Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

‘Afyon sağlık başkenti olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyon sağlık başkenti olacak’


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ilgili olarak büyük hedefler koyduklarını söyleyerek, “Önümüzdeki süreçte AFSܒnün alanında sayılı bir üniversite durumuna gelmesi için alanında yetkin akademisyenleri bünyemize katmayı istiyoruz. Bununla ilgili de çalışmalarımıza başladık. Afyonkarahisar için termal, mermer, lezzet ve zaferin başkenti diyoruz. Biz de bu dört özelliğin yanına sağlığı da ekleyelim istiyoruz” dedi.
  EĞİTİM    28.12.2018 10:42:08

“AFSÜ, son dönemlerde hem Cumhurbaşkanı’mız hem de YÖK Başkanı’mızın ısrarla üzerinde durdukları ve bahsettikleri tematik üniversitelerin ilklerinden biri” diyen AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Özellikle sağlık alanında tematik bir üniversite olarak 2018 yılı mayıs ayı içerisinde kurulduk. Yeni kurulan bir üniversite olmamıza rağmen yeni kurulan birçok üniversiteye göre avantajlarımız var. Bu avantajlardan ilki 1992 yılında kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin devamı şeklinde olmamız. Bir anlamda üniversitemiz buradan doğdu ve bir altyapısı var. Oldukça da iyi bir geçmişi var. Dolayısıyla eğitim hizmeti sunma açısından birçok eksiğini tamamlamış bir üniversiteyiz. Ayrıca yeni kurulan birçok üniversitede binalar birada kullanılırken biz de sağlıkla ilgili birimlerin ayrı olması da bir avantajdır” diye konuştu.

“ECZACILIK FAKÜLTESİ’NE ÖĞRENCİ ALACAĞIZ”

Şu an üniversite hastanesi bloklarının A’dan F’ye kadar isimlendirildiğini belirten Rektör Okumuş, “Şu an bünyemizde Tıp Fakültesi, bunun yanında hastanemiz, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bulunuyor. Eczacılık Fakültesi kurulmuş ama şu ana kadar öğrenci alınmamış. Biz bununla ilgili çalışmalara başladık. İlk kez 2019-2020 öğretim yılında öğrenci alacağız. Diş Hekimliği Fakültesi bu yıl öğrenci aldı. Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulu’muzda birçok bölüm bulunuyor. Bunun yanında üniversitemize bağlı olarak Bolvadin ve Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları kurulmuş durumda. Buralarda halen öğrenci yok. Çalışmalara başladık. Öncelikli olarak Şuhut ilçemizde iki bölümde önümüzdeki yılda eğitime başlayacağız. Bolvadin’de de yetiştirilebilirse öğrenci alınacak” şeklinde konuştu.


“KENDİMİZE HEP YÜKSEK HEDEFLER KOYMALIYIZ”

Tıp Fakültesi’nde 346 akademik personel bulunduğunu belirten Okumuş, “Bu sayıyı yeterli görmüyoruz. Önümüzdeki süreçte AFSܒnün alanında sayılı bir üniversite durumuna gelmesi için alanında yetkin akademisyenleri bünyemize katmayı istiyoruz. Bununla ilgili de çalışmalarımıza başladık. Afyonkarahisar için termal, mermer, lezzet ve zaferin başkenti diyoruz. Biz de bu dört özelliğin yanına sağlığı da ekleyelim istiyoruz. Afyonkarahisar’ı sağlığın da başkenti yapmak istiyoruz. Bu niyetle yola çıktık. Şu ana kadar yapılmış olanlar iyi ama yeterli değil. Hiçbir zaman olduğumuz yerde durmamalıyız. Kendimize hep yüksek hedefler koymalıyız. Bizden önceki süreçte verdiği hizmetlerden dolayı Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak hocamıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversitemize katkılarından dolayı Bakan’ımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e de teşekkür ediyorum” diye değerlendirmede bulundu.>>>Mehmet Tabak
  EĞİTİM    28.12.2018 10:42:08

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..