Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘DNA Barkodlaması önemli bir hale geldi’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü tarafından ‘DNA Barkodlama’ paneli düzenlendi. Düzenlenen pane..

2

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na büyük destek
İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformu tarafından Afyonkarahisar’da eğitim alanında yıllardır faaliyet gösteren ve geçtiğimiz günlerde bağış kampanyas..

3

Image

‘Afyon zenginliklerini iyi öğrenin’

AKÜ Turizm Rehberliği öğrencileriyle bir araya gelen Arkeolog Ahmet Levent Zeybek, öğrencilere Afyonkarahisar’ın zenginliklerini iyi öğrenmeleri ..

4

Image

‘ONAYLANAN TEZLER Turnitin’e kaydedilmeli’

Techknowledge Eğitim Uzmanı Serdinç Kaya, AKÜ Merkez Kütüphanesi’nde verdiği seminerde onaylanan tezlerin Turnitin veri tabanına kaydedilmesi öne..

5

Image

Rektör Solak bankacıları ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ziraat Katılım Bankası Afyonkarahisar Şubesi’ne atanan Şube Müdürü Fatih Sarıca ve ..

6

Image

Galericiler sertifikalarını aldı
Mesleki Yeterlilik Eğitimi kapsamında sertifika almaya hak kazanan 50 oto galerici sertifikasına kavuştu. ..

7

Image

Anaokulu’ndan örnek kampanya

Bolvadin ilçesindeki 24 Eylül Anaokulunda bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. ..

8

Image

‘Vaat değil icraat bekliyoruz’
Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Divan Toplantısında konuşan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, öğretmenler için 360..

9

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

10

Image

Bayat ekmekler lezzete dönüştü
Bayraktepe İlkokulu tarafından Bayat Ekmekler Sihirli Ellerde Lezzete Dönüşüyor etkinliği ile ekmek israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor. ..

11

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

12

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

13

Image

AKÜ yarışmadan ödülle döndü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen ..

14

Image

‘Mesleki eğitime önem vermeliyiz’
Yerli Yeşil Yeni Platformu’nun hazırladığı Mesleki ve Teknik Eğitim Farkındalık Projesi’nin Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dünya..

15

Image

‘Deizm bir kılıf olarak görülüyor’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefi, Kelami ve Fıkhi Yönleri Açısından Deizm Paneli’nde konuşan Ö..

16

Image

Kültürleri yemeklerle birleştirdiler
Afyonkarahisar Hüseyin Sümer Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte okulda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ai..

17

Image

TED Afyon Koleji’nde kan bağışı

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle “Eğitime Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” sloganı ile TED Afyon Koleji’nde kan bağışı ..

‘Arazi yapısı kentin gelişimini etkiliyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Arazi yapısı kentin gelişimini etkiliyor’


Gelişen Afyonkarahisar’da Çevre ve Arazi Kullanımı Panelinde konuşan AKÜ Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özdemir, Afyonkarahisar’ın arazi yapısı ve ikliminin kentin gelişiminde etkili olduğunu söyledi.
  EĞİTİM    06.12.2018 10:59:05

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından Gelişen Afyonkarahisar’da Çevre ve Arazi Kullanımı paneli gerçekleştirildi. Panelin açış konuşmasını gerçekleştiren Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış, “Günümüzün şehir yaşamının en önemli sorunlarından birisi çevre ve şehirde arazi kullanımıdır. Bundan dolayı bir çoğumuz sıkıntılar yaşamaktayız. Şehirler içerisinde meskun mahal yanında sanayi tesislerini görmekteyiz. Bunların içerisinde tavuk çiftliği gibi yapılar yer almakta. Tavuk çiftliklerinin yanında yerleşim yerlerinin de olması sağlık ve çevre açısından sorun teşkil etmektedir. Biz de bugün bu paneli düzenleyerek hem öğrencilerimiz açısından hem de şehir açısından bir farkındalık yaratmak istedik” diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR BİR ÇÖKÜNTÜ OVASIDIR”

Prof. Dr. Mehmet Ali Özdemir ise Afyonkarahisar şehrinin coğrafi yapısı ile ilgili bilgiler verdi. Özdemir şöyle konuştu: “Afyonkarahisar bir çöküntü ovasıdır. Ovanın güney batı yönünde volkanik bir dağ olan Kuma Dağları yer alıyor. Günümüzde Afyonkarahisar bu volkanik tepe yani Afyon Kalesi olarak da bilinen gerideki Kuma Dağları eteklerinden ovaya yayılan bir dağ görünümünde. 2017 nüfus sayımına göre Afyonkarahisar’ın il nüfusu 715 bin 693. Orta büyüklükte bir kent. Merkezde ise yaklaşık 250 bin kişi yaşamaktadır. Afyonkarahisar özellikle 2002 yılından itibaren hem kentsel büyüme hem de altyapı konusunda çok hızlı bir değişim yaşanmıştır. Ancak bu değişim ve gelişme diğer şehirlerle kıyaslandığında bir paralellik görülmektedir. Yine de altyapıda daha fazla çalışılması gerekmektedir. Afyonkarahisar’da arazi kullanımında iklimin çok büyük etkileri vardır. Aynı zamanda Afyonkarahisar arazisinin ve ikliminin şehrin gelişiminde derin izler bıraktığını da görüyoruz. Afyonkarahisar yarı kurak bir iklime sahip ve Ege Bölgesinde Kütahya’dan sonra en soğuk il olma özelliğini gösteriyor. Afyonkarahisar denince akla gelenleri de düşündüğümüzde sorunların bu özellikler çerçevesinde odaklandığını görürüz.”>>>Gazete3

  EĞİTİM    06.12.2018 10:59:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..