Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

‘Engelleri birlikte aşacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Engelleri birlikte aşacağız’Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi ve Meslek Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri engellilere dikkat çekmek için ‘Engelleri hep birlikte aşacağız’ konulu bir konferans düzenledi.
  EĞİTİM    31.12.2018 10:38:35

BESYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferans, 4.sınıf öğrencilerinin ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında organize edildi. Konferansa konuşmacı olarak Afyonkarahisar Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Akdağ, Afyon Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas katıldı. Konferansta ilk konuşan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hakan Erdoğan, küçük yaşta görme yetisini kaybettiğini belirterek, günlük hayatta yaşadıklarını ve vatandaşlardan isteklerini söyledi.

“SARI ÇİZGİLER BİZİM YÜRÜME PİSTİMİZ”

Erdoğan, şunları kaydetti: “Ben total görme engelliyim, yani hiç görmüyorum. Aynı zamanda 10 yıl önce böbrek nakli oldum. İki tane engelim var. Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da engellilerin sıkıntılarından bahsetmek istiyorum. Afyonkarahisar sokaklarında olan sarı çizgi bizim hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardan birisidir. Ama çok dizaynı iyi olan bir uygulama değil. Maalesef bizlerle görüşülüp yapılmış bir uygulama olmadı. Sarı çizgiler bizim yürüme pistimiz. Onlarla biz yerimizi bulabiliyoruz. Ama bu çizgilerin üzerine konulan araçlar ve eşyalar bizim yürümemizi zorlaştırdığı gibi bizi bazen düşürüyor. Bu konuda insanların daha duyarlı olmasını istiyorum.”

“10 YILDIR OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Otizmli bir oğlu olduğunu dile getiren Afyon Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas ise, otizm ile ilgili bilgiler verdi. Kavas, yaklaşık on yıldır otizmli çocuklarla ilgili çalışmalar yaptığını dile getirerek, “İnsanlar günlük hayatta gördüğü otizmli çocuklara farklı gözlerle bakıyorlar. Benimde otizmli bir çocuğum var ve insanlar parklardan otizmli çocukların yanından çocuklarını kaçırıyorlar. Yıllardır bu konuda çalışma yapıyoruz. Ve farkındalık oluşturmaya başladık. Ama hala sorunlar yaşamaya devam ediyoruz. Bazı okullarda otizmli öğrencileri istemeyen öğretmenlerin olduğuna şahit oluyoruz. Bu konuda sizler ilerde özel çocuklarla karışlaşırsanız empati ile yaklaşmanızı istiyorum” diye konuştu.

“DİYALİZ HASTALARI ÜÇ DÖRT GÜN 4 SAAT MAKİNEYE BAĞLI KALIYOR”

Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Akdağ ise konuşmasında diyaliz hastalarının yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, organ bağışına dikkat çekti. Akdağ, diyaliz hastaları ve böbrek yetmezliğiyle ilgili bilgiler vererek başladığı konuşmasında, organ nakli konusuna da değindi. Akdağ, şöyle konuştu: “Diyaliz hastaları haftada üç gün 4 saat makineye bağlı olarak hayatlarını sürdürüyorlar. Böbrek hastaları hava ne kadar soğuk olursa olsun, diyaliz makinesine bağlanmak için merkezlere gidiyor. Diyaliz hastalarının en büyük umudu organ nakli. Dernek olarak en büyük amacımız organ naklini ve organ bağışını arttırabilmek. Yaklaşık 16 yılda 400’den fazla hastamızı diyaliz makinesiyle yaşarken kaybettik. Türkiye’de şuanda 100 bine yakın hasta organ nakli bekliyor. Organ bekleyen insanlar sadece böbrek hastaları değil, karaciğer ve kalp gibi, göz korneası gibi organ bekleyen çok sayıda insan var. Lütfen organ bağışı için duyarlı olun.”
Konferansa çeşitli engelleri olan vatandaşlar, aileleri ve öğrenciler de katıldı. >>> Mustafa BAYER
  EĞİTİM    31.12.2018 10:38:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..