Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

2

Image

Bahçeşehir Koleji’nde karne coşkusu
Afyonkarahisar'da 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karnelerini aldı...

3

Image

İki haftada okuma yazma öğrendi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Onkoloji ve Hematoloji Hastanesinde tedavi gören 54 öğrenci, karnelerini aldı. 1,5 aydır AFSܒde t..

4

Image

Şehit çocuklarının karne heyecanı
TED Afyon Koleji’nde eğitim gören şehit çocuklarına yarıyıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamz..

5

Image

‘Tatili verimli geçirin’
Afyonkarahisar’da yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tut..

6

Image

Yarıyıl tatili bugün
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. 146 bin öğrenci bugün yarıyıl karnelerini alarak, sömestr tatiline başl..

7

Image

‘Kitap Fuarı kültür şölenine dönüşmeli’
Afyonkarahisar’da 2’ncisi düzenlenecek olan Kitap Fuarı konusunda açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın kültür şölenine dönüşme..

8

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

9

Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon..

10

Image

‘Dinamik ve yenilikçi bir yapıdayız’
TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı, TED Afyon Koleji’nin dinamik ve yenilikçi bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduğunu söyledi..

11

Image

Özbek heyetten ziyaret

Taşkent Ali Şir Nevai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Shuhrat Sırajiddinov, Öğrenci işlerinden sorumlu Prof. Dr. Rauf Yorkulov ve Fililoji Fakülte..

12

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı...

13

Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla..

14

Image

AEV’den Vali Tutulmaz’a kutlama

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı öğrencilerle ziyaret ederek İdareciler Günü’nü kutladı. ..

15

Image

‘İş birliğimiz devam edecek’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sol..

16

Image

‘El değmedik MYO kalmadı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının (MYO) iç donanım eksiklerinin giderilmesi amacıyla bilgisayar dağıtımı ..

17

Image

Veliler bilgilendirildi
Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi...

‘Engelleri birlikte aşacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Engelleri birlikte aşacağız’Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi ve Meslek Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri engellilere dikkat çekmek için ‘Engelleri hep birlikte aşacağız’ konulu bir konferans düzenledi.
  EĞİTİM    31.12.2018 10:38:35

BESYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferans, 4.sınıf öğrencilerinin ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında organize edildi. Konferansa konuşmacı olarak Afyonkarahisar Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Akdağ, Afyon Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas katıldı. Konferansta ilk konuşan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hakan Erdoğan, küçük yaşta görme yetisini kaybettiğini belirterek, günlük hayatta yaşadıklarını ve vatandaşlardan isteklerini söyledi.

“SARI ÇİZGİLER BİZİM YÜRÜME PİSTİMİZ”

Erdoğan, şunları kaydetti: “Ben total görme engelliyim, yani hiç görmüyorum. Aynı zamanda 10 yıl önce böbrek nakli oldum. İki tane engelim var. Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da engellilerin sıkıntılarından bahsetmek istiyorum. Afyonkarahisar sokaklarında olan sarı çizgi bizim hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardan birisidir. Ama çok dizaynı iyi olan bir uygulama değil. Maalesef bizlerle görüşülüp yapılmış bir uygulama olmadı. Sarı çizgiler bizim yürüme pistimiz. Onlarla biz yerimizi bulabiliyoruz. Ama bu çizgilerin üzerine konulan araçlar ve eşyalar bizim yürümemizi zorlaştırdığı gibi bizi bazen düşürüyor. Bu konuda insanların daha duyarlı olmasını istiyorum.”

“10 YILDIR OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Otizmli bir oğlu olduğunu dile getiren Afyon Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas ise, otizm ile ilgili bilgiler verdi. Kavas, yaklaşık on yıldır otizmli çocuklarla ilgili çalışmalar yaptığını dile getirerek, “İnsanlar günlük hayatta gördüğü otizmli çocuklara farklı gözlerle bakıyorlar. Benimde otizmli bir çocuğum var ve insanlar parklardan otizmli çocukların yanından çocuklarını kaçırıyorlar. Yıllardır bu konuda çalışma yapıyoruz. Ve farkındalık oluşturmaya başladık. Ama hala sorunlar yaşamaya devam ediyoruz. Bazı okullarda otizmli öğrencileri istemeyen öğretmenlerin olduğuna şahit oluyoruz. Bu konuda sizler ilerde özel çocuklarla karışlaşırsanız empati ile yaklaşmanızı istiyorum” diye konuştu.

“DİYALİZ HASTALARI ÜÇ DÖRT GÜN 4 SAAT MAKİNEYE BAĞLI KALIYOR”

Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Akdağ ise konuşmasında diyaliz hastalarının yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, organ bağışına dikkat çekti. Akdağ, diyaliz hastaları ve böbrek yetmezliğiyle ilgili bilgiler vererek başladığı konuşmasında, organ nakli konusuna da değindi. Akdağ, şöyle konuştu: “Diyaliz hastaları haftada üç gün 4 saat makineye bağlı olarak hayatlarını sürdürüyorlar. Böbrek hastaları hava ne kadar soğuk olursa olsun, diyaliz makinesine bağlanmak için merkezlere gidiyor. Diyaliz hastalarının en büyük umudu organ nakli. Dernek olarak en büyük amacımız organ naklini ve organ bağışını arttırabilmek. Yaklaşık 16 yılda 400’den fazla hastamızı diyaliz makinesiyle yaşarken kaybettik. Türkiye’de şuanda 100 bine yakın hasta organ nakli bekliyor. Organ bekleyen insanlar sadece böbrek hastaları değil, karaciğer ve kalp gibi, göz korneası gibi organ bekleyen çok sayıda insan var. Lütfen organ bağışı için duyarlı olun.”
Konferansa çeşitli engelleri olan vatandaşlar, aileleri ve öğrenciler de katıldı. >>> Mustafa BAYER
  EĞİTİM    31.12.2018 10:38:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..