Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ÖZEL HABER - Bu öğrencileri kimse görmüyor mu?
..

2

Image

‘Adalet, emek ve aidiyet’
..

3

Image

AKÜ İle NetCad protokol imzaladı
..

4

Image

AFSܒde akademik yıl ödülleri verildi
..

5

Image

Rektör Karakaş, öğrencileri yalnız bırakmadı
..

6

Image

AKÜ Tarih Bölümü’nde toplantı yapıldı
..

7

Image

‘Gelişimci ruhunuzu devam ettirin’
..

8

Image

‘Olanla yetinme, fazlasını iste’
..

9

Image

Eğitimde ‘Yazılım’ zamanı
..

10

Image

AKܒde devir teslim töreni
..

11

Image

‘El yazısı yerine klavye eğitimi veriliyor’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO’da düzenlenen Robotik Kodlama Paneli’nde..

12

Image

Yalçın: “Önünüzde saygıyla eğiliyorum”

Afyonkarahisar’da gerçekleşen 5. Kitap Okuma Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "81 il içerisinde 5 bin say..

13

Image

“Gelecek Zirvesi 2021” programı yapıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV..

14

Image

Çocukların eğitiminde aile faktörünün önemi

AKÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Emin Türkoğlu, “Çocuk ilkleri sizde görüyor. Dürüst olmayı, merhameti ve adaleti çocuk sizde görü..

15

Image

Karakaş, takımlarla bir araya geldi
..

16

Image

AKܒden önemli bir adım
..

17

Image

“Teknolojiyi mesleğe yansıtmak önemli”


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Aydın, çevrimiçi açılış dersinde, bütün öğrencilerin ve sektör..

‘EBA Destek Noktaları oluşturuyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘EBA Destek Noktaları oluşturuyoruz’


İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’da 122 adet EBA Destek Noktası’nın kurulduğunu söyleyerek, yeni noktalarında oluşturulmaya devam edeceğini belirtti
  EĞİTİM    04.09.2020 13:24:58İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmete sunulan EBA Destek Noktası’nın açılış törenine katıldı. Telekonferans yöntemiyle tüm Türkiye’deki EBA Destek Noktaları’na bağlanan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, “EBA destek noktasında, ihtiyacı olan öğrencilerin belirli bir planlama dahilinde gruplar halinde, dönüşümlü olarak bilgisayar ve internet kullanımları sağlanacak. Öğrencilerimiz bulundukları mahalledeki en yakın EBA Destek Noktasının bulunduğu yeri, 'uzaktaneğitim.meb.gov.tr' adresinden öğrenebilirler. EBA internet sayfamızın sağ alt bölümünde yer alan EBA Asistan ve 'uzaktanegitim.meb.gov.tr' internet adresimiz uzaktan eğitim sistemlerimize dair tüm sorulara anında cevap vermek üzere hizmetinizdedir. Evlerinden uzaktan eğitime katılma imkânı olmayan öğrencilerimizin EBA'dan faydalanmalarını sağlamak için okullarımız ve kurumlarımızda EBA destek noktaları oluşturduk” dedi.

“81 İLDE BİN 220’DEN FAZLA EBA
DESTEK NOKTASI OLUŞTURULDU”

81 ilde bin 200’den fazla EBA Destek Noktası’nın oluşturulduğunu belirten Bakan Selçuk, “81 ilimizde şu anda 1200'den fazla EBA Destek Noktası kurulmuş durumda. Bu sayı çok yakın bir zamanda 5 bin 200'e çıkarılacak. EBA Destek Noktasında öğrencilerimize dijital eğitim araçları ve geniş bant internet erişimi sunacağız. Bu alanlar okullarımızın tespit ettiği, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan tüm öğrencilerimiz tarafından kullanılabilecek. Öğrencimiz, EBA Destek Noktasına giderse burada uzaktan eğitimini almış olabilecek” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI”

Öğrencilerin bu noktalara giriş ve çıkışlarının, sınıf seviyelerine uygun şekilde çakışmadan gerçekleştirileceğini ve hijyene büyük önem verileceğini söyleyen Selçuk, “Öğrencilerin EBA Destek Noktasına giriş ve çıkışları, öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun, birbirleriyle çakışmayacak ve yığılma olmayacak şekilde planlanacak. Elbette tıpkı okullarımızda olduğu gibi bu alanlarda da hijyen şartlarının sağlanması önceliğimiz olacak. Ne diyoruz? Önce çocuklarımızın, önce öğretmenimizin sağlığı ve risk varsa biz yokuz diyoruz. Bu alanlar kullanım öncesi ve sonrasında temas edilen tüm yüzeylerle birlikte dezenfekte edilecek. EBA Destek Noktasında teknik işlemlerin yürütülmesi için en az bir öğretmen ya da teknik personel görevlendireceğiz. Ayrıca mesafe kuralları gereği, destek noktamızın kapasitesine uygun olarak aynı anda belirli sayıda öğrencinin bulunmasına da dikkat edilecek. EBA Destek Noktası olarak kullanılan alanların temizlik ve hijyenini sağlamak amacıyla personel de görevlendireceğiz” diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR’DA 122 ADET EBA
DESTEK NOKTASI OLUŞTURULDU”

Afyonkarahisar’da da 112 adet EBA Destek Noktası oluşturulduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Uzaktan eğitimin yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan 1. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm öğrencilerimizin eğitim-öğretimlerinin aksamaması için ilimizde toplam 122 EBA Destek Noktası oluşturduk. Oluşturduğumuz EBA Destek Noktaları’ndan 420 bilgisayar ile 44 tanesi merkez okul ve kurumlarımızda; ilçelerimizde ise 610 bilgisayar ile 78 EBA Destek Noktası oluşturduk. EBA Destek Noktalarına okullarımız, Halk Eğitimi Merkezleri, bilgisayar laboratuvarı ve Z Kütüphanesi olan okullarımız olmak üzere birçok okulumuz katkı sağladı. Oluşturulan EBA Destek Noktalarımızı; öğrencilerimiz, görevli öğretmenlerimizin gözetiminde kullanabilecekler. İlimiz okul ve kurumlarında an itibariyle yeni EBA Destek Noktaları oluşturmaya devam ediyoruz. Tüm dünya ve ülkemiz olarak bu zorlu sürecin bir an önce bitmesi ve tekrar öğrencilerimize kavuşmak dileği ile EBA Destek Noktalarının kurulmasında emeği geçen okul/kurum müdürlerimize ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.>>>Mustafa Bayer

  EĞİTİM    04.09.2020 13:24:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..