Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ürünlerin raf ömürlerini uzattılar

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Kabu ile Doç. Dr. Recep Kara, ‘bor ilaveli gıda ürünleri’ ..

2

Image

‘250 bin kişi astımdan ölüyor’

Dünya Astım Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, dünyada 300 milyon kişiyi etkileyen astım hastalığından yılda 25..

3

Image

‘Aşı yaptırmayan zarar eder’

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Fatih Birdane, aşılama yapmanın hayvan ölümlerini ciddi oranda engellediğini belirtti. ..

4

Image

Personele ‘Anne Sütü Eğitimi’

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü personeline ‘Anne Sütü Eğitimi’ verildi. ..

5

Image

Minik Ahmet’in tedavisine başlandı

8 yaşında Kas Hastası olan Ahmet Oruç Bostan, MHP Milletvekili Mehmet Taytak’ın ailenin dramını duyduğundan bugüne kadar, gösterdiği samimi çalış..

6

Image

Tedavisi artık mümkün

Afyonkarahisar'da yeni kurulan Retina Hastaları Dayanışma Derneği (RETİDER), tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Dernek B..

7

Image

112 eğitimini tamamladı

112 ekiplerine yönelik organize edilen 36. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi tamamlandı...

8

Image

Diyaliz hastası canına kıydı

Afyonkarahisar’ın Merkez’e bağlı beldesi Çayırbağ’da bir kişi evinde ölü bulundu...

9

Image

‘Kalp sağlığınıza dikkat edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kalp sağlığının korunması konusunda yaptığı açıklamada, ülkemizde hastalığa bağlı ölümlerin yüzde 60’lık kısmını..

10

Image

Tatbikat gerçeğini aratmadı

Sandıklı ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı...

11

Image

Doğal diş macunu üretti

Afyonkarahisar'da 8'inci sınıf öğrencisi Muhammet Akman (14), izlediği diş macunu reklamlarından etkilenerek, öğretmenlerinin desteğiyle 6 aylık ..

12

Image

‘Sağlığınız için stresten uzak durun’

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Saylam, mevsim değişiklikleri sonrası yaşabilecek olan enfeksiyon hastalıklardan korunmanın en önemli unsurunun ..

13

Image

‘Çağrıların yüzde 50’si gereksiz’

Afyonkarahisar 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Gülsün Ateş Doğan, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrıların yüzde 50'sinin gereksiz aramalar olduğ..

14

Image

Eğitim sona erdi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri sona erdi. ..

15

Image

Yenidoğan Canlandırma eğitimi başladı

Afyonkarahisar’da Neonatal Resusitasyon (Yenidoğan Canlandırma) Programı ( NRP) uygulayıcı eğitimi açılış töreni yapıldı. ..

16

Image

‘Kanser toplumsal bir meseledir’
Ulusal Kanser Haftası nedeniyle Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 24. Meslek Komitesi (Sigorta İşletmeleri) Koordinasyonunda ATSO Hizmet Binası’n..

17

Image

Yetenek yarışması ödülleri verildi

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışmasında Afyonkara..

Termal Turizm’in başkenti Afyonkarahisar’a büyük ilgi | Gazete3.com.tr
Image

Termal Turizm’in başkenti Afyonkarahisar’a büyük ilgi


Türkiye'nin termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar, özellikle kış sezonunda yurt içi ve yurt dışından ilgi çekiyor. Zengin mineralli termal sularıyla ünlü Afyonkarahisar'da, 42 derecedeki termal havuzlardan yaz kış yararlanılabiliyor.
  SAĞLIK    27.11.2018 11:16:53

