Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Teknik Kolej’den Müftü Kabukçu’ya ziyaret
Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Afyonkarahisar İl Mü..

2

Image

Minikler itfaiyeciliği öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Renkli Ev Kreşi öğrencileri, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü gezerek bilgi aldı...

3

Image

Batı Tur şoförleri kahvaltıda buluştu
Başta Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejin öğrenci ve personelleri ile birçok okul servis işletmenin taşımacılığı yapan Afyon Batı Tur’un şofö..

4

Image

‘Teknoloji Üniversitesi kuracağız’
Turkcell firması tarafından Zeka Gücü Projesi kapsamında düzenlenen programda konuşan Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi At..

5

Image

‘Kentimizi başarıyla temsil ettiniz’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TEKNOFESTE katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi takımını makamında ağırladı. Başkan Çoban, heyeti kentimizi b..

6

Image

Fatih Anadolu Lisesi Stem Merkezi olacak
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi’nin 2018 teklif çağrısı döneminde başvurduğu 2018-1-TR01-KA229-058635_1 numaralı "Maths,Engineering and Technology..

7

Image

‘Gençler 18 yaşına kadar meslek edinmeli’
Uluslararası Bilim ve Eğitim Kongresi’nde konuşan AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Peker, 18 yaşına gelen ve üniversiteye giremeyen gençler..

8

Image

TÜBİTAK destek programı tanıtıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin ortaklaşa düzenlediği TÜBİTAK Bİ..

9

Image

Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yarın yapılacak olan Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde Afyon Kocatepe Üniv..

10

Image

Başkan Çoban başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bilgi Evi öğrencilerini başarıya teşvik etmek amacıyla başlattığı ödül uygulamasında dereceye giren öğrencilere ve..

11

Image

Geleceğin sanayicileri yetişiyor
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitim faaliyetleri hakkında velileri bilgilendiren Okul Müdürü Osman Tezgiden, okulda farklı eğ..

12

Image

Mekatronik Mühendisliği AKܒyü temsil etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü TeknoMeka takımı İstanbul’da düzenlenen Havacılık, Uzay Ve Teknol..

13

Image

Öğrencilere yardım
2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcında İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği, 410 öğrencinin yüzünü güldürdü...

14

Image

Oryantasyon eğitimi
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde görev alacak 186 usta öğreticiye oryantasyon eğitimine b..

15

Image

Sosyal Medya’da doğru iletişim anlatıldı
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi 2015 teklif çağrısı döneminden bu yana koordinatörü olarak yürüttüğü “Connect, Share and Get Enlighted – Bağlan, P..

16

Image

Emekli öğretmenler Çay’da buluştu
İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü'nden 1973-1976 yılları arasında mezun olan beden eğitimi öğretmenleri, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde buluştu...

17

Image

AKܒye yakışan dev tesis
Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından Ahmet Necdet Sezer kampusu karşısına yaptırılan AKÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Açık Spor Tesisleri’nde çalışm..

Teknik Kolej yeni döneme başladı | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej yeni döneme başladı


Afyonkarahisar’da öğrenci sayısı ve eğitim öğretimde kullanılan alan bakımında en büyük okulu olan Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, 180 yeni bin 600 öğrencisiyle 2018-2019 eğitim yılını açtı.

  EĞİTİM    18.09.2018 10:54:03

Okul bahçesinde yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla tören düzenlendi. Düzenlenen törene, lise birinci sınıfa başlayan öğrencilerin velileri ile birlikte okul kurucuları ve okul öğretmen ve çalışan kadrosu tam olarak katıldı. Törende konuşan Okul Müdürü İbrahim Çakal, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet, olduğuna ve her şeyin insanı sevmekle başladığına inanan bir kurumun çalışanları olarak yeni bir eğitim öğretim yılının ilk gününde, okulumuzda da gerçekleştirilen 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde Türkiye’nin aydınlık geleceği olan gençlerimiz, onları yetiştirecek olan değerli öğretmenlerimiz ve bizlere destek veren siz değerli velilerimiz ile birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

