Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Öğrenciler yöresel lezzetlerle buluştu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı 1. sınıf öğrencileri Yöresel Mutfak dersi kapsamında Afyonkarah..

2

Image

‘Hukuk hayatta duruş meselesidir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi ile Genç Hukukçular Kulübü tarafından “Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru” konulu konferans düzenlen..

3

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

4

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

5

Image

‘Dünyada her şey kadınların eseridir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Üniversite girişinde Bayan öğrencilere üz..

6

Image

Karma sergi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarından oluşan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamı..

7

Image

‘Genel sorun atalet’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Elektrik Kulübü tarafından düzenlenen Kocatepe Kariyer Günleri etkinliğinde konuşan Elektrik Kulübü Akademik Da..

8

Image

Eğitim yardımı

Erkmen Belediyesi, 14 yıldan bu yana her yıl iki eğitim öğretim dönemi sonunda takdir veya teşekkür belgesi alan ortaokul ve lise öğrencilerine e..

9

Image

Kutsal topraklara gideceklere eğitim

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HÜRSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Şenel, yeni hizmete geçen online hac ve umre eğitim sistemi hakkında bilg..

10

Image

Derneklerden AEV seferberliği

Türkiye genelindeki Afyonkarahisar Dernekleri, AEV’e destek için bir araya geldiler. Toplantıda TED Koleji’nin bulunduğu arsanın alınması için öd..

11

Image

Doğa Koleji’nden Erasmus etkinliği

Afyonkarahisar Doğa Koleji lise kademesi, Erasmus+ projesi kapsamında son hareketliliğini Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdi. ..

12

Image

İşbirliği protokolü imzalandı
Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında meslek liselerini özel sektörle birleştirecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Ankara’da düzenlen..

13

Image

Emekli astsubaydan gönüllü etkinlik
Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Ortaokulu öğrencileri ebru sanatını Gençlik Merkezi’nde gönüllü eğitmenlik yapan Ebru Sanatçısı Ömer Faruk Barış’ın y..

14

Image

‘Sünnet dinin yaşanan tarafıdır’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Bilgi Değerler Topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Ku..

15

Image

‘Çıraklık yapmadan ustalığa soyunmayın’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Mümtaz Ak..

16

Image

Sınava rekor katılım

3., 4. ve 5. sınıflar için sabah, 6.,7.,8. ve 9. sınıflar için öğleden sonra olmak üzere iki ayrı oturumda gerçekleşen TED Afyon Koleji Giriş ve ..

17

Image

‘Tam inovasyon dönemi’

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde pek çok yatırım yaptıklarını söyleyerek, “201..

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla her zaman iyi ilişkiler içinde olduklarını söyledi.

  EĞİTİM    12.01.2019 11:09:25

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda Afyonkarahisar’da görev yapan medya mensupları ile bir araya geldi. Sosyal tesislerde düzenlenen kahvaltılı toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Prof. Dr. İsa Sağbaş, Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları medya kuruluşlarının sahipleri ve köşe yazarları ile gazeteciler katıldı.
Kahvaltı sonrası basın mensupları adına genel bir konuşma yapan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar basın camiasının il yöneticileri ile 10 Ocak vesilesiyle bu tür organizasyonlarda bir araya geldiğini ve fikir alışverişinde bulunulduğunu söyledi. Küçükkurt, “Afyon Kocatepe Üniversitesi de Afyonkarahisar basın camiasına hiçbir zaman desteklerini esirgememiş tüm çalışmalarında yanında bulunmaya katkı sağlamaya çalışmış güzide kurumlarımızdan bir tanesidir” diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu ise bu anlamlı günde bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Burcu, “Bu anlamlı günde bizleri bir araya getiren Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. Aynı zamanda şehrimize kattığı çok önemli güzellikler ve başarılar var. Bunu da bizler basın camiası olarak toplumumuza şehrimizi hem tanıtım hem de yapılanlar açısından iletiyoruz” dedi. Afyonkarahisar Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan ise basın camiasına yeni yılda mutluluklar diledi. Çalışkan, “Üniversite ile basın el ele vererek ülkemizin kalkınmasında büyük rolü olduğuna inanıyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise gazetecilik mesleğinin insanlığın modernleşmesi ile paralellik arz ettiğini ifade etti. Solak, “Gazetecilik mesleğinin ilkelerini kendine benimsemiş tarafsız, adil, bağımsız kişilerin özel hayatına saygılı, kışkırtıcı ve ayrımcı bir dil kullanmayan kamuoyunu aldatmaya yönelik haberler yapmayan gazetecilerimiz, mesleğini zor şartlar altında icra ederek insanları doğru, güvenilir, objektif ve ilkeli habercilik anlayışı içinde bilgilendirmektedir. Güvenilir, doğru ve dürüst habercilik, objektiflik, basın meslek ilkelerine bağlılık, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi unsurlar demokratik toplumlar için vazgeçilmezidir” diye konuştu.

