Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Öğrenciler yöresel lezzetlerle buluştu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı 1. sınıf öğrencileri Yöresel Mutfak dersi kapsamında Afyonkarah..

2

Image

‘Hukuk hayatta duruş meselesidir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi ile Genç Hukukçular Kulübü tarafından “Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru” konulu konferans düzenlen..

3

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

4

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

5

Image

‘Dünyada her şey kadınların eseridir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Üniversite girişinde Bayan öğrencilere üz..

6

Image

Karma sergi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarından oluşan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamı..

7

Image

‘Genel sorun atalet’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Elektrik Kulübü tarafından düzenlenen Kocatepe Kariyer Günleri etkinliğinde konuşan Elektrik Kulübü Akademik Da..

8

Image

Eğitim yardımı

Erkmen Belediyesi, 14 yıldan bu yana her yıl iki eğitim öğretim dönemi sonunda takdir veya teşekkür belgesi alan ortaokul ve lise öğrencilerine e..

9

Image

Kutsal topraklara gideceklere eğitim

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HÜRSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Şenel, yeni hizmete geçen online hac ve umre eğitim sistemi hakkında bilg..

10

Image

Derneklerden AEV seferberliği

Türkiye genelindeki Afyonkarahisar Dernekleri, AEV’e destek için bir araya geldiler. Toplantıda TED Koleji’nin bulunduğu arsanın alınması için öd..

11

Image

Doğa Koleji’nden Erasmus etkinliği

Afyonkarahisar Doğa Koleji lise kademesi, Erasmus+ projesi kapsamında son hareketliliğini Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdi. ..

12

Image

İşbirliği protokolü imzalandı
Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında meslek liselerini özel sektörle birleştirecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Ankara’da düzenlen..

13

Image

Emekli astsubaydan gönüllü etkinlik
Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Ortaokulu öğrencileri ebru sanatını Gençlik Merkezi’nde gönüllü eğitmenlik yapan Ebru Sanatçısı Ömer Faruk Barış’ın y..

14

Image

‘Sünnet dinin yaşanan tarafıdır’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Bilgi Değerler Topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Ku..

15

Image

‘Çıraklık yapmadan ustalığa soyunmayın’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Mümtaz Ak..

16

Image

Sınava rekor katılım

3., 4. ve 5. sınıflar için sabah, 6.,7.,8. ve 9. sınıflar için öğleden sonra olmak üzere iki ayrı oturumda gerçekleşen TED Afyon Koleji Giriş ve ..

17

Image

‘Tam inovasyon dönemi’

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde pek çok yatırım yaptıklarını söyleyerek, “201..

‘Tek tip öğretmenlik istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Tek tip öğretmenlik istiyoruz’Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan 5 yıllık planı değerlendirerek, sözleşmeli ve ücretli gibi ayrıştırılan öğretmenliğin tek tip olmasını istediklerini söyledi.
  EĞİTİM    02.01.2019 10:54:10


Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Gazetemize özel yaptığı açıklamada, daha önce milli eğitim camiası ile ilgili Eğitimde 2023 Vizyonu adı altında açıklamalar yapıldığını hatırlattı. Geçtiğimiz günlerde Bakan Ziya Selçuk tarafından 5 yıllık bir plan açıklandığını söyleyen Şenol, daha önceden kendilerinin de açıkladığı görüşlerinin olduğunu dile getirdi. Şenol aynı zamanda Fen liselerinin ve sosyal bilimler liselerinin eğitim programlarının bu oryantasyon eğitimlerine uygun düzenleneceğini ifade etti. 5 yıllık plan içerisinde Öğretmenlik Meslek Kanunun çıkarılmasının düşünüldüğünü belirten Şenol, aslında bütün kamu çalışanlarına yönelik bir meslek kanunu çıkarılması gerektiğinin altını çizdi. Şenol, öğretmenlik mesleğinde farklı öğretmenlik standartlarının olduğunu belirterek, bunların tek standartta toplanması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: “sözleşmeli, ücretli isimler altında ayrıştırılan öğretmenlik mesleğinin birleştirilerek, tek tip bir öğretmenlik anlayışı benimsenmeli.”>>>Mustafa Bayer-Özel haber  EĞİTİM    02.01.2019 10:54:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..