Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Öğrenciler yöresel lezzetlerle buluştu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı 1. sınıf öğrencileri Yöresel Mutfak dersi kapsamında Afyonkarah..

2

Image

‘Hukuk hayatta duruş meselesidir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi ile Genç Hukukçular Kulübü tarafından “Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru” konulu konferans düzenlen..

3

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

4

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

5

Image

‘Dünyada her şey kadınların eseridir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Üniversite girişinde Bayan öğrencilere üz..

6

Image

Karma sergi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarından oluşan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamı..

7

Image

‘Genel sorun atalet’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Elektrik Kulübü tarafından düzenlenen Kocatepe Kariyer Günleri etkinliğinde konuşan Elektrik Kulübü Akademik Da..

8

Image

Eğitim yardımı

Erkmen Belediyesi, 14 yıldan bu yana her yıl iki eğitim öğretim dönemi sonunda takdir veya teşekkür belgesi alan ortaokul ve lise öğrencilerine e..

9

Image

Kutsal topraklara gideceklere eğitim

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HÜRSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Şenel, yeni hizmete geçen online hac ve umre eğitim sistemi hakkında bilg..

10

Image

Derneklerden AEV seferberliği

Türkiye genelindeki Afyonkarahisar Dernekleri, AEV’e destek için bir araya geldiler. Toplantıda TED Koleji’nin bulunduğu arsanın alınması için öd..

11

Image

Doğa Koleji’nden Erasmus etkinliği

Afyonkarahisar Doğa Koleji lise kademesi, Erasmus+ projesi kapsamında son hareketliliğini Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdi. ..

12

Image

İşbirliği protokolü imzalandı
Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında meslek liselerini özel sektörle birleştirecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Ankara’da düzenlen..

13

Image

Emekli astsubaydan gönüllü etkinlik
Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Ortaokulu öğrencileri ebru sanatını Gençlik Merkezi’nde gönüllü eğitmenlik yapan Ebru Sanatçısı Ömer Faruk Barış’ın y..

14

Image

‘Sünnet dinin yaşanan tarafıdır’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Bilgi Değerler Topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Ku..

15

Image

‘Çıraklık yapmadan ustalığa soyunmayın’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Mümtaz Ak..

16

Image

Sınava rekor katılım

3., 4. ve 5. sınıflar için sabah, 6.,7.,8. ve 9. sınıflar için öğleden sonra olmak üzere iki ayrı oturumda gerçekleşen TED Afyon Koleji Giriş ve ..

17

Image

‘Tam inovasyon dönemi’

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde pek çok yatırım yaptıklarını söyleyerek, “201..

‘Engelleri birlikte aşacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Engelleri birlikte aşacağız’



Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi ve Meslek Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri engellilere dikkat çekmek için ‘Engelleri hep birlikte aşacağız’ konulu bir konferans düzenledi.
  EĞİTİM    31.12.2018 10:38:35

BESYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferans, 4.sınıf öğrencilerinin ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında organize edildi. Konferansa konuşmacı olarak Afyonkarahisar Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Akdağ, Afyon Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas katıldı. Konferansta ilk konuşan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hakan Erdoğan, küçük yaşta görme yetisini kaybettiğini belirterek, günlük hayatta yaşadıklarını ve vatandaşlardan isteklerini söyledi.

“SARI ÇİZGİLER BİZİM YÜRÜME PİSTİMİZ”

Erdoğan, şunları kaydetti: “Ben total görme engelliyim, yani hiç görmüyorum. Aynı zamanda 10 yıl önce böbrek nakli oldum. İki tane engelim var. Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da engellilerin sıkıntılarından bahsetmek istiyorum. Afyonkarahisar sokaklarında olan sarı çizgi bizim hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardan birisidir. Ama çok dizaynı iyi olan bir uygulama değil. Maalesef bizlerle görüşülüp yapılmış bir uygulama olmadı. Sarı çizgiler bizim yürüme pistimiz. Onlarla biz yerimizi bulabiliyoruz. Ama bu çizgilerin üzerine konulan araçlar ve eşyalar bizim yürümemizi zorlaştırdığı gibi bizi bazen düşürüyor. Bu konuda insanların daha duyarlı olmasını istiyorum.”

“10 YILDIR OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Otizmli bir oğlu olduğunu dile getiren Afyon Otizm Derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas ise, otizm ile ilgili bilgiler verdi. Kavas, yaklaşık on yıldır otizmli çocuklarla ilgili çalışmalar yaptığını dile getirerek, “İnsanlar günlük hayatta gördüğü otizmli çocuklara farklı gözlerle bakıyorlar. Benimde otizmli bir çocuğum var ve insanlar parklardan otizmli çocukların yanından çocuklarını kaçırıyorlar. Yıllardır bu konuda çalışma yapıyoruz. Ve farkındalık oluşturmaya başladık. Ama hala sorunlar yaşamaya devam ediyoruz. Bazı okullarda otizmli öğrencileri istemeyen öğretmenlerin olduğuna şahit oluyoruz. Bu konuda sizler ilerde özel çocuklarla karışlaşırsanız empati ile yaklaşmanızı istiyorum” diye konuştu.

“DİYALİZ HASTALARI ÜÇ DÖRT GÜN 4 SAAT MAKİNEYE BAĞLI KALIYOR”

Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Akdağ ise konuşmasında diyaliz hastalarının yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, organ bağışına dikkat çekti. Akdağ, diyaliz hastaları ve böbrek yetmezliğiyle ilgili bilgiler vererek başladığı konuşmasında, organ nakli konusuna da değindi. Akdağ, şöyle konuştu: “Diyaliz hastaları haftada üç gün 4 saat makineye bağlı olarak hayatlarını sürdürüyorlar. Böbrek hastaları hava ne kadar soğuk olursa olsun, diyaliz makinesine bağlanmak için merkezlere gidiyor. Diyaliz hastalarının en büyük umudu organ nakli. Dernek olarak en büyük amacımız organ naklini ve organ bağışını arttırabilmek. Yaklaşık 16 yılda 400’den fazla hastamızı diyaliz makinesiyle yaşarken kaybettik. Türkiye’de şuanda 100 bine yakın hasta organ nakli bekliyor. Organ bekleyen insanlar sadece böbrek hastaları değil, karaciğer ve kalp gibi, göz korneası gibi organ bekleyen çok sayıda insan var. Lütfen organ bağışı için duyarlı olun.”
Konferansa çeşitli engelleri olan vatandaşlar, aileleri ve öğrenciler de katıldı. >>> Mustafa BAYER




  EĞİTİM    31.12.2018 10:38:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..