Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

2

Image

Bahçeşehir Koleji’nde karne coşkusu
Afyonkarahisar'da 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karnelerini aldı...

3

Image

İki haftada okuma yazma öğrendi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Onkoloji ve Hematoloji Hastanesinde tedavi gören 54 öğrenci, karnelerini aldı. 1,5 aydır AFSܒde t..

4

Image

Şehit çocuklarının karne heyecanı
TED Afyon Koleji’nde eğitim gören şehit çocuklarına yarıyıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamz..

5

Image

‘Tatili verimli geçirin’
Afyonkarahisar’da yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tut..

6

Image

Yarıyıl tatili bugün
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. 146 bin öğrenci bugün yarıyıl karnelerini alarak, sömestr tatiline başl..

7

Image

‘Kitap Fuarı kültür şölenine dönüşmeli’
Afyonkarahisar’da 2’ncisi düzenlenecek olan Kitap Fuarı konusunda açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın kültür şölenine dönüşme..

8

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

9

Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon..

10

Image

‘Dinamik ve yenilikçi bir yapıdayız’
TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı, TED Afyon Koleji’nin dinamik ve yenilikçi bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduğunu söyledi..

11

Image

Özbek heyetten ziyaret

Taşkent Ali Şir Nevai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Shuhrat Sırajiddinov, Öğrenci işlerinden sorumlu Prof. Dr. Rauf Yorkulov ve Fililoji Fakülte..

12

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı...

13

Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla..

14

Image

AEV’den Vali Tutulmaz’a kutlama

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı öğrencilerle ziyaret ederek İdareciler Günü’nü kutladı. ..

15

Image

‘İş birliğimiz devam edecek’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sol..

16

Image

‘El değmedik MYO kalmadı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının (MYO) iç donanım eksiklerinin giderilmesi amacıyla bilgisayar dağıtımı ..

17

Image

Veliler bilgilendirildi
Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi...

‘Yüksek katma değerli ürünler üretilmeli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yüksek katma değerli ürünler üretilmeli’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası Ticaret ve Finansman (UTF) Kulübü tarafından “Ekonomi Zirvesi” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansta ekonomik olarak güçlü olabilmenin yolunun yüksek katma değerli ürünler üreterek, ihraç edilmesi olarak ifade edildi.
  EĞİTİM    22.12.2018 12:00:51

Sabri Bektöre Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan İstanbul Ekonomi Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Harman, parayı yönetebilenlerin hayatta her zaman bir adım önde olduğunu söyledi. Harman, “Bugün ekonomi CEO’su olsanız da yapmanız gereken devasa bir ciro ve devasa bir ekip ile yönetmeniz gereken bir finansman olacaktır. Buna göre sürdürülebilir projeler, AR-GE çalışmaları yapıp insanların önündeki 10 yılını tasarlayabilirseniz önde siz olursunuz” dedi. Harman, “İnsan fikir ve marka değeri olarak öne çıkıyor. Yarın mezun olacaksınız, iş hayatına gireceksiniz bireysel olarak ekonominin içerisinde olacaksınız. Şirketlerde yönetici, idareci olacaksınız, muhasebeleri, finansları yöneteceksiniz ve artık dar para dönemini siz göreceksiniz. Bunu buradan kesin söylemiş olayım artık bol para dönemi bitti dar para dönemindeyiz” diye konuştu. İstanbul Ekonomi Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Timuçin ise Türkiye’nin 2001 yılında ciddi bir krizden geçtiğini ifade etti. Timuçin o dönem yaşananlar ile ilgili bilgiler verdi. Timuçin, “Bu krizden sonra da çok ciddi ve hızlı bir toparlanma ile bir yerlere gelmeye çalıştık. Hızlı bir şekilde katma değeri yüksek olan ürünler üretip bu ürünleri ihraç etmeniz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİK SIKINTIDAN KURTULMANIN YOLU İHRACAT”

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Satış Müdürü Abdül Samet Güzel ise ihracat yapmanın önemine değindi. Güzel, “Şu anda içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar gösterdi ki bizim daha fazla ihracata ihtiyacımız var. Bulunduğumuz durum itibariyle tek çıkış yolu budur. İlk etapta baktığımız zaman şuan ki ihracatımızı 3’e 4’e katlamamız gerekiyor. Bakıldığında belki bu çok ulaşılabilir hedef gibi gelmiyor ama bu aslında mümkündür. Önümüzde Almanya gibi bir örnek var. Almanya iki dünya savaşında mağlup olmuş bir ülkedir” ifadelerini kullandı.>>>Mehmet Tabak

  EĞİTİM    22.12.2018 12:00:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..