Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören ve Afyonkarahisar’da eğitim alan öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilerin güvenli bir ortamda en iyi şekilde eğitim almaları için gereken neyse yapacaklarını söyledi.
  EĞİTİM    22.09.2018 11:01:11

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören ve Afyonkarahisar’da eğitim alan öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında AKÜ Senato toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, İl Emniyet Müdür V. Gürsel Yıldız, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hamza Çömez, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile Prof. Dr. İsa Sağbaş, AFSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN SORUNLARINI ELE ALIYORUZ”

Toplantı öncesi konuşan Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki tüm kurum ve kuruluşların, üniversite öğrencilerinin günlük hayatta karşılaştıkları tüm sorunları öğrenmek ve bu sorunları gidermek için bir araya geldiklerini söyledi. Tutulmaz, “İçişleri Bakanlığı bu tür toplantıların yapılmasını önemsiyor. Yılda iki kez yapılabileceğini öngörüyor. Geniş bir boyutta öğrencilerimizin tüm sorunlarını ele alacağız” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Tutulmaz, üniversite öğrencilerinin Afyonkarahisarlı vatandaşlarla iç içe olmasının şehir adına önemine dikkat çekerek, “Üniversite öğrencilerimizin vatandaşlarımızla iç içe olması ilimiz adına da güzel bir gelişme olacaktır. Onların ailelerinden, memleketlerinden uzakta bu ilde, huzur ve güven ortamında eğitim alabilmeleri için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda hepimiz hassas olmalıyız. Ben bu vesileyle akademik eğitim hayatına başlayan tüm öğrencilerimize başarılar ve iyi bir akademik yıl geçirmeleri dileğinde bulunuyorum” diye konuştu. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise her yıl güvenlik toplantısı düzenlediklerini ve bu toplantılarda alınan kararlar neticesinde birçok sorunun giderildiğini ifade etti.

“BİR YIL BOYUNCA 40 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI SINAVLAR OLDU”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile sık sık görüşerek sorunları kendisine doğrudan ilettiğini belirten Solak, “Telefon ile ya da yüz yüze görüşerek sorunlara cevaplar bulduk ki kendisine bu anlamda teşekkür ediyorum. Geçen yıl 52 haftanın 38’inde hafta sonu sınav yaptık. Bir yıl boyunca 40 bin kişinin katıldığı sınavlar oldu. Şu anda her iki üniversitemize de kamera sistemini nasıl istendiyse yaptık. Ayrıca gerçekleştireceğimiz yeniliklerden biri olan yüzme havuzunu kısa süre sonra hizmete açıyoruz. Halka açık olacak bir havuz, öğrenci ve sivilin buluşacağı bir yer olacak. Burada da bir güvenlik sorunu olmaması adına dikkate alacağız” dedi.

Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerince AKÜ ve AFSÜ yerleşkeleri, yurtlar ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler verildi. Toplantı gündemde bulunan konuların görüşülmesi ve akabinde kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüş ve temennileriyle sona erdi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    22.09.2018 11:01:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..