Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKÜ'DE GÖREV DEĞİŞİMLERİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürlüğü görevleri için devir teslim tör..

2

Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mez..

3

Image

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nde yaz kursu gören öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaz kursunda ..

4

Image

AKÜ ile PTT protokol imzaladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi akademik ve idari p..

5

Image

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Yükseköğr..

6

Image

Lise diploması alabilecekler
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül, Resmi Gazete’de yayınlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliğine göre, mesleki eğitim merkezi..

7

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

8

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

9

Image

GEZEREK ÖĞRENİYORLAR
Şehit Sami Çifci Bilgi Evi ve Harbiş Bilgi Evi yaz okulu öğrencileri, yaz okulu etkinlikleri kapsamında, M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı ve Akar..

10

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

11

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

12

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

13

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

14

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

15

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

16

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

17

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

AKܒden kültür hayatına katkı | Gazete3.com.tr
Image

AKܒden kültür hayatına katkıAfyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı ve Afyonkarahisar Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, AKÜ öğretim elemanları tarafından 22 aylık bir sürede hazırlanan “Afyonkarahisar Sanat ve Müzik Ansiklopedisi”, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yayınlandı.
  EĞİTİM    29.03.2019 10:55:29

Editörlüğünü AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sena Coşkun ile AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen’in birlikte yaptıkları ansiklopedi de ‘Kültür Envanteri; Afyonkarahisar Edebiyatı, Afyonkarahisar Geleneksel Türk Halk Müziği, Halk Oyunları, Türk Sanat Müziği ve Görsel Sanatlar’ başlıklı toplam 2 bin sayfadan oluşan 6 ayrı cilt yer alıyor.

YEREL KÜLTÜR TANITILIYOR

AKÜ Devlet Konservatuvarı, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve Afyon Meslek Yüksekokulu’nda görev yapan çok sayıda öğretim elemanının da katkı sunduğu eserin Kültür Envanteri başlıklı 1. cildi; Öğr. Gör. Yunus Emre Uğur ile Araş. Gör. Dr. Safiye Yağcı, Afyonkarahisar Edebiyatı başlıklı 2. cildi; Doç. Dr. Mehmet Sarı, Afyonkarahisar Geleneksel Türk Halk Müziği başlıklı 3. cildi; Doç. Servet Yaşar, Halk Oyunları başlıklı 4. cildi; Öğr. Gör. Muharrem Feratan, Türk Sanat Müziği başlıklı 5. cildi; Doç. Çağhan Adar, Görsel Sanatlar başlıklı 6. cildi ise Doç. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu tarafından hazırlandı. Binlerce yıllık geçmişe sahip Afyonkarahisar ilinin sanatsal belleğini ve musikisini, yerel kültürü ve unsurlarını da dikkate alarak gelecek nesillere taşımayı ve ülke genelinde tanıtmayı amaçlayan ansiklopedi de ayrıca yönetmenliğini AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Araş. Gör. Hakan Yılmaz’ın yaptığı, ansiklopedinin 1. cildinde yer alan DVD’de her bir cilde ait röportajlara, video ve ses kayıtlarına yer verildi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    29.03.2019 10:55:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..