Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Teknik Kolej’den Müftü Kabukçu’ya ziyaret
Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Afyonkarahisar İl Mü..

2

Image

Minikler itfaiyeciliği öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Renkli Ev Kreşi öğrencileri, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü gezerek bilgi aldı...

3

Image

Batı Tur şoförleri kahvaltıda buluştu
Başta Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejin öğrenci ve personelleri ile birçok okul servis işletmenin taşımacılığı yapan Afyon Batı Tur’un şofö..

4

Image

‘Teknoloji Üniversitesi kuracağız’
Turkcell firması tarafından Zeka Gücü Projesi kapsamında düzenlenen programda konuşan Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi At..

5

Image

‘Kentimizi başarıyla temsil ettiniz’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TEKNOFESTE katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi takımını makamında ağırladı. Başkan Çoban, heyeti kentimizi b..

6

Image

Fatih Anadolu Lisesi Stem Merkezi olacak
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi’nin 2018 teklif çağrısı döneminde başvurduğu 2018-1-TR01-KA229-058635_1 numaralı "Maths,Engineering and Technology..

7

Image

‘Gençler 18 yaşına kadar meslek edinmeli’
Uluslararası Bilim ve Eğitim Kongresi’nde konuşan AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Peker, 18 yaşına gelen ve üniversiteye giremeyen gençler..

8

Image

TÜBİTAK destek programı tanıtıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin ortaklaşa düzenlediği TÜBİTAK Bİ..

9

Image

Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yarın yapılacak olan Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde Afyon Kocatepe Üniv..

10

Image

Başkan Çoban başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bilgi Evi öğrencilerini başarıya teşvik etmek amacıyla başlattığı ödül uygulamasında dereceye giren öğrencilere ve..

11

Image

Geleceğin sanayicileri yetişiyor
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitim faaliyetleri hakkında velileri bilgilendiren Okul Müdürü Osman Tezgiden, okulda farklı eğ..

12

Image

Mekatronik Mühendisliği AKܒyü temsil etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü TeknoMeka takımı İstanbul’da düzenlenen Havacılık, Uzay Ve Teknol..

13

Image

Öğrencilere yardım
2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcında İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği, 410 öğrencinin yüzünü güldürdü...

14

Image

Oryantasyon eğitimi
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde görev alacak 186 usta öğreticiye oryantasyon eğitimine b..

15

Image

Sosyal Medya’da doğru iletişim anlatıldı
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi 2015 teklif çağrısı döneminden bu yana koordinatörü olarak yürüttüğü “Connect, Share and Get Enlighted – Bağlan, P..

16

Image

Emekli öğretmenler Çay’da buluştu
İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü'nden 1973-1976 yılları arasında mezun olan beden eğitimi öğretmenleri, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde buluştu...

17

Image

AKܒye yakışan dev tesis
Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından Ahmet Necdet Sezer kampusu karşısına yaptırılan AKÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Açık Spor Tesisleri’nde çalışm..

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören ve Afyonkarahisar’da eğitim alan öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilerin güvenli bir ortamda en iyi şekilde eğitim almaları için gereken neyse yapacaklarını söyledi.
  EĞİTİM    22.09.2018 11:01:11

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören ve Afyonkarahisar’da eğitim alan öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında AKÜ Senato toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, İl Emniyet Müdür V. Gürsel Yıldız, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hamza Çömez, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile Prof. Dr. İsa Sağbaş, AFSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN SORUNLARINI ELE ALIYORUZ”

Toplantı öncesi konuşan Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki tüm kurum ve kuruluşların, üniversite öğrencilerinin günlük hayatta karşılaştıkları tüm sorunları öğrenmek ve bu sorunları gidermek için bir araya geldiklerini söyledi. Tutulmaz, “İçişleri Bakanlığı bu tür toplantıların yapılmasını önemsiyor. Yılda iki kez yapılabileceğini öngörüyor. Geniş bir boyutta öğrencilerimizin tüm sorunlarını ele alacağız” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Tutulmaz, üniversite öğrencilerinin Afyonkarahisarlı vatandaşlarla iç içe olmasının şehir adına önemine dikkat çekerek, “Üniversite öğrencilerimizin vatandaşlarımızla iç içe olması ilimiz adına da güzel bir gelişme olacaktır. Onların ailelerinden, memleketlerinden uzakta bu ilde, huzur ve güven ortamında eğitim alabilmeleri için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda hepimiz hassas olmalıyız. Ben bu vesileyle akademik eğitim hayatına başlayan tüm öğrencilerimize başarılar ve iyi bir akademik yıl geçirmeleri dileğinde bulunuyorum” diye konuştu. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise her yıl güvenlik toplantısı düzenlediklerini ve bu toplantılarda alınan kararlar neticesinde birçok sorunun giderildiğini ifade etti.

“BİR YIL BOYUNCA 40 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI SINAVLAR OLDU”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile sık sık görüşerek sorunları kendisine doğrudan ilettiğini belirten Solak, “Telefon ile ya da yüz yüze görüşerek sorunlara cevaplar bulduk ki kendisine bu anlamda teşekkür ediyorum. Geçen yıl 52 haftanın 38’inde hafta sonu sınav yaptık. Bir yıl boyunca 40 bin kişinin katıldığı sınavlar oldu. Şu anda her iki üniversitemize de kamera sistemini nasıl istendiyse yaptık. Ayrıca gerçekleştireceğimiz yeniliklerden biri olan yüzme havuzunu kısa süre sonra hizmete açıyoruz. Halka açık olacak bir havuz, öğrenci ve sivilin buluşacağı bir yer olacak. Burada da bir güvenlik sorunu olmaması adına dikkate alacağız” dedi.

Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerince AKÜ ve AFSÜ yerleşkeleri, yurtlar ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler verildi. Toplantı gündemde bulunan konuların görüşülmesi ve akabinde kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüş ve temennileriyle sona erdi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    22.09.2018 11:01:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..