Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Devir teslim süreci görüşüldü

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) yöneticileri arasında devir teslim sürecinin yürütülmesi..

2

Image

Prof. Dr. Celal Demir’den 2 başarı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Demir, Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmesinin yan..

3

Image

‘Güvenlik sorunu yok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Güvenlik Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonk..

4

Image

Başkan Çoban’a teşekkür belgesi

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve Kadir Pancaroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek, vakfa verdiği desteklerd..

5

Image

‘MYO’yu kısa sürede tamamlayacağız’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında kabul etti...

6

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen ge..

7

Image

Süpermen Türk olsaydı
Kurumsallaşmanın temelinin, niteliklerle donatılmış çalışanlar olması gerektiğinin herkesçe bilindiği günümüzde, çalışan motivasyonunu sürekli dinç tu..

8

Image

Öğrencilere yardım

İlimiz Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca eğitim çağındaki gençlerimize eğitim materyali yardımları devam ediyor...

9

Image

TV tablet yerine maket yapımı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Havacılık ve RC Araç Topluluğu ile Enformatik Bölüm Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Ata Model Uçağın Tanıtımı ve Yapım..

10

Image

Amaç sosyal ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlamak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi ile Zafer Teknopark işbirliğinde Newton – Katip Çelebi Fonu Tanıtım Günü etkinliği düzenlen..

11

Image

AKÜ aşçıları 22 ödül kazandı
6-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar alanında gerçekleştirilen Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ..

12

Image

Çocuklar AKܒyü gezdi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından aile yanında desteklenen 52 çocuk, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve ..

13

Image

Rektör Solak AFİMDER’i ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Önder İmam Hatipliler Derneği (AFİMDER) heyetini makamında kabu..

14

Image

Yükümlüler okulların tamiratını yapıyor
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hükümlüler, il genelindeki çeşitl..

15

Image

Sağbaş, Erasmus öğrencilerini ağırladı

Erasmus+KA107 (Avrupa Dışı Ülkeler) Değişim Programı kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı güz döneminde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) eğiti..

16

Image

Öğrenciler eğlenerek öğreniyor
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü "Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM)" kapsamında çocuk v..

17

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

Teknik Kolej yeni döneme başladı | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej yeni döneme başladı


Afyonkarahisar’da öğrenci sayısı ve eğitim öğretimde kullanılan alan bakımında en büyük okulu olan Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, 180 yeni bin 600 öğrencisiyle 2018-2019 eğitim yılını açtı.

  EĞİTİM    18.09.2018 10:54:03

Okul bahçesinde yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla tören düzenlendi. Düzenlenen törene, lise birinci sınıfa başlayan öğrencilerin velileri ile birlikte okul kurucuları ve okul öğretmen ve çalışan kadrosu tam olarak katıldı. Törende konuşan Okul Müdürü İbrahim Çakal, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet, olduğuna ve her şeyin insanı sevmekle başladığına inanan bir kurumun çalışanları olarak yeni bir eğitim öğretim yılının ilk gününde, okulumuzda da gerçekleştirilen 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde Türkiye’nin aydınlık geleceği olan gençlerimiz, onları yetiştirecek olan değerli öğretmenlerimiz ve bizlere destek veren siz değerli velilerimiz ile birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

“ORTAÖĞRETİM KURUMLARI İÇİNDE EN FAZLA ÖĞRENCİYE SAHİP OKULUZ”

“2014-2015 eğitim öğretim yılında 240 öğrenci ve 16 öğretmen ile başlayan eğitim hayatında okulun şu anda Makina, Gıda, Elektrik-Elektronik, Motorlu Araçlar ve Endüstriyel Otomasyon, olmak üzere 20 atölyede 5 alan eğitimi, 60 derslik, 1600 öğrenci, 85 öğretmen olmak üzere toplam da 120 personeli ile ortaöğretim okulları arasında öğrencisi en fazla okul olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Okul Müdürü Çakal, geçen yılsonunda 270 öğrenciyi mezun ettiklerini ifade etti.

“15 ÖĞRENCİMİZ 4 YILLIK FAKÜLTELERE YERLEŞTİ”

Mezun olan ve Üniversiteye geçiş sınavına giren öğrencilerden 15’nin 4 yıllık fakültelere, 68 öğrencinin muhtelif yüksekokullara olmak üzere toplamda 83 öğrencinin puanla üniversitelere yerleştiğini, bu sayının bu yıl 100’e çıkacağına inandığını aktaran Çakal, şunları kaydetti: “Alanında uzman ve tecrübeli öğretmenlerimizle 12.sınıf öğrencilerimizi bu senede kurs programlarımızla iddialı bir şekilde sınavlara hazırlayacağız. Mezun öğrencilerimizin alanlarına göre endüstri ve sanayi işletmelerinde işe yerleştirilmelerini titizlikle takip edeceğiz. Okulumuzun bugünlere gelmesinde emek ve çabası bulunan ve bu eğitim kurumunu ilimizle özdeşleştiren Kurucumuz Önder Artuk’a, Babası Hüseyin Artuk’a, kurucu ortaklarımız İsmail Palalı, Cemal Uslu ve Feride Gökdeniz’e, Sürekli yanımızda hissettiğimiz ve desteklerini esirgemeyen OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay’a, OSB Müdürümüz Ali Akosmanoğlu’na, müdür yardımcılarımıza ve okulumuzun tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Okul Müdürü İbrahim Çakal, velilere de seslenerek, içlerinin ferah olmasını istedi. Çakal, şöyle konuştu: “Evlatlarınız evlatlarımızdır. Gözünüz arkada kalmasın. Çünkü biz bu eğitim işini severek yapıyoruz. Allah da içimize gayret veriyor. Öğrencilerimizi severek disipline edeceğiz. Sevdirerek öğreteceğiz. Öğretmenlerimizin öğrenci ve veliler ile sürekli iletişimi olacaktır. Öğrencilerimizin çalışma ortamlarını görmek, eğitimdeki genel durumlarını değerlendirmek için ev ziyaretlerini mutlaka gerçekleştireceğiz.”

“GEÇEN SENE ÇOK BAŞARILI GEÇTİ”

Okul Kurucusu Önder Artuk ise konuşmasında, 2017-2018 eğitim yılının çok başarılı geçtiğini ve ilk mezunlarını verdiklerini vurgulayarak, “Bu seneki 12. Sınıf öğrencilerimizden daha yüksek bir başarı bekliyorum. Mezun olan öğrencilerimizin üniversite tercihi olmayan liseden sonra direk iş hayatına atılmak isteyen çocuklarımızın yüzde 70’ini bugün itibari ile sigortalı bir şekilde işe başladı. Bu bizim üstümüzde büyük bir sorumluluk, büyük bir yük. Bütün öğrencilerimizden şunu istiyorum. Biz elimizden gelen tüm gayretimizle sizlerin daha iyi bir geleceği olması için çaba göstereceğiz. Sizlerin de aynı disiplin, aynı hedefe kilitlenmiş olarak başarıya ulaşmanızı bekliyorum. İnşallah yeni dönem hepimize hayırlı olur. İyi bir dönem geçirmenizi diliyorum” diye sözlerini bitirdi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    18.09.2018 10:54:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..