Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar kulakların pasını sildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Çocuk Orkestrası üyelerinin, solo keman konserleri gerçekleştirildi...

2

Image

Kodlama eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu (MYO) ile Bilişim Topluluğu iş birliğinde kodlama etkinliği düzenlendi...

3

Image

6 yaşında rekor kırdı
Afyon Eğitim Vakfı’nın desteğiyle 4 ayda bin 53 kitap okuyan ve rekor kıran 6 yaşındaki Mahir Atabey Türk’e ödülü takdim edildi. ..

4

Image

AKÜ'DE GÖREV DEĞİŞİMLERİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürlüğü görevleri için devir teslim tör..

5

Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mez..

6

Image

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nde yaz kursu gören öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaz kursunda ..

7

Image

AKÜ ile PTT protokol imzaladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi akademik ve idari p..

8

Image

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yükseköğr..

9

Image

Lise diploması alabilecekler
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül, Resmi Gazete’de yayınlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğine göre, mesleki eğitim merkezi..

10

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

11

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

12

Image

GEZEREK ÖĞRENİYORLAR
Şehit Sami Çifci Bilgi Evi ve Harbiş Bilgi Evi yaz okulu öğrencileri, yaz okulu etkinlikleri kapsamında, M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı ve Akar..

13

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

14

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

15

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

16

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

17

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU | Gazete3.com.tr
Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU


Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) 496,21 puan alarak Türkiye ikincisi olan Ceyda Büyüker, başarısını düzenli çalışarak elde ettiğini söyledi.
  EĞİTİM    22.07.2019 10:19:29


Afyonkarahisarlı Mühendis baba ile Doktor bir annenin kızı olan Ceyda Büyüker, İzmir Fen Lisesinden bu yıl mezun oldu. Büyüker, ortaokulu da birincilik ile bitirdiğini hatırlattı. Büyüker, YKS’de elde ettiği başarının tesadüf olmadığını, bu başarıyı kazanmak için küçük yaştan beri düzenli çalışma alışkanlığı kazandığını dile getirdi.
“ORTAOKULDAN BU YANA
DÜZENLİ OLARAK ÇALIŞTIM”
Ortaokula başladığı günden itibaren eğitim hayatı boyunca düzenli çalıştığını kaydeden Ceyda Büyüker, "Başarıyı düzenli çalışarak elde ettim. Önce kendime geleceğim yönünde bir hedef koydum ve bu hedefi kendime hatırlatarak hep çalıştım. Düzenli çalışmalarım birikince de bu sonucu elde ettim." diye konuştu.
“SINAVA İYİ HAZIRLANDIM”
Lisenin son yılında tüm sosyal hayatı bırakıp sınav çalışmaktansa zamanını, kendine ve derslerine dengeli dağıttığına dikkati çeken Büyüker, şöyle devam etti: "Sınava iyi hazırlandım, iyi bir sonuç bekliyordum ama bu kadar iyi bir derece çıkacağını beklemiyordum. Ben aslında hep düzenli çalıştım. 9. Sınıftan beri çalışıyorum. Son sene bütün sosyal hayatımı bırakıp ders çalışmadım. Derslere de sosyal hayatıma da eşit zaman ayırmaya özen gösterdim. Sıkılmadan bu başarıyı yakaladım.”
“TIP OKUMAK İSTİYORUM”
Gelecek ile ilgili de planlarını anlatan Büyüker, “Şuanda tıp okumak istiyorum. Hekimliğin yanı sıra bilimsel araştırmalar da yapmak istiyorum. İnsanlığa ve ülkeme bilimsel alanda katkı sunmak istiyorum. Şuanda ilk etapta akademisyen olmak var aklımda ama gelecek ne getirir bilemiyorum” diye konuştu.
“SINAVI VE SOSYAL HAYATI
BİR ARADA GÖTÜRDܔ
Doktor Anne Berrin Büyüker, kızının kendisi ile aynı mesleği yapmak istemesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi: “Kızımın meslektaşım olmayı istemesi bana gurur veriyor. Doktorluk çok uzun soluklu eğitimi olan bir meslek. Zorlukları da baya büyük. Bu konuda kendisiyle konuşuyoruz. Yine de kızım tıp okumak istiyor. Bizim için önemli olan sevdiği işi yapması. Ceyda küçüklüğünden beri azimli bir çocuktu. Çok çalıştım sıkıldım diyen bir çocuk değildi. Sosyal hayatını da beraber devam ettirdi. Başarının da buradan geldiğini düşünüyorum.”
“KIZIMIN İYİ BİR BİLİM İNSANI
OLACAĞINA İNANIYORUM”
Makine Mühendisi Baba Zafer Büyüker de kızının çok prensipli bir çalışma düzenine sahip olduğunu aktardı. Baba Büyüker, çalışmasının da neticesini Türkiye ikinciliği ile aldığını belirterek, “Ceyda’dan Türkiye ve dünya çapında iyi bir bilim insanı olacağını düşünüyorum” dedi.>>>Mustafa Bayer

  EĞİTİM    22.07.2019 10:19:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..