Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kararlılık başarıyı beraberinde getiriyor’
İl Bağımlılık ile Mücadele Kurulu toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da bağımlılıkla mücadele kapsamında sergilenen kararlı d..

2

Image

Korkmaz sağlık kurumlarını gezdi
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, ilçe ziyaretlerine Şuhut ile devam etti...

3

Image

HAP eğitimi sona erdi
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık yöneticileri ve çalışanlarına yönelik düzenlenen Hastane Âfet Planları (HAP) Uygulayıcı Eğitimi sona erdi...

4

Image

Çocuk İzlem Merkezi anlatıldı
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatri Uzmanı Dr. Emine Taşyürek, Çocuk İzlem Merkezi’nin faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. ..

5

Image

‘Kurallara uyarsak daha çok gelişiriz’
Afyonkarahisar’da düzenlenen Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı Otomasyon ve Risk Esaslı Denetim Uygulamaları Eğitimi’nde konuşan Vali Mus..

6

Image

Afet Planları Eğitimi
Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık yönetici ve başhekimlerine yönelik Hastane Afet Planları (HAP) Eğitimi kapsamında HAP Uygulayıcı Eğitimi verildi. 3..

7

Image

Kaza yapan personellere ziyaret
Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, hasta nakli dönüşünde kaza yapan ambulansın personeline geçmiş olsun ziyaretinde bulundu...

8

Image

‘AIDS tehlikeli bir hastalıktır’

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Derya Korkmaz, AIDS’in cinsel ve kan yoluyla bulaşan bir hastalık olduğunu söy..

9

Image

Acil Sağlık Hizmetleri HAFTASI KUTLANDI

Aralık ayının ilk haftasında kutlanan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası münasebetiyle Sağlık Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nd..

10

Image

‘Engellilere hizmet görevimizdir’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, engellilerin hayatını kolaylaştırarak daha iyi yaşamalarını sağlamanın görevlerinin olmasının yanında vicdani bi..

11

Image

‘Türkiye AIDS’in az görüldüğü bir ülke’
Dünya AIDS Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Türkiye’nin AIDS vakalarının az sıklıkla görüldüğü ülkeler arasında ye..

12

Image

Akılcı Laboratuvar Kullanımı anlatıldı
İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, "Akılcı Laboratuvar Kullanımı" bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi...

13

Image

Geri dönüşüm eğitimleri başladı

2009 yılından itibaren yürütülen Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında Çevre Hizmetleri Birliği, ÇEVKO Vakfı ile Çağdaş ve Gültekin Am..

14

Image

Tempo’dan Kızılay'a kan bağışı desteği...
Tempo ve Kızılay iş birliği ile her yıl düzenlenen kan bağışı etkinliklerinin dördüncüsü bu yıl da Tempo Afyonkarahisar merkezinde gerçekleşti. Kan ba..

15

Image

KİRLİ HAVA SAVAŞ GİBİ: 'Her yıl 600 bin çocuk ölüyor'
Doç. Dr. Özgür Karacan hava kirliliğinin insan sağlığına olumsuz etkilerine dikkat çekti ve her yıl tüm dünyada hava kirliliğine bağlı yaklaşık 600 bi..

16

Image

Termal Turizm’in başkenti Afyonkarahisar’a büyük ilgi
Türkiye'nin termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar, özellikle kış sezonunda yurt içi ve yurt dışından ilgi çekiyor. Zengin mineralli termal sular..

17

Image

ASKOM toplantısı
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğü yapılan ve Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik İllerinden oluşan Acil Sağlık Hizmet..

