Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Öğrenciler yöresel lezzetlerle buluştu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı 1. sınıf öğrencileri Yöresel Mutfak dersi kapsamında Afyonkarah..

2

Image

‘Hukuk hayatta duruş meselesidir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi ile Genç Hukukçular Kulübü tarafından “Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru” konulu konferans düzenlen..

3

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

4

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

5

Image

‘Dünyada her şey kadınların eseridir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Üniversite girişinde Bayan öğrencilere üz..

6

Image

Karma sergi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarından oluşan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamı..

7

Image

‘Genel sorun atalet’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Elektrik Kulübü tarafından düzenlenen Kocatepe Kariyer Günleri etkinliğinde konuşan Elektrik Kulübü Akademik Da..

8

Image

Eğitim yardımı

Erkmen Belediyesi, 14 yıldan bu yana her yıl iki eğitim öğretim dönemi sonunda takdir veya teşekkür belgesi alan ortaokul ve lise öğrencilerine e..

9

Image

Kutsal topraklara gideceklere eğitim

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HÜRSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Şenel, yeni hizmete geçen online hac ve umre eğitim sistemi hakkında bilg..

10

Image

Derneklerden AEV seferberliği

Türkiye genelindeki Afyonkarahisar Dernekleri, AEV’e destek için bir araya geldiler. Toplantıda TED Koleji’nin bulunduğu arsanın alınması için öd..

11

Image

Doğa Koleji’nden Erasmus etkinliği

Afyonkarahisar Doğa Koleji lise kademesi, Erasmus+ projesi kapsamında son hareketliliğini Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdi. ..

12

Image

İşbirliği protokolü imzalandı
Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında meslek liselerini özel sektörle birleştirecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Ankara’da düzenlen..

13

Image

Emekli astsubaydan gönüllü etkinlik
Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Ortaokulu öğrencileri ebru sanatını Gençlik Merkezi’nde gönüllü eğitmenlik yapan Ebru Sanatçısı Ömer Faruk Barış’ın y..

14

Image

‘Sünnet dinin yaşanan tarafıdır’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Bilgi Değerler Topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Ku..

15

Image

‘Çıraklık yapmadan ustalığa soyunmayın’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Mümtaz Ak..

16

Image

Sınava rekor katılım

3., 4. ve 5. sınıflar için sabah, 6.,7.,8. ve 9. sınıflar için öğleden sonra olmak üzere iki ayrı oturumda gerçekleşen TED Afyon Koleji Giriş ve ..

17

Image

‘Tam inovasyon dönemi’

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde pek çok yatırım yaptıklarını söyleyerek, “201..

‘Afyon sağlık başkenti olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyon sağlık başkenti olacak’


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ilgili olarak büyük hedefler koyduklarını söyleyerek, “Önümüzdeki süreçte AFSܒnün alanında sayılı bir üniversite durumuna gelmesi için alanında yetkin akademisyenleri bünyemize katmayı istiyoruz. Bununla ilgili de çalışmalarımıza başladık. Afyonkarahisar için termal, mermer, lezzet ve zaferin başkenti diyoruz. Biz de bu dört özelliğin yanına sağlığı da ekleyelim istiyoruz” dedi.
  EĞİTİM    28.12.2018 10:42:08

“AFSÜ, son dönemlerde hem Cumhurbaşkanı’mız hem de YÖK Başkanı’mızın ısrarla üzerinde durdukları ve bahsettikleri tematik üniversitelerin ilklerinden biri” diyen AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Özellikle sağlık alanında tematik bir üniversite olarak 2018 yılı mayıs ayı içerisinde kurulduk. Yeni kurulan bir üniversite olmamıza rağmen yeni kurulan birçok üniversiteye göre avantajlarımız var. Bu avantajlardan ilki 1992 yılında kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin devamı şeklinde olmamız. Bir anlamda üniversitemiz buradan doğdu ve bir altyapısı var. Oldukça da iyi bir geçmişi var. Dolayısıyla eğitim hizmeti sunma açısından birçok eksiğini tamamlamış bir üniversiteyiz. Ayrıca yeni kurulan birçok üniversitede binalar birada kullanılırken biz de sağlıkla ilgili birimlerin ayrı olması da bir avantajdır” diye konuştu.

“ECZACILIK FAKÜLTESİ’NE ÖĞRENCİ ALACAĞIZ”

Şu an üniversite hastanesi bloklarının A’dan F’ye kadar isimlendirildiğini belirten Rektör Okumuş, “Şu an bünyemizde Tıp Fakültesi, bunun yanında hastanemiz, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bulunuyor. Eczacılık Fakültesi kurulmuş ama şu ana kadar öğrenci alınmamış. Biz bununla ilgili çalışmalara başladık. İlk kez 2019-2020 öğretim yılında öğrenci alacağız. Diş Hekimliği Fakültesi bu yıl öğrenci aldı. Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulu’muzda birçok bölüm bulunuyor. Bunun yanında üniversitemize bağlı olarak Bolvadin ve Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları kurulmuş durumda. Buralarda halen öğrenci yok. Çalışmalara başladık. Öncelikli olarak Şuhut ilçemizde iki bölümde önümüzdeki yılda eğitime başlayacağız. Bolvadin’de de yetiştirilebilirse öğrenci alınacak” şeklinde konuştu.


“KENDİMİZE HEP YÜKSEK HEDEFLER KOYMALIYIZ”

Tıp Fakültesi’nde 346 akademik personel bulunduğunu belirten Okumuş, “Bu sayıyı yeterli görmüyoruz. Önümüzdeki süreçte AFSܒnün alanında sayılı bir üniversite durumuna gelmesi için alanında yetkin akademisyenleri bünyemize katmayı istiyoruz. Bununla ilgili de çalışmalarımıza başladık. Afyonkarahisar için termal, mermer, lezzet ve zaferin başkenti diyoruz. Biz de bu dört özelliğin yanına sağlığı da ekleyelim istiyoruz. Afyonkarahisar’ı sağlığın da başkenti yapmak istiyoruz. Bu niyetle yola çıktık. Şu ana kadar yapılmış olanlar iyi ama yeterli değil. Hiçbir zaman olduğumuz yerde durmamalıyız. Kendimize hep yüksek hedefler koymalıyız. Bizden önceki süreçte verdiği hizmetlerden dolayı Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak hocamıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversitemize katkılarından dolayı Bakan’ımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e de teşekkür ediyorum” diye değerlendirmede bulundu.>>>Mehmet Tabak
  EĞİTİM    28.12.2018 10:42:08

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..