“ORTAÖĞRETİM KURUMLARI İÇİNDE EN FAZLA ÖĞRENCİYE SAHİP OKULUZ”

“2014-2015 eğitim öğretim yılında 240 öğrenci ve 16 öğretmen ile başlayan eğitim hayatında okulun şu anda Makina, Gıda, Elektrik-Elektronik, Motorlu Araçlar ve Endüstriyel Otomasyon, olmak üzere 20 atölyede 5 alan eğitimi, 60 derslik, 1600 öğrenci, 85 öğretmen olmak üzere toplam da 120 personeli ile ortaöğretim okulları arasında öğrencisi en fazla okul olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Okul Müdürü Çakal, geçen yılsonunda 270 öğrenciyi mezun ettiklerini ifade etti.

“15 ÖĞRENCİMİZ 4 YILLIK FAKÜLTELERE YERLEŞTİ”

Mezun olan ve Üniversiteye geçiş sınavına giren öğrencilerden 15’nin 4 yıllık fakültelere, 68 öğrencinin muhtelif yüksekokullara olmak üzere toplamda 83 öğrencinin puanla üniversitelere yerleştiğini, bu sayının bu yıl 100’e çıkacağına inandığını aktaran Çakal, şunları kaydetti: “Alanında uzman ve tecrübeli öğretmenlerimizle 12.sınıf öğrencilerimizi bu senede kurs programlarımızla iddialı bir şekilde sınavlara hazırlayacağız. Mezun öğrencilerimizin alanlarına göre endüstri ve sanayi işletmelerinde işe yerleştirilmelerini titizlikle takip edeceğiz. Okulumuzun bugünlere gelmesinde emek ve çabası bulunan ve bu eğitim kurumunu ilimizle özdeşleştiren Kurucumuz Önder Artuk’a, Babası Hüseyin Artuk’a, kurucu ortaklarımız İsmail Palalı, Cemal Uslu ve Feride Gökdeniz’e, Sürekli yanımızda hissettiğimiz ve desteklerini esirgemeyen OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay’a, OSB Müdürümüz Ali Akosmanoğlu’na, müdür yardımcılarımıza ve okulumuzun tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Okul Müdürü İbrahim Çakal, velilere de seslenerek, içlerinin ferah olmasını istedi. Çakal, şöyle konuştu: “Evlatlarınız evlatlarımızdır. Gözünüz arkada kalmasın. Çünkü biz bu eğitim işini severek yapıyoruz. Allah da içimize gayret veriyor. Öğrencilerimizi severek disipline edeceğiz. Sevdirerek öğreteceğiz. Öğretmenlerimizin öğrenci ve veliler ile sürekli iletişimi olacaktır. Öğrencilerimizin çalışma ortamlarını görmek, eğitimdeki genel durumlarını değerlendirmek için ev ziyaretlerini mutlaka gerçekleştireceğiz.”

“GEÇEN SENE ÇOK BAŞARILI GEÇTİ”

Okul Kurucusu Önder Artuk ise konuşmasında, 2017-2018 eğitim yılının çok başarılı geçtiğini ve ilk mezunlarını verdiklerini vurgulayarak, “Bu seneki 12. Sınıf öğrencilerimizden daha yüksek bir başarı bekliyorum. Mezun olan öğrencilerimizin üniversite tercihi olmayan liseden sonra direk iş hayatına atılmak isteyen çocuklarımızın yüzde 70’ini bugün itibari ile sigortalı bir şekilde işe başladı. Bu bizim üstümüzde büyük bir sorumluluk, büyük bir yük. Bütün öğrencilerimizden şunu istiyorum. Biz elimizden gelen tüm gayretimizle sizlerin daha iyi bir geleceği olması için çaba göstereceğiz. Sizlerin de aynı disiplin, aynı hedefe kilitlenmiş olarak başarıya ulaşmanızı bekliyorum. İnşallah yeni dönem hepimize hayırlı olur. İyi bir dönem geçirmenizi diliyorum” diye sözlerini bitirdi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    18.09.2018 10:54:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..