Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

2

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

3

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

4

Image

AKÜ yarışmadan ödülle döndü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen ..

5

Image

Bayat ekmekler lezzete dönüştü
Bayraktepe İlkokulu tarafından Bayat Ekmekler Sihirli Ellerde Lezzete Dönüşüyor etkinliği ile ekmek israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor. ..

6

Image

‘Mesleki eğitime önem vermeliyiz’
Yerli Yeşil Yeni Platformu’nun hazırladığı Mesleki ve Teknik Eğitim Farkındalık Projesi’nin Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dünya..

7

Image

‘Deizm bir kılıf olarak görülüyor’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefi, Kelami ve Fıkhi Yönleri Açısından Deizm Paneli’nde konuşan Ö..

8

Image

Kültürleri yemeklerle birleştirdiler
Afyonkarahisar Hüseyin Sümer Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte okulda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ai..

9

Image

TED Afyon Koleji’nde kan bağışı

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle “Eğitime Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” sloganı ile TED Afyon Koleji’nde kan bağışı ..

10

Image

‘Güçlü bir üniversiteyiz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yeni atanan öğretim üyeleriyle tanışma toplantısında konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, yeni genel her öğreti..

11

Image

AKܒden Endüstri 4.0 etkinliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Kocatepe Kulübü tarafından Endüstri 4.0 konusu içerisinde y..

12

Image

Mühendis adaylarına eğitim
AKÜ de İnşaat Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencilerine yapı kimyasalları ve uygulamaları ile ilgili eğitim verildi..

13

Image

Mesleğin inceliklerini öğreniyorlar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İstanbul’da Chefstalk & Workshop Yeni Yıl Temalı ..

14

Image

Her şey Afyon Eğitim Vakfı için
Afyon Eğitim Vakfı İstanbul'da.....

15

Image

Rektör Koçak’tan ziyaret
Okan Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Koçak, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. ..

16

Image

Büyük Menderes Cannes’da ödül aldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Özer’in yönetmenliğini yaptığı “B..

17

Image

552 Mesleki Yeterlilik Başvurusu
Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavları’n..

‘Adalet insan eliyle gerçekleşir’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Adalet insan eliyle gerçekleşir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen İlk Ders Programı etkinliği kapsamında konuk olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Avcı, adaletin insan eliyle gerçekleştiğini söyledi.
  EĞİTİM    26.09.2018 10:32:14

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen İlk Ders Programı etkinliği kapsamında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Avcı konuk edildi. “Hukukçu Etiği” konulu etkinliğin açış konuşmasını yapan AKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı, “Bu etkinliğimiz ilk ders açılışı olarak önem arz etmektedir. Öğrencilerimiz ile her hafta ya da ayda iki kez olmak üzere bir araya gelerek meslekte usta kişiler ile siz öğrencilerimizi bir araya getirmeye devam edeceğiz. Bugün bizi ve üniversitemizi kırmayan, aramızda bulunan Prof. Dr. Mustafa Avcı hocamızı konuk etmekten büyük memnuniyet duymaktayız” dedi.

“HUKUKÇULARIN NİTELİKLİ OLMASI ÖNEMLİ”

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Avcı ise devletlerin yükselişlerinde ve çöküşlerinde hukukçuların rolünün büyük olduğunu ifade etti. Barış ve huzurun ön şartının adalet olduğunu belirten Avcı, “Devletlerin yükseliş ve çöküşlerinde hukukçuların rolü büyüktür. Tarihçiler, yargı görevi üstlenmiş olanların seviyeleri ile devletin yükselme ve çöküşü arasında bir paralellik görürler. Adaletin gerçekleşmesinde hukuk kuralları kadar uygulayanların rolü vardır, çünkü adalet insan eliyle gerçekleşir. Dolayısıyla hukukçuların nitelikli olması adaletin tecelli olmasında önemlidir. Hukukçular nitelikli olmazsa, toplum huzur bulamaz” diye konuştu.

“OSMANLI’DA TAHSİL ŞARTI OLAN MESLEKLER İLMİYE SINIFINDAYDI”

Tarih boyunca adalet dağıtan kişilerin en iyi eğitimlerden geçenler olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydeden Avcı, “Örneğin Osmanlı’da tahsil şartı olan tek meslek ilmiye sınıfından kadılık, müftülük ve müderrislikti. Zaten üçü de aynı kaynaktan yetişen mesleklerdi. Yani hâkim, hukuk hocası ve müftü, şeyhülislam gibi meslekler geçmişimizde tahsil şartıyla mesleğini icra ediyordu. Bunlar bizim değerlerimiz arasındaydı. Keza kendi değerlerimizden bir diğeri de ahlak kavramımızdır. Ancak biz bazı kelimelerin yabancı dildeki karşılığını kullanarak anlamını yumuşatmayı uygun görmüşüz. Bir adama ahlaksız olduğunu söylersek ceza hukukuna göre hakaret suçunu oluştururuz. Ancak aynı şeyi ‘yaptığınız hiç etik değil’ şeklinde söylerseniz bu eleştiri olur” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    26.09.2018 10:32:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..