Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

‘Tek tip öğretmenlik istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Tek tip öğretmenlik istiyoruz’Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan 5 yıllık planı değerlendirerek, sözleşmeli ve ücretli gibi ayrıştırılan öğretmenliğin tek tip olmasını istediklerini söyledi.
  EĞİTİM    02.01.2019 10:54:10


Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Gazetemize özel yaptığı açıklamada, daha önce milli eğitim camiası ile ilgili Eğitimde 2023 Vizyonu adı altında açıklamalar yapıldığını hatırlattı. Geçtiğimiz günlerde Bakan Ziya Selçuk tarafından 5 yıllık bir plan açıklandığını söyleyen Şenol, daha önceden kendilerinin de açıkladığı görüşlerinin olduğunu dile getirdi. Şenol aynı zamanda Fen liselerinin ve sosyal bilimler liselerinin eğitim programlarının bu oryantasyon eğitimlerine uygun düzenleneceğini ifade etti. 5 yıllık plan içerisinde Öğretmenlik Meslek Kanunun çıkarılmasının düşünüldüğünü belirten Şenol, aslında bütün kamu çalışanlarına yönelik bir meslek kanunu çıkarılması gerektiğinin altını çizdi. Şenol, öğretmenlik mesleğinde farklı öğretmenlik standartlarının olduğunu belirterek, bunların tek standartta toplanması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: “sözleşmeli, ücretli isimler altında ayrıştırılan öğretmenlik mesleğinin birleştirilerek, tek tip bir öğretmenlik anlayışı benimsenmeli.”>>>Mustafa Bayer-Özel haber  EĞİTİM    02.01.2019 10:54:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..