Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Teknik Kolej’den Müftü Kabukçu’ya ziyaret
Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Afyonkarahisar İl Mü..

2

Image

Minikler itfaiyeciliği öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Renkli Ev Kreşi öğrencileri, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü gezerek bilgi aldı...

3

Image

Batı Tur şoförleri kahvaltıda buluştu
Başta Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejin öğrenci ve personelleri ile birçok okul servis işletmenin taşımacılığı yapan Afyon Batı Tur’un şofö..

4

Image

‘Teknoloji Üniversitesi kuracağız’
Turkcell firması tarafından Zeka Gücü Projesi kapsamında düzenlenen programda konuşan Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi At..

5

Image

‘Kentimizi başarıyla temsil ettiniz’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TEKNOFESTE katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi takımını makamında ağırladı. Başkan Çoban, heyeti kentimizi b..

6

Image

Fatih Anadolu Lisesi Stem Merkezi olacak
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi’nin 2018 teklif çağrısı döneminde başvurduğu 2018-1-TR01-KA229-058635_1 numaralı "Maths,Engineering and Technology..

7

Image

‘Gençler 18 yaşına kadar meslek edinmeli’
Uluslararası Bilim ve Eğitim Kongresi’nde konuşan AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Peker, 18 yaşına gelen ve üniversiteye giremeyen gençler..

8

Image

TÜBİTAK destek programı tanıtıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin ortaklaşa düzenlediği TÜBİTAK Bİ..

9

Image

Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yarın yapılacak olan Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde Afyon Kocatepe Üniv..

10

Image

Başkan Çoban başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bilgi Evi öğrencilerini başarıya teşvik etmek amacıyla başlattığı ödül uygulamasında dereceye giren öğrencilere ve..

11

Image

Geleceğin sanayicileri yetişiyor
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitim faaliyetleri hakkında velileri bilgilendiren Okul Müdürü Osman Tezgiden, okulda farklı eğ..

12

Image

Mekatronik Mühendisliği AKܒyü temsil etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümü TeknoMeka takımı İstanbul’da düzenlenen Havacılık, Uzay Ve Teknol..

13

Image

Öğrencilere yardım
2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcında İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği, 410 öğrencinin yüzünü güldürdü...

14

Image

Oryantasyon eğitimi
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde görev alacak 186 usta öğreticiye oryantasyon eğitimine b..

15

Image

Sosyal Medya’da doğru iletişim anlatıldı
Afyonkarahisar Fatih Anadolu Lisesi 2015 teklif çağrısı döneminden bu yana koordinatörü olarak yürüttüğü “Connect, Share and Get Enlighted – Bağlan, P..

16

Image

Emekli öğretmenler Çay’da buluştu
İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü'nden 1973-1976 yılları arasında mezun olan beden eğitimi öğretmenleri, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde buluştu...

17

Image

AKܒye yakışan dev tesis
Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından Ahmet Necdet Sezer kampusu karşısına yaptırılan AKÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Açık Spor Tesisleri’nde çalışm..

AKÜ ve AFSܒde öğrenci kayıtları başladı | Gazete3.com.tr
Image

AKÜ ve AFSܒde öğrenci kayıtları başladı


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 2018-2019 akademik yılı öğrenci kayıtları AKÜ Afyon Meslek Yüksekokulu giriş katında başladı. Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen e-kayıt uygulamasından öğrenciler 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yararlanabilecekler.
  EĞİTİM    05.09.2018 10:43:32

AKܒnün 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) AKܒye lisans için 4 bin 650, ön lisans için 3 bin 881 olmak üzere toplamda 8 bin 531 öğrenci kontenjanı bulunurken, AFSÜ için ise öğrenci kontenjanı lisans için 700 ön lisans için 789 olmak üzere toplamda bin 489 olarak belirlendi.
AKܒYE 6 BİN 525, AFSܒYE BİN 489

ÖĞRENCİ KAYIT HAKKI KAZANDI

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre ise AKܒye toplam 6 bin 525, AFSܒye ise bin 489 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı. AKܒde 2018 yılı YKS yerleştirme sonuçlarına göre, 3 bin 384 kişi lisans; 3 bin 141 kişi ön lisans programlarına yerleştirildi. AFSܒde ise 700 kişi lisans, 789 kişi ise ön lisans programlarına yerleştirildi. Yabancı öğrenci kontenjanları ise AKÜ için 404, AFSÜ için ise 67 olarak belirlendi.

LİSANS DÜZEYİNDE AKܒDE YÜZDE 75, AFSܒDE İSE YÜZDE 100 YERLEŞTİRME GERÇEKLEŞTİ

YKS’ye ilk yerleştirme sonuçlarına göre AKܒde lisans düzeyinde yüzde 75 öğrenci yerleştirmesi gerçekleşirken bu oran AFSܒde yüzde 100 olarak gerçekleşti. AKܒde ön lisans düzeyinde yüzde 90 oranında yerleştirme sağlanırken, AFSܒde ise bu oran yüzde 100 olarak gerçekleşti. AKܒnün lisans ve önlisans düzeyinde yerleştirme ortalaması yüzde 82 olurken, AFSܒde bu oran yüzde 100 olarak gerçekleşti.

AKADEMİK BİRİMLER VE KAYIT TARİHLERİ

Kayıtlar haftası kapsamında 03 Eylül 2018 Pazartesi günü İslami İlimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Başmakçı Meslek Yüksekokulu, Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu, Bolvadin Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıtları yapılacak. 04 Eylül 2018 Salı günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Bayat Meslek Yüksekokulu, Dinar Meslek Yüksekokulu, Şuhut Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıt işlemleri gerçekleştirilecek. 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İscehisar Meslek Yüksekokulu, Sandıklı Meslek Yüksekokulu, Sultandağı Meslek Yüksekokulu kayıt işlemlerine kazanan adaylar ile devam edilecek. 06 Eylül 2018 Perşembe günü Veteriner Fakültesi, Afyon Meslek Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Fakültesini kazanan adayların kayıt işlemleri yapılacak. 07 Eylül 2018 Cuma günü ise Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Çay Meslek Yüksekokulu, Emirdağ Meslek Yüksekokulu, Dazkırı Meslek Yüksekokulu, Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulunu kazanan adayların kayıtları yapılacak. AFSܒyü kazanan öğrencilerin kayıtları ise 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BESYO, DEVLET KONSERVATUVARI VE GSF

Yetenek sınavıyla öğrenci alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun (BESYO) kesin kayıt tarihi ise 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Ahmet Necdet Sezer Kampüsü karşısında bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrenci işleri bürosunda gerçekleştirilecek. AKÜ Devlet Konservatuvarı özel yetenek sınavında başarılı olan adayların kesin kayıtları 16-17 Ağustos 2018, AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) özel yetenek sınavında başarılı olan adayların kesin kayıtları ise 10-13 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM KAYITLARI

AKܒnün Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimleri Enstitülerinde lisansüstü eğitim almaya hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları ise bağlı oldukları enstitülerde yapılmaya devam etmektedir. Tüm kayıtlar için detaylı bilgiye http://ogrenci.aku.edu.tr internet sayfasından ulaşılabilir.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    05.09.2018 10:43:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..