Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Matematik bilimsel düşüncenin temelidir
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Matematik Topluluğu ile Aritmetiksel Araştırmalar Kulübü tarafından Matematik Eğitimine Dair Söyleş..

2

Image

Sınav koordinasyon toplantısı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak olan 2019-2020 Açıköğretim Programları Güz Dönemi..

3

Image

Okullar denetlendi
Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, ilçedeki okulları ziyaret ederek, denetlemelerde bulundu...

4

Image

Öğrenciler destek istedi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKܒde önlisans, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde eğitim görmekte olan Afrika..

5

Image

Kariyer semineri
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Maliye Kulübü tarafından Finans Sektöründe Dönüşüm ve Kariyer Semineri gerçekleştirildi...

6

Image

Çocuklar kulakların pasını sildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Çocuk Orkestrası üyelerinin, solo keman konserleri gerçekleştirildi...

7

Image

Kodlama eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu (MYO) ile Bilişim Topluluğu iş birliğinde kodlama etkinliği düzenlendi...

8

Image

6 yaşında rekor kırdı
Afyon Eğitim Vakfı’nın desteğiyle 4 ayda bin 53 kitap okuyan ve rekor kıran 6 yaşındaki Mahir Atabey Türk’e ödülü takdim edildi. ..

9

Image

AKÜ'DE GÖREV DEĞİŞİMLERİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürlüğü görevleri için devir teslim tör..

10

Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mez..

11

Image

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nde yaz kursu gören öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaz kursunda ..

12

Image

AKÜ ile PTT protokol imzaladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi akademik ve idari p..

13

Image

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yükseköğr..

14

Image

Lise diploması alabilecekler
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül, Resmi Gazete’de yayınlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğine göre, mesleki eğitim merkezi..

15

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

16

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

17

Image

GEZEREK ÖĞRENİYORLAR
Şehit Sami Çifci Bilgi Evi ve Harbiş Bilgi Evi yaz okulu öğrencileri, yaz okulu etkinlikleri kapsamında, M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı ve Akar..

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'nin | Gazete3.com.tr
Image

"Parlayan Yıldız" kupası Hoca Ahmet Yesevi'ninDünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından olan, Türkiye’de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Jr. 5. Türkiye Fuarları 7 Nisan günü Denizli’de yapıldı. Fuarda Afyonkarahisar'ı temsil eden Hoca Ahmet Yesevi’li öğrenciler "Parlayan Yıldız" kupasının sahibi oldu.

  EĞİTİM    10.04.2019 10:44:20


Teması “Mission Moon: Görevimiz Ay” olan fuara Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nun minik mucitleri katıldı. Öğrenciler Ay’da yaşamın zorluklarını keşfederek çözüm önerileri tasarladı. Adlarını "Ay Mühendisleri" koyan öğrenciler TED Denizli Koleji’nde hünerlerini sergiledi. Üç şehirden 18 takım 84 öğrencinin katıldığı fuara Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’ndan Devrim Deva Karakoç, Miraç Yıldırım, Berru Su Can, Toprak Eren Keskin, Tuğrul Üstün, Efe Saldamlı isimli öğrenciler katıldı. Gözlemciler önünde hünerlerini sergileyen öğrencilerin performansları kamuoyu tarafından takdir edildi.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Gözlemciler “Yesevili Minik Ay Mühendislerine” “Parlayan Yıldız” Kupası ödülü ile katılımcı tüm öğrencilere madalya takdim etti. Okul Müdürü Abdullah Demir, öğrencilere bilim ve teknolojiyi sevdirmek için gayret ettiklerini söyleyerek, "Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu olarak öğrencilerimize, bilim ve teknolojiyi sevdirirken, onların sosyal sorumluluklarının farkında olan, takım çalışması yapabilen, çevresindekilere, doğaya, topluma duyarlı birer birey olmalarına katkıda bulunuyoruz." dedi.

"ROBOT KULÜBÜ KURDUK"

Okul bünyesinde 'Robot Kulübü' kurduklarını belirten Demir, "2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Tasarım-Beceri Atölyeleri oluşturarak Robot Kulübünü kurduk burada 200’e yakın öğrencimiz eğitim aldı. ‘Mutlu Çocuklar Güçlü Okul’ olmayı hedefledik. Robot tasarımı ve sergi organizasyonları düzenledik. Öğrencilerimizin ufkunu genişlettik. Robot teknolojileri ile ilgili güncel bilgilerden öğrencilerimizi haberdar olmalarını sağladık, robot teknolojilerine ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek ortak projeler üretmelerine yardımcı olduk." ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  EĞİTİM    10.04.2019 10:44:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.12.2019
13.12.2019
13.12.2019