Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

‘Yere bak, geleceği gör’ çalışması | Gazete3.com.tr
Image

‘Yere bak, geleceği gör’ çalışması


Afyonkarahisar’da Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, tasarrufa ve bilinçli tüketime dikkat çekmek amacıyla Afyonkarahisar'ın en işlek cadde ve kaldırımlarını çeşitli uyarı yazıları yazdı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Değerler Hareketi Projesi ‘ kapsamında hayata geçirilen proje ile çevre bilincine ve bilinçsiz tüketime dikkat çekilmek istendi.
  EĞİTİM    27.12.2018 10:48:11

Bilinçsiz tüketimin hızla artması, çevre kirliliği, temiz enerji kaynaklarının önemi gibi çeşitli konularda hazırladıkları sözleri boyalarla Afyonkarahisar kaldırımlarına yazan öğrenciler, “Yere Bak Geleceği Gör” projesiyle temiz bir dünya, temiz bir Afyonkarahisar için herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Öğrenci ve öğretmenlerin sokaklara taşıdığı tasarruf ve temiz çevre hareketi, yoldan geçen vatandaşlar tarafından da büyük beğeni ile karşılandı. Projenin uygulanması sırasında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Cumhuriyet İlkokulu proje öğretmeni Mehmet Katrancıoğlu, birçok vatandaşın projeye destek olmak için yardım teklif ettiğini, bazı esnafların dükkânlarının önüne de bu yazılardan yazılmasını talep ettiğini söyledi.

“İSRAFTAN KAÇINMAK İÇİN FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ”

Proje hakkında bilgi veren Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Sinem Özbudak, şunları kaydetti:
"Okulumuzun hazırlamış olduğu bu anlamlı projede bize desteğini esirgemeyen Afyonkarahisar Belediyesi'ne, öğrencilerimize, velilerimize ve çalışmalara katkı sunan öğretmenlerimize teşekkür ederim. Tasarruf bilincinin küçük yaşlarda oluşması gerektiği gerçeğinden hareketle, Cumhurbaşkanlığının tasarruf konulu genelgelerini de temel alarak "Yere Bak Geleceği Gör" projesinin hayata geçirdik. Projemiz kapsamında tasarrufun önemine dikkat çekerken, vatandaşlarımızda çevre bilinci, temiz doğa ve israftan kaçınılması konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçladık.”

2.3 MİLYAR KİŞİ TEMİZ SUYA HASRET

Dünyada 2,3 milyar kişinin temiz suya hasret olduğunu hatırlatan Özbudak, “Su kaynaklarının bilinçsiz kullanımı, dünya hızla kirlenirken temiz enerji kaynaklarının yanı başımızda kullanılmayı beklemesi bizi bu projeye yöneltti. Hem bu konularda bir duyarlılık yaratmak hem de öğrencilerimizin bu bilinci yaşayarak edinmesi amacıyla Afyonkarahisar sokaklarını renklerimiz ve sözlerimizle donattık. İlk aşamada sadece en işlek caddeleri seçmiş olsak da projemiz boyunca ulaştığımız sokakları ve insanların sayısını arttırmayı hedefliyoruz" dedi. >>> Mustafa BAYER

  EĞİTİM    27.12.2018 10:48:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..