Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

2

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

3

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

4

Image

AKÜ yarışmadan ödülle döndü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen ..

5

Image

Bayat ekmekler lezzete dönüştü
Bayraktepe İlkokulu tarafından Bayat Ekmekler Sihirli Ellerde Lezzete Dönüşüyor etkinliği ile ekmek israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor. ..

6

Image

‘Mesleki eğitime önem vermeliyiz’
Yerli Yeşil Yeni Platformu’nun hazırladığı Mesleki ve Teknik Eğitim Farkındalık Projesi’nin Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dünya..

7

Image

‘Deizm bir kılıf olarak görülüyor’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefi, Kelami ve Fıkhi Yönleri Açısından Deizm Paneli’nde konuşan Ö..

8

Image

Kültürleri yemeklerle birleştirdiler
Afyonkarahisar Hüseyin Sümer Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte okulda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ai..

9

Image

TED Afyon Koleji’nde kan bağışı

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle “Eğitime Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” sloganı ile TED Afyon Koleji’nde kan bağışı ..

10

Image

‘Güçlü bir üniversiteyiz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yeni atanan öğretim üyeleriyle tanışma toplantısında konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, yeni genel her öğreti..

11

Image

AKܒden Endüstri 4.0 etkinliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Kocatepe Kulübü tarafından Endüstri 4.0 konusu içerisinde y..

12

Image

Mühendis adaylarına eğitim
AKÜ de İnşaat Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencilerine yapı kimyasalları ve uygulamaları ile ilgili eğitim verildi..

13

Image

Mesleğin inceliklerini öğreniyorlar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İstanbul’da Chefstalk & Workshop Yeni Yıl Temalı ..

14

Image

Her şey Afyon Eğitim Vakfı için
Afyon Eğitim Vakfı İstanbul'da.....

15

Image

Rektör Koçak’tan ziyaret
Okan Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Koçak, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. ..

16

Image

Büyük Menderes Cannes’da ödül aldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Özer’in yönetmenliğini yaptığı “B..

17

Image

552 Mesleki Yeterlilik Başvurusu
Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavları’n..

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören ve Afyonkarahisar’da eğitim alan öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilerin güvenli bir ortamda en iyi şekilde eğitim almaları için gereken neyse yapacaklarını söyledi.
  EĞİTİM    22.09.2018 11:01:11

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören ve Afyonkarahisar’da eğitim alan öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında AKÜ Senato toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, İl Emniyet Müdür V. Gürsel Yıldız, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hamza Çömez, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile Prof. Dr. İsa Sağbaş, AFSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN SORUNLARINI ELE ALIYORUZ”

Toplantı öncesi konuşan Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki tüm kurum ve kuruluşların, üniversite öğrencilerinin günlük hayatta karşılaştıkları tüm sorunları öğrenmek ve bu sorunları gidermek için bir araya geldiklerini söyledi. Tutulmaz, “İçişleri Bakanlığı bu tür toplantıların yapılmasını önemsiyor. Yılda iki kez yapılabileceğini öngörüyor. Geniş bir boyutta öğrencilerimizin tüm sorunlarını ele alacağız” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Tutulmaz, üniversite öğrencilerinin Afyonkarahisarlı vatandaşlarla iç içe olmasının şehir adına önemine dikkat çekerek, “Üniversite öğrencilerimizin vatandaşlarımızla iç içe olması ilimiz adına da güzel bir gelişme olacaktır. Onların ailelerinden, memleketlerinden uzakta bu ilde, huzur ve güven ortamında eğitim alabilmeleri için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda hepimiz hassas olmalıyız. Ben bu vesileyle akademik eğitim hayatına başlayan tüm öğrencilerimize başarılar ve iyi bir akademik yıl geçirmeleri dileğinde bulunuyorum” diye konuştu. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise her yıl güvenlik toplantısı düzenlediklerini ve bu toplantılarda alınan kararlar neticesinde birçok sorunun giderildiğini ifade etti.

“BİR YIL BOYUNCA 40 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI SINAVLAR OLDU”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile sık sık görüşerek sorunları kendisine doğrudan ilettiğini belirten Solak, “Telefon ile ya da yüz yüze görüşerek sorunlara cevaplar bulduk ki kendisine bu anlamda teşekkür ediyorum. Geçen yıl 52 haftanın 38’inde hafta sonu sınav yaptık. Bir yıl boyunca 40 bin kişinin katıldığı sınavlar oldu. Şu anda her iki üniversitemize de kamera sistemini nasıl istendiyse yaptık. Ayrıca gerçekleştireceğimiz yeniliklerden biri olan yüzme havuzunu kısa süre sonra hizmete açıyoruz. Halka açık olacak bir havuz, öğrenci ve sivilin buluşacağı bir yer olacak. Burada da bir güvenlik sorunu olmaması adına dikkate alacağız” dedi.

Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerince AKÜ ve AFSÜ yerleşkeleri, yurtlar ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler verildi. Toplantı gündemde bulunan konuların görüşülmesi ve akabinde kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüş ve temennileriyle sona erdi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    22.09.2018 11:01:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..