Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

Teknik Kolej yeni döneme başladı | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej yeni döneme başladı


Afyonkarahisar’da öğrenci sayısı ve eğitim öğretimde kullanılan alan bakımında en büyük okulu olan Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, 180 yeni bin 600 öğrencisiyle 2018-2019 eğitim yılını açtı.

  EĞİTİM    18.09.2018 10:54:03

Okul bahçesinde yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla tören düzenlendi. Düzenlenen törene, lise birinci sınıfa başlayan öğrencilerin velileri ile birlikte okul kurucuları ve okul öğretmen ve çalışan kadrosu tam olarak katıldı. Törende konuşan Okul Müdürü İbrahim Çakal, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet, olduğuna ve her şeyin insanı sevmekle başladığına inanan bir kurumun çalışanları olarak yeni bir eğitim öğretim yılının ilk gününde, okulumuzda da gerçekleştirilen 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde Türkiye’nin aydınlık geleceği olan gençlerimiz, onları yetiştirecek olan değerli öğretmenlerimiz ve bizlere destek veren siz değerli velilerimiz ile birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

“ORTAÖĞRETİM KURUMLARI İÇİNDE EN FAZLA ÖĞRENCİYE SAHİP OKULUZ”

“2014-2015 eğitim öğretim yılında 240 öğrenci ve 16 öğretmen ile başlayan eğitim hayatında okulun şu anda Makina, Gıda, Elektrik-Elektronik, Motorlu Araçlar ve Endüstriyel Otomasyon, olmak üzere 20 atölyede 5 alan eğitimi, 60 derslik, 1600 öğrenci, 85 öğretmen olmak üzere toplam da 120 personeli ile ortaöğretim okulları arasında öğrencisi en fazla okul olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Okul Müdürü Çakal, geçen yılsonunda 270 öğrenciyi mezun ettiklerini ifade etti.

“15 ÖĞRENCİMİZ 4 YILLIK FAKÜLTELERE YERLEŞTİ”

Mezun olan ve Üniversiteye geçiş sınavına giren öğrencilerden 15’nin 4 yıllık fakültelere, 68 öğrencinin muhtelif yüksekokullara olmak üzere toplamda 83 öğrencinin puanla üniversitelere yerleştiğini, bu sayının bu yıl 100’e çıkacağına inandığını aktaran Çakal, şunları kaydetti: “Alanında uzman ve tecrübeli öğretmenlerimizle 12.sınıf öğrencilerimizi bu senede kurs programlarımızla iddialı bir şekilde sınavlara hazırlayacağız. Mezun öğrencilerimizin alanlarına göre endüstri ve sanayi işletmelerinde işe yerleştirilmelerini titizlikle takip edeceğiz. Okulumuzun bugünlere gelmesinde emek ve çabası bulunan ve bu eğitim kurumunu ilimizle özdeşleştiren Kurucumuz Önder Artuk’a, Babası Hüseyin Artuk’a, kurucu ortaklarımız İsmail Palalı, Cemal Uslu ve Feride Gökdeniz’e, Sürekli yanımızda hissettiğimiz ve desteklerini esirgemeyen OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay’a, OSB Müdürümüz Ali Akosmanoğlu’na, müdür yardımcılarımıza ve okulumuzun tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Okul Müdürü İbrahim Çakal, velilere de seslenerek, içlerinin ferah olmasını istedi. Çakal, şöyle konuştu: “Evlatlarınız evlatlarımızdır. Gözünüz arkada kalmasın. Çünkü biz bu eğitim işini severek yapıyoruz. Allah da içimize gayret veriyor. Öğrencilerimizi severek disipline edeceğiz. Sevdirerek öğreteceğiz. Öğretmenlerimizin öğrenci ve veliler ile sürekli iletişimi olacaktır. Öğrencilerimizin çalışma ortamlarını görmek, eğitimdeki genel durumlarını değerlendirmek için ev ziyaretlerini mutlaka gerçekleştireceğiz.”

“GEÇEN SENE ÇOK BAŞARILI GEÇTİ”

Okul Kurucusu Önder Artuk ise konuşmasında, 2017-2018 eğitim yılının çok başarılı geçtiğini ve ilk mezunlarını verdiklerini vurgulayarak, “Bu seneki 12. Sınıf öğrencilerimizden daha yüksek bir başarı bekliyorum. Mezun olan öğrencilerimizin üniversite tercihi olmayan liseden sonra direk iş hayatına atılmak isteyen çocuklarımızın yüzde 70’ini bugün itibari ile sigortalı bir şekilde işe başladı. Bu bizim üstümüzde büyük bir sorumluluk, büyük bir yük. Bütün öğrencilerimizden şunu istiyorum. Biz elimizden gelen tüm gayretimizle sizlerin daha iyi bir geleceği olması için çaba göstereceğiz. Sizlerin de aynı disiplin, aynı hedefe kilitlenmiş olarak başarıya ulaşmanızı bekliyorum. İnşallah yeni dönem hepimize hayırlı olur. İyi bir dönem geçirmenizi diliyorum” diye sözlerini bitirdi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    18.09.2018 10:54:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..