Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

2

Image

Bahçeşehir Koleji’nde karne coşkusu
Afyonkarahisar'da 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karnelerini aldı...

3

Image

İki haftada okuma yazma öğrendi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Onkoloji ve Hematoloji Hastanesinde tedavi gören 54 öğrenci, karnelerini aldı. 1,5 aydır AFSܒde t..

4

Image

Şehit çocuklarının karne heyecanı
TED Afyon Koleji’nde eğitim gören şehit çocuklarına yarıyıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamz..

5

Image

‘Tatili verimli geçirin’
Afyonkarahisar’da yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tut..

6

Image

Yarıyıl tatili bugün
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. 146 bin öğrenci bugün yarıyıl karnelerini alarak, sömestr tatiline başl..

7

Image

‘Kitap Fuarı kültür şölenine dönüşmeli’
Afyonkarahisar’da 2’ncisi düzenlenecek olan Kitap Fuarı konusunda açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın kültür şölenine dönüşme..

8

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

9

Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon..

10

Image

‘Dinamik ve yenilikçi bir yapıdayız’
TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı, TED Afyon Koleji’nin dinamik ve yenilikçi bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduğunu söyledi..

11

Image

Özbek heyetten ziyaret

Taşkent Ali Şir Nevai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Shuhrat Sırajiddinov, Öğrenci işlerinden sorumlu Prof. Dr. Rauf Yorkulov ve Fililoji Fakülte..

12

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı...

13

Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla..

14

Image

AEV’den Vali Tutulmaz’a kutlama

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı öğrencilerle ziyaret ederek İdareciler Günü’nü kutladı. ..

15

Image

‘İş birliğimiz devam edecek’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sol..

16

Image

‘El değmedik MYO kalmadı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının (MYO) iç donanım eksiklerinin giderilmesi amacıyla bilgisayar dağıtımı ..

17

Image

Veliler bilgilendirildi
Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi...

‘Erasmus programlarından yararlanın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Erasmus programlarından yararlanın’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerine yönelik İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen Bölüm faaliyetleri ve Erasmus+bilgilendirme konferansında konuşan AKÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akbulut, öğrenciliğin derslere girip çıkmaktan ibaret olmadığını belirterek, Erasmus programlarına yoğunlaşılmasını önerdi.

  EĞİTİM    27.10.2018 11:06:30


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerine yönelik İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından Bölüm faaliyetleri ve Erasmus+bilgilendirme konferansı düzenlendi. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren AKÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akbulut, “Eğitim-Öğretim sadece derslere girip çıkmakla ne yazık ki olmuyor aynı zamanda sizlerin sosyal bir birey olmanızı sağlamak amacıyla da farklı çalışmalar yapacağız. Bu sürece sizi hazırlayan unsurlardan birisi de İnşaat Mühendisliği kulübümüzdür. Bölüm hocalarımızın ve kulübümüzün aracılığıyla sizleri sadece akademik anlamda değil sosyal anlamda da gelişmiş bireyler olmanız için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bunun içinde hep birlikte hareket etmeliyiz.”

“TEKNİĞİN YANINDA SOSYAL ALANDA DA KENDİNİZİ GELİŞTİREBİLİRSİNİZ”

İnşaat Mühendisliği Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Süleyman Gücek tarafından bölümde ve kulüpte daha önce yapılmış teknik ve sosyal faaliyetlerden bahsederek önümüzdeki dönemde planlanan projeler hakkında bilgi vermiştir. Gücek konuşmasına şöyle devam etti: “Afyon Kocatepe Üniversitesi kocaman bir ailedir ve bu ailenin önemli bir parçası da inşaat mühendisliği öğrencileri olarak sizlersiniz. Bu amaç doğrultusunda, iyi bir mühendis; sadece teknik alanda değil sosyal alanlarda da kendini geliştiren ve yetiştiren kişi olmak zorundadır.”

“ÖĞRENİM HAYATINIZI FARKLI YERLERDE SÜRDÜREBİLİRSİNİZ”

Mühendislik Fakültesi Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Cahit Gürer; “4 yıl boyunca buradasınız ama isterseniz bunu 1,5 – 2 yıla düşürebilirsiniz. Birinci sınıfı okuduktan sonra yabancı dilinizi de geliştirirseniz, Erasmus ile 1 yıl süreyle fakültemizin anlaşmalı olduğu üniversitelerde yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Burada uluslararası sınıflarda İngilizce ile eğitiminizi yürütebilirsiniz. Ne kadar çok öğrenci gönderirsek üniversitemizi ve bölümümüzü o kadar iyi temsil edeceğimizi düşünüyoruz. Bu imkanlarımızın hepsi başarılı öğrencilerin elindeki fırsatlara yönelik, yani bunları gerçekleştirebilmek için başarılı olmak zorundasınız.”>>>Gazete3


  EĞİTİM    27.10.2018 11:06:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..