Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

2

Image

Bahçeşehir Koleji’nde karne coşkusu
Afyonkarahisar'da 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karnelerini aldı...

3

Image

İki haftada okuma yazma öğrendi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Onkoloji ve Hematoloji Hastanesinde tedavi gören 54 öğrenci, karnelerini aldı. 1,5 aydır AFSܒde t..

4

Image

Şehit çocuklarının karne heyecanı
TED Afyon Koleji’nde eğitim gören şehit çocuklarına yarıyıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamz..

5

Image

‘Tatili verimli geçirin’
Afyonkarahisar’da yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tut..

6

Image

Yarıyıl tatili bugün
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. 146 bin öğrenci bugün yarıyıl karnelerini alarak, sömestr tatiline başl..

7

Image

‘Kitap Fuarı kültür şölenine dönüşmeli’
Afyonkarahisar’da 2’ncisi düzenlenecek olan Kitap Fuarı konusunda açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın kültür şölenine dönüşme..

8

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

9

Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon..

10

Image

‘Dinamik ve yenilikçi bir yapıdayız’
TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı, TED Afyon Koleji’nin dinamik ve yenilikçi bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduğunu söyledi..

11

Image

Özbek heyetten ziyaret

Taşkent Ali Şir Nevai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Shuhrat Sırajiddinov, Öğrenci işlerinden sorumlu Prof. Dr. Rauf Yorkulov ve Fililoji Fakülte..

12

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı...

13

Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla..

14

Image

AEV’den Vali Tutulmaz’a kutlama

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı öğrencilerle ziyaret ederek İdareciler Günü’nü kutladı. ..

15

Image

‘İş birliğimiz devam edecek’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sol..

16

Image

‘El değmedik MYO kalmadı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının (MYO) iç donanım eksiklerinin giderilmesi amacıyla bilgisayar dağıtımı ..

17

Image

Veliler bilgilendirildi
Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi...

‘Yere bak, geleceği gör’ çalışması | Gazete3.com.tr
Image

‘Yere bak, geleceği gör’ çalışması


Afyonkarahisar’da Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, tasarrufa ve bilinçli tüketime dikkat çekmek amacıyla Afyonkarahisar'ın en işlek cadde ve kaldırımlarını çeşitli uyarı yazıları yazdı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Değerler Hareketi Projesi ‘ kapsamında hayata geçirilen proje ile çevre bilincine ve bilinçsiz tüketime dikkat çekilmek istendi.
  EĞİTİM    27.12.2018 10:48:11

Bilinçsiz tüketimin hızla artması, çevre kirliliği, temiz enerji kaynaklarının önemi gibi çeşitli konularda hazırladıkları sözleri boyalarla Afyonkarahisar kaldırımlarına yazan öğrenciler, “Yere Bak Geleceği Gör” projesiyle temiz bir dünya, temiz bir Afyonkarahisar için herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Öğrenci ve öğretmenlerin sokaklara taşıdığı tasarruf ve temiz çevre hareketi, yoldan geçen vatandaşlar tarafından da büyük beğeni ile karşılandı. Projenin uygulanması sırasında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Cumhuriyet İlkokulu proje öğretmeni Mehmet Katrancıoğlu, birçok vatandaşın projeye destek olmak için yardım teklif ettiğini, bazı esnafların dükkânlarının önüne de bu yazılardan yazılmasını talep ettiğini söyledi.

“İSRAFTAN KAÇINMAK İÇİN FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ”

Proje hakkında bilgi veren Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Sinem Özbudak, şunları kaydetti:
"Okulumuzun hazırlamış olduğu bu anlamlı projede bize desteğini esirgemeyen Afyonkarahisar Belediyesi'ne, öğrencilerimize, velilerimize ve çalışmalara katkı sunan öğretmenlerimize teşekkür ederim. Tasarruf bilincinin küçük yaşlarda oluşması gerektiği gerçeğinden hareketle, Cumhurbaşkanlığının tasarruf konulu genelgelerini de temel alarak "Yere Bak Geleceği Gör" projesinin hayata geçirdik. Projemiz kapsamında tasarrufun önemine dikkat çekerken, vatandaşlarımızda çevre bilinci, temiz doğa ve israftan kaçınılması konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçladık.”

2.3 MİLYAR KİŞİ TEMİZ SUYA HASRET

Dünyada 2,3 milyar kişinin temiz suya hasret olduğunu hatırlatan Özbudak, “Su kaynaklarının bilinçsiz kullanımı, dünya hızla kirlenirken temiz enerji kaynaklarının yanı başımızda kullanılmayı beklemesi bizi bu projeye yöneltti. Hem bu konularda bir duyarlılık yaratmak hem de öğrencilerimizin bu bilinci yaşayarak edinmesi amacıyla Afyonkarahisar sokaklarını renklerimiz ve sözlerimizle donattık. İlk aşamada sadece en işlek caddeleri seçmiş olsak da projemiz boyunca ulaştığımız sokakları ve insanların sayısını arttırmayı hedefliyoruz" dedi. >>> Mustafa BAYER

  EĞİTİM    27.12.2018 10:48:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..