Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKÜ'DE GÖREV DEĞİŞİMLERİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürlüğü görevleri için devir teslim tör..

2

Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mez..

3

Image

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nde yaz kursu gören öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaz kursunda ..

4

Image

AKÜ ile PTT protokol imzaladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi akademik ve idari p..

5

Image

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yükseköğr..

6

Image

Lise diploması alabilecekler
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül, Resmi Gazete’de yayınlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğine göre, mesleki eğitim merkezi..

7

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

8

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

9

Image

GEZEREK ÖĞRENİYORLAR
Şehit Sami Çifci Bilgi Evi ve Harbiş Bilgi Evi yaz okulu öğrencileri, yaz okulu etkinlikleri kapsamında, M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı ve Akar..

10

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

11

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

12

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

13

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

14

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

15

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

16

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

17

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasmus Haftası) etkinliğinde konuşan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, “Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Merkez Müdürlüğü’müzün yapmış olduğu değişim programlarına katılacak akademisyenlerimizi, idari personelimizi ve öğrencilerimizi de destekliyoruz. Elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz” dedi
  EĞİTİM    18.04.2019 10:55:41


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ etkinliği başladı. Erasmus Cafe’de gerçekleşen etkinlikte AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, İslami İlimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Güler, AKÜ UİM Müdürü Prof. Dr. Ayhan Erol ve diğer ülkelerden gelen katılımcılar yer aldı.

9 FARKLI ÜLKEDEN TEMSİLCİLER KATILDI

Etkinliğin açış konuşmasını yapan AKÜ UİM Müdürü Prof. Dr. Ayhan Erol, Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak 7. Uluslararası Erasmus Haftası’nda bir arada olduklarını söyledi. 9 farklı ülkeden temsilcilerin katıldığını ifade eden Erol, “Ukrayna, Arnavutluk, Moldova, Kosova, Gürcistan, Cezayir, Fransa, Slovakya ve Romanya gibi ülkelerden ortaklarımız var. Bu toplantının amacını, Avrupa’ya nasıl öğrencilerimizi eğitim almaya gönderiyorsak veya oradan da öğrenciler bize nasıl geliyorsa; aynı şekilde Avrupa dışından ülkelerden, ortak üniversitelerden gelen öğrenciler veya bizim göndereceğimiz öğrenciler olmakta. Avrupa dışından olan ülkelerdeki ortaklarımızla da bugüne kadar olan ve bundan sonra da olacak çalışmalarımızı daha ileriye nasıl götürürüz diye çalışmaktayız” diye konuştu.

“BU TOPLANTILAR BÜYÜK FIRSAT”

Yüz yüze gerçekleştirilen toplantıların çok büyük faydası olduğunu dile getiren Erol, şunları kaydetti: “Bu toplantıların çok büyük faydası var. Özellikle bu projeler öğrenci değişimi ile alakalı değil, aynı zamanda da uluslararası yapılacak projelerde de çok önemli yer tutmakta. Bu anlamda interneti ve sosyal medyayı kullanarak e-posta sistemi ile karşılıklı anlaşmaya gitmek zor olabiliyor. Ama böyle bir fırsatı değerlendirerek hep bir arada yüz yüze konuşup geleceğe yönelik ülkelerin ekonomisine, eğitimine, kültürüne etki edebilecek ortak projelerde yer almak için bu toplantılar büyük bir fırsat. Biz de bu fırsatı değerlendireceğiz. 4 gün çalışma ve 1 günde şehir gezimiz olacak. Afyonkarahisar’ı misafirlerimize gezdireceğiz.”

ETKİNLİK GALA YEMEĞİYLE SONA ERECEK

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş ise Afyon Kocatepe Üniversitesi yönetimi olarak bu tür uluslararası etkinlikleri desteklediklerini söyledi. Sağbaş, “Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Merkez Müdürlüğü’müzün yapmış olduğu değişim programlarına katılacak akademisyenlerimizi, idari personelimizi ve öğrencilerimizi de destekliyoruz. Elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz” dedi. Uluslararası Erasmus Haftası etkinliği açılışı AKÜ, Afyonkarahisar ve Türkiye’yi tanıtan sunumların gerçekleştirilmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi. 7. International Week etkinliği, 20 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek olan gala yemeği ile sona erecek.>>>Mehmet Tabak

  EĞİTİM    18.04.2019 10:55:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..