Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Teknik Kolej’den Müftü Kabukçu’ya ziyaret
Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Afyonkarahisar İl Mü..

2

Image

Minikler itfaiyeciliği öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Renkli Ev Kreşi öğrencileri, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü gezerek bilgi aldı...

3

Image

Batı Tur şoförleri kahvaltıda buluştu
Başta Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejin öğrenci ve personelleri ile birçok okul servis işletmenin taşımacılığı yapan Afyon Batı Tur’un şofö..

4

Image

‘Teknoloji Üniversitesi kuracağız’
Turkcell firması tarafından Zeka Gücü Projesi kapsamında düzenlenen programda konuşan Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi At..

5

Image

‘Kentimizi başarıyla temsil ettiniz’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TEKNOFESTE katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi takımını makamında ağırladı. Başkan Çoban, heyeti kentimizi b..

6

Image

Fatih Anadolu Lisesi Stem Merkezi olacak
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi’nin 2018 teklif çağrısı döneminde başvurduğu 2018-1-TR01-KA229-058635_1 numaralı "Maths,Engineering and Technology..

7

Image

‘Gençler 18 yaşına kadar meslek edinmeli’
Uluslararası Bilim ve Eğitim Kongresi’nde konuşan AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Peker, 18 yaşına gelen ve üniversiteye giremeyen gençler..

8

Image

TÜBİTAK destek programı tanıtıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin ortaklaşa düzenlediği TÜBİTAK Bİ..

9

Image

Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yarın yapılacak olan Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde Afyon Kocatepe Üniv..

10

Image

Başkan Çoban başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bilgi Evi öğrencilerini başarıya teşvik etmek amacıyla başlattığı ödül uygulamasında dereceye giren öğrencilere ve..

11

Image

Geleceğin sanayicileri yetişiyor
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitim faaliyetleri hakkında velileri bilgilendiren Okul Müdürü Osman Tezgiden, okulda farklı eğ..

12

Image

Mekatronik Mühendisliği AKܒyü temsil etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü TeknoMeka takımı İstanbul’da düzenlenen Havacılık, Uzay Ve Teknol..

13

Image

Öğrencilere yardım
2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcında İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği, 410 öğrencinin yüzünü güldürdü...

14

Image

Oryantasyon eğitimi
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde görev alacak 186 usta öğreticiye oryantasyon eğitimine b..

15

Image

Sosyal Medya’da doğru iletişim anlatıldı
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi 2015 teklif çağrısı döneminden bu yana koordinatörü olarak yürüttüğü “Connect, Share and Get Enlighted – Bağlan, P..

16

Image

Emekli öğretmenler Çay’da buluştu
İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü'nden 1973-1976 yılları arasında mezun olan beden eğitimi öğretmenleri, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde buluştu...

17

Image

AKܒye yakışan dev tesis
Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından Ahmet Necdet Sezer kampusu karşısına yaptırılan AKÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Açık Spor Tesisleri’nde çalışm..

‘Adalet insan eliyle gerçekleşir’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Adalet insan eliyle gerçekleşir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen İlk Ders Programı etkinliği kapsamında konuk olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Avcı, adaletin insan eliyle gerçekleştiğini söyledi.
  EĞİTİM    26.09.2018 10:32:14

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen İlk Ders Programı etkinliği kapsamında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Avcı konuk edildi. “Hukukçu Etiği” konulu etkinliğin açış konuşmasını yapan AKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı, “Bu etkinliğimiz ilk ders açılışı olarak önem arz etmektedir. Öğrencilerimiz ile her hafta ya da ayda iki kez olmak üzere bir araya gelerek meslekte usta kişiler ile siz öğrencilerimizi bir araya getirmeye devam edeceğiz. Bugün bizi ve üniversitemizi kırmayan, aramızda bulunan Prof. Dr. Mustafa Avcı hocamızı konuk etmekten büyük memnuniyet duymaktayız” dedi.

“HUKUKÇULARIN NİTELİKLİ OLMASI ÖNEMLİ”

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Avcı ise devletlerin yükselişlerinde ve çöküşlerinde hukukçuların rolünün büyük olduğunu ifade etti. Barış ve huzurun ön şartının adalet olduğunu belirten Avcı, “Devletlerin yükseliş ve çöküşlerinde hukukçuların rolü büyüktür. Tarihçiler, yargı görevi üstlenmiş olanların seviyeleri ile devletin yükselme ve çöküşü arasında bir paralellik görürler. Adaletin gerçekleşmesinde hukuk kuralları kadar uygulayanların rolü vardır, çünkü adalet insan eliyle gerçekleşir. Dolayısıyla hukukçuların nitelikli olması adaletin tecelli olmasında önemlidir. Hukukçular nitelikli olmazsa, toplum huzur bulamaz” diye konuştu.

“OSMANLI’DA TAHSİL ŞARTI OLAN MESLEKLER İLMİYE SINIFINDAYDI”

Tarih boyunca adalet dağıtan kişilerin en iyi eğitimlerden geçenler olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydeden Avcı, “Örneğin Osmanlı’da tahsil şartı olan tek meslek ilmiye sınıfından kadılık, müftülük ve müderrislikti. Zaten üçü de aynı kaynaktan yetişen mesleklerdi. Yani hâkim, hukuk hocası ve müftü, şeyhülislam gibi meslekler geçmişimizde tahsil şartıyla mesleğini icra ediyordu. Bunlar bizim değerlerimiz arasındaydı. Keza kendi değerlerimizden bir diğeri de ahlak kavramımızdır. Ancak biz bazı kelimelerin yabancı dildeki karşılığını kullanarak anlamını yumuşatmayı uygun görmüşüz. Bir adama ahlaksız olduğunu söylersek ceza hukukuna göre hakaret suçunu oluştururuz. Ancak aynı şeyi ‘yaptığınız hiç etik değil’ şeklinde söylerseniz bu eleştiri olur” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    26.09.2018 10:32:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..