Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Devir teslim süreci görüşüldü

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) yöneticileri arasında devir teslim sürecinin yürütülmesi..

2

Image

Prof. Dr. Celal Demir’den 2 başarı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Demir, Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmesinin yan..

3

Image

‘Güvenlik sorunu yok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Güvenlik Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonk..

4

Image

Başkan Çoban’a teşekkür belgesi

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve Kadir Pancaroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek, vakfa verdiği desteklerd..

5

Image

‘MYO’yu kısa sürede tamamlayacağız’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında kabul etti...

6

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen ge..

7

Image

Süpermen Türk olsaydı
Kurumsallaşmanın temelinin, niteliklerle donatılmış çalışanlar olması gerektiğinin herkesçe bilindiği günümüzde, çalışan motivasyonunu sürekli dinç tu..

8

Image

Öğrencilere yardım

İlimiz Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca eğitim çağındaki gençlerimize eğitim materyali yardımları devam ediyor...

9

Image

TV tablet yerine maket yapımı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Havacılık ve RC Araç Topluluğu ile Enformatik Bölüm Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Ata Model Uçağın Tanıtımı ve Yapım..

10

Image

Amaç sosyal ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlamak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi ile Zafer Teknopark işbirliğinde Newton – Katip Çelebi Fonu Tanıtım Günü etkinliği düzenlen..

11

Image

AKÜ aşçıları 22 ödül kazandı
6-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar alanında gerçekleştirilen Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ..

12

Image

Çocuklar AKܒyü gezdi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından aile yanında desteklenen 52 çocuk, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve ..

13

Image

Rektör Solak AFİMDER’i ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Önder İmam Hatipliler Derneği (AFİMDER) heyetini makamında kabu..

14

Image

Yükümlüler okulların tamiratını yapıyor
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hükümlüler, il genelindeki çeşitl..

15

Image

Sağbaş, Erasmus öğrencilerini ağırladı

Erasmus+KA107 (Avrupa Dışı Ülkeler) Değişim Programı kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı güz döneminde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) eğiti..

16

Image

Öğrenciler eğlenerek öğreniyor
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü "Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM)" kapsamında çocuk v..

17

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören ve Afyonkarahisar’da eğitim alan öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilerin güvenli bir ortamda en iyi şekilde eğitim almaları için gereken neyse yapacaklarını söyledi.
  EĞİTİM    22.09.2018 11:01:11

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören ve Afyonkarahisar’da eğitim alan öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında AKÜ Senato toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, İl Emniyet Müdür V. Gürsel Yıldız, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hamza Çömez, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile Prof. Dr. İsa Sağbaş, AFSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN SORUNLARINI ELE ALIYORUZ”

Toplantı öncesi konuşan Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki tüm kurum ve kuruluşların, üniversite öğrencilerinin günlük hayatta karşılaştıkları tüm sorunları öğrenmek ve bu sorunları gidermek için bir araya geldiklerini söyledi. Tutulmaz, “İçişleri Bakanlığı bu tür toplantıların yapılmasını önemsiyor. Yılda iki kez yapılabileceğini öngörüyor. Geniş bir boyutta öğrencilerimizin tüm sorunlarını ele alacağız” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Tutulmaz, üniversite öğrencilerinin Afyonkarahisarlı vatandaşlarla iç içe olmasının şehir adına önemine dikkat çekerek, “Üniversite öğrencilerimizin vatandaşlarımızla iç içe olması ilimiz adına da güzel bir gelişme olacaktır. Onların ailelerinden, memleketlerinden uzakta bu ilde, huzur ve güven ortamında eğitim alabilmeleri için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda hepimiz hassas olmalıyız. Ben bu vesileyle akademik eğitim hayatına başlayan tüm öğrencilerimize başarılar ve iyi bir akademik yıl geçirmeleri dileğinde bulunuyorum” diye konuştu. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise her yıl güvenlik toplantısı düzenlediklerini ve bu toplantılarda alınan kararlar neticesinde birçok sorunun giderildiğini ifade etti.

“BİR YIL BOYUNCA 40 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI SINAVLAR OLDU”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile sık sık görüşerek sorunları kendisine doğrudan ilettiğini belirten Solak, “Telefon ile ya da yüz yüze görüşerek sorunlara cevaplar bulduk ki kendisine bu anlamda teşekkür ediyorum. Geçen yıl 52 haftanın 38’inde hafta sonu sınav yaptık. Bir yıl boyunca 40 bin kişinin katıldığı sınavlar oldu. Şu anda her iki üniversitemize de kamera sistemini nasıl istendiyse yaptık. Ayrıca gerçekleştireceğimiz yeniliklerden biri olan yüzme havuzunu kısa süre sonra hizmete açıyoruz. Halka açık olacak bir havuz, öğrenci ve sivilin buluşacağı bir yer olacak. Burada da bir güvenlik sorunu olmaması adına dikkate alacağız” dedi.

Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerince AKÜ ve AFSÜ yerleşkeleri, yurtlar ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler verildi. Toplantı gündemde bulunan konuların görüşülmesi ve akabinde kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüş ve temennileriyle sona erdi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    22.09.2018 11:01:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..