Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yerleştirme takvimi güncellendi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yıl yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) merkezi yerleştirme takviminin..

2

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

3

Image

Rektör Okumuş’tan ziyaret
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

4

Image

Hologram okullarda
Hologram Okullarda adlı eğitim etkinliği İscehisar ilçesinde düzenlendi...

5

Image

Nezaket ve protokol eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun tarafından, Nezaket v..

6

Image

‘Eğitime desteğimiz devam edecek’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi’nin eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi...

7

Image

Rektör Karakaş eğitimcileri ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’yı makamında kabul etti...

8

Image

‘Eğitim seviyesi yükselecek’
Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçe, belde ve köylerdeki okulların eğitim seviyesini üst noktalara taşımak için gereken çalışmaların yapılacağı..

9

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ticaret Bakanlığınca yapılan Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye ..

10

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki heyeti kabul..

11

Image

‘Eğitime büyük yatırımlar yapıldı’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkeze bağlı Çavdarlı, Sarık, Halımoru ve Belkaracaören köylerini ziyaret etti. Çoban, “AK Parti öncesi b..

12

Image

‘NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’
Afyonkarahisar’a bağlı köylerdeki okulları ziyaret eden Başkan Çoban, öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapacakları..

13

Image

Yalçın, Fen Laboratuarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği ile tasarlanan ..

14

Image

Protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol öğretmen, öğrenci ve velileri böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkl..

15

Image

Avrupa stajı tamamlandı
Park Koleji 20 öğrencisine Viyana ve Prag’da iki haftalık stajlarını tamamlattıktan sonra, mesleki pasaport değerinde nitelendirilen Europass belgeler..

16

Image

Eğitim faaliyetleri ele alındı
Dinar ilçesinde, 2. dönem eğitim öğretim faaliyetlerinin ele alındığı toplantıya katıldı...

17

Image

Hayırseverlerden eğitime destek
Emirdağ ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Drama Sınıfı ve Tiyatro Sınıfı’nın açılışları yapıldı..

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi | Gazete3.com.tr
Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimiAfyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve sel gibi afetlerde başarıyla görev yapıyor.
  EĞİTİM    20.04.2019 11:05:32


Köpekler, özel olarak hazırlanan parkurda bir yıl süren zorlu eğitimlerden geçirilerek göreve hazır hale getiriliyor. Sonrasında her üç ayda köpeklerin eğitimi, eğitmenleri tarafından hızlılık ve atiklik gibi çeşitli parkurlarda tekrarlanıyor.

SERTİFİKALI 32 KÖPEK BULUNUYOR

AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, yaptığı açıklamada, kurum bünyesinde arama kurtarmaya yönelik sertifikalı 32 köpek bulunduğunu söyledi. Bunlardan 6'sının Afyonkarahisar'da olduğunu belirten Buldan, "Kurtarma köpeklerinin ilk eğitimlerinin yanı sıra, devamlılık ve tekrar eğitimlerini burada oluşturduğumuz parkurlarda gerçekleştiriyoruz. Çeviklik, itaat ve enkazdan aramaya yönelik eğitimlerini tekrarlıyoruz." dedi.

“KÖPEK ARAMA TİMLERİ OLUŞTURDUK”

Eğitimler kapsamında AFAD Afyonkarahisar olarak enkaz arama kurtarma köpeklerinin yanı sıra iz takip ve arazide arama köpekleri de yetiştirmeye başladıklarını anlatan Buldan, şöyle devam etti: "2005 yılında arama kurtarma birliği içerisinde küçük bir bölüm olan bu alanda, iki yıl içerisinde arama kurtarma köpeği yetiştirmeye yönelik her türlü eğitimin verilebildiği parkurları oluşturduk. Hem arazi ve iz takibi noktasında hem de enkazda arama yapacak şekilde köpeklerin yetişmesini sağlamak üzere, eğitmenlerimizden ve arama kurtarma teknisyenlerimizden gönüllü köpek arama timleri oluşturduk. Bu arkadaşlarımız vasıtasıyla köpeklerimizi yetiştirdik. Şu anda ülkemizde, Allah korusun, herhangi bir afet anında, depremde enkazdan arama kurtarma ekiplerine destek sağlayacak bu köpeklerin yetişmesini sağlıyoruz.">>>A.A.

  EĞİTİM    20.04.2019 11:05:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020