Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ödüllü kitap okuma yarışması
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin ilki 2016 yılından bu tarafa düzenlenen ve her..

2

Image

Şeker Fabrikasını gezdiler
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Gıda Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Afyon Doğuş Şeker Fabrikasını gezdi...

3

Image

‘Üniversitede faaliyet temposu arttı’
AKÜ'de faaliyet temposu hızlandı...

4

Image

AKÜ yarışmadan ödülle döndü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen ..

5

Image

Bayat ekmekler lezzete dönüştü
Bayraktepe İlkokulu tarafından Bayat Ekmekler Sihirli Ellerde Lezzete Dönüşüyor etkinliği ile ekmek israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor. ..

6

Image

‘Mesleki eğitime önem vermeliyiz’
Yerli Yeşil Yeni Platformu’nun hazırladığı Mesleki ve Teknik Eğitim Farkındalık Projesi’nin Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dünya..

7

Image

‘Deizm bir kılıf olarak görülüyor’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefi, Kelami ve Fıkhi Yönleri Açısından Deizm Paneli’nde konuşan Ö..

8

Image

Kültürleri yemeklerle birleştirdiler
Afyonkarahisar Hüseyin Sümer Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte okulda eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ai..

9

Image

TED Afyon Koleji’nde kan bağışı

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle “Eğitime Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” sloganı ile TED Afyon Koleji’nde kan bağışı ..

10

Image

‘Güçlü bir üniversiteyiz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yeni atanan öğretim üyeleriyle tanışma toplantısında konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, yeni genel her öğreti..

11

Image

AKܒden Endüstri 4.0 etkinliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Kocatepe Kulübü tarafından Endüstri 4.0 konusu içerisinde y..

12

Image

Mühendis adaylarına eğitim
AKÜ de İnşaat Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencilerine yapı kimyasalları ve uygulamaları ile ilgili eğitim verildi..

13

Image

Mesleğin inceliklerini öğreniyorlar
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İstanbul’da Chefstalk & Workshop Yeni Yıl Temalı ..

14

Image

Her şey Afyon Eğitim Vakfı için
Afyon Eğitim Vakfı İstanbul'da.....

15

Image

Rektör Koçak’tan ziyaret
Okan Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Koçak, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. ..

16

Image

Büyük Menderes Cannes’da ödül aldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Özer’in yönetmenliğini yaptığı “B..

17

Image

552 Mesleki Yeterlilik Başvurusu
Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavları’n..

AKÜ ve AFSܒde öğrenci kayıtları başladı | Gazete3.com.tr
Image

AKÜ ve AFSܒde öğrenci kayıtları başladı


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 2018-2019 akademik yılı öğrenci kayıtları AKÜ Afyon Meslek Yüksekokulu giriş katında başladı. Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen e-kayıt uygulamasından öğrenciler 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yararlanabilecekler.
  EĞİTİM    05.09.2018 10:43:32

AKܒnün 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) AKܒye lisans için 4 bin 650, ön lisans için 3 bin 881 olmak üzere toplamda 8 bin 531 öğrenci kontenjanı bulunurken, AFSÜ için ise öğrenci kontenjanı lisans için 700 ön lisans için 789 olmak üzere toplamda bin 489 olarak belirlendi.
AKܒYE 6 BİN 525, AFSܒYE BİN 489

ÖĞRENCİ KAYIT HAKKI KAZANDI

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre ise AKܒye toplam 6 bin 525, AFSܒye ise bin 489 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı. AKܒde 2018 yılı YKS yerleştirme sonuçlarına göre, 3 bin 384 kişi lisans; 3 bin 141 kişi ön lisans programlarına yerleştirildi. AFSܒde ise 700 kişi lisans, 789 kişi ise ön lisans programlarına yerleştirildi. Yabancı öğrenci kontenjanları ise AKÜ için 404, AFSÜ için ise 67 olarak belirlendi.

LİSANS DÜZEYİNDE AKܒDE YÜZDE 75, AFSܒDE İSE YÜZDE 100 YERLEŞTİRME GERÇEKLEŞTİ

YKS’ye ilk yerleştirme sonuçlarına göre AKܒde lisans düzeyinde yüzde 75 öğrenci yerleştirmesi gerçekleşirken bu oran AFSܒde yüzde 100 olarak gerçekleşti. AKܒde ön lisans düzeyinde yüzde 90 oranında yerleştirme sağlanırken, AFSܒde ise bu oran yüzde 100 olarak gerçekleşti. AKܒnün lisans ve önlisans düzeyinde yerleştirme ortalaması yüzde 82 olurken, AFSܒde bu oran yüzde 100 olarak gerçekleşti.

AKADEMİK BİRİMLER VE KAYIT TARİHLERİ

Kayıtlar haftası kapsamında 03 Eylül 2018 Pazartesi günü İslami İlimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Başmakçı Meslek Yüksekokulu, Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu, Bolvadin Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıtları yapılacak. 04 Eylül 2018 Salı günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Bayat Meslek Yüksekokulu, Dinar Meslek Yüksekokulu, Şuhut Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıt işlemleri gerçekleştirilecek. 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İscehisar Meslek Yüksekokulu, Sandıklı Meslek Yüksekokulu, Sultandağı Meslek Yüksekokulu kayıt işlemlerine kazanan adaylar ile devam edilecek. 06 Eylül 2018 Perşembe günü Veteriner Fakültesi, Afyon Meslek Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Fakültesini kazanan adayların kayıt işlemleri yapılacak. 07 Eylül 2018 Cuma günü ise Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Çay Meslek Yüksekokulu, Emirdağ Meslek Yüksekokulu, Dazkırı Meslek Yüksekokulu, Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıtları yapılacak. AFSܒyü kazanan öğrencilerin kayıtları ise 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BESYO, DEVLET KONSERVATUVARI VE GSF

Yetenek sınavıyla öğrenci alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun (BESYO) kesin kayıt tarihi ise 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Ahmet Necdet Sezer Kampüsü karşısında bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrenci işleri bürosunda gerçekleştirilecek. AKÜ Devlet Konservatuvarı özel yetenek sınavında başarılı olan adayların kesin kayıtları 16-17 Ağustos 2018, AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) özel yetenek sınavında başarılı olan adayların kesin kayıtları ise 10-13 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM KAYITLARI

AKܒnün Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimleri Enstitülerinde lisansüstü eğitim almaya hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları ise bağlı oldukları enstitülerde yapılmaya devam etmektedir. Tüm kayıtlar için detaylı bilgiye http://ogrenci.aku.edu.tr internet sayfasından ulaşılabilir.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    05.09.2018 10:43:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..