Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

‘Ek yerleştirilmeler büyük fırsat’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ek yerleştirilmeler büyük fırsat’


İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol, ek yerleştirmelerin üniversite adayları için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin kesinlikle morallerini bozmamaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca ek yerleştirme döneminde üniversiteli olmak isteyenler için büyük bir fırsat" dedi.

  EĞİTİM    19.09.2018 07:59:53

Öğrencilerin kafasında oluşan belirsizliğin ek kontenjanla aşılacağını belirten Burak Akkol, “Ek kontenjan, onlar için çok büyük bir fırsat. Sınava yeniden hazırlanmak kolay değil. Ek kontenjan süresi ayın 20'sine kadar devam edecek. Gerçekten çok değerli ve önemli bölümler var. 51 bin adayımız ilk tercihinde bir yere yerleşmesine rağmen kaydını yaptırmadı. Bana göre bunun en büyük nedeni çevre. Çevre ve aile baskısı sonucu, öğürenci kendi ideallerinin peşinden koşamıyor. Öğrencilerimiz kendi hedefleri doğrultusunda tercih yapıp, bir yeri kazanıyorsa hiçbir şeyi umursamasınlar. Mutlaka kazandıkları bölüme gidip kayıtlarını yaptırsınlar. Ayrıca kontenjan sayısı düşük olan yerleri tercih edip riske girmektense, kontenajan sayısı fazla olan yerleri tercih edip garanti altına almak daha doğru olur. Öğrenciler, tercih edecekleri üniversiteyi iyi araştırsınlar. Özellikle kampüsüne mutlaka gitsinler” dedi.

“EGE'Yİ GEZİYORUZ”

Aynı zamanda bir eğitimci olduğunu aktaran Akkol, “Türk Dili ve Ebebiyatı Öğretmenliği mezunuyum. Ege Bölgesi'ni karış karış geziyoruz ve üniversitemizi anlatıyoruz. Yüz binlerce öğrenciyle buluşuyoruz. Üniversitemiz tercih döneminde çok fazla ilgi görüyor. Biz de öğrencilerimize bu süreçte yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. İstanbul Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih döneminde öğrencilere tavsiyede bulundu. Akkol, bölge ofislerinde öğrencilere ek tercihlerle ilgili destek verdiklerini hatırlatarak, “Ek kontenjan, onlar için çok büyük bir fırsat. Gerçekten çok değerli ve önemli bölümler var” dedi

EK KONTENJAN DESTEĞİ

YKS ek tercih döneminde öğrencilere tavsiyelerde bulunan Akkol, “Ek kontenjanda öğrencilerimize çok büyük destek sağlıyoruz. Bölge ofislerimizde ücretsiz olarak öğrencilerimizin tercihlerini gerçekleştiriyoruz. Üniversitemizi tercih etmeleri tabii ki bizi mutlu edecektir, ancak öğrencilerimizin en doğru yeri tercih etmeleri noktasında onların yanında olacağız. Ek kontenjanda tercih yapmak isteyen öğrencilerimizin, bankaya 15 TL yatırması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Öğrencilerimizin dikkat edeceği en önemli kriter aldıkları puandan daha düşük bir okul yazmalarıdır diyerek sözlerini noktaladı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    19.09.2018 07:59:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..