Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

7

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

‘Arazi yapısı kentin gelişimini etkiliyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Arazi yapısı kentin gelişimini etkiliyor’


Gelişen Afyonkarahisar’da Çevre ve Arazi Kullanımı Panelinde konuşan AKÜ Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özdemir, Afyonkarahisar’ın arazi yapısı ve ikliminin kentin gelişiminde etkili olduğunu söyledi.
  EĞİTİM    06.12.2018 10:59:05

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından Gelişen Afyonkarahisar’da Çevre ve Arazi Kullanımı paneli gerçekleştirildi. Panelin açış konuşmasını gerçekleştiren Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış, “Günümüzün şehir yaşamının en önemli sorunlarından birisi çevre ve şehirde arazi kullanımıdır. Bundan dolayı bir çoğumuz sıkıntılar yaşamaktayız. Şehirler içerisinde meskun mahal yanında sanayi tesislerini görmekteyiz. Bunların içerisinde tavuk çiftliği gibi yapılar yer almakta. Tavuk çiftliklerinin yanında yerleşim yerlerinin de olması sağlık ve çevre açısından sorun teşkil etmektedir. Biz de bugün bu paneli düzenleyerek hem öğrencilerimiz açısından hem de şehir açısından bir farkındalık yaratmak istedik” diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR BİR ÇÖKÜNTÜ OVASIDIR”

Prof. Dr. Mehmet Ali Özdemir ise Afyonkarahisar şehrinin coğrafi yapısı ile ilgili bilgiler verdi. Özdemir şöyle konuştu: “Afyonkarahisar bir çöküntü ovasıdır. Ovanın güney batı yönünde volkanik bir dağ olan Kuma Dağları yer alıyor. Günümüzde Afyonkarahisar bu volkanik tepe yani Afyon Kalesi olarak da bilinen gerideki Kuma Dağları eteklerinden ovaya yayılan bir dağ görünümünde. 2017 nüfus sayımına göre Afyonkarahisar’ın il nüfusu 715 bin 693. Orta büyüklükte bir kent. Merkezde ise yaklaşık 250 bin kişi yaşamaktadır. Afyonkarahisar özellikle 2002 yılından itibaren hem kentsel büyüme hem de altyapı konusunda çok hızlı bir değişim yaşanmıştır. Ancak bu değişim ve gelişme diğer şehirlerle kıyaslandığında bir paralellik görülmektedir. Yine de altyapıda daha fazla çalışılması gerekmektedir. Afyonkarahisar’da arazi kullanımında iklimin çok büyük etkileri vardır. Aynı zamanda Afyonkarahisar arazisinin ve ikliminin şehrin gelişiminde derin izler bıraktığını da görüyoruz. Afyonkarahisar yarı kurak bir iklime sahip ve Ege Bölgesinde Kütahya’dan sonra en soğuk il olma özelliğini gösteriyor. Afyonkarahisar denince akla gelenleri de düşündüğümüzde sorunların bu özellikler çerçevesinde odaklandığını görürüz.”>>>Gazete3

  EĞİTİM    06.12.2018 10:59:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..