Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kemik erimesine çözüm termalde
Kemik Erimesi (Osteoporoz) hastalığında doğal yöntemler revaçta. Bu yöntemlerin başında da kaplıca tedavisi geliyor. ..

2

Image

Kan bağışında bulundular
Özdilek AVM çalışanları ve misafirleri, kan bağışında bulundular...

3

Image

Personellere eğitim

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda yapılan bu eğitim Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki güvenlik personeli, sekreter v..

4

Image

Sokaklardan hastalık akıyor
Afyonkarahisar’a 20 kilometre uzaklıkla bulunan garipçe köyünde kanalizasyon sularının köy içene akmasından dolayı halk sağlığı tehdit altında.
..

5

Image

İşçi alım mülakatları başladı

Sağlık Müdürlüğü hizmet birimlerinde istihdam edilecek işçi adaylarının mülâkat sınavları başladı...

6

Image

Sağlık kuruluşlarına denetim
Vali Mustafa Tutulmaz gün içerisindeki programları dahilinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi Koruyucu Ağı..

7

Image

AFYON ÇEKİM MERKEZİ
Telek Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yeni sahibi Dr. Fatih Öğüç, ilimize dünyanın pek çok ülkesinden tedavi amaçlı misafirlerin geleceğini vurgulayarak,..

8

Image

Minik Muhammet iyileşecek

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyünde yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet’in ilaçları yurtdışından geldi...

9

Image

Ambulans şoförlerine eğitim
İlimiz 112 İstasyonlarında görev yapan ambulans şoförlerine Temel İlk Yardım Eğitimi verildi. ..

10

Image

Anne ve bebek dostlarına teşekkür
“Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde Afyonkarahisar'da işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlara teşekkür belge..

11

Image

‘Kanserde erken teşhis önemli’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, rahim ağzı kanseri farkındalık ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, rahim ağzı kanserinin erken teşhis edilmesi d..

12

Image

Kan bağışında bulundular

Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu öğretmenleri ve öğrenci velileri, aralık ayında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren 3’üncü sınıf öğrencisi Sebi..

13

Image

‘Verem bulaşıcı bir hastalıktır’
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programında konuşan Dr. Muhammed Öztürk, veremin bulaşıcı ve tehlikeli bir hastalık olduğunu belirtti. ..

14

Image

100 okula Beyaz Bayrak
Afyonkarahisar’da eğitim kurumlarının hijyenik şartlarının iyileştirilmesi amacıyla yürütülen Beyaz Bayrak Projesi kapsamında 100 okula Beyaz Bayrak v..

15

Image

SGK ve GSS borçları süreleri uzatıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK'ya olan sigorta prim borçlarını yapılandıran ancak süresinde ödeme yapmadığı için ya..

16

Image

ASM'lere ziyaret
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilimiz merkezinde hizmet veren Aile Sağlığı Merkezlerini (ASM) ziyaret ediyor. ..

17

Image

Verimlilik ve kalite değerlendirildi
İl Sağlık Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı sağlık tesislerini kapsayan Verimlilik ve Kalite Değerlendirme Toplantıları yapıldı...

Termal Turizm’in başkenti Afyonkarahisar’a büyük ilgi | Gazete3.com.tr
Image

Termal Turizm’in başkenti Afyonkarahisar’a büyük ilgi


Türkiye'nin termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar, özellikle kış sezonunda yurt içi ve yurt dışından ilgi çekiyor. Zengin mineralli termal sularıyla ünlü Afyonkarahisar'da, 42 derecedeki termal havuzlardan yaz kış yararlanılabiliyor.
  SAĞLIK    27.11.2018 11:16:53

