Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

2

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

3

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

4

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

5

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

8

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

9

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

10

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

11

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

12

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

13

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

14

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

15

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

16

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

17

Image

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'nin

Dünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından olan, Türkiye’de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League J..

‘Erasmus programlarından yararlanın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Erasmus programlarından yararlanın’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerine yönelik İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen Bölüm faaliyetleri ve Erasmus+bilgilendirme konferansında konuşan AKÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akbulut, öğrenciliğin derslere girip çıkmaktan ibaret olmadığını belirterek, Erasmus programlarına yoğunlaşılmasını önerdi.

  EĞİTİM    27.10.2018 11:06:30


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerine yönelik İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından Bölüm faaliyetleri ve Erasmus+bilgilendirme konferansı düzenlendi. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren AKÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akbulut, “Eğitim-Öğretim sadece derslere girip çıkmakla ne yazık ki olmuyor aynı zamanda sizlerin sosyal bir birey olmanızı sağlamak amacıyla da farklı çalışmalar yapacağız. Bu sürece sizi hazırlayan unsurlardan birisi de İnşaat Mühendisliği kulübümüzdür. Bölüm hocalarımızın ve kulübümüzün aracılığıyla sizleri sadece akademik anlamda değil sosyal anlamda da gelişmiş bireyler olmanız için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bunun içinde hep birlikte hareket etmeliyiz.”

“TEKNİĞİN YANINDA SOSYAL ALANDA DA KENDİNİZİ GELİŞTİREBİLİRSİNİZ”

İnşaat Mühendisliği Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Süleyman Gücek tarafından bölümde ve kulüpte daha önce yapılmış teknik ve sosyal faaliyetlerden bahsederek önümüzdeki dönemde planlanan projeler hakkında bilgi vermiştir. Gücek konuşmasına şöyle devam etti: “Afyon Kocatepe Üniversitesi kocaman bir ailedir ve bu ailenin önemli bir parçası da inşaat mühendisliği öğrencileri olarak sizlersiniz. Bu amaç doğrultusunda, iyi bir mühendis; sadece teknik alanda değil sosyal alanlarda da kendini geliştiren ve yetiştiren kişi olmak zorundadır.”

“ÖĞRENİM HAYATINIZI FARKLI YERLERDE SÜRDÜREBİLİRSİNİZ”

Mühendislik Fakültesi Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Cahit Gürer; “4 yıl boyunca buradasınız ama isterseniz bunu 1,5 – 2 yıla düşürebilirsiniz. Birinci sınıfı okuduktan sonra yabancı dilinizi de geliştirirseniz, Erasmus ile 1 yıl süreyle fakültemizin anlaşmalı olduğu üniversitelerde yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Burada uluslararası sınıflarda İngilizce ile eğitiminizi yürütebilirsiniz. Ne kadar çok öğrenci gönderirsek üniversitemizi ve bölümümüzü o kadar iyi temsil edeceğimizi düşünüyoruz. Bu imkanlarımızın hepsi başarılı öğrencilerin elindeki fırsatlara yönelik, yani bunları gerçekleştirebilmek için başarılı olmak zorundasınız.”>>>Gazete3


  EĞİTİM    27.10.2018 11:06:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..