Termal Turizm’in başkenti Afyonkarahisar’a büyük ilgi | Gazete3.com.tr
Image

Termal Turizm’in başkenti Afyonkarahisar’a büyük ilgi


Türkiye'nin termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar, özellikle kış sezonunda yurt içi ve yurt dışından ilgi çekiyor. Zengin mineralli termal sularıyla ünlü Afyonkarahisar'da, 42 derecedeki termal havuzlardan yaz kış yararlanılabiliyor.
  SAĞLIK    27.11.2018 11:16:53

Beş yıldızlı otellerin de aralarında olduğu birçok tesiste yerli ve yabancı turistler, hem tatil yapıyor hem de çeşitli rahatsızlıklarına tedavi imkanı buluyor. Türkiye'nin birçok yerinden kente gelen ziyaretçilerin yanı sıra başta yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları olmak üzere yurt dışından da turlarla gelen turistler, özellikle kış aylarında yoğunluk oluşturuyor.
Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı ve İkbal Termal Otel Genel Müdürü Ali Gümüşhan, Afyonkarahisar'da artık yıl boyu termal turizmde hareketlilik yaşandığını söyledi.
Sadece kışın değil, yaz aylarında da turistlerin termal tesisleri tercih ettiğini anlatan Gümüşhan, "Türkiye'den misafirlerimiz daha çok kışın, yabancı ülkelerden gelen ziyaretçiler ise yaz dönemini tercih ediyor. Bütün otellerimizde yer alan termal havuzlar, deniz keyfini aratmıyor. 32 derecede yüzme havuzlarımız ve 42 derece termal havuzlarımız kış aylarında da kullanılabiliyor. Havuzlardan yararlanan misafirlerimiz dışarıdaki soğuğu hissetmiyor bile." diye konuştu.

"Mineral miktarı itibariyle dinlendirici özelliğe sahip"

Gümüşhan, Afyonkarahisar'da otel yatak kapasitesi arttıkça turist sayısının da arttığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Afyonkarahisar'da termal otellerde 25 bin yatak kapasitemiz var. 2017 yılında 950 bin kişi Afyonkarahisar'da termal tesislerden yararlandı. Bu yıl aralık ayı sonuna kadar gelen kişi sayısı 1 milyonu bulacak. Misafirlerimiz ortalama 3 gün termallerde konaklıyor. Romatizmal hastalıklar ve ameliyat sonrası rehabilitasyon için doktorlar termal suyu öneriyor. Bu yönden faydalı. İnsan nasıl aracına bakım yaptırıyorsa, vücudun da dinlenmeye ihtiyacı var. Termal sularımız içindeki mineral miktarı itibarıyla dinlendirici özelliğe sahip. Bununla ilgili misafirlerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Buradan zinde, kendini dinlenmiş hissederek, yaza bakımlı şekilde girdiklerini ifade ediyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor."

Kasım ve şubat aylarının termal turizm açısından en yoğun dönem olduğunun altını çizen Gümüşhan, "Özellikle hafta sonlarında bütün otellerimiz dolu. Aralık ayının sonunda yeni yıl tatili var. Şimdiden oteller rezervasyonda yüzde 70'leri buldu. Yılbaşı tatilinde termal turizmi düşünen misafirlerimize erken rezervasyon tavsiyesinde bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

"Yeni yıl hazırlığımız var"

Akrones Termal Otel Halkla İlişkiler Müdürü Şule Tokpunar da yoğun bir kış sezonu için hazırlıkların tamamlandığını anlattı.
Türkiye'de termal turizm konusundaki alışkanlıkların değişmekte olduğunu aktaran Tokpunar, şunları kaydetti:
"Termal turizm günümüzde 12 ay yoğun geçirilen bir sektör haline geldi. Bu yoğun sezona bir de gurbetçilerimiz eklendi. Şu anda otelimizde Belçika'dan gelen bayan grubunu misafir ediyoruz. Onlar burada olmaktan, biz de onları ağırlamaktan mutluyuz. Öğretmenler Günü için gala programı gerçekleştirdik. Bunun akabinde yeni yıl hazırlığımız var. Yeni yıl galasında da ünlü sanatçılar sahne alacak."

"İlan verdik, çok güzel talep oldu"

Belçika'dan termal turizm için kente gelen Gent Turkish Lady Derneği Başkanı Ayfer Kuru da "Yazın termal otele ailemle geldim. Çok beğendik. Sonra düşündük ki Gent şehrinde yaşayan kadınların da buna ihtiyacı var. Bir ilan verdik, broşür hazırladık. Çok güzel talep oldu. 40 arkadaşımızla buradayız. Herkes çok memnun. Bir hafta buradayız. Termalden faydalanacağız." ifadelerini kullandı.


  SAĞLIK    27.11.2018 11:16:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..