“TÜM BASIN MENSUPLARI İLE İYİ İLİŞKİLER KURDUK”

Gazetecilerin ilettiği her haber ve bilginin sorumluluğunu üstlendiğini ve paylaştığını söyleyen Solak, şunları kaydetti: “Bu yönüyle gazeteciler kamu vicdanının sesi olmak gibi bir misyon taşımaktadır. Gazetecilerin görevlerini en iyi şekilde ifa etmek için gece gündüz, kar kış, yağmur çamur gözetmeden ortaya koydukları çok takdire şayan bir durumdur. Afyonkarahisar’ın fedakar basın çalışanları halkımızın haber alma hakkını sağlayarak toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarmak adına önemli bir görevi ifa ediyorlar. Afyonkarahisar’ın kalkınmasında, tanıtılmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine önemli katkılar sağlayan basınımızın ve fedakar basın emekçilerimizin özveri içinde yerine getirdikleri görevlerini bundan sonra da aynı duyarlılıkta basın meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde yerine getireceklerine inancım tamdır. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne tüm basın mensupları ile iyi ilişkiler kurmaya çalıştık. Gerek Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz vasıtasıyla gerek talep halinde belirli konularda verdiğimiz beyanatlarla ve gerekse 10 Ocak ve 24 Temmuz gibi basın çalışanları için önem arz eden günlerde bir araya gelerek Afyonkarahisar’da medya mensupları ile iletişimimizi güncel tutmak için çok çaba sarf ettik. Üniversite yönetimi olarak 8 yıl içinde üniversite bünyesinde gerçekleştirilen önemli ve başarılı gelişmeleri kamuoyuna duyurarak Afyonkarahisar halkının gören gözü işiten kulağı olduğunuz için şahsım ve yönetimim adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu önemli kamu hizmetini yerine getiren gazetecilik mesleğini zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin gece ve gündüzünü halkımızın doğru haber almasına adayan basın meslek ilkelerine riayet ederek fedakarane çalışan gazeteci arkadaşlarımızın Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarımızı rahmetle anıyorum.”

“34 BÜYÜK PROJEYİ BİTİRDİK”

8 yıllık görev süresi boyunca yapılan tüm çalışmaları kitap haline getirdiklerini ifade eden Solak, şunları aktardı: “8 yıllık değerlendirmeye bakınca resmi belge olsun diye kitaplaştırdık. En küçüğü 5 milyon en büyüğü 128 milyon bütçeli olmak üzere 34 büyük projeyi bitirdik. Ardından ilçelerin hepsinin altyapı ve büyük onarımlarını bitirdik. Geçen haftanın başında da 2018’den kalan paramızı 100 bilgisayar alarak ilçelere dağıttık. Meslek yüksekokullarına öğretim elemanı desteği verdik. Şimdi de vereceğiz. Dünyada sağlık alanında her 100 ölümün 72’sinden 3 hastalık sorumludur. Bunlar felç, kanser, kalp ve dolaşım bozukluklarıdır. Afyon ilimize AFSÜ veya genelde AKÜ olarak ikisini getirmeyi başardık. Şu anda AFSÜ bünyesindeki fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde günde 600-700 fizik tedavi hastası tedavi görüyor. Bunun bir kısmı felç geçiren hastalar. Farklı illere gidiyorlardı. İlimizdeki vatandaşlar kendi ilinden bu hizmeti almaya 2012 yılından beri devam ediyor. Kanser ikinci problemdi ki nerdeyse her evde bir tane var. Türkiye’de yılda 170-180 bin kişi kansere yakalanıyor. 2015 Mayıs’ında temeli atıldı. 2018 yılının ocak ayında 330 yatak kapasiteli hastanemizi de Radyoterapi Merkezi ile açtık. Şimdi AFSÜ bünyesinde hizmet ediyor. İnşallah 3. ayağını da değerli AFSÜ yönetimi yapacaktır. Ülkemiz üniversiteleşme açısından ciddi bir değişim yaşıyor. Bunda da Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri, yol göstericiliği, ülkeye ve üniversitelere verdiği bütçe ve katkının yeri ve önemi büyük. Dolayısıyla 8 yıllık süreçte 34 adet projeyi 425 milyon lira harcayarak Afyon kamuoyuna sunmuş olduk.”>>>Mehmet Tabak


  EĞİTİM    12.01.2019 11:09:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..