Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Eğitim ülkemiz için önemli’
Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Şan, eğitimin ülkemiz için öne..

2

Image

Dünyadan ve Türkiye’den başarı hikayeleri
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi konferansı gerçekleştirildi. Konferansa Selçuk ..

3

Image

WirelessUP Proje toplantısı
Avrupa Birliği Erasmus+ programı kapsamında gerçekleştirilen “UPraising VET Skills for innovation in European Electrotechnical Sector – WirelessUP!” k..

4

Image

TED Koleji’nden destansı anma
Aramızdan ayrılışının 80.yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk TED Afyon Kolejinde destansı bir programla anıldı.
..

5

Image

Öğretmenler kan verdi öğrenciler Kızılaycı oldu
Afyonkarahisar'da bir anaokulunda Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte öğretmenler kan bağışında bulundu...

6

Image

Öğrenciler fidan dikti
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla 81 ilde ve ağaçlandırmaya uygun ilçelerde fidan dikim e..

7

Image

Avrupa Staj Fırsatları konsorsiyumu imzalandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Manisa Celal Bayar Üniversitesinde (CBÜ) düzenlenen ve AKܒnün de proje ortağı oldu..

8

Image

‘Sarı Baret güvenliğin bittiği nokta’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Gökhan Kürklü, Güvenlik Kültürü Konferansı’nda yaptı..

9

Image

‘Çocuklarınıza baskı yapmayın’
Eğitimci Yazar Nur Erdem Özeren, velilere çocuklarına sınav konusunda baskı yapmamalarını, baskının çocukları olumsuz etkileyeceğini ifade etti. ..

10

Image

TEV Denizli’den AEV’e ziyaret
Türk Eğitim Vakfı Denizli Şubesi Yönetimi, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

11

Image

Van’a gönül köprüsü
Afyonkarahisar Ekrem Yavuz İlkokulu Okul Aile Birliğince Van'ın Özalp ilçesi Hayaldağı İlkokulu öğrencileri için yardım kampanyası başlatıldı...

12

Image

Teknik Kolej’den kan bağışı
Afyonkarahisar OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğretmen, öğrenci, idareciler ve kolej kurucuları ile birlikte Kızılay’a kan bağışında bulundu...

13

Image

Kapsayıcı eğitim projesi
Afyonkarahisar'da Kapsayıcı Eğitim Projesi kapsamında il genelinde görev yapan okul idarecilerine ve öğretmenlere seminer veriliyor...

14

Image

‘Stratejik plana önem veriyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Danışma Kurulu toplantısında konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AKܒnün yılda 800 bin saat ders veren bir ..

15

Image

Sınav koordinasyonu sağlandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (Önlisans) öncesinde Af..

16

Image

‘İslam filozofu yok hüküm veren çok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesinde “Hayatın Satır Araları” konferansında konuşan İslam Konferansına Üye Ülkeler ve Parlamen..

17

Image

Üniversite öğrencileri okulu yenileyecek
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Sosyal Hizmet Bölümü kulüp öğrencileri tarafından Çiğiltepe İlkokulu’nda y..

‘Erasmus programlarından yararlanın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Erasmus programlarından yararlanın’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerine yönelik İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen Bölüm faaliyetleri ve Erasmus+bilgilendirme konferansında konuşan AKÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akbulut, öğrenciliğin derslere girip çıkmaktan ibaret olmadığını belirterek, Erasmus programlarına yoğunlaşılmasını önerdi.

  EĞİTİM    27.10.2018 11:06:30


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerine yönelik İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından Bölüm faaliyetleri ve Erasmus+bilgilendirme konferansı düzenlendi. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren AKÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akbulut, “Eğitim-Öğretim sadece derslere girip çıkmakla ne yazık ki olmuyor aynı zamanda sizlerin sosyal bir birey olmanızı sağlamak amacıyla da farklı çalışmalar yapacağız. Bu sürece sizi hazırlayan unsurlardan birisi de İnşaat Mühendisliği kulübümüzdür. Bölüm hocalarımızın ve kulübümüzün aracılığıyla sizleri sadece akademik anlamda değil sosyal anlamda da gelişmiş bireyler olmanız için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bunun içinde hep birlikte hareket etmeliyiz.”

“TEKNİĞİN YANINDA SOSYAL ALANDA DA KENDİNİZİ GELİŞTİREBİLİRSİNİZ”

İnşaat Mühendisliği Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Süleyman Gücek tarafından bölümde ve kulüpte daha önce yapılmış teknik ve sosyal faaliyetlerden bahsederek önümüzdeki dönemde planlanan projeler hakkında bilgi vermiştir. Gücek konuşmasına şöyle devam etti: “Afyon Kocatepe Üniversitesi kocaman bir ailedir ve bu ailenin önemli bir parçası da inşaat mühendisliği öğrencileri olarak sizlersiniz. Bu amaç doğrultusunda, iyi bir mühendis; sadece teknik alanda değil sosyal alanlarda da kendini geliştiren ve yetiştiren kişi olmak zorundadır.”

“ÖĞRENİM HAYATINIZI FARKLI YERLERDE SÜRDÜREBİLİRSİNİZ”

Mühendislik Fakültesi Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Cahit Gürer; “4 yıl boyunca buradasınız ama isterseniz bunu 1,5 – 2 yıla düşürebilirsiniz. Birinci sınıfı okuduktan sonra yabancı dilinizi de geliştirirseniz, Erasmus ile 1 yıl süreyle fakültemizin anlaşmalı olduğu üniversitelerde yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Burada uluslararası sınıflarda İngilizce ile eğitiminizi yürütebilirsiniz. Ne kadar çok öğrenci gönderirsek üniversitemizi ve bölümümüzü o kadar iyi temsil edeceğimizi düşünüyoruz. Bu imkanlarımızın hepsi başarılı öğrencilerin elindeki fırsatlara yönelik, yani bunları gerçekleştirebilmek için başarılı olmak zorundasınız.”>>>Gazete3


  EĞİTİM    27.10.2018 11:06:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..