Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Devir teslim süreci görüşüldü

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) yöneticileri arasında devir teslim sürecinin yürütülmesi..

2

Image

Prof. Dr. Celal Demir’den 2 başarı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Demir, Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmesinin yan..

3

Image

‘Güvenlik sorunu yok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Güvenlik Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonk..

4

Image

Başkan Çoban’a teşekkür belgesi

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve Kadir Pancaroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek, vakfa verdiği desteklerd..

5

Image

‘MYO’yu kısa sürede tamamlayacağız’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında kabul etti...

6

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen ge..

7

Image

Süpermen Türk olsaydı
Kurumsallaşmanın temelinin, niteliklerle donatılmış çalışanlar olması gerektiğinin herkesçe bilindiği günümüzde, çalışan motivasyonunu sürekli dinç tu..

8

Image

Öğrencilere yardım

İlimiz Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca eğitim çağındaki gençlerimize eğitim materyali yardımları devam ediyor...

9

Image

TV tablet yerine maket yapımı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Havacılık ve RC Araç Topluluğu ile Enformatik Bölüm Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Ata Model Uçağın Tanıtımı ve Yapım..

10

Image

Amaç sosyal ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlamak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi ile Zafer Teknopark işbirliğinde Newton – Katip Çelebi Fonu Tanıtım Günü etkinliği düzenlen..

11

Image

AKÜ aşçıları 22 ödül kazandı
6-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar alanında gerçekleştirilen Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ..

12

Image

Çocuklar AKܒyü gezdi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından aile yanında desteklenen 52 çocuk, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve ..

13

Image

Rektör Solak AFİMDER’i ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Önder İmam Hatipliler Derneği (AFİMDER) heyetini makamında kabu..

14

Image

Yükümlüler okulların tamiratını yapıyor
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hükümlüler, il genelindeki çeşitl..

15

Image

Sağbaş, Erasmus öğrencilerini ağırladı

Erasmus+KA107 (Avrupa Dışı Ülkeler) Değişim Programı kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı güz döneminde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) eğiti..

16

Image

Öğrenciler eğlenerek öğreniyor
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü "Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM)" kapsamında çocuk v..

17

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

‘Ek yerleştirilmeler büyük fırsat’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ek yerleştirilmeler büyük fırsat’


İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol, ek yerleştirmelerin üniversite adayları için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin kesinlikle morallerini bozmamaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca ek yerleştirme döneminde üniversiteli olmak isteyenler için büyük bir fırsat" dedi.

  EĞİTİM    19.09.2018 07:59:53

Öğrencilerin kafasında oluşan belirsizliğin ek kontenjanla aşılacağını belirten Burak Akkol, “Ek kontenjan, onlar için çok büyük bir fırsat. Sınava yeniden hazırlanmak kolay değil. Ek kontenjan süresi ayın 20'sine kadar devam edecek. Gerçekten çok değerli ve önemli bölümler var. 51 bin adayımız ilk tercihinde bir yere yerleşmesine rağmen kaydını yaptırmadı. Bana göre bunun en büyük nedeni çevre. Çevre ve aile baskısı sonucu, öğürenci kendi ideallerinin peşinden koşamıyor. Öğrencilerimiz kendi hedefleri doğrultusunda tercih yapıp, bir yeri kazanıyorsa hiçbir şeyi umursamasınlar. Mutlaka kazandıkları bölüme gidip kayıtlarını yaptırsınlar. Ayrıca kontenjan sayısı düşük olan yerleri tercih edip riske girmektense, kontenajan sayısı fazla olan yerleri tercih edip garanti altına almak daha doğru olur. Öğrenciler, tercih edecekleri üniversiteyi iyi araştırsınlar. Özellikle kampüsüne mutlaka gitsinler” dedi.

“EGE'Yİ GEZİYORUZ”

Aynı zamanda bir eğitimci olduğunu aktaran Akkol, “Türk Dili ve Ebebiyatı Öğretmenliği mezunuyum. Ege Bölgesi'ni karış karış geziyoruz ve üniversitemizi anlatıyoruz. Yüz binlerce öğrenciyle buluşuyoruz. Üniversitemiz tercih döneminde çok fazla ilgi görüyor. Biz de öğrencilerimize bu süreçte yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih döneminde öğrencilere tavsiyede bulundu. Akkol, bölge ofislerinde öğrencilere ek tercihlerle ilgili destek verdiklerini hatırlatarak, “Ek kontenjan, onlar için çok büyük bir fırsat. Gerçekten çok değerli ve önemli bölümler var” dedi

EK KONTENJAN DESTEĞİ

YKS ek tercih döneminde öğrencilere tavsiyelerde bulunan Akkol, “Ek kontenjanda öğrencilerimize çok büyük destek sağlıyoruz. Bölge ofislerimizde ücretsiz olarak öğrencilerimizin tercihlerini gerçekleştiriyoruz. Üniversitemizi tercih etmeleri tabii ki bizi mutlu edecektir, ancak öğrencilerimizin en doğru yeri tercih etmeleri noktasında onların yanında olacağız. Ek kontenjanda tercih yapmak isteyen öğrencilerimizin, bankaya 15 TL yatırması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Öğrencilerimizin dikkat edeceği en önemli kriter aldıkları puandan daha düşük bir okul yazmalarıdır diyerek sözlerini noktaladı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    19.09.2018 07:59:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..