Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

2

Image

Bahçeşehir Koleji’nde karne coşkusu
Afyonkarahisar'da 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karnelerini aldı...

3

Image

İki haftada okuma yazma öğrendi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Onkoloji ve Hematoloji Hastanesinde tedavi gören 54 öğrenci, karnelerini aldı. 1,5 aydır AFSܒde t..

4

Image

Şehit çocuklarının karne heyecanı
TED Afyon Koleji’nde eğitim gören şehit çocuklarına yarıyıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamz..

5

Image

‘Tatili verimli geçirin’
Afyonkarahisar’da yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tut..

6

Image

Yarıyıl tatili bugün
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. 146 bin öğrenci bugün yarıyıl karnelerini alarak, sömestr tatiline başl..

7

Image

‘Kitap Fuarı kültür şölenine dönüşmeli’
Afyonkarahisar’da 2’ncisi düzenlenecek olan Kitap Fuarı konusunda açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın kültür şölenine dönüşme..

8

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

9

Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon..

10

Image

‘Dinamik ve yenilikçi bir yapıdayız’
TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı, TED Afyon Koleji’nin dinamik ve yenilikçi bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduğunu söyledi..

11

Image

Özbek heyetten ziyaret

Taşkent Ali Şir Nevai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Shuhrat Sırajiddinov, Öğrenci işlerinden sorumlu Prof. Dr. Rauf Yorkulov ve Fililoji Fakülte..

12

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı...

13

Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla..

14

Image

AEV’den Vali Tutulmaz’a kutlama

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı öğrencilerle ziyaret ederek İdareciler Günü’nü kutladı. ..

15

Image

‘İş birliğimiz devam edecek’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sol..

16

Image

‘El değmedik MYO kalmadı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının (MYO) iç donanım eksiklerinin giderilmesi amacıyla bilgisayar dağıtımı ..

17

Image

Veliler bilgilendirildi
Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi...

‘Tek tip öğretmenlik istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Tek tip öğretmenlik istiyoruz’Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan 5 yıllık planı değerlendirerek, sözleşmeli ve ücretli gibi ayrıştırılan öğretmenliğin tek tip olmasını istediklerini söyledi.
  EĞİTİM    02.01.2019 10:54:10


Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Gazetemize özel yaptığı açıklamada, daha önce milli eğitim camiası ile ilgili Eğitimde 2023 Vizyonu adı altında açıklamalar yapıldığını hatırlattı. Geçtiğimiz günlerde Bakan Ziya Selçuk tarafından 5 yıllık bir plan açıklandığını söyleyen Şenol, daha önceden kendilerinin de açıkladığı görüşlerinin olduğunu dile getirdi. Şenol aynı zamanda Fen liselerinin ve sosyal bilimler liselerinin eğitim programlarının bu oryantasyon eğitimlerine uygun düzenleneceğini ifade etti. 5 yıllık plan içerisinde Öğretmenlik Meslek Kanunun çıkarılmasının düşünüldüğünü belirten Şenol, aslında bütün kamu çalışanlarına yönelik bir meslek kanunu çıkarılması gerektiğinin altını çizdi. Şenol, öğretmenlik mesleğinde farklı öğretmenlik standartlarının olduğunu belirterek, bunların tek standartta toplanması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: “sözleşmeli, ücretli isimler altında ayrıştırılan öğretmenlik mesleğinin birleştirilerek, tek tip bir öğretmenlik anlayışı benimsenmeli.”>>>Mustafa Bayer-Özel haber  EĞİTİM    02.01.2019 10:54:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..