Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağabeylerinden miniklere hediye

Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, oyuncak toplama kampanyası kapsamında topladıkları oyuncakları, Namık Kemal İlkokulu ana..

2

Image

Din görevlileri eğitimden geçti


Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü iş birliği ile merkezde görev yapan 305 kişilik din görevlisi..

3

Image

TED Afyon Koleji’nde 23 Nisan coşkusu


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. yılında TED Afyon Koleji’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
..

4

Image

Atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdular
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden, sıra yaparak açık hava sınıfı oluşturdu..

5

Image

Halk oyunları izleyenleri mest etti
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Geleneksel Halk Oyunları Festivali, Hattat Ahmet Karahisar Kültür Merkezi Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Festivald..

6

Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi

Afyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve ..

7

Image

İmam Hatiplilerin projeleri sergilendi

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin projeleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi. ..

8

Image

‘Eğitime büyük katkı sağlıyor’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Bilgi Günleri etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, etkinliğin Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesine büyük katkı..

9

Image

Ulusal Robot Yarışması

Afyonkarahisar merkezde bulunan Selçuklu İlkokulu, 27 Nisan 2019 tarihinde Ulusal Robot Yarışması’na ev sahipliği yapacak...

10

Image

‘Donanımlı bireyler yetiştiriyoruz’
Afyon Eğitim Vakfı, Ankara’da düzenlenen Ulusal Proje Meslek Konferansı’na katıldı. Vakıf Genel Sekreteri Murat Diker, “Bursiyerlerimizin eğitimine ka..

11

Image

Güvenlikçilere eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından kurul çalışanlarının yasal hak ve sorumlulukları a..

12

Image

‘Elimizden gelen desteği veriyoruz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından düzenlenen ‘7. International Week’ (Erasm..

13

Image

Hayalleri gerçek oldu

Afyonkarahisar'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikiz kardeşler, Yunus timlerinin kullandığı motosikletle senaryo ge..

14

Image

Öğrencilerden şiir ziyafeti

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu öğrencileri tarafından şiir gecesi düzenlendi. Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir gecesi,..

15

Image

Öğrencilerden anlamlı hediye

Emine Efiloğlu Anaokulu Okul Müdürü Okan Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Serap Çilek minik öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ..

16

Image

‘Eğitimcilere şiddet son bulmalı’
Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikaları öncülüğünde bir araya gelen eğitim camiası, Gebze'de bir lisede görev yapan Müdür Yardımcısı N..

17

Image

Kurutma yapan vestiyer

Afyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı...

AKÜ ve AFSܒde öğrenci kayıtları başladı | Gazete3.com.tr
Image

AKÜ ve AFSܒde öğrenci kayıtları başladı


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 2018-2019 akademik yılı öğrenci kayıtları AKÜ Afyon Meslek Yüksekokulu giriş katında başladı. Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen e-kayıt uygulamasından öğrenciler 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yararlanabilecekler.
  EĞİTİM    05.09.2018 10:43:32

AKܒnün 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) AKܒye lisans için 4 bin 650, ön lisans için 3 bin 881 olmak üzere toplamda 8 bin 531 öğrenci kontenjanı bulunurken, AFSÜ için ise öğrenci kontenjanı lisans için 700 ön lisans için 789 olmak üzere toplamda bin 489 olarak belirlendi.
AKܒYE 6 BİN 525, AFSܒYE BİN 489

ÖĞRENCİ KAYIT HAKKI KAZANDI

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre ise AKܒye toplam 6 bin 525, AFSܒye ise bin 489 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı. AKܒde 2018 yılı YKS yerleştirme sonuçlarına göre, 3 bin 384 kişi lisans; 3 bin 141 kişi ön lisans programlarına yerleştirildi. AFSܒde ise 700 kişi lisans, 789 kişi ise ön lisans programlarına yerleştirildi. Yabancı öğrenci kontenjanları ise AKÜ için 404, AFSÜ için ise 67 olarak belirlendi.

LİSANS DÜZEYİNDE AKܒDE YÜZDE 75, AFSܒDE İSE YÜZDE 100 YERLEŞTİRME GERÇEKLEŞTİ

YKS’ye ilk yerleştirme sonuçlarına göre AKܒde lisans düzeyinde yüzde 75 öğrenci yerleştirmesi gerçekleşirken bu oran AFSܒde yüzde 100 olarak gerçekleşti. AKܒde ön lisans düzeyinde yüzde 90 oranında yerleştirme sağlanırken, AFSܒde ise bu oran yüzde 100 olarak gerçekleşti. AKܒnün lisans ve önlisans düzeyinde yerleştirme ortalaması yüzde 82 olurken, AFSܒde bu oran yüzde 100 olarak gerçekleşti.

AKADEMİK BİRİMLER VE KAYIT TARİHLERİ

Kayıtlar haftası kapsamında 03 Eylül 2018 Pazartesi günü İslami İlimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Başmakçı Meslek Yüksekokulu, Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu, Bolvadin Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıtları yapılacak. 04 Eylül 2018 Salı günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Bayat Meslek Yüksekokulu, Dinar Meslek Yüksekokulu, Şuhut Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıt işlemleri gerçekleştirilecek. 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İscehisar Meslek Yüksekokulu, Sandıklı Meslek Yüksekokulu, Sultandağı Meslek Yüksekokulu kayıt işlemlerine kazanan adaylar ile devam edilecek. 06 Eylül 2018 Perşembe günü Veteriner Fakültesi, Afyon Meslek Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Fakültesini kazanan adayların kayıt işlemleri yapılacak. 07 Eylül 2018 Cuma günü ise Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Çay Meslek Yüksekokulu, Emirdağ Meslek Yüksekokulu, Dazkırı Meslek Yüksekokulu, Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıtları yapılacak. AFSܒyü kazanan öğrencilerin kayıtları ise 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BESYO, DEVLET KONSERVATUVARI VE GSF

Yetenek sınavıyla öğrenci alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun (BESYO) kesin kayıt tarihi ise 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Ahmet Necdet Sezer Kampüsü karşısında bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrenci işleri bürosunda gerçekleştirilecek. AKÜ Devlet Konservatuvarı özel yetenek sınavında başarılı olan adayların kesin kayıtları 16-17 Ağustos 2018, AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) özel yetenek sınavında başarılı olan adayların kesin kayıtları ise 10-13 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM KAYITLARI

AKܒnün Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimleri Enstitülerinde lisansüstü eğitim almaya hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları ise bağlı oldukları enstitülerde yapılmaya devam etmektedir. Tüm kayıtlar için detaylı bilgiye http://ogrenci.aku.edu.tr internet sayfasından ulaşılabilir.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    05.09.2018 10:43:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..