Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

2

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

3

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

4

Image

AKÜ yarışmadan ödülle döndü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen ..

5

Image

Bayat ekmekler lezzete dönüştü
Bayraktepe İlkokulu tarafından Bayat Ekmekler Sihirli Ellerde Lezzete Dönüşüyor etkinliği ile ekmek israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor. ..

6

Image

‘Mesleki eğitime önem vermeliyiz’
Yerli Yeşil Yeni Platformu’nun hazırladığı Mesleki ve Teknik Eğitim Farkındalık Projesi’nin Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dünya..

7

Image

‘Deizm bir kılıf olarak görülüyor’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefi, Kelami ve Fıkhi Yönleri Açısından Deizm Paneli’nde konuşan Ö..

8

Image

Kültürleri yemeklerle birleştirdiler
Afyonkarahisar Hüseyin Sümer Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte okulda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ai..

9

Image

TED Afyon Koleji’nde kan bağışı

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle “Eğitime Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” sloganı ile TED Afyon Koleji’nde kan bağışı ..

10

Image

‘Güçlü bir üniversiteyiz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yeni atanan öğretim üyeleriyle tanışma toplantısında konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, yeni genel her öğreti..

11

Image

AKܒden Endüstri 4.0 etkinliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Kocatepe Kulübü tarafından Endüstri 4.0 konusu içerisinde y..

12

Image

Mühendis adaylarına eğitim
AKÜ de İnşaat Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencilerine yapı kimyasalları ve uygulamaları ile ilgili eğitim verildi..

13

Image

Mesleğin inceliklerini öğreniyorlar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İstanbul’da Chefstalk & Workshop Yeni Yıl Temalı ..

14

Image

Her şey Afyon Eğitim Vakfı için
Afyon Eğitim Vakfı İstanbul'da.....

15

Image

Rektör Koçak’tan ziyaret
Okan Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Koçak, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. ..

16

Image

Büyük Menderes Cannes’da ödül aldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Özer’in yönetmenliğini yaptığı “B..

17

Image

552 Mesleki Yeterlilik Başvurusu
Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavları’n..

‘Ek yerleştirilmeler büyük fırsat’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ek yerleştirilmeler büyük fırsat’


İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol, ek yerleştirmelerin üniversite adayları için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin kesinlikle morallerini bozmamaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca ek yerleştirme döneminde üniversiteli olmak isteyenler için büyük bir fırsat" dedi.

  EĞİTİM    19.09.2018 07:59:53

Öğrencilerin kafasında oluşan belirsizliğin ek kontenjanla aşılacağını belirten Burak Akkol, “Ek kontenjan, onlar için çok büyük bir fırsat. Sınava yeniden hazırlanmak kolay değil. Ek kontenjan süresi ayın 20'sine kadar devam edecek. Gerçekten çok değerli ve önemli bölümler var. 51 bin adayımız ilk tercihinde bir yere yerleşmesine rağmen kaydını yaptırmadı. Bana göre bunun en büyük nedeni çevre. Çevre ve aile baskısı sonucu, öğürenci kendi ideallerinin peşinden koşamıyor. Öğrencilerimiz kendi hedefleri doğrultusunda tercih yapıp, bir yeri kazanıyorsa hiçbir şeyi umursamasınlar. Mutlaka kazandıkları bölüme gidip kayıtlarını yaptırsınlar. Ayrıca kontenjan sayısı düşük olan yerleri tercih edip riske girmektense, kontenajan sayısı fazla olan yerleri tercih edip garanti altına almak daha doğru olur. Öğrenciler, tercih edecekleri üniversiteyi iyi araştırsınlar. Özellikle kampüsüne mutlaka gitsinler” dedi.

“EGE'Yİ GEZİYORUZ”

Aynı zamanda bir eğitimci olduğunu aktaran Akkol, “Türk Dili ve Ebebiyatı Öğretmenliği mezunuyum. Ege Bölgesi'ni karış karış geziyoruz ve üniversitemizi anlatıyoruz. Yüz binlerce öğrenciyle buluşuyoruz. Üniversitemiz tercih döneminde çok fazla ilgi görüyor. Biz de öğrencilerimize bu süreçte yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih döneminde öğrencilere tavsiyede bulundu. Akkol, bölge ofislerinde öğrencilere ek tercihlerle ilgili destek verdiklerini hatırlatarak, “Ek kontenjan, onlar için çok büyük bir fırsat. Gerçekten çok değerli ve önemli bölümler var” dedi

EK KONTENJAN DESTEĞİ

YKS ek tercih döneminde öğrencilere tavsiyelerde bulunan Akkol, “Ek kontenjanda öğrencilerimize çok büyük destek sağlıyoruz. Bölge ofislerimizde ücretsiz olarak öğrencilerimizin tercihlerini gerçekleştiriyoruz. Üniversitemizi tercih etmeleri tabii ki bizi mutlu edecektir, ancak öğrencilerimizin en doğru yeri tercih etmeleri noktasında onların yanında olacağız. Ek kontenjanda tercih yapmak isteyen öğrencilerimizin, bankaya 15 TL yatırması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Öğrencilerimizin dikkat edeceği en önemli kriter aldıkları puandan daha düşük bir okul yazmalarıdır diyerek sözlerini noktaladı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    19.09.2018 07:59:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..