Beş yıldızlı otellerin de aralarında olduğu birçok tesiste yerli ve yabancı turistler, hem tatil yapıyor hem de çeşitli rahatsızlıklarına tedavi imkanı buluyor. Türkiye'nin birçok yerinden kente gelen ziyaretçilerin yanı sıra başta yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları olmak üzere yurt dışından da turlarla gelen turistler, özellikle kış aylarında yoğunluk oluşturuyor.
Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı ve İkbal Termal Otel Genel Müdürü Ali Gümüşhan, Afyonkarahisar'da artık yıl boyu termal turizmde hareketlilik yaşandığını söyledi.
Sadece kışın değil, yaz aylarında da turistlerin termal tesisleri tercih ettiğini anlatan Gümüşhan, "Türkiye'den misafirlerimiz daha çok kışın, yabancı ülkelerden gelen ziyaretçiler ise yaz dönemini tercih ediyor. Bütün otellerimizde yer alan termal havuzlar, deniz keyfini aratmıyor. 32 derecede yüzme havuzlarımız ve 42 derece termal havuzlarımız kış aylarında da kullanılabiliyor. Havuzlardan yararlanan misafirlerimiz dışarıdaki soğuğu hissetmiyor bile." diye konuştu.

"Mineral miktarı itibariyle dinlendirici özelliğe sahip"

Gümüşhan, Afyonkarahisar'da otel yatak kapasitesi arttıkça turist sayısının da arttığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Afyonkarahisar'da termal otellerde 25 bin yatak kapasitemiz var. 2017 yılında 950 bin kişi Afyonkarahisar'da termal tesislerden yararlandı. Bu yıl aralık ayı sonuna kadar gelen kişi sayısı 1 milyonu bulacak. Misafirlerimiz ortalama 3 gün termallerde konaklıyor. Romatizmal hastalıklar ve ameliyat sonrası rehabilitasyon için doktorlar termal suyu öneriyor. Bu yönden faydalı. İnsan nasıl aracına bakım yaptırıyorsa, vücudun da dinlenmeye ihtiyacı var. Termal sularımız içindeki mineral miktarı itibarıyla dinlendirici özelliğe sahip. Bununla ilgili misafirlerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Buradan zinde, kendini dinlenmiş hissederek, yaza bakımlı şekilde girdiklerini ifade ediyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor."

Kasım ve şubat aylarının termal turizm açısından en yoğun dönem olduğunun altını çizen Gümüşhan, "Özellikle hafta sonlarında bütün otellerimiz dolu. Aralık ayının sonunda yeni yıl tatili var. Şimdiden oteller rezervasyonda yüzde 70'leri buldu. Yılbaşı tatilinde termal turizmi düşünen misafirlerimize erken rezervasyon tavsiyesinde bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

"Yeni yıl hazırlığımız var"

Akrones Termal Otel Halkla İlişkiler Müdürü Şule Tokpunar da yoğun bir kış sezonu için hazırlıkların tamamlandığını anlattı.
Türkiye'de termal turizm konusundaki alışkanlıkların değişmekte olduğunu aktaran Tokpunar, şunları kaydetti:
"Termal turizm günümüzde 12 ay yoğun geçirilen bir sektör haline geldi. Bu yoğun sezona bir de gurbetçilerimiz eklendi. Şu anda otelimizde Belçika'dan gelen bayan grubunu misafir ediyoruz. Onlar burada olmaktan, biz de onları ağırlamaktan mutluyuz. Öğretmenler Günü için gala programı gerçekleştirdik. Bunun akabinde yeni yıl hazırlığımız var. Yeni yıl galasında da ünlü sanatçılar sahne alacak."

"İlan verdik, çok güzel talep oldu"

Belçika'dan termal turizm için kente gelen Gent Turkish Lady Derneği Başkanı Ayfer Kuru da "Yazın termal otele ailemle geldim. Çok beğendik. Sonra düşündük ki Gent şehrinde yaşayan kadınların da buna ihtiyacı var. Bir ilan verdik, broşür hazırladık. Çok güzel talep oldu. 40 arkadaşımızla buradayız. Herkes çok memnun. Bir hafta buradayız. Termalden faydalanacağız." ifadelerini kullandı.


  SAĞLIK    27.11.2018 11:16:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019