Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

2

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

3

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

4

Image

AKÜ yarışmadan ödülle döndü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen ..

5

Image

Bayat ekmekler lezzete dönüştü
Bayraktepe İlkokulu tarafından Bayat Ekmekler Sihirli Ellerde Lezzete Dönüşüyor etkinliği ile ekmek israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor. ..

6

Image

‘Mesleki eğitime önem vermeliyiz’
Yerli Yeşil Yeni Platformu’nun hazırladığı Mesleki ve Teknik Eğitim Farkındalık Projesi’nin Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dünya..

7

Image

‘Deizm bir kılıf olarak görülüyor’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefi, Kelami ve Fıkhi Yönleri Açısından Deizm Paneli’nde konuşan Ö..

8

Image

Kültürleri yemeklerle birleştirdiler
Afyonkarahisar Hüseyin Sümer Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte okulda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ai..

9

Image

TED Afyon Koleji’nde kan bağışı

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle “Eğitime Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” sloganı ile TED Afyon Koleji’nde kan bağışı ..

10

Image

‘Güçlü bir üniversiteyiz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yeni atanan öğretim üyeleriyle tanışma toplantısında konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, yeni genel her öğreti..

11

Image

AKܒden Endüstri 4.0 etkinliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Kocatepe Kulübü tarafından Endüstri 4.0 konusu içerisinde y..

12

Image

Mühendis adaylarına eğitim
AKÜ de İnşaat Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencilerine yapı kimyasalları ve uygulamaları ile ilgili eğitim verildi..

13

Image

Mesleğin inceliklerini öğreniyorlar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İstanbul’da Chefstalk & Workshop Yeni Yıl Temalı ..

14

Image

Her şey Afyon Eğitim Vakfı için
Afyon Eğitim Vakfı İstanbul'da.....

15

Image

Rektör Koçak’tan ziyaret
Okan Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Koçak, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. ..

16

Image

Büyük Menderes Cannes’da ödül aldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Özer’in yönetmenliğini yaptığı “B..

17

Image

552 Mesleki Yeterlilik Başvurusu
Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavları’n..

Teknik Kolej yeni döneme başladı | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej yeni döneme başladı


Afyonkarahisar’da öğrenci sayısı ve eğitim öğretimde kullanılan alan bakımında en büyük okulu olan Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, 180 yeni bin 600 öğrencisiyle 2018-2019 eğitim yılını açtı.

  EĞİTİM    18.09.2018 10:54:03

Okul bahçesinde yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla tören düzenlendi. Düzenlenen törene, lise birinci sınıfa başlayan öğrencilerin velileri ile birlikte okul kurucuları ve okul öğretmen ve çalışan kadrosu tam olarak katıldı. Törende konuşan Okul Müdürü İbrahim Çakal, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet, olduğuna ve her şeyin insanı sevmekle başladığına inanan bir kurumun çalışanları olarak yeni bir eğitim öğretim yılının ilk gününde, okulumuzda da gerçekleştirilen 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde Türkiye’nin aydınlık geleceği olan gençlerimiz, onları yetiştirecek olan değerli öğretmenlerimiz ve bizlere destek veren siz değerli velilerimiz ile birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

“ORTAÖĞRETİM KURUMLARI İÇİNDE EN FAZLA ÖĞRENCİYE SAHİP OKULUZ”

“2014-2015 eğitim öğretim yılında 240 öğrenci ve 16 öğretmen ile başlayan eğitim hayatında okulun şu anda Makina, Gıda, Elektrik-Elektronik, Motorlu Araçlar ve Endüstriyel Otomasyon, olmak üzere 20 atölyede 5 alan eğitimi, 60 derslik, 1600 öğrenci, 85 öğretmen olmak üzere toplam da 120 personeli ile ortaöğretim okulları arasında öğrencisi en fazla okul olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Okul Müdürü Çakal, geçen yılsonunda 270 öğrenciyi mezun ettiklerini ifade etti.

“15 ÖĞRENCİMİZ 4 YILLIK FAKÜLTELERE YERLEŞTİ”

Mezun olan ve Üniversiteye geçiş sınavına giren öğrencilerden 15’nin 4 yıllık fakültelere, 68 öğrencinin muhtelif yüksekokullara olmak üzere toplamda 83 öğrencinin puanla üniversitelere yerleştiğini, bu sayının bu yıl 100’e çıkacağına inandığını aktaran Çakal, şunları kaydetti: “Alanında uzman ve tecrübeli öğretmenlerimizle 12.sınıf öğrencilerimizi bu senede kurs programlarımızla iddialı bir şekilde sınavlara hazırlayacağız. Mezun öğrencilerimizin alanlarına göre endüstri ve sanayi işletmelerinde işe yerleştirilmelerini titizlikle takip edeceğiz. Okulumuzun bugünlere gelmesinde emek ve çabası bulunan ve bu eğitim kurumunu ilimizle özdeşleştiren Kurucumuz Önder Artuk’a, Babası Hüseyin Artuk’a, kurucu ortaklarımız İsmail Palalı, Cemal Uslu ve Feride Gökdeniz’e, Sürekli yanımızda hissettiğimiz ve desteklerini esirgemeyen OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay’a, OSB Müdürümüz Ali Akosmanoğlu’na, müdür yardımcılarımıza ve okulumuzun tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Okul Müdürü İbrahim Çakal, velilere de seslenerek, içlerinin ferah olmasını istedi. Çakal, şöyle konuştu: “Evlatlarınız evlatlarımızdır. Gözünüz arkada kalmasın. Çünkü biz bu eğitim işini severek yapıyoruz. Allah da içimize gayret veriyor. Öğrencilerimizi severek disipline edeceğiz. Sevdirerek öğreteceğiz. Öğretmenlerimizin öğrenci ve veliler ile sürekli iletişimi olacaktır. Öğrencilerimizin çalışma ortamlarını görmek, eğitimdeki genel durumlarını değerlendirmek için ev ziyaretlerini mutlaka gerçekleştireceğiz.”

“GEÇEN SENE ÇOK BAŞARILI GEÇTİ”

Okul Kurucusu Önder Artuk ise konuşmasında, 2017-2018 eğitim yılının çok başarılı geçtiğini ve ilk mezunlarını verdiklerini vurgulayarak, “Bu seneki 12. Sınıf öğrencilerimizden daha yüksek bir başarı bekliyorum. Mezun olan öğrencilerimizin üniversite tercihi olmayan liseden sonra direk iş hayatına atılmak isteyen çocuklarımızın yüzde 70’ini bugün itibari ile sigortalı bir şekilde işe başladı. Bu bizim üstümüzde büyük bir sorumluluk, büyük bir yük. Bütün öğrencilerimizden şunu istiyorum. Biz elimizden gelen tüm gayretimizle sizlerin daha iyi bir geleceği olması için çaba göstereceğiz. Sizlerin de aynı disiplin, aynı hedefe kilitlenmiş olarak başarıya ulaşmanızı bekliyorum. İnşallah yeni dönem hepimize hayırlı olur. İyi bir dönem geçirmenizi diliyorum” diye sözlerini bitirdi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    18.09.2018 10:54:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..