Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Öğrenciler yöresel lezzetlerle buluştu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı 1. sınıf öğrencileri Yöresel Mutfak dersi kapsamında Afyonkarah..

2

Image

‘Hukuk hayatta duruş meselesidir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi ile Genç Hukukçular Kulübü tarafından “Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru” konulu konferans düzenlen..

3

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

4

Image

Engellilere Kur’an eğitimi

Afyonkarahisar Müftülüğü Engelliler Din Eğitim Koordinatörü İsmail Aydın, işitme engelli Ali Fidan ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoba..

5

Image

‘Dünyada her şey kadınların eseridir’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İnşaat Mühendisliği Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Üniversite girişinde Bayan öğrencilere üz..

6

Image

Karma sergi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarından oluşan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamı..

7

Image

‘Genel sorun atalet’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Elektrik Kulübü tarafından düzenlenen Kocatepe Kariyer Günleri etkinliğinde konuşan Elektrik Kulübü Akademik Da..

8

Image

Eğitim yardımı

Erkmen Belediyesi, 14 yıldan bu yana her yıl iki eğitim öğretim dönemi sonunda takdir veya teşekkür belgesi alan ortaokul ve lise öğrencilerine e..

9

Image

Kutsal topraklara gideceklere eğitim

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HÜRSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Şenel, yeni hizmete geçen online hac ve umre eğitim sistemi hakkında bilg..

10

Image

Derneklerden AEV seferberliği

Türkiye genelindeki Afyonkarahisar Dernekleri, AEV’e destek için bir araya geldiler. Toplantıda TED Koleji’nin bulunduğu arsanın alınması için öd..

11

Image

Doğa Koleji’nden Erasmus etkinliği

Afyonkarahisar Doğa Koleji lise kademesi, Erasmus+ projesi kapsamında son hareketliliğini Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdi. ..

12

Image

İşbirliği protokolü imzalandı
Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında meslek liselerini özel sektörle birleştirecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Ankara’da düzenlen..

13

Image

Emekli astsubaydan gönüllü etkinlik
Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Ortaokulu öğrencileri ebru sanatını Gençlik Merkezi’nde gönüllü eğitmenlik yapan Ebru Sanatçısı Ömer Faruk Barış’ın y..

14

Image

‘Sünnet dinin yaşanan tarafıdır’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Bilgi Değerler Topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Ku..

15

Image

‘Çıraklık yapmadan ustalığa soyunmayın’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Mümtaz Ak..

16

Image

Sınava rekor katılım

3., 4. ve 5. sınıflar için sabah, 6.,7.,8. ve 9. sınıflar için öğleden sonra olmak üzere iki ayrı oturumda gerçekleşen TED Afyon Koleji Giriş ve ..

17

Image

‘Tam inovasyon dönemi’

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde pek çok yatırım yaptıklarını söyleyerek, “201..

‘Yere bak, geleceği gör’ çalışması | Gazete3.com.tr
Image

‘Yere bak, geleceği gör’ çalışması


Afyonkarahisar’da Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, tasarrufa ve bilinçli tüketime dikkat çekmek amacıyla Afyonkarahisar'ın en işlek cadde ve kaldırımlarını çeşitli uyarı yazıları yazdı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Değerler Hareketi Projesi ‘ kapsamında hayata geçirilen proje ile çevre bilincine ve bilinçsiz tüketime dikkat çekilmek istendi.
  EĞİTİM    27.12.2018 10:48:11

Bilinçsiz tüketimin hızla artması, çevre kirliliği, temiz enerji kaynaklarının önemi gibi çeşitli konularda hazırladıkları sözleri boyalarla Afyonkarahisar kaldırımlarına yazan öğrenciler, “Yere Bak Geleceği Gör” projesiyle temiz bir dünya, temiz bir Afyonkarahisar için herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Öğrenci ve öğretmenlerin sokaklara taşıdığı tasarruf ve temiz çevre hareketi, yoldan geçen vatandaşlar tarafından da büyük beğeni ile karşılandı. Projenin uygulanması sırasında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Cumhuriyet İlkokulu proje öğretmeni Mehmet Katrancıoğlu, birçok vatandaşın projeye destek olmak için yardım teklif ettiğini, bazı esnafların dükkânlarının önüne de bu yazılardan yazılmasını talep ettiğini söyledi.

“İSRAFTAN KAÇINMAK İÇİN FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ”

Proje hakkında bilgi veren Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Sinem Özbudak, şunları kaydetti:
"Okulumuzun hazırlamış olduğu bu anlamlı projede bize desteğini esirgemeyen Afyonkarahisar Belediyesi'ne, öğrencilerimize, velilerimize ve çalışmalara katkı sunan öğretmenlerimize teşekkür ederim. Tasarruf bilincinin küçük yaşlarda oluşması gerektiği gerçeğinden hareketle, Cumhurbaşkanlığının tasarruf konulu genelgelerini de temel alarak "Yere Bak Geleceği Gör" projesinin hayata geçirdik. Projemiz kapsamında tasarrufun önemine dikkat çekerken, vatandaşlarımızda çevre bilinci, temiz doğa ve israftan kaçınılması konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçladık.”

2.3 MİLYAR KİŞİ TEMİZ SUYA HASRET

Dünyada 2,3 milyar kişinin temiz suya hasret olduğunu hatırlatan Özbudak, “Su kaynaklarının bilinçsiz kullanımı, dünya hızla kirlenirken temiz enerji kaynaklarının yanı başımızda kullanılmayı beklemesi bizi bu projeye yöneltti. Hem bu konularda bir duyarlılık yaratmak hem de öğrencilerimizin bu bilinci yaşayarak edinmesi amacıyla Afyonkarahisar sokaklarını renklerimiz ve sözlerimizle donattık. İlk aşamada sadece en işlek caddeleri seçmiş olsak da projemiz boyunca ulaştığımız sokakları ve insanların sayısını arttırmayı hedefliyoruz" dedi. >>> Mustafa BAYER

  EĞİTİM    27.12.2018 10:48:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..