Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Devir teslim süreci görüşüldü

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) yöneticileri arasında devir teslim sürecinin yürütülmesi..

2

Image

Prof. Dr. Celal Demir’den 2 başarı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Demir, Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmesinin yan..

3

Image

‘Güvenlik sorunu yok’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Güvenlik Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonk..

4

Image

Başkan Çoban’a teşekkür belgesi

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve Kadir Pancaroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek, vakfa verdiği desteklerd..

5

Image

‘MYO’yu kısa sürede tamamlayacağız’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında kabul etti...

6

Image

Afyon Eğitim Vakfı’na destek

İstanbul, Kocaeli bölgesinde yaşayan Afyonkarahisarlı derneklerin yöneticileri, Afyon Eğitim Vakfı’na destek olmak için İstanbul’da düzenlenen ge..

7

Image

Süpermen Türk olsaydı
Kurumsallaşmanın temelinin, niteliklerle donatılmış çalışanlar olması gerektiğinin herkesçe bilindiği günümüzde, çalışan motivasyonunu sürekli dinç tu..

8

Image

Öğrencilere yardım

İlimiz Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca eğitim çağındaki gençlerimize eğitim materyali yardımları devam ediyor...

9

Image

TV tablet yerine maket yapımı
Afyon Kocatepe Üniversitesi Havacılık ve RC Araç Topluluğu ile Enformatik Bölüm Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Ata Model Uçağın Tanıtımı ve Yapım..

10

Image

Amaç sosyal ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlamak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi ile Zafer Teknopark işbirliğinde Newton – Katip Çelebi Fonu Tanıtım Günü etkinliği düzenlen..

11

Image

AKÜ aşçıları 22 ödül kazandı
6-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar alanında gerçekleştirilen Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ..

12

Image

Çocuklar AKܒyü gezdi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından aile yanında desteklenen 52 çocuk, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve ..

13

Image

Rektör Solak AFİMDER’i ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Önder İmam Hatipliler Derneği (AFİMDER) heyetini makamında kabu..

14

Image

Yükümlüler okulların tamiratını yapıyor
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hükümlüler, il genelindeki çeşitl..

15

Image

Sağbaş, Erasmus öğrencilerini ağırladı

Erasmus+KA107 (Avrupa Dışı Ülkeler) Değişim Programı kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı güz döneminde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) eğiti..

16

Image

Öğrenciler eğlenerek öğreniyor
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü "Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM)" kapsamında çocuk v..

17

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

AKÜ ve AFSܒde öğrenci kayıtları başladı | Gazete3.com.tr
Image

AKÜ ve AFSܒde öğrenci kayıtları başladı


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 2018-2019 akademik yılı öğrenci kayıtları AKÜ Afyon Meslek Yüksekokulu giriş katında başladı. Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen e-kayıt uygulamasından öğrenciler 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yararlanabilecekler.
  EĞİTİM    05.09.2018 10:43:32

AKܒnün 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) AKܒye lisans için 4 bin 650, ön lisans için 3 bin 881 olmak üzere toplamda 8 bin 531 öğrenci kontenjanı bulunurken, AFSÜ için ise öğrenci kontenjanı lisans için 700 ön lisans için 789 olmak üzere toplamda bin 489 olarak belirlendi.
AKܒYE 6 BİN 525, AFSܒYE BİN 489

ÖĞRENCİ KAYIT HAKKI KAZANDI

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre ise AKܒye toplam 6 bin 525, AFSܒye ise bin 489 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı. AKܒde 2018 yılı YKS yerleştirme sonuçlarına göre, 3 bin 384 kişi lisans; 3 bin 141 kişi ön lisans programlarına yerleştirildi. AFSܒde ise 700 kişi lisans, 789 kişi ise ön lisans programlarına yerleştirildi. Yabancı öğrenci kontenjanları ise AKÜ için 404, AFSÜ için ise 67 olarak belirlendi.

LİSANS DÜZEYİNDE AKܒDE YÜZDE 75, AFSܒDE İSE YÜZDE 100 YERLEŞTİRME GERÇEKLEŞTİ

YKS’ye ilk yerleştirme sonuçlarına göre AKܒde lisans düzeyinde yüzde 75 öğrenci yerleştirmesi gerçekleşirken bu oran AFSܒde yüzde 100 olarak gerçekleşti. AKܒde ön lisans düzeyinde yüzde 90 oranında yerleştirme sağlanırken, AFSܒde ise bu oran yüzde 100 olarak gerçekleşti. AKܒnün lisans ve önlisans düzeyinde yerleştirme ortalaması yüzde 82 olurken, AFSܒde bu oran yüzde 100 olarak gerçekleşti.

AKADEMİK BİRİMLER VE KAYIT TARİHLERİ

Kayıtlar haftası kapsamında 03 Eylül 2018 Pazartesi günü İslami İlimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Başmakçı Meslek Yüksekokulu, Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu, Bolvadin Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıtları yapılacak. 04 Eylül 2018 Salı günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Bayat Meslek Yüksekokulu, Dinar Meslek Yüksekokulu, Şuhut Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıt işlemleri gerçekleştirilecek. 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İscehisar Meslek Yüksekokulu, Sandıklı Meslek Yüksekokulu, Sultandağı Meslek Yüksekokulu kayıt işlemlerine kazanan adaylar ile devam edilecek. 06 Eylül 2018 Perşembe günü Veteriner Fakültesi, Afyon Meslek Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Fakültesini kazanan adayların kayıt işlemleri yapılacak. 07 Eylül 2018 Cuma günü ise Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Çay Meslek Yüksekokulu, Emirdağ Meslek Yüksekokulu, Dazkırı Meslek Yüksekokulu, Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıtları yapılacak. AFSܒyü kazanan öğrencilerin kayıtları ise 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BESYO, DEVLET KONSERVATUVARI VE GSF

Yetenek sınavıyla öğrenci alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun (BESYO) kesin kayıt tarihi ise 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Ahmet Necdet Sezer Kampüsü karşısında bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrenci işleri bürosunda gerçekleştirilecek. AKÜ Devlet Konservatuvarı özel yetenek sınavında başarılı olan adayların kesin kayıtları 16-17 Ağustos 2018, AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) özel yetenek sınavında başarılı olan adayların kesin kayıtları ise 10-13 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM KAYITLARI

AKܒnün Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimleri Enstitülerinde lisansüstü eğitim almaya hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları ise bağlı oldukları enstitülerde yapılmaya devam etmektedir. Tüm kayıtlar için detaylı bilgiye http://ogrenci.aku.edu.tr internet sayfasından ulaşılabilir.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    05.09.2018 10:43:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..