Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çocuklar eğlenceli anlar yaşadı
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor...

2

Image

Bahçeşehir Koleji’nde karne coşkusu
Afyonkarahisar'da 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karnelerini aldı...

3

Image

İki haftada okuma yazma öğrendi
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Onkoloji ve Hematoloji Hastanesinde tedavi gören 54 öğrenci, karnelerini aldı. 1,5 aydır AFSܒde t..

4

Image

Şehit çocuklarının karne heyecanı
TED Afyon Koleji’nde eğitim gören şehit çocuklarına yarıyıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Albay Hamz..

5

Image

‘Tatili verimli geçirin’
Afyonkarahisar’da yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tut..

6

Image

Yarıyıl tatili bugün
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. 146 bin öğrenci bugün yarıyıl karnelerini alarak, sömestr tatiline başl..

7

Image

‘Kitap Fuarı kültür şölenine dönüşmeli’
Afyonkarahisar’da 2’ncisi düzenlenecek olan Kitap Fuarı konusunda açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın kültür şölenine dönüşme..

8

Image

Çocukları gözetledi veliler soruları çözdü
Afyonkarahisar'da, ilkokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Sayfalarla Yaşamak" projesi kapsamında kitap okuyan veli..

9

Image

‘Kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi, Park Afyon..

10

Image

‘Dinamik ve yenilikçi bir yapıdayız’
TED Afyon Koleji Genel Koordinatörü Hayrettin Balıkçı, TED Afyon Koleji’nin dinamik ve yenilikçi bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduğunu söyledi..

11

Image

Özbek heyetten ziyaret

Taşkent Ali Şir Nevai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Shuhrat Sırajiddinov, Öğrenci işlerinden sorumlu Prof. Dr. Rauf Yorkulov ve Fililoji Fakülte..

12

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı...

13

Image

‘Basınla iyi ilişkiler içinde olduk’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki basın mensuplarıyla bir araya gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, basınla..

14

Image

AEV’den Vali Tutulmaz’a kutlama

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı öğrencilerle ziyaret ederek İdareciler Günü’nü kutladı. ..

15

Image

‘İş birliğimiz devam edecek’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sol..

16

Image

‘El değmedik MYO kalmadı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) bünyesinde yer alan meslek yüksekokullarının (MYO) iç donanım eksiklerinin giderilmesi amacıyla bilgisayar dağıtımı ..

17

Image

Veliler bilgilendirildi
Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu tarafından düzenlenen seminerde, veliler çocuklarda olumlu davranışları geliştirme konusunda bilgilendirildi...

Atık suların kullanım alanları anlatıldı | Gazete3.com.tr
Image

Atık suların kullanım alanları anlatıldı


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Su Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü tarafından “Türkiye’de Bir İlk Atık Suların Tarımsal Sulamada Kullanılması Afyonkarahisar Örneği” konferansı gerçekleştirildi.
  EĞİTİM    27.12.2018 10:54:08

Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa Afyonkarahisar Atık Su Arıtma Birlik Müdürü İnşaat Mühendisi Övgü Coşkun katıldı. Afyonkarahisar’daki tesisin ileri biyolojik atık su arıtma tesisi olarak geçtiğini söyleyen Coşkun, azot ve fosfat giderimi yapan atık su arıtma tesislerine “ileri” ismi verildiğini kaydetti. Afyonkarahisar’da 8 belediye ve 10 köy suyunun merkez atık su arıtma tesisine geldiğini ifade eden Coşkun, “Tesisin günlük kapasitesi 44 bin metreküp ve tesisin çıkışında sürekli atık su izleme istasyonumuz var. Bu bakanlığın kurduğu bir istasyon. Her 5 dakikada bir çıkış suyundan numune alıyor. İçerisinde laboratuvar var. Bu analizleri yaparak Çevre Bakanlığı’nın sitesine gönderiyor. Her 5 dakikada bir çıkış suyu denetleniyor. 2015 yılında numune alma cihazının denemesi Afyonkarahisar’da yapıldı. Başarılı olduğu için de Türkiye’deki bütün tesislere uygulandı” dedi.

“TÜRKİYE’DEKİ 3-4 TESİSTEN BİRİYİZ”

Afyonkarahisar’da azot ve fosfor giderimini nasıl gerçekleştirdiklerini anlatan Coşkun, şunları kaydetti: “Bizim atık su tesisimizde 5 kademeli azot ve fosfor giderimi yapılıyor. Türkiye’deki azot giderimi gerçekleştiren 3-4 tesisten biriyiz. Biz burada suyu fiziksel arıtım ile kaba atıkları ızgara ünitesinde yakalıyoruz. Izgara ünitesinden geçen sular terfi ünitesine düşüyor. Terfi ünitesinde belli gözlemeli kota kadar su yükseltiliyor. Bundan sonra biyolojik arıtım sürecinde cazibeyle arıtım gerçekleşmesi bekleniyor. Atık su ünitemiz içerisinde bulunan kum ve yağ ünitemizde kum ve yağlar havalandırması havuzda ayrıştırılıyor. Arkasından bio-fosfor havuzuna alınıyor sularımız. Atık sular tesisin dışındaki çökeltim havuzunun yanındaki bakterilerle ilk defa burada buluşuyor. Biyolojik arıtım süreci burada başlıyor. 130 metre uzunluğunda 26 metre genişliğinde 4 tane havuzumuz var. Biz bu havuzlarımıza hava gönderiyoruz. Duş telefonuna benzer üniteler mevcut havuzun dibinde onlarla hava belli bir yapıda suya ulaşıyor. Havalandırma havuzunda karbon giderimi gerçekleştiriliyor. Akabinde son çökertim havuzlarına iletiliyor. Bu havuzların üzerinde temiz su kendisi ayrışıyor. Çamurlar ise yeni gelen ham suyla karışmak üzere tekrar gönderiliyor. Temiz su ise Akarçay’a bırakılıyor.”>>>Gazete3

  EĞİTİM    27.12.2018 10:54:08

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..