Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Teknik Kolej’den Müftü Kabukçu’ya ziyaret
Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Afyonkarahisar İl Mü..

2

Image

Minikler itfaiyeciliği öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Renkli Ev Kreşi öğrencileri, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü gezerek bilgi aldı...

3

Image

Batı Tur şoförleri kahvaltıda buluştu
Başta Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejin öğrenci ve personelleri ile birçok okul servis işletmenin taşımacılığı yapan Afyon Batı Tur’un şofö..

4

Image

‘Teknoloji Üniversitesi kuracağız’
Turkcell firması tarafından Zeka Gücü Projesi kapsamında düzenlenen programda konuşan Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi At..

5

Image

‘Kentimizi başarıyla temsil ettiniz’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TEKNOFESTE katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi takımını makamında ağırladı. Başkan Çoban, heyeti kentimizi b..

6

Image

Fatih Anadolu Lisesi Stem Merkezi olacak
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi’nin 2018 teklif çağrısı döneminde başvurduğu 2018-1-TR01-KA229-058635_1 numaralı "Maths,Engineering and Technology..

7

Image

‘Gençler 18 yaşına kadar meslek edinmeli’
Uluslararası Bilim ve Eğitim Kongresi’nde konuşan AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Peker, 18 yaşına gelen ve üniversiteye giremeyen gençler..

8

Image

TÜBİTAK destek programı tanıtıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin ortaklaşa düzenlediği TÜBİTAK Bİ..

9

Image

Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yarın yapılacak olan Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde Afyon Kocatepe Üniv..

10

Image

Başkan Çoban başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bilgi Evi öğrencilerini başarıya teşvik etmek amacıyla başlattığı ödül uygulamasında dereceye giren öğrencilere ve..

11

Image

Geleceğin sanayicileri yetişiyor
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitim faaliyetleri hakkında velileri bilgilendiren Okul Müdürü Osman Tezgiden, okulda farklı eğ..

12

Image

Mekatronik Mühendisliği AKܒyü temsil etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü TeknoMeka takımı İstanbul’da düzenlenen Havacılık, Uzay Ve Teknol..

13

Image

Öğrencilere yardım
2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcında İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği, 410 öğrencinin yüzünü güldürdü...

14

Image

Oryantasyon eğitimi
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde görev alacak 186 usta öğreticiye oryantasyon eğitimine b..

15

Image

Sosyal Medya’da doğru iletişim anlatıldı
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi 2015 teklif çağrısı döneminden bu yana koordinatörü olarak yürüttüğü “Connect, Share and Get Enlighted – Bağlan, P..

16

Image

Emekli öğretmenler Çay’da buluştu
İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü'nden 1973-1976 yılları arasında mezun olan beden eğitimi öğretmenleri, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde buluştu...

17

Image

AKܒye yakışan dev tesis
Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından Ahmet Necdet Sezer kampusu karşısına yaptırılan AKÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Açık Spor Tesisleri’nde çalışm..

‘Ek yerleştirilmeler büyük fırsat’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ek yerleştirilmeler büyük fırsat’


İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol, ek yerleştirmelerin üniversite adayları için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin kesinlikle morallerini bozmamaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca ek yerleştirme döneminde üniversiteli olmak isteyenler için büyük bir fırsat" dedi.

  EĞİTİM    19.09.2018 07:59:53

Öğrencilerin kafasında oluşan belirsizliğin ek kontenjanla aşılacağını belirten Burak Akkol, “Ek kontenjan, onlar için çok büyük bir fırsat. Sınava yeniden hazırlanmak kolay değil. Ek kontenjan süresi ayın 20'sine kadar devam edecek. Gerçekten çok değerli ve önemli bölümler var. 51 bin adayımız ilk tercihinde bir yere yerleşmesine rağmen kaydını yaptırmadı. Bana göre bunun en büyük nedeni çevre. Çevre ve aile baskısı sonucu, öğürenci kendi ideallerinin peşinden koşamıyor. Öğrencilerimiz kendi hedefleri doğrultusunda tercih yapıp, bir yeri kazanıyorsa hiçbir şeyi umursamasınlar. Mutlaka kazandıkları bölüme gidip kayıtlarını yaptırsınlar. Ayrıca kontenjan sayısı düşük olan yerleri tercih edip riske girmektense, kontenajan sayısı fazla olan yerleri tercih edip garanti altına almak daha doğru olur. Öğrenciler, tercih edecekleri üniversiteyi iyi araştırsınlar. Özellikle kampüsüne mutlaka gitsinler” dedi.

“EGE'Yİ GEZİYORUZ”

Aynı zamanda bir eğitimci olduğunu aktaran Akkol, “Türk Dili ve Ebebiyatı Öğretmenliği mezunuyum. Ege Bölgesi'ni karış karış geziyoruz ve üniversitemizi anlatıyoruz. Yüz binlerce öğrenciyle buluşuyoruz. Üniversitemiz tercih döneminde çok fazla ilgi görüyor. Biz de öğrencilerimize bu süreçte yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih döneminde öğrencilere tavsiyede bulundu. Akkol, bölge ofislerinde öğrencilere ek tercihlerle ilgili destek verdiklerini hatırlatarak, “Ek kontenjan, onlar için çok büyük bir fırsat. Gerçekten çok değerli ve önemli bölümler var” dedi

EK KONTENJAN DESTEĞİ

YKS ek tercih döneminde öğrencilere tavsiyelerde bulunan Akkol, “Ek kontenjanda öğrencilerimize çok büyük destek sağlıyoruz. Bölge ofislerimizde ücretsiz olarak öğrencilerimizin tercihlerini gerçekleştiriyoruz. Üniversitemizi tercih etmeleri tabii ki bizi mutlu edecektir, ancak öğrencilerimizin en doğru yeri tercih etmeleri noktasında onların yanında olacağız. Ek kontenjanda tercih yapmak isteyen öğrencilerimizin, bankaya 15 TL yatırması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Öğrencilerimizin dikkat edeceği en önemli kriter aldıkları puandan daha düşük bir okul yazmalarıdır diyerek sözlerini noktaladı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    19.09.2018 07:59:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..