Beş yıldızlı otellerin de aralarında olduğu birçok tesiste yerli ve yabancı turistler, hem tatil yapıyor hem de çeşitli rahatsızlıklarına tedavi imkanı buluyor. Türkiye'nin birçok yerinden kente gelen ziyaretçilerin yanı sıra başta yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları olmak üzere yurt dışından da turlarla gelen turistler, özellikle kış aylarında yoğunluk oluşturuyor.
Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı ve İkbal Termal Otel Genel Müdürü Ali Gümüşhan, Afyonkarahisar'da artık yıl boyu termal turizmde hareketlilik yaşandığını söyledi.
Sadece kışın değil, yaz aylarında da turistlerin termal tesisleri tercih ettiğini anlatan Gümüşhan, "Türkiye'den misafirlerimiz daha çok kışın, yabancı ülkelerden gelen ziyaretçiler ise yaz dönemini tercih ediyor. Bütün otellerimizde yer alan termal havuzlar, deniz keyfini aratmıyor. 32 derecede yüzme havuzlarımız ve 42 derece termal havuzlarımız kış aylarında da kullanılabiliyor. Havuzlardan yararlanan misafirlerimiz dışarıdaki soğuğu hissetmiyor bile." diye konuştu.

"Mineral miktarı itibariyle dinlendirici özelliğe sahip"

Gümüşhan, Afyonkarahisar'da otel yatak kapasitesi arttıkça turist sayısının da arttığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Afyonkarahisar'da termal otellerde 25 bin yatak kapasitemiz var. 2017 yılında 950 bin kişi Afyonkarahisar'da termal tesislerden yararlandı. Bu yıl aralık ayı sonuna kadar gelen kişi sayısı 1 milyonu bulacak. Misafirlerimiz ortalama 3 gün termallerde konaklıyor. Romatizmal hastalıklar ve ameliyat sonrası rehabilitasyon için doktorlar termal suyu öneriyor. Bu yönden faydalı. İnsan nasıl aracına bakım yaptırıyorsa, vücudun da dinlenmeye ihtiyacı var. Termal sularımız içindeki mineral miktarı itibarıyla dinlendirici özelliğe sahip. Bununla ilgili misafirlerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Buradan zinde, kendini dinlenmiş hissederek, yaza bakımlı şekilde girdiklerini ifade ediyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor."

Kasım ve şubat aylarının termal turizm açısından en yoğun dönem olduğunun altını çizen Gümüşhan, "Özellikle hafta sonlarında bütün otellerimiz dolu. Aralık ayının sonunda yeni yıl tatili var. Şimdiden oteller rezervasyonda yüzde 70'leri buldu. Yılbaşı tatilinde termal turizmi düşünen misafirlerimize erken rezervasyon tavsiyesinde bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

"Yeni yıl hazırlığımız var"

Akrones Termal Otel Halkla İlişkiler Müdürü Şule Tokpunar da yoğun bir kış sezonu için hazırlıkların tamamlandığını anlattı.
Türkiye'de termal turizm konusundaki alışkanlıkların değişmekte olduğunu aktaran Tokpunar, şunları kaydetti:
"Termal turizm günümüzde 12 ay yoğun geçirilen bir sektör haline geldi. Bu yoğun sezona bir de gurbetçilerimiz eklendi. Şu anda otelimizde Belçika'dan gelen bayan grubunu misafir ediyoruz. Onlar burada olmaktan, biz de onları ağırlamaktan mutluyuz. Öğretmenler Günü için gala programı gerçekleştirdik. Bunun akabinde yeni yıl hazırlığımız var. Yeni yıl galasında da ünlü sanatçılar sahne alacak."

"İlan verdik, çok güzel talep oldu"

Belçika'dan termal turizm için kente gelen Gent Turkish Lady Derneği Başkanı Ayfer Kuru da "Yazın termal otele ailemle geldim. Çok beğendik. Sonra düşündük ki Gent şehrinde yaşayan kadınların da buna ihtiyacı var. Bir ilan verdik, broşür hazırladık. Çok güzel talep oldu. 40 arkadaşımızla buradayız. Herkes çok memnun. Bir hafta buradayız. Termalden faydalanacağız." ifadelerini kullandı.


  SAĞLIK    27.11.2018 11:16:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..