Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

2

Image

Bahçeşehir Koleji’nde karne coşkusu
Afyonkarahisar'da 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karnelerini aldı...

3

Image

İki haftada okuma yazma öğrendi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Onkoloji ve Hematoloji Hastanesinde tedavi gören 54 öğrenci, karnelerini aldı. 1,5 aydır AFSܒde t..

4

Image

Şehit çocuklarının karne heyecanı
TED Afyon Koleji’nde eğitim gören şehit çocuklarına yarıyıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamz..

5

Image

‘Tatili verimli geçirin’
Afyonkarahisar’da yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tut..

6

Image

Yarıyıl tatili bugün
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. 146 bin öğrenci bugün yarıyıl karnelerini alarak, sömestr tatiline başl..

7

Image

‘Kitap Fuarı kültür şölenine dönüşmeli’
Afyonkarahisar’da 2’ncisi düzenlenecek olan Kitap Fuarı konusunda açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın kültür şölenine dönüşme..

8

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

9

Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon..

10

Image

‘Dinamik ve yenilikçi bir yapıdayız’
TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı, TED Afyon Koleji’nin dinamik ve yenilikçi bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduğunu söyledi..

11

Image

Özbek heyetten ziyaret

Taşkent Ali Şir Nevai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Shuhrat Sırajiddinov, Öğrenci işlerinden sorumlu Prof. Dr. Rauf Yorkulov ve Fililoji Fakülte..

12

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı...

13

Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla..

14

Image

AEV’den Vali Tutulmaz’a kutlama

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı öğrencilerle ziyaret ederek İdareciler Günü’nü kutladı. ..

15

Image

‘İş birliğimiz devam edecek’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sol..

16

Image

‘El değmedik MYO kalmadı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının (MYO) iç donanım eksiklerinin giderilmesi amacıyla bilgisayar dağıtımı ..

17

Image

Veliler bilgilendirildi
Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi...

‘Afyon sağlık başkenti olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyon sağlık başkenti olacak’


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ilgili olarak büyük hedefler koyduklarını söyleyerek, “Önümüzdeki süreçte AFSܒnün alanında sayılı bir üniversite durumuna gelmesi için alanında yetkin akademisyenleri bünyemize katmayı istiyoruz. Bununla ilgili de çalışmalarımıza başladık. Afyonkarahisar için termal, mermer, lezzet ve zaferin başkenti diyoruz. Biz de bu dört özelliğin yanına sağlığı da ekleyelim istiyoruz” dedi.
  EĞİTİM    28.12.2018 10:42:08

“AFSÜ, son dönemlerde hem Cumhurbaşkanı’mız hem de YÖK Başkanı’mızın ısrarla üzerinde durdukları ve bahsettikleri tematik üniversitelerin ilklerinden biri” diyen AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Özellikle sağlık alanında tematik bir üniversite olarak 2018 yılı mayıs ayı içerisinde kurulduk. Yeni kurulan bir üniversite olmamıza rağmen yeni kurulan birçok üniversiteye göre avantajlarımız var. Bu avantajlardan ilki 1992 yılında kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin devamı şeklinde olmamız. Bir anlamda üniversitemiz buradan doğdu ve bir altyapısı var. Oldukça da iyi bir geçmişi var. Dolayısıyla eğitim hizmeti sunma açısından birçok eksiğini tamamlamış bir üniversiteyiz. Ayrıca yeni kurulan birçok üniversitede binalar birada kullanılırken biz de sağlıkla ilgili birimlerin ayrı olması da bir avantajdır” diye konuştu.

“ECZACILIK FAKÜLTESİ’NE ÖĞRENCİ ALACAĞIZ”

Şu an üniversite hastanesi bloklarının A’dan F’ye kadar isimlendirildiğini belirten Rektör Okumuş, “Şu an bünyemizde Tıp Fakültesi, bunun yanında hastanemiz, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bulunuyor. Eczacılık Fakültesi kurulmuş ama şu ana kadar öğrenci alınmamış. Biz bununla ilgili çalışmalara başladık. İlk kez 2019-2020 öğretim yılında öğrenci alacağız. Diş Hekimliği Fakültesi bu yıl öğrenci aldı. Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulu’muzda birçok bölüm bulunuyor. Bunun yanında üniversitemize bağlı olarak Bolvadin ve Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları kurulmuş durumda. Buralarda halen öğrenci yok. Çalışmalara başladık. Öncelikli olarak Şuhut ilçemizde iki bölümde önümüzdeki yılda eğitime başlayacağız. Bolvadin’de de yetiştirilebilirse öğrenci alınacak” şeklinde konuştu.


“KENDİMİZE HEP YÜKSEK HEDEFLER KOYMALIYIZ”

Tıp Fakültesi’nde 346 akademik personel bulunduğunu belirten Okumuş, “Bu sayıyı yeterli görmüyoruz. Önümüzdeki süreçte AFSܒnün alanında sayılı bir üniversite durumuna gelmesi için alanında yetkin akademisyenleri bünyemize katmayı istiyoruz. Bununla ilgili de çalışmalarımıza başladık. Afyonkarahisar için termal, mermer, lezzet ve zaferin başkenti diyoruz. Biz de bu dört özelliğin yanına sağlığı da ekleyelim istiyoruz. Afyonkarahisar’ı sağlığın da başkenti yapmak istiyoruz. Bu niyetle yola çıktık. Şu ana kadar yapılmış olanlar iyi ama yeterli değil. Hiçbir zaman olduğumuz yerde durmamalıyız. Kendimize hep yüksek hedefler koymalıyız. Bizden önceki süreçte verdiği hizmetlerden dolayı Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak hocamıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversitemize katkılarından dolayı Bakan’ımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e de teşekkür ediyorum” diye değerlendirmede bulundu.>>>Mehmet Tabak
  EĞİTİM    28.12.2018 10:42:08

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..