Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

‘Yüksek katma değerli ürünler üretilmeli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yüksek katma değerli ürünler üretilmeli’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası Ticaret ve Finansman (UTF) Kulübü tarafından “Ekonomi Zirvesi” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansta ekonomik olarak güçlü olabilmenin yolunun yüksek katma değerli ürünler üreterek, ihraç edilmesi olarak ifade edildi.
  EĞİTİM    22.12.2018 12:00:51

Sabri Bektöre Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan İstanbul Ekonomi Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Harman, parayı yönetebilenlerin hayatta her zaman bir adım önde olduğunu söyledi. Harman, “Bugün ekonomi CEO’su olsanız da yapmanız gereken devasa bir ciro ve devasa bir ekip ile yönetmeniz gereken bir finansman olacaktır. Buna göre sürdürülebilir projeler, AR-GE çalışmaları yapıp insanların önündeki 10 yılını tasarlayabilirseniz önde siz olursunuz” dedi. Harman, “İnsan fikir ve marka değeri olarak öne çıkıyor. Yarın mezun olacaksınız, iş hayatına gireceksiniz bireysel olarak ekonominin içerisinde olacaksınız. Şirketlerde yönetici, idareci olacaksınız, muhasebeleri, finansları yöneteceksiniz ve artık dar para dönemini siz göreceksiniz. Bunu buradan kesin söylemiş olayım artık bol para dönemi bitti dar para dönemindeyiz” diye konuştu. İstanbul Ekonomi Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Timuçin ise Türkiye’nin 2001 yılında ciddi bir krizden geçtiğini ifade etti. Timuçin o dönem yaşananlar ile ilgili bilgiler verdi. Timuçin, “Bu krizden sonra da çok ciddi ve hızlı bir toparlanma ile bir yerlere gelmeye çalıştık. Hızlı bir şekilde katma değeri yüksek olan ürünler üretip bu ürünleri ihraç etmeniz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİK SIKINTIDAN KURTULMANIN YOLU İHRACAT”

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Satış Müdürü Abdül Samet Güzel ise ihracat yapmanın önemine değindi. Güzel, “Şu anda içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar gösterdi ki bizim daha fazla ihracata ihtiyacımız var. Bulunduğumuz durum itibariyle tek çıkış yolu budur. İlk etapta baktığımız zaman şuan ki ihracatımızı 3’e 4’e katlamamız gerekiyor. Bakıldığında belki bu çok ulaşılabilir hedef gibi gelmiyor ama bu aslında mümkündür. Önümüzde Almanya gibi bir örnek var. Almanya iki dünya savaşında mağlup olmuş bir ülkedir” ifadelerini kullandı.>>>Mehmet Tabak

  EĞİTİM    22.12.2018 12:00:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..