Kongresi “Sağlık Turizmi” te..

14

Image

‘Doğru duruşu yakala, ağrılardan kurtul’
Sağlıklı Hayat Merkezi’nden Fizyoterapist Aysun Atacan konuk olarak katıldı. Programda omurga sağlığı konusunda omurgaya fazla yük binmeyecek şekilde ..

15

Image

Çocuklar el yıkamanın önemini anladı
15 Ekim Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nda öğrencilere el yıkamanın önemi uygu..

16

Image

‘Kanserde erken teşhis önemli’
Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi (KETEM) Hekimi Dr. Belgin Abacı, tüm kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhisin büyük önem ..

17

Image

Afyon bebek dostlu il seçildi
Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Altın Bebek Dostu İl Ödül Töreninde, Afyonkarahisar da yaptığı çalışmalarla ödül almaya hak kazandı. Ödül, İl S..

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen sağlık turizmi zirvesine katıldı. Zirvede konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, sağlık turizminin bilinirliğini arttırmanın gerektiğini söyledi.
  SAĞLIK    20.10.2018 10:45:29

ATO Congresium VIP salonunda gerçekleştirilen zirveye AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak dışında Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı ile birlikte çok sayıda akademisyen ve sektör temsilcisi katıldı.

“TURİZM TÜRLERİ DE ÇEŞİTLENDİRİLMELİ”

Gerçekleştirilen zirvede konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar’ın Türkiye’deki en önemli termal turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirterek AKÜ bünyesinde ve Afyonkarahisar genelinde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Afyonkarahisar’ın sağlık turizminde maliyetler açısından çok uygun bir kent olduğunun altını çizen Solak, “Sadece Afyonkarahisar değil, Türkiye genelinde durum bu şekilde. Ülkemiz sağlık turizmi açısından bulunduğu bölgenin lider ülkesi konumunda. Fiyatlar konusuna gelirsek de, tıbbi operasyon maliyetlerimiz muadil ülkelere nazaran yüzde 50-60 daha uygun durumda. Ancak bunun bilinirliğini arttırmamız gerekiyor, bu sebeple de tanıtım ve pazarlama alanında kamu ve özel sektör işbirliğini arttırmamız gerek. Tüm bunların yanında ayrıca ileri yaş ve engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak turizm türlerini çeşitlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.>>>Gazete3

  SAĞLIK    20.10.2018 10:45:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..